Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#576 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by ultima_palabra »

Kad prođem pored Tota i onaj miris osjetim, izgubim apetit do kraja dana.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#577 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by beni-bu-man »

stari lisac wrote:Pa zna se ko jede na ovakvim mjestima,glupo je komentarisat,vecina raje ce prije u toto otici ili mek nego vamo.Ovakvi propadaju 100% samo je pitanje vremena
jedem ja a nisam tatin sin, u stvari jesam samo sto mi tata nema para :mrgreen: a odem i do tote i otrova ................
User avatar
stari lisac
Posts: 343
Joined: 18/07/2018 23:58
Location: Probudi u sebi starog lisca

#578 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by stari lisac »

beni-bu-man wrote:
stari lisac wrote:Pa zna se ko jede na ovakvim mjestima,glupo je komentarisat,vecina raje ce prije u toto otici ili mek nego vamo.Ovakvi propadaju 100% samo je pitanje vremena
jedem ja a nisam tatin sin, u stvari jesam samo sto mi tata nema para :mrgreen: a odem i do tote i otrova ................
ma jedes gdje se tebi svidja,kao i svako,samo ne vjerujem da se ovo mjesto prelama i da se jedu cesto ove stvari od 18km,ono ispod tu i tamo vjerovatno...
User avatar
mk ultra
Posts: 19130
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#579 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by mk ultra »

Naslovnica wrote:Sarajevu je zaista odavno nedostajao sendvič sa morskim kerom i sa sabljarkom.
Dedo mi je pričao da su se oni za vrijeme Kraljevine SHS davili njima...
Pa otvorio je frajer fish&go restorancic u Nedima Filipovica, nije ni mjesec pregurao
Zalete se ljudi kontaju lahka zarada restoran itd... Ali poznavajuci ovoga sto je sad otvorio umjesto Agronona nije da ne zna posao ;-)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#580 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by beni-bu-man »

stari lisac wrote:
beni-bu-man wrote:
stari lisac wrote:Pa zna se ko jede na ovakvim mjestima,glupo je komentarisat,vecina raje ce prije u toto otici ili mek nego vamo.Ovakvi propadaju 100% samo je pitanje vremena
jedem ja a nisam tatin sin, u stvari jesam samo sto mi tata nema para :mrgreen: a odem i do tote i otrova ................
ma jedes gdje se tebi svidja,kao i svako,samo ne vjerujem da se ovo mjesto prelama i da se jedu cesto ove stvari od 18km,ono ispod tu i tamo vjerovatno...
svakako, te menije 18km pa na vise sam mozda 3-4 puta probao al et ljudi rade vise od 2 godine
User avatar
stari lisac
Posts: 343
Joined: 18/07/2018 23:58
Location: Probudi u sebi starog lisca

#581 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by stari lisac »

pa dobro i ja sam malo pretjero sa komentarom,kad je kafa 2 marke zasto nebi neko dao 6 za hambas ako je dobar :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#582 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by beni-bu-man »

stari lisac wrote:pa dobro i ja sam malo pretjero sa komentarom,kad je kafa 2 marke zasto nebi neko dao 6 za hambas ako je dobar :D
eh ti je zlatna :thumbup:
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#583 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by zomri »

Ako je pljeska 7-8 maraka šta je problem dati tako za manje više istu količinu mesa. Nego raja više voli površinu, pa to ti je :mrgreen:
User avatar
stari lisac
Posts: 343
Joined: 18/07/2018 23:58
Location: Probudi u sebi starog lisca

#584 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by stari lisac »

Nije problem ali je problem kad vidis da neko za to meso trazi duplo vise para od onoga sto je i za cijenu od 3-4km na dobitku.Neko na to ne obraca paznju jer ga ne zanima a neko itekako obraca.
Sta me briga za ameriku i debele amere sto jedu smece hranu,vamo tome nasli dizat cjenu :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#585 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by tempuser »

zomri wrote:Ako je pljeska 7-8 maraka šta je problem dati tako za manje više istu količinu mesa. Nego raja više voli površinu, pa to ti je :mrgreen:
Nece biti manje-vise ista kolicina mesa. 7 KM je velika pljeska od 200-250g mesa, u burger baru hamburgeri sa 150g mesa kostaju od 4,5 do 8 km, znaci u prosjeku 6 KM, kod ovog hamburger 150 g je 8 KM, a 200g cener. Ne da za isto para ne dobies istu kolicinu mesa, nego po bi po ovim simnkerskim hamburgerajima hambash velicine pljeske kostao 10, odnosno kod ovog Moreplovca 13,5 KM. Razumijem ja da su burger barovi u mudi, da tu idu vaki-naki prilozi, ovo - ono, naplati mi sve to, ali vrijede li moda i ti strasni prilozi 3, odnosno 6,5 KM?
Eno ti kod Ferhatovica neck to neck ponuda, pljeska 7, a najskuplji dupli cizburger 6!
Last edited by tempuser on 09/11/2018 16:48, edited 1 time in total.
User avatar
stari lisac
Posts: 343
Joined: 18/07/2018 23:58
Location: Probudi u sebi starog lisca

#586 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by stari lisac »

tempuser wrote:
zomri wrote:Ako je pljeska 7-8 maraka šta je problem dati tako za manje više istu količinu mesa. Nego raja više voli površinu, pa to ti je :mrgreen:
Nece biti manje-vise ista kolicina mesa. 7 KM je velika pljeska od 250g mesa, u burger baru hamburgeri sa 150g mesa kostaju od 4,5 do 8 km, znaci u prosjeku 6 KM, kod ovog hamburger 150 g je 8 KM, a 200g cener. Ne da za isto para ne dobies istu kolicinu mesa, nego po bi po ovim simnkerskim hamburgerajima hambash velicine pljeske kostao 10, odnosno kod ovog Moreplovca 13,5 KM. Razumijem ja da su burger barovi u mudi, da tu idu vaki-naki prilozi, ovo - ono, naplati mi sve to, ali vrijede li moda i ti strasni prilozi 3, odnosno 6,5 KM?
Vrijedilo bi mozda kad bi ti ga donjela kakva plavka ili gara u minjaku sa tim da imas pravo kad krene da je opalis po guzici. :D

Ne znam jel do mene samo ali sto sam stariji gledam uzet tamo gdje ce me manje zavrnut :D
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#587 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by klosar pravi »

ja šta frajer napisa
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#588 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by bitanga_sa_otesa »

beni-bu-man wrote: odem i do tote i otrova ................
meni ni u paneri nije los cizburger :)
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#589 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by zomri »

Burger 200g XL burger bar 8-9 km
Pljeska na carsiji je 200g uglavnom 7-8km znam o cemu pricam.

Bolje ne pisati nista na ovoj temi majke mi.
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#590 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by MaxPayne »

Nisam odavno jeo hamburger kod Želje na Malti,ima li još gratis sok na razgađanje :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#591 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by tempuser »

MaxPayne wrote:Nisam odavno jeo hamburger kod Želje na Malti,ima li još gratis sok na razgađanje :D
Jel to malta ili Staro Hrasno preko puta Strojorada? Ima tamo neki Zeljo...
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#593 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by MaxPayne »

Plavo-bijeli wrote:Iza Ravene.
e to
shandrprcSA
Posts: 9785
Joined: 23/02/2013 08:16

#594 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by shandrprcSA »

beni-bu-man wrote:
stari lisac wrote:
mayab wrote:Otvoren MORNAR, na mjestu bivseg AGRONOMA , imaju veliki izbor hamburgera, po mašala cijenama :izet: , će vidimo kako će to ići
https://i.imgur.com/QZ3fFRS.jpg
Ovaj mornar konta da plovi jadranom pa nabio cijene :-)
Ovakvi ce brze zatvorit nego uspjet kad vec ima kvalitetnija i jeftinija konkurencija tipa toto,sto se hambasa tice.
To znaci da bi burger bar trebo davno propast
samo produzis do Mujanica na tranzitu :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#595 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by tempuser »

Plavo-bijeli wrote:Iza Ravene.
fala na info!
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25622
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#596 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by BHF_Manijak »

Vidim vec u nekoliko navrata hvale hamburger u Totu, kontam jesam li ja lud ili??? Jednom probao, cisto jer su ovdje nahvalili, kad ono - :shock:
Hajd sto je pljeskavica debljine papira, ali sto je to zilavo, puno onih nesamljevenih koscica, ma odron majke mi. Al' eto, kazu o ukusima se ne raspravlja. Valjda sto je 3 KM... :oops:
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#597 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by MaxPayne »

BHF_Manijak wrote:Vidim vec u nekoliko navrata hvale hamburger u Totu, kontam jesam li ja lud ili??? Jednom probao, cisto jer su ovdje nahvalili, kad ono - :shock:
Hajd sto je pljeskavica debljine papira, ali sto je to zilavo, puno onih nesamljevenih koscica, ma odron majke mi. Al' eto, kazu o ukusima se ne raspravlja. Valjda sto je 3 KM... :oops:
Nisam imao toliko loših iskustava tamo ali se slažem da je izvikan.Teško da može da bude tanja nego kod komše.U Totu se uzima topli ili pileći.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25622
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#598 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by BHF_Manijak »

MaxPayne wrote: Nisam imao toliko loših iskustava tamo ali se slažem da je izvikan.Teško da može da bude tanja nego kod komše.U Totu se uzima topli ili pileći.
Ma dobro slazem se, ni kod komse nije ubilo od debiljine, ali ima bar neki ukus, ali u Totu... :shock:

Mislim nisam od onih snobova kojima je samo hamburger top nivo ako je 9-10KM placem i slicno, najeo sam se svakakvih "sranja" u zivotu :mrgreen: , ali Toto bas bi hvaljen, zbog toga se i ibretim...

Hajd razumijem okolne skolarce, jebi ga za 3KM tesko da mozes sta "profitabilnije" pojesti, ali ovdje ga i ozbilja raja ozbiljno hvali i postavlja kao reper. :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#599 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by JThomas »

jer je hamburger inače ozbiljno jelo... :mrgreen:
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2533
Joined: 28/02/2010 19:25

#600 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Plavo-bijeli »

BHF_Manijak wrote:Vidim vec u nekoliko navrata hvale hamburger u Totu, kontam jesam li ja lud ili??? Jednom probao, cisto jer su ovdje nahvalili, kad ono - :shock:
Hajd sto je pljeskavica debljine papira, ali sto je to zilavo, puno onih nesamljevenih koscica, ma odron majke mi. Al' eto, kazu o ukusima se ne raspravlja. Valjda sto je 3 KM... :oops:
To si baš bio baksuz, probaj opet. Ovdje nije riječ o "ukusima" nego fakat imaju dobar pileći sendvič, hamburger i pljeskavicu. Nekad se potrefi da bude lošije pecivo i vrlo baš rijetko meso, ali eto. Ugl probaj opet, pa se javi :).
Post Reply