Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#926 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Revolucionar ★ »

eyesburn wrote:danas poslije posla svratio do univerzalaca da vidim ponudu...

pa ljudi pola telefona iz ponude nemaju... koji god da upitaš, odgovor je "trebalo bi biti iduće sedmice". koliko sam vidio, imaju nešto nokia n8 i pokoji lg, a ostalo su sve low end dumb phone modeli.

ne znam koji im je vise .. dajem roka do pon, eventualno utorak .. ne uspijem , ravna BiH :D ima se nekih kontakata, naci cu telefon a ne cekat ko levat
User avatar
anestezija123
Posts: 193
Joined: 06/10/2011 17:16

#927 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by anestezija123 »

mickey2012 wrote:
gonz0 wrote:jel ima neko iskustva sa sony ericsson xperia x10 mini ? cuo sam da je dobar fon za svoju cijenu, sad ne znam, koje su glavne mane osim dimenzija ? koje su prednosti ? unaprijed hvala :D
Mana je sto je na njemu Android 2.1 (Eclair) i sto je mali a sve drugo je ok.
Trenutno je 215 KM i mislim da daje i previse za te pare.
Gdje je 215 KM? Mozes li mi jos malo reci o ovom telefonu, ok, izguglala sam dosta, ali onako, ljudskim rjecnikom. :D Ne kontam se u mobitele uopste, a nikako da kupim novi, bas zbog toga..
Edit: Znas li posto je ovaj isti telefon, ali sa tastaturom? xperia x10 mini pro
Last edited by anestezija123 on 25/02/2012 18:31, edited 1 time in total.
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#928 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Mr. Brightside »

anestezija123 wrote: Gdje je 215 KM? Mozes li mi jos malo reci o ovom telefonu, ok, izguglala sam dosta, ali onako, ljudskim rjecnikom. :D Ne kontam se u mobitele uopste, a nikako da kupim novi, bas zbog toga..
bio je u univerzalnom na snizenju nekad u januaru :D (nije vise)
ne znam, simpatican telefon (1.6 android, nista posebno), al' za te pare bih uzeo samsung galaxy mini :D

inace, mozes na youtube-tu pogledati kratku prezentaciju skoro svakog telefona :D
pa moze pomoci kolko tolko :D
User avatar
anestezija123
Posts: 193
Joined: 06/10/2011 17:16

#929 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by anestezija123 »

Hvala ti na odgovoru. :) Poludih vise od silnih informacija oko telefona, stvarno nemam pojma koji da uzmem.. Grr...
Kontala sam do 300 KM dati..
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#930 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Mr. Brightside »

http://www.youtube.com/watch?v=UVomy_hEjpM
oko 220 u univerzalnom, cini se postenom opcijom :D
handroid
Posts: 2
Joined: 08/01/2012 21:28

#931 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by handroid »

eyesburn wrote:
Eborg wrote:Pa ako su toliko skinuti sa drugih mreža (što koliko shvatam nije nikakva prepreka), jesu li svi ovi smartphoneovi totalno lišeni hamelja i ograničenja sa drugih mreža? Ima li intro logoa i sličnih hamelja?
ako hoćeš telefon koji sigurno nije skidan s mreže, onda je to google nexus S. fabrički se pravi tako da ga operateri ne mogu "zaključati". tako da gdje god ga kupiš, uvijek dobiješ otključan. :mrgreen:
ne zakljucava operater mobitele vec proizvodjac na zahtjev operatera ;-)
gonz0
Posts: 217
Joined: 18/07/2011 20:10

#932 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by gonz0 »

anestezija123 wrote:
mickey2012 wrote:
gonz0 wrote:jel ima neko iskustva sa sony ericsson xperia x10 mini ? cuo sam da je dobar fon za svoju cijenu, sad ne znam, koje su glavne mane osim dimenzija ? koje su prednosti ? unaprijed hvala :D
Mana je sto je na njemu Android 2.1 (Eclair) i sto je mali a sve drugo je ok.
Trenutno je 215 KM i mislim da daje i previse za te pare.
Gdje je 215 KM? Mozes li mi jos malo reci o ovom telefonu, ok, izguglala sam dosta, ali onako, ljudskim rjecnikom. :D Ne kontam se u mobitele uopste, a nikako da kupim novi, bas zbog toga..
Edit: Znas li posto je ovaj isti telefon, ali sa tastaturom? xperia x10 mini pro
paa ja msm da ce se tebi kao pripadnici zenskog spola vise dopasti x10 mini, naravno ako volis telefone takvih dimenzija , galaxy mini ima 3.15 MP kameru sto je manje nego kod xperie x10 mini, ali procesor i te slicne čarlame su iste. meni se lično više dopada x10 mini i sve namjeravam da ga uzmem ali nikako :Đ javim kad uzmem pozzz
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#933 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by alibaba_i_30_godina »

Znam da ste o upitnosti originalnosti mobitela pricala na nekoj od prethodnih stranica, ali ipak moram ponovo zapoceti diskusiju oko toga.

Jucer sam zvao Univerzalno da pitam za sg2 i kazu nije jos dosao, ali imaju polovan koji takodjer dodje u original kutiji i sa svim dodacima. Naravno zahvalio sam se na odgovoru, ali sam rekao da ja zelim novi telefon a ne polovan.

Sad kako razlikovati koji je nov a koji polovan, kako na licu mjesta to provjeriti ... ima li neki kod da se ukuca u telefon pa da se to izlista, ogrebotine se vjerovatno ne mogu ni primijetiti?!
gonz0
Posts: 217
Joined: 18/07/2011 20:10

#934 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by gonz0 »

NeyDan wrote:Znam da ste o upitnosti originalnosti mobitela pricala na nekoj od prethodnih stranica, ali ipak moram ponovo zapoceti diskusiju oko toga.

Jucer sam zvao Univerzalno da pitam za sg2 i kazu nije jos dosao, ali imaju polovan koji takodjer dodje u original kutiji i sa svim dodacima. Naravno zahvalio sam se na odgovoru, ali sam rekao da ja zelim novi telefon a ne polovan.

Sad kako razlikovati koji je nov a koji polovan, kako na licu mjesta to provjeriti ... ima li neki kod da se ukuca u telefon pa da se to izlista, ogrebotine se vjerovatno ne mogu ni primijetiti?!
pregledaj na youtube ove unboxing klipove. tu ces primjetiti sta sve imaju novi telefoni. za pocetak mozes zapaziti ovu "do not accept if seal is broken" naljepnicu na kutiji. međutim možda su oni nešto dorađivali oko softvera pa ako je ta naljepnica ostecena ili je nema, nema mjesta za paniku . Ovih zastitnih folija na mobu također nema baš na polovnim modelima. i ako mislis nesto postici kodovima evo ti hrpa nekih kodova http://www.frlinux.eu/?p=7 . i polovan mob je obicno pohaban i osjeti se pod rukom da je nesto mijenjano. evo ti klip pa ti procjeni sta to ima nov mob i na oko uporedi sa tim kojeg oni nude.
gonz0
Posts: 217
Joined: 18/07/2011 20:10

#935 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by gonz0 »

gonz0 wrote:
NeyDan wrote:Znam da ste o upitnosti originalnosti mobitela pricala na nekoj od prethodnih stranica, ali ipak moram ponovo zapoceti diskusiju oko toga.

Jucer sam zvao Univerzalno da pitam za sg2 i kazu nije jos dosao, ali imaju polovan koji takodjer dodje u original kutiji i sa svim dodacima. Naravno zahvalio sam se na odgovoru, ali sam rekao da ja zelim novi telefon a ne polovan.

Sad kako razlikovati koji je nov a koji polovan, kako na licu mjesta to provjeriti ... ima li neki kod da se ukuca u telefon pa da se to izlista, ogrebotine se vjerovatno ne mogu ni primijetiti?!
pregledaj na youtube ove unboxing klipove. tu ces primjetiti sta sve imaju novi telefoni. za pocetak mozes zapaziti ovu "do not accept if seal is broken" naljepnicu na kutiji. međutim možda su oni nešto dorađivali oko softvera pa ako je ta naljepnica ostecena ili je nema, nema mjesta za paniku . Ovih zastitnih folija na mobu također nema baš na polovnim modelima. i ako mislis nesto postici kodovima evo ti hrpa nekih kodova http://www.frlinux.eu/?p=7 . i polovan mob je obicno pohaban i osjeti se pod rukom da je nesto mijenjano. evo ti klip pa ti procjeni sta to ima nov mob i na oko uporedi sa tim kojeg oni nude. edit : imas malo i modernijih metoda raspitaj se, slabo znam o tome :D
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#936 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by alibaba_i_30_godina »

gonz0 wrote:
gonz0 wrote:
NeyDan wrote:Znam da ste o upitnosti originalnosti mobitela pricala na nekoj od prethodnih stranica, ali ipak moram ponovo zapoceti diskusiju oko toga.

Jucer sam zvao Univerzalno da pitam za sg2 i kazu nije jos dosao, ali imaju polovan koji takodjer dodje u original kutiji i sa svim dodacima. Naravno zahvalio sam se na odgovoru, ali sam rekao da ja zelim novi telefon a ne polovan.

Sad kako razlikovati koji je nov a koji polovan, kako na licu mjesta to provjeriti ... ima li neki kod da se ukuca u telefon pa da se to izlista, ogrebotine se vjerovatno ne mogu ni primijetiti?!
pregledaj na youtube ove unboxing klipove. tu ces primjetiti sta sve imaju novi telefoni. za pocetak mozes zapaziti ovu "do not accept if seal is broken" naljepnicu na kutiji. međutim možda su oni nešto dorađivali oko softvera pa ako je ta naljepnica ostecena ili je nema, nema mjesta za paniku . Ovih zastitnih folija na mobu također nema baš na polovnim modelima. i ako mislis nesto postici kodovima evo ti hrpa nekih kodova http://www.frlinux.eu/?p=7 . i polovan mob je obicno pohaban i osjeti se pod rukom da je nesto mijenjano. evo ti klip pa ti procjeni sta to ima nov mob i na oko uporedi sa tim kojeg oni nude. edit : imas malo i modernijih metoda raspitaj se, slabo znam o tome :D
Hvala na odgovoru. Znam za ovaj video klip, pregledao sam ih na desetine ali covjek opet ne moze nikad biti dovoljno siguran, osim ukoliko se kupuje u Telecomu, ili kao sto si vec napisao da se dobije kutija sa naljepnicom ''do not accept...''.
Postoji mogucnost da su oni otvarali kutiju da provjere jel' sve ok, hajde to je i prihvatljivo, ali kako znati da mobitel ipak nije koristen neko vrijeme?! :mrgreen:

Na ovoj stranici sa kodovima nisam pronasao nikakav koji bi mi mogao izlistati koliko je npr. pricano preko ovog telefona ili koliko sati je ukupno koriste.
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#937 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Kapri »

Kakvi su oni na Ciglanama?
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#938 Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Ali_G »

Zna li neko gdje bi u Sa mogao nabaviti bijeli Galaxy S? Kod ovih univerzalaca ga cekam skoro mjesec:)
'fala
User avatar
IceQueen
Posts: 309
Joined: 25/07/2008 23:35
Location: Valhalla

#939 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by IceQueen »

Planiram u Univerzalno da kupim Nokiu N8. Cijena mi se cini i vise nego prihvatljivom (505 KM za kesh). Zanimaju me Vasa iskustva sa ovim telefonom (ako ih imate :D), te sa univerzalcima. :sax:
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#940 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Qler »

Ja nosam N8 preko godinu dana, i nikakvih problema nisam imao. Samo prije nego je uzmes, upali je, kod nekih serija je display imao neki problem, pojavljivala se ljubicasta boja koliko sam skontao po ivicama. To jedino obrati paznju..
Mene inace slusa bez ikakvih problema, i obavezno update na Belle ako vec ne bude.
User avatar
adis.p
Posts: 1067
Joined: 19/01/2011 01:31

#941 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by adis.p »

Imal neko iz Sarajeva da mu nije mrsko otic do Univerzalno da vidi kakvo je stanje sa ovim tel, konto sam slijedecu subotu doletit da uzmem.. ii postojil mogucnost da me zahebe za nesto jer sam maloljetan, da mi podvali nesto il sta znam vec.. :-) :-)

http://www.univerzalno.com/mobiteli/nok ... -c5-03/102
gonz0
Posts: 217
Joined: 18/07/2011 20:10

#942 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by gonz0 »

danas sam uzeo xperiu x10 mini. previse nudi za svoju cijenu, 215 KM. nema zooma u interfejsu kamere ali je to navodno moguće nadograditi ne znam kako ali nekako. mob je pravo kompaktan, ima ugodan interfejs i brz je. odličan izbor za sve koji gotive takve mobitele a budzet im se vrti oko 200 maraka.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#943 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Revolucionar ★ »

adis.p wrote:Imal neko iz Sarajeva da mu nije mrsko otic do Univerzalno da vidi kakvo je stanje sa ovim tel, konto sam slijedecu subotu doletit da uzmem.. ii postojil mogucnost da me zahebe za nesto jer sam maloljetan, da mi podvali nesto il sta znam vec.. :-) :-)

http://www.univerzalno.com/mobiteli/nok ... -c5-03/102
Eto ti Fb stranica, ostavi komentar i pitaj za telefon. Znaju odg tokom dana

http://www.facebook.com/univerzalno
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#944 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by febo_acm »

IceQueen wrote:Planiram u Univerzalno da kupim Nokiu N8. Cijena mi se cini i vise nego prihvatljivom (505 KM za kesh). Zanimaju me Vasa iskustva sa ovim telefonom (ako ih imate :D), te sa univerzalcima. :sax:
Ja sestri kupio prije nešto više od mjesec i sve radi za 10. Čini mi se da je garancija od strane MTel-a ili tako nešto. Ono pokvari se i nosi se njima. Što je po meni sasvim ok, neko ti garantuje ko je "ime". I još nešto, iako je pisalo 505km, ja sam ga paltio 515km :D
User avatar
adis.p
Posts: 1067
Joined: 19/01/2011 01:31

#945 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by adis.p »

Sad se nekako predomisljam :-) :-) nisam vidio da ima ovako jeftinih sony-a, prije svega mislim na ovaj x10 mini, onda ima i ovaj x8.. ne znam ni sam vise xD :-D

Ako ima neko da predlozi jos kakav dobar fon od oko 2 glave da ima po mogucnost sto bolju kameru, w-fi.. otprilike tako nekako.. ;-)
gonz0
Posts: 217
Joined: 18/07/2011 20:10

#946 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by gonz0 »

adis.p wrote:Sad se nekako predomisljam :-) :-) nisam vidio da ima ovako jeftinih sony-a, prije svega mislim na ovaj x10 mini, onda ima i ovaj x8.. ne znam ni sam vise xD :-D

Ako ima neko da predlozi jos kakav dobar fon od oko 2 glave da ima po mogucnost sto bolju kameru, w-fi.. otprilike tako nekako.. ;-)
x10 mini nema specijalnu kameru, nema zooma to je malo njesra. ostalo sve za 10 :) ako hoces bolju kameru uzmi polovan vivaz u5i, doduše on ti je symbian što neki smatraju nedostatkom. 230KM je polovan kod univerzalaca ja msm
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#947 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by dinozzoM6 »

Ljudi pazite ako budete kupovali Galaxy SII
postoje različiti modeli, vjerujem da ovi što hoće SII, hoće onaj "pravi" model I9100
al' pripazite na tržištu su modeli I9100G koji imaju mnogo slabiji GPU i nemaju Samsungov Exynos chipset već imaju TI-jev OMAP...

Razlika u GPU-u je ogromna, jer MALI 400MP GPU koji dolazi u modelima I9100 je četverojezgreni GPU koji ima protočnost od 10,5 GFLOPSa dok ovaj Power VX---neki u modelu I9100G ima protočnost od "samo" 4,54 GFLOPSa.

Ja neću da plaćam jači telefon da bih dobio slabiju inačicu...

GSMArena: http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=4327
Provjerite i komentare za I9100G :)

Eh sad, fazon je što se I9100 više ne proizvodi skoro nikako (mislim da je Samsung smanjio kapacitete na minimum radi SIII) pa i ovi dobavljači što imaju I9100 vjerovatno zbog toga dižu cijene...
User avatar
nepredvidiva
Posts: 218
Joined: 12/01/2011 02:18
Location: U potrazi.

#948 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by nepredvidiva »

Sad zovem Univerzalno i kažu mi ove cijene:
Samsung Galaxy s2 810 KM, ali ga nema na stanju
Samsung Google Nexus (titanium) 990, na što ja kažem da je na stranici 870, kaže on "Ma ne mogu ja upratiti te cijene, brže se promijeni na netu nego kod nas...", isto ga nema na stanju

Onda zovnem Fontele:
Samsung Galaxy s2 840, ali ga isto nema na stanju
Samsung Google Nexus (titanium) 970, ima na stanju (Ali kakva je ovo cijena brate?)

Čovjek nije pametan ni sekunde, razlika u cijeni je 100 KM, ali Univerzalno ga nema nikako u ponudi, što znači vi se "zagrijete", telefon "dođe" i cijena mu skoči... E šta rade, ovo nisam vidjela nigdje. :x
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#949 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Revolucionar ★ »

nepredvidiva wrote:Sad zovem Univerzalno i kažu mi ove cijene:
Samsung Galaxy s2 810 KM, ali ga nema na stanju
Samsung Google Nexus (titanium) 990, na što ja kažem da je na stranici 870, kaže on "Ma ne mogu ja upratiti te cijene, brže se promijeni na netu nego kod nas...", isto ga nema na stanju

Onda zovnem Fontele:
Samsung Galaxy s2 840, ali ga isto nema na stanju
Samsung Google Nexus (titanium) 970, ima na stanju (Ali kakva je ovo cijena brate?)

Čovjek nije pametan ni sekunde, razlika u cijeni je 100 KM, ali Univerzalno ga nema nikako u ponudi, što znači vi se "zagrijete", telefon "dođe" i cijena mu skoči... E šta rade, ovo nisam vidjela nigdje. :x
ja stvarno ne znam sta se desava sa njima ( mislim na Univerzalce ) . . telefone iz Galaxy serije cekam, pa malo je reci evo trecu sedmicu, strpljenje je pri kraju svakako .. levati sami sebi unistavaju dobar glas
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#950 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by dinozzoM6 »

ne branim nikoga, al' nisu jedini
ja ne znam šta je sa ovim Galaxy-ima
k'o da su svi telefoni odjednom u zemlju propali, i ja svoj S2 čekam već tri sedmice, na kraju dobijem I9100G, vratim ga, i sad opet moram čekat 10 dana il' pare il' I9100 koji sam tražio -.-'
Post Reply