Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#951 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Melo15 »

Revolucionar ★ wrote: 15/12/2020 22:56 I dalje me jedino Mama Burgers iznenade kako valja. Neki dan spicy burger sa pekarskim krompirom i dodatnim barbecue ljutim sosom. Perverzija! Preporucujem ovu kombinaciju svima. Trazite medium rare
Probaj onaj BBQ Fit ili kako se zove, ako vec nisi. Ja inace ne volim da mi povrce kvari meso ali taj mi je bas dobar bio, fina kombinacija :thumbup:
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#952 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by redhat »

Burger bar na Čobaniji, Firehouse :)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40388
Joined: 29/06/2011 23:39

#953 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by dječak sa šibicama »

Kakvi su burgeri u Karkinu, isplati li se probati?
made_in_sarajevo
Posts: 5571
Joined: 06/05/2013 23:05

#954 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by made_in_sarajevo »

Nema veze puno sa temom, ma eto ima nije im lose hamburger u Veneri, a sto mene zanima je drugo. Sta im se dole nalazi u podrumu? :mrgreen: juce cekam hranu, udjose dvojica i dumaju gdje ce, sta ce i kazu ma mi cemo dole i ona im skloni onu spagu crvenu ko ne moze svako dole. Sta kriju dole :mrgreen:
Erice39
Posts: 141
Joined: 24/09/2018 01:35

#955 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Erice39 »

:-x
made_in_sarajevo wrote: 18/12/2020 07:07 Nema veze puno sa temom, ma eto ima nije im lose hamburger u Veneri, a sto mene zanima je drugo. Sta im se dole nalazi u podrumu? :mrgreen: juce cekam hranu, udjose dvojica i dumaju gdje ce, sta ce i kazu ma mi cemo dole i ona im skloni onu spagu crvenu ko ne moze svako dole. Sta kriju dole :mrgreen:
I dole ti je isti prostor kao i gore. Čak imaju i ekrani na zidovima kao izlog da preko nadzornih kamera gledaš šta se dešava vani. Prije se moglo proći normalno i sjediti dole ne znam zašto sad ne može. Možda radi korone.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#956 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by wewa »

Revolucionar ★ wrote: 15/12/2020 22:56 I dalje me jedino Mama Burgers iznenade kako valja. Neki dan spicy burger sa pekarskim krompirom i dodatnim barbecue ljutim sosom. Perverzija! Preporucujem ovu kombinaciju svima. Trazite medium rare
meni je njihov spicy burger savrsen obrok. nema dalje.
User avatar
hopi
Posts: 5631
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#957 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by hopi »

dječak sa šibicama wrote: 17/12/2020 22:39 Kakvi su burgeri u Karkinu, isplati li se probati?
meni vrlo dobar
tu sam studirao, pa sam pojeo tokom godina solidnu količinu hrane pa sam mislim mjerodavan za karkin :lol:
najčešće je to bio pileći, ali i hambaš tu i tamo sam jeo meni savim ok, fina ona zemička nije žilava
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40388
Joined: 29/06/2011 23:39

#958 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by dječak sa šibicama »

Kako to da niko ne preporucuje McD, oni su bar brend :D

Premali burgeri?
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#959 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Entropio »

dječak sa šibicama wrote: 22/12/2020 12:58 Kako to da niko ne preporucuje McD, oni su bar brend :D

Premali burgeri?
Sramota je hvaliti McD pored raspalih rupa kao sto su Toto ili Otrov. Kao.

McD je vrh.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40388
Joined: 29/06/2011 23:39

#960 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by dječak sa šibicama »

Zato se i cudim, meni su McD burgeri uvijek bili odlicni, ukus bar, jedino sto licno imam zamjerku na velicinu ali Big Mac, i obicni i grand, Royal ili Tasty, velicina je sasvim ok za onih 5-6 km.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55478
Joined: 15/12/2008 16:53

#961 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by ultima_palabra »

A sta imas hvaliti McD, takav je kakav je 100 godina, i bit ce narednih 100... neko voli, neko ne voli.

Sto se tice sigurnosti, prije bih ga pojeo nego burger iz nekog kioska ili sube u zidu... ali da je neka pljacka, nije.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25648
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#962 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by BHF_Manijak »

Meni pored Mamasa i Burger bara komotno McD moze zatvoriti.
Pljeskavica iz McD-a i navedenih neuporediva, ali bas neuporediva.
OK, ukusan je McD, mislim da se ne lazemo, ono savrsena kombinacija sastojaka, ali opet kvalitet same pljeske je po meni jako upitan.
azdralovic
Posts: 4431
Joined: 29/05/2010 21:46

#963 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by azdralovic »

BHF_Manijak wrote: 23/12/2020 20:42 Meni pored Mamasa i Burger bara komotno McD moze zatvoriti.
Pljeskavica iz McD-a i navedenih neuporediva, ali bas neuporediva.
OK, ukusan je McD, mislim da se ne lazemo, ono savrsena kombinacija sastojaka, ali opet kvalitet same pljeske je po meni jako upitan.
Ali ga mamas ne napravi za 20 sec i doda mi ga kroz prozor :D
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#964 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by geralt »

McDonalds nije najbolji hamburger ni medju americkim fast foodovima. Prvi ga Burger King dere po kvalitetu hamburgera, pa zatim Hardee's, Wendy's, Jack in the Box, Carl's Jr... Za neke malo skuplje varijante kao sto je Five Guys da ne govorimo. Ono sto ga drzi u vrhu su niska cijena, pametno reklamiranje okrenuto djeci i tinejdzerima koje od "malih nogu" gradi brand awareness, i sveprisutnost koja je reklama sama po sebi.

Da je neki kvalitet, realno nije. Ali jeste bolji od jeftinih hamburgera sa pljeskavicom debljine 2 mm, a meni je bolji i od dosta burgera sa uporedivom cijenom po cevabdzinicama. Ja licno u McDonalds idem primarno radi kafe i kolaca u McCafeu, a ako sam gladan pojescu i hamburger.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#965 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Entropio »

geralt wrote: 24/12/2020 11:10 McDonalds nije najbolji hamburger ni medju americkim fast foodovima. Prvi ga Burger King dere po kvalitetu hamburgera, pa zatim Hardee's, Wendy's, Jack in the Box, Carl's Jr... Za neke malo skuplje varijante kao sto je Five Guys da ne govorimo. Ono sto ga drzi u vrhu su niska cijena, pametno reklamiranje okrenuto djeci i tinejdzerima koje od "malih nogu" gradi brand awareness, i sveprisutnost koja je reklama sama po sebi.

Da je neki kvalitet, realno nije. Ali jeste bolji od jeftinih hamburgera sa pljeskavicom debljine 2 mm, a meni je bolji i od dosta burgera sa uporedivom cijenom po cevabdzinicama. Ja licno u McDonalds idem primarno radi kafe i kolaca u McCafeu, a ako sam gladan pojescu i hamburger.
Pa maksuz sam isao u Five Guys da vidim sta je to tako dobro. Razocarah se. McDonalds miljama ispred po svemu. Five Guys kao sve domaci proizvodi, krompir pise odakle je, ali nije ukusno kao McDonalds. McDonalds je puno vise od branda... ukusna im je hrana ba. Nije zdrava, ali je ukusna.

Slazem se da je Whopper od Burger Kinga ukusniji od BigMaca, nema sta. Ali cjelokupna ponuda nije.
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#966 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by kox »

Jednom sam igrom slučaja pojeo jedan za drugim hamburger iz Mcd i cevape iz tadasnjeg Kastela sa Čaršije, koji nije nikakav vrh što se toga tiče, malo bolji prosjek. Tek tada se može realno vidjeti koje je Mcd smeće (bar za mene), ona zemička danfa na nekakvu hemiju, meso nekakvo sterilno, nidje veze sve skupa. Baš ono daj šta daš.
Al' o ukusima se ne raspravlja, ko voli voli.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#967 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by geralt »

Entropio wrote: 24/12/2020 11:17 Pa maksuz sam isao u Five Guys da vidim sta je to tako dobro. Razocarah se. McDonalds miljama ispred po svemu. Five Guys kao sve domaci proizvodi, krompir pise odakle je, ali nije ukusno kao McDonalds. McDonalds je puno vise od branda... ukusna im je hrana ba. Nije zdrava, ali je ukusna.

Slazem se da je Whopper od Burger Kinga ukusniji od BigMaca, nema sta. Ali cjelokupna ponuda nije.
Ne znam, ukusi nam se ocigledno razlikuju, jer je meni Five Guys jedan od najboljih hamburgera koji sam ikad igdje jeo, a da nije neka skupa restoranska varijanta.

Da ostanem u okvirima teme, najbolji burgeri u Sarajevu su Mama's, Burger Bar i Majstor za Pivo, s tim da Mama's gubi poen jer ne mozes uz njega naruciti pivu :) Uz pocasni spomen burgerima iz Vucka i Charlie Chaplina.
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#968 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by zomri »

Overall su mi najbolji blind tiger, majstor te delikatesna ako ga jos sluze.

U budzet varijanti za 3-3.5km merkator i efes na kovacicima.
mali_balon
Posts: 11275
Joined: 12/09/2012 09:57

#969 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by mali_balon »

Bio u mamasuu sscu pojeo neki itlijanski burger beze a za one pare precjenjeno....tale i trovac miljama ispred....
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2534
Joined: 28/02/2010 19:25

#970 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Plavo-bijeli »

kox wrote: 24/12/2020 11:29 Jednom sam igrom slučaja pojeo jedan za drugim hamburger iz Mcd i cevape iz tadasnjeg Kastela sa Čaršije, koji nije nikakav vrh što se toga tiče, malo bolji prosjek. Tek tada se može realno vidjeti koje je Mcd smeće (bar za mene), ona zemička danfa na nekakvu hemiju, meso nekakvo sterilno, nidje veze sve skupa. Baš ono daj šta daš.
Al' o ukusima se ne raspravlja, ko voli voli.
Fakat meni je McDonalds toliko napuhan od naše raje...pa kako ti ono ružno meso, pomfrit bezveze, može bit nekakav kvalitet najveći kojeg uzdižeš i hvališ...smeće.
Nekako sve vještački, ne može ti apetit otvoriti nema šanse...pa bolji mi je hamburger napr u Totu duplo.

Sto se mesa tiče, meni je McDonalds samo dobar kad nema ništa drugo.

Jedino što im valja su oni sladoledi i tako te poslastice.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40388
Joined: 29/06/2011 23:39

#971 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by dječak sa šibicama »

Ok, zelite reci da je meso u burgeru kvalitetnije kod Trovaca nego u McD :roll: :-) :D
Naslovnica
Posts: 27669
Joined: 20/03/2013 15:38

#972 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Naslovnica »

mali_balon wrote: 24/12/2020 13:58 Bio u mamasuu sscu pojeo neki itlijanski burger beze a za one pare precjenjeno....tale i trovac miljama ispred....
Mora da se šališ?!
Stavljaš te burgere iznad Mamas?!
:shock:
:lol:
mali_balon
Posts: 11275
Joined: 12/09/2012 09:57

#973 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by mali_balon »

Naslovnica wrote: 24/12/2020 16:31
mali_balon wrote: 24/12/2020 13:58 Bio u mamasuu sscu pojeo neki itlijanski burger beze a za one pare precjenjeno....tale i trovac miljama ispred....
Mora da se šališ?!
Stavljaš te burgere iznad Mamas?!
:shock:
:lol:
Da, meni su ukusniji....i kako rekoh precjenjeno....nista specijalno
Becky7
Posts: 852
Joined: 25/11/2017 16:31

#974 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Becky7 »

mali_balon wrote: 24/12/2020 17:54
Naslovnica wrote: 24/12/2020 16:31
mali_balon wrote: 24/12/2020 13:58 Bio u mamasuu sscu pojeo neki itlijanski burger beze a za one pare precjenjeno....tale i trovac miljama ispred....
Mora da se šališ?!
Stavljaš te burgere iznad Mamas?!
:shock:
:lol:
Da, meni su ukusniji....i kako rekoh precjenjeno....nista specijalno
Ni meni Mamas nisu ukusni, dva puta uzimala jer ih puno hvale oba puta mi nije bilo ukusno... Po meni burger bar (teleci i chicken), pirpa (cheese) i McDonald's (royal, chicken i new york) su najbolji sto se mogu pojesti kod nas.
Naslovnica
Posts: 27669
Joined: 20/03/2013 15:38

#975 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Naslovnica »

Becky7 wrote: 24/12/2020 21:29
mali_balon wrote: 24/12/2020 17:54
Naslovnica wrote: 24/12/2020 16:31
Mora da se šališ?!
Stavljaš te burgere iznad Mamas?!
:shock:
:lol:
Da, meni su ukusniji....i kako rekoh precjenjeno....nista specijalno
Ni meni Mamas nisu ukusni, dva puta uzimala jer ih puno hvale oba puta mi nije bilo ukusno... Po meni burger bar (teleci i chicken), pirpa (cheese) i McDonald's (royal, chicken i new york) su najbolji sto se mogu pojesti kod nas.
JOJ!
:shock:
Mamas nije ukusan, ali ovi iz McD jesu?!
:lol: :lol: :lol:
Post Reply