Gel na noktima...

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#26

Post by cHupjahalic@ »

Minnela wrote:
danas wrote:a vjestacki nokti, sto ne kazete... :-) :-) :-) :-)
i ja kontala nesto kao nneka krema,namazas :D i eto stiti ti nokte :-) a ono umjetni nokat napravljen od gela :? ili opet nisam dobro skontala :? :D :D ..uh,jesam staromodna :D
nisi sama.
i ja jos pokusavam da svarim :D o cemu ove cure pisu. :oops: :D
ps jos ako Faketa sreduje nokte, rijesen problem... :D
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#27

Post by cHupjahalic@ »

Minnela wrote:
cHupjahalic@ wrote:ko zna, mozda kad imala odmor isprobam :D mada vise volim svoje vlastite. :-)
naravno da cemo isprobati :D cuj,zivimo u kraljevinama,a da to nismo imale na noktima :oops: :roll: :D
ja ne znam ni kako to izgleda :? :D
ps oderali bi nas bona ovdje u kraljevini da jos stancamo nokte. fina noktarica, pila, voda i saFun. :D
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#28

Post by cHupjahalic@ »

Minnela wrote:
cHupjahalic@ wrote:ja ne znam ni kako to izgleda :? :D
ps oderali bi nas bona ovdje u kraljevini da jos stancamo nokte. fina noktarica, pila, voda i saFun. :D
ih,ovdje to namanje kosta hiljadarku :-) :D ..zato i ne idem ovdje ni po kakvim salonima
kakvi saloni :D .... ni u snu ne razmisljaj o tome. :D
User avatar
luksica
Posts: 373
Joined: 28/07/2004 14:50

#29

Post by luksica »

eh ovako :D ,

dia slazem se u potpunosti s tobom...stavljam gel na nokte vec dvije godine i velika je olakisca...nerviralo me non stop lakiranje i turpijanje....ovako odem jednom mjesecno i mirna sam, a nokti jako lijepi ....tek kad se jako dobro zagledas onda se vidi da je to gel...prosle god sam otisla za Njemacku i tamo mi je to skupo bilo pa sam prestala ...nokti su mi normalni bili kada je gel izrastao.....tako da je jako vazno koji je gel na noktima..ja idem kod djevojke koji radi samo sa alessandrovim (ili vec kako se pise) proizvodima , cak joj je i aceton te marke....jako sam zadovoljna i preporucila bih svim zaposlenim curama, a koje zele imati sredjene nokte na rukama...

Ah da perem, peglam , cistim i nokti su ekstra ...ne sjecam se da mi je ikad ijedan pukao...ali zato geliranje traje ca. 2 sata...jer je jako vazno da se dobro osusi gel....

I preporucila bih da se raspitate kod koga bi gelranje uradili i koliko kozemticarka ima iskustva u tom polju, jer od toga zavisi oblik i debljina gela na vasim noktima ;)
No_oNe__
Posts: 797
Joined: 21/11/2003 00:00

#30

Post by No_oNe__ »

Jednom sam uradila nadogradnju i NIKADA VISE! Ali njojzi hvala jer da se tada nisam zgadila samoj sebi nikada ne bih imala nikte kakve imam sada. Prije sam naime imala UZASNE NOKTE koji su bili prekratki, nekako bez ikakve nade da ce ikada liciti na bilo sto i pucali su kad ih pogledam a nekamoli dotaknem. Uradim nadogradnju zgadim se samoj sebi, tj zgade mi se vlastite ruke i skontam : "kako bi bilo da ja pustim svoje nokte". S pocetka su stvarno bili losi, pucali su i bili strasno slabi ali izrastanjem i redovnim odrzavanjem (preporucujem tamni lak s pocetka, obavezno providni podlak zbog krajeva koji pucaju, da bi ocvrsnuli) nokti su dosli do savrsenstva! Ovo ne kazem ja nego bilo ko ko mi vidi ruke i pita: "jesi to isla na manikir?" a ja manikirke vidjela nisam nikada. I ne nisu predugi duzina je sasvim solidna jedva da prelaze jagodice.
Znaci ta prica da samo i jedino gelom mozes ojacati svoje nokte pada u vodu!
Da su nokti mojih prijateljica koje stavljaju gel, ljepsi od mojih? NI U SNU!
stvarno nokti sa gelom izgledaju zadebljano vjestacki, i niko mi ne moze tvrditi suprotno jer sam ih vidjela kod minimalno 10 djevojaka!

A o belajima kada isti pod gelom puknu... necu pricati.
User avatar
luksica
Posts: 373
Joined: 28/07/2004 14:50

#31

Post by luksica »

I prljavstine nema ..jer to nisu plasticni nokti i nista se ne nadograđuje......vec sloj ide na tvoje nokte...

Ja vjerujem da steti gel na neki nacin...ali steti i farba za kosu ....... :roll:
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#32

Post by cHupjahalic@ »

luksica wrote:I prljavstine nema ..jer to nisu plasticni nokti i nista se ne nadograđuje......vec sloj ide na tvoje nokte...

Ja vjerujem da steti gel na neki nacin...ali steti i farba za kosu ....... :roll:
sa kosom necu kuhati, a sa vlastitim rukama hocu (ako nista sendvic napraviti). :D
da se ne sakuplja prljavstina onda bih mene pustili na praksi na hirurskom odjeljenju (ili poliklinika... nije bitno) da imam dugacke nokte/ umjetne dok cackam oko necije ruke/ usta.
tesko da me ubjedite da je higijenski na "nivou".

@No_One ista prica i kod mene... dosta puta me ljudi pitaju (kad pustim nokte, kad imam odmor/slobodno sa posla) kod koga sam sredjivala nokte... ko se uci taj se bogami i nauci. :oops: :D
User avatar
luksica
Posts: 373
Joined: 28/07/2004 14:50

#33

Post by luksica »

...higijena je sirok pojam....i prljavstina na noktima zavisi i od same ucestalosti pranja ruku i tako dalje....moja mama je doktorica i pregleda citav dan pacijente i ima duzinu na noktima...naravno to nisu kandze ...i vjeruj mi njene ruke imaju nivo higijene jer opere i prije i poslije jednog pacijenta ruke...postoje tecnosti radi dezinfekcije itd....ukoliko se radi na hirurgiji to je vjerovatno do nacina zahvata i same kompleksnosti te radnje da je tako nazovem, a ne do higijene koja je vezana za duzinu noktiju...tj.i kod jako kratkih noktiju moze se nakupiti prljavstina ;)


Naravno da je ljepse i zadravije imati svoje nokte, ja to nigdje ne osporavam niti zelim nekoga ubijediti, ali ja nisam pocela stavljati gel jer su moji nokti ruzni bili , naprotiv ...imaju jako dobru kvalitetu...vec zato sto nisam vise stizala da ih odrzavam onako kako ja to zelim da bude u svakom trenutku....i kao takvo sam nasla sebi adekvatnu zamjenu....
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#34

Post by cHupjahalic@ »

luksica wrote:ukoliko se radi na hirurgiji to je vjerovatno do nacina zahvata i same kompleksnosti te radnje da je tako nazovem, a ne do higijene koja je vezana za duzinu noktiju...tj.i kod jako kratkih noktiju moze se nakupiti prljavstina ;)
i te kako je povezano sa duzinom i higijenom noktiju, jer postoje procedure koje ti kazu crno na bijelo da NE SMIJES imati duge nokte, ne smiju biti nalakirani i tacka.
bez obzira koliko se nokti peru opet nikad nisu 100 % cisti.
a duzina noktiju i te kako ima znacenje.
nigdje nisam ni osporila da se prljavstina ne moze nakupiti i kod kratkih noktiju, ali ne trebamo sada crtati jedni drugima da mozemo povuci crtu i vidjeti kako je lakse odrzavati higijenu i ciste noktice. :-)

p.s. znam studente koji su padali na ispitima zato sto su dolazili sa duzim/nalakiranim noktima (ili zakljucna ocjena bila losija). :wink:
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#35 Gel na noktima...

Post by Lara-sa »

Ne znam...svako ima svoje misljenje i ukus i to postujem.
Ja gel stavljam posljednje dvije godine konstantno. Cinjenica je da moras naci kvalitetnu manikirku koja radi sa kvalitetnim materijalom.

Licno sam jako zadovoljna, nokti mi nisu debeli, niti prljavi, nikad ne dozvoljavam da budu previse dugacki, dakle odrzavam neku normalnu, urednu duzinu.
Mislim da od neke 18 sam pokusavala pustiti prirodne nokte i ne ide. Slabi su, tanki, pucaju i listaju se. Pokusavala sam sa raznim preparatima, od prirodnih do onih skupih koje kupite u parfumerijama, ali nije islo.
Jednostavno, ima ljudi koji imaju krhkre nokte i gotovo. Ja ne zelim imati neuredne ruke niti ruzne nokte i zbog toga je gel spas. Cinjenica jeste da malo istanje nokte, ali kod osoba poput mene sa slabim noktima to ne igra ulogu. Jednom godisnje skinem gel i pustim svoje nokte mjesec da "odmore", mazem ih i pazim, pa opet na gel i jako sam zadovoljna.

Za zene koje imaju kvalitetne nokte ne vidim potrebu za geliranjem, ali mislim da je ovo jako dobra opcija za nas ostale smrtnice :-D
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#36

Post by cHupjahalic@ »

@Lara-sa
Vec sam pisala da sam imala slican problem. Nabavila sam kremu sa vitaminima, pijem vitamine, jer to je bio razlog da su mi nokti pucali.
Pokusaj i vidjet ces kako mozes imati cvrste vlastite nokte. :)

Ja i dalje cekam Minnu pa da vidimo gdje cemo mi srediti svoje noktice kad dodjemo u BiH. :D
Mozda nam se @macci i @danas prikljuce... :oops: :D
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#37 Gel na noktima...

Post by Lara-sa »

cHupjahalic@ wrote:@Lara-sa
Vec sam pisala da sam imala slican problem. Nabavila sam kremu sa vitaminima, pijem vitamine, jer to je bio razlog da su mi nokti pucali.
Pokusaj i vidjet ces kako mozes imati cvrste vlastite nokte. :)

Ja i dalje cekam Minnu pa da vidimo gdje cemo mi srediti svoje noktice kad dodjemo u BiH. :D
Mozda nam se @macci i @danas prikljuce... :oops: :D
Hehehe...rekla sam da sam probala razne stvari, trenutno sam ovim jako zadovoljna. A kada dodjete, javite se, vodim vas ja na geliranje :lol: :lol: :lol:
User avatar
luksica
Posts: 373
Joined: 28/07/2004 14:50

#38

Post by luksica »

hebo lud zbunjenog :) :D :D :D :D :D :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#39

Post by mamica papucarka »

ja se pridruzujem Debeloj i Danas :oops: (i Hierarchia ce se sigurno javit :D )
Meni su ti nokti ocajni i odvratni.
Volim duge nokte i sama ih imam, a svakodnevno kuham, perem i sve ostalo. Prirodno je prirodno brate dragi :oops:
Last edited by mamica papucarka on 16/05/2007 12:53, edited 1 time in total.
angazovana
Posts: 23
Joined: 23/08/2006 15:25

#40 Re: Gel na noktima...

Post by angazovana »

Ne znam...svako ima svoje misljenje i ukus i to postujem.
Ja gel stavljam posljednje dvije godine konstantno. Cinjenica je da moras naci kvalitetnu manikirku koja radi sa kvalitetnim materijalom.

Licno sam jako zadovoljna, nokti mi nisu debeli, niti prljavi, nikad ne dozvoljavam da budu previse dugacki, dakle odrzavam neku normalnu, urednu duzinu.
Mislim da od neke 18 sam pokusavala pustiti prirodne nokte i ne ide. Slabi su, tanki, pucaju i listaju se. Pokusavala sam sa raznim preparatima, od prirodnih do onih skupih koje kupite u parfumerijama, ali nije islo.
Jednostavno, ima ljudi koji imaju krhkre nokte i gotovo. Ja ne zelim imati neuredne ruke niti ruzne nokte i zbog toga je gel spas. Cinjenica jeste da malo istanje nokte, ali kod osoba poput mene sa slabim noktima to ne igra ulogu. Jednom godisnje skinem gel i pustim svoje nokte mjesec da "odmore", mazem ih i pazim, pa opet na gel i jako sam zadovoljna.

Za zene koje imaju kvalitetne nokte ne vidim potrebu za geliranjem, ali mislim da je ovo jako dobra opcija za nas ostale smrtnice :-D

:faraon1:
User avatar
In_side
Posts: 477
Joined: 18/12/2006 15:36
Location: SJJ/OSl/LIS

#41

Post by In_side »

Sta je ovo Lara-sa i Angazovana imaju isti post , :shock: :shock:
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#42

Post by mamica papucarka »

:D :D :D
angazovana
Posts: 23
Joined: 23/08/2006 15:25

#43 Gel na noktima...

Post by angazovana »

Izvinjavam se Lara_ sa sto povrijedih tvoja autorska prava :)
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#44 Re: Gel na noktima...

Post by Lara-sa »

angazovana wrote:Izvinjavam se Lara_ sa sto povrijedih tvoja autorska prava :)
Nista, nista...moram priznati da sam i ja ostala malo zbunjena... :D :D :D :D
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#45 Re: Gel na noktima...

Post by cHupjahalic@ »

Lara-sa wrote:Hehehe...rekla sam da sam probala razne stvari, trenutno sam ovim jako zadovoljna. A kada dodjete, javite se, vodim vas ja na geliranje :lol: :lol: :lol:
jel` od tog gela moze zaboliti glava :?
kontam mozda smrdi :-? , pardon mirise :D , na aceton :? :D
pitam u ime vise nas jer ne znamo. :-? :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#46

Post by danas »

mamica 31 wrote:ja se pridruzujem Debeloj i Danas :oops: (i Hierarchia ce se sigurno javit :D )
Meni su ti nokti ocajni i odvratni.
Volim duge nokte i sama ih imam, a svakodnevno kuham, perem i sve ostalo. Prirodno je prirodno brate dragi :oops:
et' da sam znala za ovaj modni shiz, mogla sam se 'ponovit' u domovini :D :D
a mamice, ja imam onako malo krace nokte, dugi znaju biti nezgodni kad se radi sve ostalo :oops: :D
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#47

Post by cHupjahalic@ »

eto nam kljucne rijeci sto nemamo noktiju :sad: .... nezgodno. :oops: :D
onaaaaa
Posts: 200
Joined: 02/05/2007 10:30

#48

Post by onaaaaa »

Ima metoda za nokte koja se zove deep in.
To je punoooo bolje od gela.
Jer kad zelis da skines nokte samo stavis u aceton jedno 10 min i spadnu sami.
Tvoji nokti ispod ostanu skroz zravi plus za to vrijeme dok si imala te nokte tvoji nokti su narasli i tako kad njih skines imas i svoje nokte super duzine :)
_sa_
Posts: 1048
Joined: 11/02/2007 14:57

#49

Post by _sa_ »

ne mogu podnijeti da mi neko drugi dira nokte, bljak, evo se najezih odmah.
(svaka cast tim manikirkama i pedikirima, radije bih mela ulicu nego tudje nokte reckala :D )
drzim se prirodnih, dugi su, kad puknu otfikerim ih pa ispocetka "uzgajam" ali da mi neko drugi uzme turpijati nokat mislim da bi me fras opalio iste sekunde :-?
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#50 Re: Gel na noktima...

Post by Lara-sa »

cHupjahalic@ wrote:
Lara-sa wrote:Hehehe...rekla sam da sam probala razne stvari, trenutno sam ovim jako zadovoljna. A kada dodjete, javite se, vodim vas ja na geliranje :lol: :lol: :lol:
jel` od tog gela moze zaboliti glava :?
kontam mozda smrdi :-? , pardon mirise :D , na aceton :? :D
pitam u ime vise nas jer ne znamo. :-? :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ne smrdi na aceton...
Ima miris odredjeni dok se ne osusi, ali nije pretjerano intenzivan... :lol: :lol: :lol:
Post Reply