Gdje ukopati životinju

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
duudamdej
Posts: 32
Joined: 20/11/2006 12:47
Location: Sarajevo

#1 Gdje ukopati životinju

Post by duudamdej »

Nažalost svi se jednom moramo oprostiti od svojih voljenih. :(
Gdje ukopati tijelo? Nije mi ni do čega u ovom trenutku ali moram naći neko mjesto za to... :( :(
Pretpostavljam da Sarajevo nema groblje za kućne ljubimce...
User avatar
TiDamJa
Posts: 161
Joined: 31/10/2007 12:07
Location: Sarajevo

#2 Re: Gdje ukopati životinju

Post by TiDamJa »

joj, koji je to crnjak....moju macku je na pocetku rata autom udario ludjak neki, zakopali smo je u cosku starog harema dzamije u komsiluku, obilazila sam grob svakog 4. u mjesecu godinama....sve sa cvijecem :(
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#3 Re: Gdje ukopati životinju

Post by privremeni »

Prosli smo to iskustvo prije nekoliko mjeseci. Problem je kad nemas ni parceta vlastite zemlje, baste ili slicno. Ne mozes na javnoj povrsini. Raja zna odnijeti negdje na planinu, obicno negdje gdje bar ponekad dolaze.
Bilo je strasno odluciti, ali smo mi naseg cukicu umotali, zovnuli one iz kafilerije i oni su ga odnijeli u onu njihovu zajednicku grobnicu. Priroda svugdje cini svoje. Utjesili smo se da smo ga spasili sa ulice, gdje ne bi mogao dugo opstati, pruzili dom i ljubav, a on nama jos vise uzvracao. Nitko ne moze odnijeti ta sjecanja.
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#4 Re: Gdje ukopati životinju

Post by amelino »

Malena Fifi koja je juce uspavana je ukopana u Misevicima, u šumarku :(

Vetrinar je predlozio da zovem radnike iz Rada da tijelo odnesu na deponiju gdje bacaju leseve cuka iz kafilerije - to je njihova zajednicka grobnica kako oni to zovu. Priroda ucini svoje, apsolutno se slazem sa Vama, ali jednosatvno nisam mogla.... Zamolila sam ljude koje i ne znam tako dobro, koji imaju kucu i malo zemlje oko kuce da je tamo sahranimo. I tako je i bilo:(
User avatar
Angie071
Posts: 52
Joined: 08/10/2007 16:19

#5 Re: Gdje ukopati životinju

Post by Angie071 »

Predpostavljam da je vec gotovo...ali to je zaista veliki problem u Sarajevu... Meni je cukica umro u 8 navece...zaista nisam mogla da cekam do ujutru i da spavam najnormalnije i znam da je on tu, umotan u dekicu...i da ceka jutro da se sahrani... Zamolila sam prijateljicu koja ima vikendicu da ga tu ukopam i to smo uradili navece...Grozni su to trenutci i teski..i jos kad covjek ne zna kako i gdje da ih ukopa... Jako mi je zao...znam kako ti je....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#6 Re: Gdje ukopati životinju

Post by mIRCerka »

Image

moja Curica, moja prva macka, pociva tacno nama iza ledja na ovoj slici, ispod svog omiljenog drveta (koje je tada bilo tek grancica) na koje se redovno penjala ....
User avatar
Lucie
Posts: 283
Joined: 04/03/2009 19:56
Location: Prag

#7 Re: Gdje ukopati životinju

Post by Lucie »

naravno mnogo lakse je kada imate svoju kucu svoje zemliste i jako neznam kako je u bosni mismo morali traziti brdo dozvolja da nam dozvoli pokopati nase pse nabasti. Odredilinam potouno drugo mjesto ali ja imam svoje ljubavi blizu kuce, obilazim njih svakidan, sjedim pored njih i ostalim psima bacam loptice i nekako su stalno sa nama.

Image

cudna smo porodica neobilazimo groblje, nasi dedovi i bake nemaju groblje. prospe se pepeo na odredenom mjestu i kraj ali nasi ljubimci imaju pietu vrednu predsednika

Image

Image

svako svoju bol ublaza na svoj nacin. kada nas amadeus umro svi muskarci plakali, i festu su napravili i pricali u njegovo imeno. ma priznajem smo ludjaci :lol:

Image

U bosni imam pse sahranjene na prekrasnom mjestu pored fojnice. I uvjek moje prve korake idu tamo. ;-)

zao mije da svi kroz to moramo prolaziti jako je to bolno ali j eto djel zivota :!:
User avatar
duudamdej
Posts: 32
Joined: 20/11/2006 12:47
Location: Sarajevo

#8 Re: Gdje ukopati životinju

Post by duudamdej »

Hvala svima na odgovorima. Jako mi je žao zbog smrti vaših ljubimaca. :( :(
Ja nemam baštu, a ni auto pa da odem na planinu. :cry:
Nisam ni znala da se mogu pozvati ovi iz kafilerije da odvezu tijelo, ali mislim da to ne bih ni učinila.
Mi smo ipak ukopali na javnoj površini, koja i nije baš tako javna. Niko tu ne prolazi, bar ne preko tog dijela. Jer je brdovito i zaraslo. Išla sam odmah sutradan da vidim je li ko raskopavao, što me ne bih ni začudilo. Ali nije. Preko smo posadile i neko fino sitno cvijece koje se lijepo ukolopilo s okolnim biljem.
Možda to nismo trebale učiniti na javnoj površini, ali nismo imale puno izbora. Moj ljubimac je bio malena životinjica pa to nije neki veliki grob. Sestra i ja smo se sjetile da smo tu nekada davno, dok smo još bile male, ukopale i naše kornjačice.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#9 Re: Gdje ukopati životinju

Post by HAVANA »

Isto pitanje,ode mi poslije 13 vjernih godina. :(

Image
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10 Re: Gdje ukopati životinju

Post by Truba »

ptice i macke ispred zgrade
pse nilske konje i zebre u najblizoj sumi
i bez perverzija

stalno se natezem s ljudima oko ove teme :|
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#11 Re: Gdje ukopati životinju

Post by walter kurtz »

Ja cu se ubiti kad mi umre pas :cry:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#12 Re: Gdje ukopati životinju

Post by salik79 »

walter kurtz wrote:Ja cu se ubiti kad mi umre pas :cry:
Gdje da vas ukopamo? :-?
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#13 Re: Gdje ukopati životinju

Post by walter kurtz »

salik79 wrote:
walter kurtz wrote:Ja cu se ubiti kad mi umre pas :cry:
Gdje da vas ukopamo? :-?
Sto se mene tice u kontejner ta svakako ne vjerujem u bajke sa arapskog poluotoka :skoljka: :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#14 Re: Gdje ukopati životinju

Post by Logovan »

salik79 wrote:
walter kurtz wrote:Ja cu se ubiti kad mi umre pas :cry:
Gdje da vas ukopamo? :-?
Nije baš tema za smijanja, ali.... :lol: :lol: :lol:
User avatar
avetinja
Posts: 31420
Joined: 19/07/2014 13:31

#15 Re: Gdje ukopati životinju

Post by avetinja »

Smije li se baciti u kontejner, ili postoje neke organizacije koje odvode mrtve ljubimce (mislim na sve vrste ljubimaca)?
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#16 Re: Gdje ukopati životinju

Post by Logovan »

avetinja wrote:Smije li se baciti u kontejrner, ili postoje neke organizacije koje odvode mrtve ljubimce (mislim na sve vrste ljubimaca)?
Ne smije, ali pošto je ovo BiH... :skoljka:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#17 Re: Gdje ukopati životinju

Post by Pasiflora »

avetinja wrote:Smije li se baciti u kontejner, ili postoje neke organizacije koje odvode mrtve ljubimce (mislim na sve vrste ljubimaca)?
Ne mogu vjerovati da bi neko ljubimca o kojem se brinuo, čuvao ga i volio bezgranično - bacio u kontejner :? :? :? :? :?
Doduše, ima svakakva svijeta... :(
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#18 Re: Gdje ukopati životinju

Post by arman1 »

Pasiflora wrote:
avetinja wrote:Smije li se baciti u kontejner, ili postoje neke organizacije koje odvode mrtve ljubimce (mislim na sve vrste ljubimaca)?
Ne mogu vjerovati da bi neko ljubimca o kojem se brinuo, čuvao ga i volio bezgranično - bacio u kontejner :? :? :? :? :?
Doduše, ima svakakva svijeta... :(
NE baciti. Polako spustiti. :sad:
User avatar
avetinja
Posts: 31420
Joined: 19/07/2014 13:31

#19 Re: Gdje ukopati životinju

Post by avetinja »

Ne trebate se brinuti. Ovo pitanje je bilo iz znatiželje, jer sam znao viđati životinje po kontejnerima.
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#20 Re: Gdje ukopati životinju

Post by Logovan »

Da Bog da i njih tako bacili. Kreteni mrtvi.
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#21 Re: Gdje ukopati životinju

Post by kakav nered »

HAVANA wrote:Isto pitanje,ode mi poslije 13 vjernih godina. :(

Image
Havana, žao mi je što si ostao bez svog prijatelja :(

ja sam svog mačka ukopala u bašti kod prijateljice... otišla sam u Obi i napravila drveni sanduk...nisam htjela da ga psi izrove...a nekako sam ga i previše voljela da bih ga mogla samo umotati u neku kesu i zakopati...bio je moja velika ljubav...u Obiju izabereš daske i zamoliš ih da ti to spoje...meni su htjeli nakon što sam ispričala za šta mi treba...valjda im je bilo žao...zahvalna sam im na tome...u sanduk sam kući stavila dekicu, njega i zakovala sve...

Nadam se da si i ti našao neko fino mjesto za njega <3
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#22 Re: Gdje ukopati životinju

Post by kakav nered »

Pasiflora wrote:
avetinja wrote:Smije li se baciti u kontejner, ili postoje neke organizacije koje odvode mrtve ljubimce (mislim na sve vrste ljubimaca)?
Ne mogu vjerovati da bi neko ljubimca o kojem se brinuo, čuvao ga i volio bezgranično - bacio u kontejner :? :? :? :? :?
Doduše, ima svakakva svijeta... :(

ni ja to ne mogu vjerovati :(
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#23 Re: Gdje ukopati životinju

Post by raoul duke »

walter kurtz wrote:
salik79 wrote:
Gdje da vas ukopamo? :-?
Sto se mene tice u kontejner ta svakako ne vjerujem u bajke sa arapskog poluotoka :skoljka: :mrgreen:
Najjaci komentar :pusi2:


Ja sam razmišljao o nekoj vikinškoj sahrani
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#24 Re: Gdje ukopati životinju

Post by HAVANA »

salik79 wrote:
walter kurtz wrote:Ja cu se ubiti kad mi umre pas :cry:
Gdje da vas ukopamo? :-?
Nek me spale i prospu s vidikovca.Ozbiljno.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#25 Re: Gdje ukopati životinju

Post by HAVANA »

A cuko je ukopan.U vlastitom aranzmanu.Nek mater svoju u najlon motaju i bace.
Post Reply