Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#651 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by zomri »

Podlegao hajpu oko Majstora za pivo i otišao maksuz probati njihove burgere. Nakon svega mogu reći da je hajp opravdan :thumbup:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#652 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by S4mpion »

duga puska wrote:
nivla wrote:
studiorum_tuzlaensis wrote: ne valja ni meso, ni pecivo, ni pomfrit ni sos.

Jedino sto u Wokiju sada valja je Cola.

Nije mi jasno kako su usrali onako dobar koncept, ja jedino razlog vidim u krađi i mutljavini uposlenih
kod prethodnog poslodavca narucivalo se iz wokija i ne znam kad su to bili ekstra, al ako je prije 3 godine i nisu vala, uvijek bili ispod prosjeka, nikad nisu znali dostaviti hranu kako si narucio, da ne govorim o tome da sam hranu pored toga sto se znala skoro ohladiti 2-3 puta dobio nepecenu, ispodprosjecni fast food, istina je da su uvazavali reklamacije ali ako sam nesto planirao jesti u 11, kakvog smisla ima cekati 13:30 da ti dostave ispravku
jedno vrijeme jako dobar bio.znao sam hefticno pojesti njihov burger sa nekim od sosova.malo je meni znalo cak i previse biti kad navaljaju pomfrita, ali uglavnom korektno.najmanje mi se tad pecivo svidjalo, koje su ocigledno sami pravili.jedno vrijeme su koristili male somune i bolje mi je to izgledalo...i onda pad, pad na glavu.
nisam svratio jako dugo, a kad kod sadprodjem pored radnje na c.vili-prazno.ne znam kako ne zatvore.znam da je vlasnik sandzo sto se takmicio u onim nekim talentima (faris), da mu je bio i brat u igri bio i mislim da i tu nije stimalo.znam pouzdano da se cesto znalo desiti da ne otvore na vrijeme, tj par sati kasnije od predvidjenog otvore i da je razlog bio frajer sto radi se zacugo i nisu ga mogli dozvati, radnici se nije zurilo...javasluk pravi.za ovu u gradu radnju ne znam...
Hah, kakvo zatvaranje, evo digli cijene čak i po 3 marke, usluga ista, kvalitet hrane isti, nisam dobio sos za pekarski krompir iako je nekad i tog bilo. :mrgreen:
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#653 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by tovarish »

MaxPayne wrote:
Chmoljo wrote:

dobar hamburger u somunu sam znao pojesti u Efesu na Kovačićima.
Nekako mi ta kombinacija sa somunom nikako ne ide zajedno,ali ko zna,možda je i ukusno.
Ta opcija ima i u zmbt kod kliničkog.Fakat predobro. Kome god da sam preporučio, bio je oduševljen.
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#654 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by MaxPayne »

tovarish wrote:
Ta opcija ima i u zmbt kod kliničkog.Fakat predobro. Kome god da sam preporučio, bio je oduševljen.
Vidjeću da probam,samo ako im je hamburger loš kao pita(debele kore sa malo nadjeva)onda piši propalo.
sogandolma13337
Posts: 44
Joined: 18/02/2018 17:29

#655 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by sogandolma13337 »

Mozda nije hamburger ali neki dan sam smazo punjenu pljeskavicu kod Nuneta, malo ljutne ali puna sira i kajmaka, 10KM 500 grama porcija
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#656 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by JThomas »

nisam vidio da je to uveo. dobro zvuči, a on je od reda on sigurno to dobro...
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#657 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by MaxPayne »

Brajlović Čengić Vila,ide hamburger ko djeca u školu.Meni favorit iza Otrova što se tiče jeftinijih klošarskih verzija.
racionalista
Posts: 1473
Joined: 20/07/2012 20:40

#658 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by racionalista »

MaxPayne wrote:Brajlović Čengić Vila,ide hamburger ko djeca u školu.Meni favorit iza Otrova što se tiče jeftinijih klošarskih verzija.
Za 2,5KM neces naci nigdje jeftiniji a kvalitetniji :D
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#659 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Qler »

Meni samo nije jasno kako neko opravda hamburger od 8, 10 I više maraka.. Obični hamburger.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#660 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by moonca »

Ako ga sluze u boljem restoranu- velika je vjerovatnoca da je i meso boljeg kvaliteta .
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#661 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by tempuser »

moonca wrote:Ako ga sluze u boljem restoranu- velika je vjerovatnoca da je i meso boljeg kvaliteta .
Ne nuzno, pogotovo kad je meso u pitanju, niko se nece izgalati vecim troskovima nesto sto mora, hvatace te na jeftinim stvarima tipa markirana ambalaza i papir... Ja mogu razumjeti da cijena ponesto poraste zbog skupljih ulaznih troskova tipa lokacija, opremljenost lokala i sl, ali ovo 2-3 x skuplje za obicni hamburger je vec ozbiljno uzimanje.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#662 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by moonca »

tempuser wrote:
moonca wrote:Ako ga sluze u boljem restoranu- velika je vjerovatnoca da je i meso boljeg kvaliteta .
Ne nuzno, pogotovo kad je meso u pitanju, niko se nece izgalati vecim troskovima nesto sto mora, hvatace te na jeftinim stvarima tipa markirana ambalaza i papir... Ja mogu razumjeti da cijena ponesto poraste zbog skupljih ulaznih troskova tipa lokacija, opremljenost lokala i sl, ali ovo 2-3 x skuplje za obicni hamburger je vec ozbiljno uzimanje.
..Treba probati oba - ali, hoce platiti skuplje meso - jer ima razlike, nije zamrzavano, pripremaju smjesu na vrijeme - a ponajvise ako je restoran sa sve ukupno skupljom ponudom

MC - burger vani je par dollara, ali u restoranima ide do $ 15 - sa malo salate i pomfrijem i plus baksis konobaru .. :zoka:
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#663 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by geralt »

Nikoga ne cudi kad je piletina u restoranu 15 KM, a fileti su jeftiniji od mljevenog mesa. Da ne spominjem razliku u usluzi, ambijentu objekta, prilozima...

Osim toga, restoran koji imalo drzi do sebe ce ipak koristiti kvalitetnije meso od fast food-ova. Nije svako mljeveno isto.
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#664 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by MaxPayne »

Qler wrote:Meni samo nije jasno kako neko opravda hamburger od 8, 10 I više maraka.. Obični hamburger.
Čuj cenera hamburger,gluho bilo.I da je 100 g mesa bez primjesa ne vrijedi.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6311
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#665 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by agnostic_front »

Pa zaobiđite temu
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#666 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Edin H. »

MaxPayne wrote:
Qler wrote:Meni samo nije jasno kako neko opravda hamburger od 8, 10 I više maraka.. Obični hamburger.
Čuj cenera hamburger,gluho bilo.I da je 100 g mesa bez primjesa ne vrijedi.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#667 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by baja »

jutros hambas merkator socijalno, nakon jedno 3 mjeseca...8/10 ocjena...za 3km
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#668 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Mr.Who »

Sinoć pojedoh burger (200 gr. mesa, nema hrskavice, loja itd.) u Ibis Hotel Sarajevo.Jest 12 KM ali vrijedi.
Last edited by Mr.Who on 21/08/2019 13:47, edited 1 time in total.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#669 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Matijevic_Vlado »

:mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#670 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Tomahawk11 »

Ima i u onom Kecu 9-10 Km, al ne probah još.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#671 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by ado-šampion »

Prije 2 hefte pojednoh hamburger u Vanniju, nikad ranije nisam tu jeo, predlozili prijatelji, generalno po Sarajevu izbjegavam mljeveno meso jer je uglavnom katastrofa.

Hamburger je bio 5 KM cini mi se, neka manja varijata (pljeskavica ne zauzme ni pola peciva), bio je srednja zalost, zena komentarise ko da sam se vratila u studentske dane. :D A vidim ima raje, bilo je oko 1 posle ponoci. Mogu mislit te varijante za 2,5 i 3 marke. :|

Ne kontam cudjenje za hamburger 8-9-10 KM, vani je to sasvim normalno (naravno u eurima). U Five Guys koji je brend ali nije bas cemu, platis 10 eura i ne najedes se. Naravno da ima razlike, meso nije zaledjivano, kvalitetnije je... Ako moze porcija cevapa koji ne valjaju nicemu biti 8 KM zasto ne moze i hamburger ako ide 3x bolje meso nego u te cevape?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#672 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by JThomas »

a ako ne ide nego isto? :-D
User avatar
avetinja
Posts: 31420
Joined: 19/07/2014 13:31

#673 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by avetinja »

Ne kontam čemu problem. U Sarajevu imaš uzeti hamburger od 2,5 KM do 15 KM. Svako za svoje pare jede gdje god hoće. To da li vrijedi ili ne vrijedi je opet pitanje koliko je ko spreman dati. Cijena ne zavisi isključivo od onoga šta dobiješ za jesti, nego su uključeni i dodatni troškovi: renomea restorana/bara/kioska gdje se jede, kuhara koji je sve to spremao, mjesta gdje se jede, kvaliteta mesa i dodataka i slično. Ne može biti isto ako koriste svoj sos i ako koriste kupovnu majonezu, kečap, senf. Ne može biti isto da li sjediš za stolom ili kupuješ na kiosku pa jedi putem ili u parku. To je isto kao kada počne rasprava o tome da li za majicu vrijedi dati 100 KM ili da li vrijedi plaćati mjesto u Vatri.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#674 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Qler »

Hamburger da je ne znam kakav ne vrijedi vise od 5KM
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#675 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by konektovan »

Qler wrote:Hamburger da je ne znam kakav ne vrijedi vise od 5KM
Bas tako..
Post Reply