Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#851 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by harač »

Već neko vrijeme pokušavam promijeniti svoju kantu od mobitela, ali u sizifovskim sam mukama. Kako BH Telecom nema nikakvog izbora, počeo sam kopati po ovim divljim...

Kako je moguće da u "Univerzalno" blackberry torch 9800 košta 490 KM, a kod ovih "Ka Connecting" na sniženju [od 180 KM] košta 719 KM? Također, kako je moguće da kod "Univerzalno" ovaj blackberry i starija varijanta 9700 Bold koštaju isto?

ovom brzinom upoređivanja i čuđenja neću kupit ništa za godinu dana. dođe mi da kupim nešto od 100 KM
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#852 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Revolucionar ★ »

Same problem here harač 8-)
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#853 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by azdralovic »

harač wrote:Već neko vrijeme pokušavam promijeniti svoju kantu od mobitela, ali u sizifovskim sam mukama. Kako BH Telecom nema nikakvog izbora, počeo sam kopati po ovim divljim...

Kako je moguće da u "Univerzalno" blackberry torch 9800 košta 490 KM, a kod ovih "Ka Connecting" na sniženju [od 180 KM] košta 719 KM? Također, kako je moguće da kod "Univerzalno" ovaj blackberry i starija varijanta 9700 Bold koštaju isto?

ovom brzinom upoređivanja i čuđenja neću kupit ništa za godinu dana. dođe mi da kupim nešto od 100 KM
meni se desila zanimljiva varijanta u univerzalno da BB dodje bez kutije , ali je zbog toga znatno jeftiniji (ima svu opremu ali dodje u nekoj BB kesi ne kutiji), a onda im dodje za 7 dana isti mobitel sa kutijom , i onda je znatno skuplji
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#854 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by udrch »

azdralovic wrote:
harač wrote:Već neko vrijeme pokušavam promijeniti svoju kantu od mobitela, ali u sizifovskim sam mukama. Kako BH Telecom nema nikakvog izbora, počeo sam kopati po ovim divljim...

Kako je moguće da u "Univerzalno" blackberry torch 9800 košta 490 KM, a kod ovih "Ka Connecting" na sniženju [od 180 KM] košta 719 KM? Također, kako je moguće da kod "Univerzalno" ovaj blackberry i starija varijanta 9700 Bold koštaju isto?

ovom brzinom upoređivanja i čuđenja neću kupit ništa za godinu dana. dođe mi da kupim nešto od 100 KM
meni se desila zanimljiva varijanta u univerzalno da BB dodje bez kutije , ali je zbog toga znatno jeftiniji (ima svu opremu ali dodje u nekoj BB kesi ne kutiji), a onda im dodje za 7 dana isti mobitel sa kutijom , i onda je znatno skuplji
Pa imao neki problem, pa ga popravili i prodali ti ko nov..
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#855 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by azdralovic »

udrch wrote:
azdralovic wrote:
harač wrote:Već neko vrijeme pokušavam promijeniti svoju kantu od mobitela, ali u sizifovskim sam mukama. Kako BH Telecom nema nikakvog izbora, počeo sam kopati po ovim divljim...

Kako je moguće da u "Univerzalno" blackberry torch 9800 košta 490 KM, a kod ovih "Ka Connecting" na sniženju [od 180 KM] košta 719 KM? Također, kako je moguće da kod "Univerzalno" ovaj blackberry i starija varijanta 9700 Bold koštaju isto?

ovom brzinom upoređivanja i čuđenja neću kupit ništa za godinu dana. dođe mi da kupim nešto od 100 KM
meni se desila zanimljiva varijanta u univerzalno da BB dodje bez kutije , ali je zbog toga znatno jeftiniji (ima svu opremu ali dodje u nekoj BB kesi ne kutiji), a onda im dodje za 7 dana isti mobitel sa kutijom , i onda je znatno skuplji
Pa imao neki problem, pa ga popravili i prodali ti ko nov..
pa i meni je to prvo naumpalo,ali onda vidjeh izvuce jedno 5-6 kesa sa BB logom, koje su da tako kazem fabricki zapakovane, tj neotvorene, ii unutra je fino popakovano punjac, slusalice,usb kabal uputstva cd i te gluposti... i uglavnom kaze neke ture im dodju tako , a neki dodju sa kutijom ,ali budu nesto skuplji... iii sto mi je bilo zanimljivo nije imao provajdera ni na oklopu ni na onoj slici kada se pali, iako je 99% Blackberryja koje sam vidio bili sa nekim logom ...
User avatar
inSighT
Posts: 425
Joined: 15/10/2008 20:50
Vozim: na guranje

#856 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by inSighT »

^ Kao da on te punjače, slušalice, baterije itd. ne može zbaviti pojedinačno, naravno original, i kada ih tako priloži uz (popravljeni) fontel ti ćeš naravno pomisliti da je i on nov! :dance:
neoneo
Posts: 6
Joined: 30/12/2011 22:28

#857 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by neoneo »

Ja bih htio kupiti Samsung Galaxy S2 u nekoj radnji, ali prije nego što se "zavalim" da li ima neko da kaže svoja iskustva, ono da je kupio mobitel kod njih i da mu se onda pokvario i sl. problemi. konkretno mislim na radnje univerzalno ili fontele
User avatar
CASUALE
Posts: 130
Joined: 01/06/2011 22:03

#858 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by CASUALE »

Treba mi pomoc ako neko zna koja je cjena ovog mobitela u BiH?

- htc desire a8181

http://www.htcdirect.co.uk/images/A8181_1.jpg
hladno
Posts: 143
Joined: 15/01/2012 15:19

#859 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by hladno »

@casuale

oko 650-KM
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3340
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#860 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Dupli_skalp »

CASUALE wrote:Treba mi pomoc ako neko zna koja je cjena ovog mobitela u BiH?

- htc desire a8181

http://www.htcdirect.co.uk/images/A8181_1.jpg
500km kod univerzalaca, čuj 650 :-) :-)
Malogradjanin
Posts: 80
Joined: 27/02/2010 10:47

#861 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Malogradjanin »

neoneo wrote:Ja bih htio kupiti Samsung Galaxy S2 u nekoj radnji, ali prije nego što se "zavalim" da li ima neko da kaže svoja iskustva, ono da je kupio mobitel kod njih i da mu se onda pokvario i sl. problemi. konkretno mislim na radnje univerzalno ili fontele
Ja sam kupio prije pola godine u Univerzalnom Nexus S, nikakvih problema dosad nisam imao. Doduše, slušalice su se pokvarile, ali nisu same, ja sam kriv :D U Fontele-u nisam nikad kupio ništa, tako da ti ne bih znao reći o njima puno :)
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#862 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by neo7 »

Gdje kupiti samsung galaxy ace ? Nema u univerzalno..
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#863 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by chuchumbamayumbe »

FreeSol2 wrote:Gdje se nalazi ova Sve na kredit radnja na Ilidzi? :-)
U Otesu, koliko ja znam...
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3340
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#864 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Dupli_skalp »

Malogradjanin wrote:
neoneo wrote:Ja bih htio kupiti Samsung Galaxy S2 u nekoj radnji, ali prije nego što se "zavalim" da li ima neko da kaže svoja iskustva, ono da je kupio mobitel kod njih i da mu se onda pokvario i sl. problemi. konkretno mislim na radnje univerzalno ili fontele
Ja sam kupio prije pola godine u Univerzalnom Nexus S, nikakvih problema dosad nisam imao. Doduše, slušalice su se pokvarile, ali nisu same, ja sam kriv :D U Fontele-u nisam nikad kupio ništa, tako da ti ne bih znao reći o njima puno :)
reci mi kakva su ti iskustva sa nexus S? ima li nekih problema s njim, odnosno ima li neke mane?

ukratko opiši fontele ;)
User avatar
anestezija123
Posts: 193
Joined: 06/10/2011 17:16

#865 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by anestezija123 »

Jeste li kupovali ili neko iz vase okoline kod lika na Grbavici, na zatvorenom dijelu pijace, na spratu gore? Kakva su iskustva?
User avatar
lara b.
Posts: 307
Joined: 23/01/2007 15:05
Location: sarajewo

#866 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by lara b. »

jel zna neko gdje se moze popraviti mobitel, nokia...neke tipke se pokvarile i ne reaguje... inace mi je jako dobar, nikada se nije kvario i et sada :-)
kazu mi da ne popravljam gdje bilo, jer mogu ga jos vise unistiti, kao mogu uzeti dijelove i reci ne moze se popraviti... pa eto ako je neko popravljao....... :dance:
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3340
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#867 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Dupli_skalp »

anestezija123 wrote:Jeste li kupovali ili neko iz vase okoline kod lika na Grbavici, na zatvorenom dijelu pijace, na spratu gore? Kakva su iskustva?
to je ja mislim ćelo... dosta poznanika je kupovalo kod njega i svi su zadovoljni bili.
Malogradjanin
Posts: 80
Joined: 27/02/2010 10:47

#868 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Malogradjanin »

eyesburn wrote:
reci mi kakva su ti iskustva sa nexus S? ima li nekih problema s njim, odnosno ima li neke mane?

ukratko opiši fontele ;)
Većih problema nisam imao. Na početku mi je bilo problem naviknuti se jer mi je to prvi android koji sam ikada koristio. Ubrzo nakon kupnje sam dobio update na 2.3.6., a nedavno sam dobio i ICS 4.0.3.. Nisam pokušavao instalirati druge ROM-ove, znači standardno korištenje, jedina zamjerka je da baš jede bateriju, ali uz određena podešavanja uspije izdržati nekih 36 sati uz solidno korištenje :D
neoneo
Posts: 6
Joined: 30/12/2011 22:28

#869 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by neoneo »

Malogradjanin wrote:
neoneo wrote:Ja bih htio kupiti Samsung Galaxy S2 u nekoj radnji, ali prije nego što se "zavalim" da li ima neko da kaže svoja iskustva, ono da je kupio mobitel kod njih i da mu se onda pokvario i sl. problemi. konkretno mislim na radnje univerzalno ili fontele
Ja sam kupio prije pola godine u Univerzalnom Nexus S, nikakvih problema dosad nisam imao. Doduše, slušalice su se pokvarile, ali nisu same, ja sam kriv :D U Fontele-u nisam nikad kupio ništa, tako da ti ne bih znao reći o njima puno :)
Zahvaljujem na info. Volio bih da se javi još enko ko je kupovao kod njih da nas upozori na vrijeme ako nešto nije uredu
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3340
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#870 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Dupli_skalp »

Malogradjanin wrote:
eyesburn wrote:
reci mi kakva su ti iskustva sa nexus S? ima li nekih problema s njim, odnosno ima li neke mane?

ukratko opiši fontele ;)
Većih problema nisam imao. Na početku mi je bilo problem naviknuti se jer mi je to prvi android koji sam ikada koristio. Ubrzo nakon kupnje sam dobio update na 2.3.6., a nedavno sam dobio i ICS 4.0.3.. Nisam pokušavao instalirati druge ROM-ove, znači standardno korištenje, jedina zamjerka je da baš jede bateriju, ali uz određena podešavanja uspije izdržati nekih 36 sati uz solidno korištenje :D
znači već si dobio oficijelni ICS?

pa ima li taj mob neke mane? bilo šta da ne valja?

i nije valjda da ne možeš sa 1500mah baterijom 2-3 dana izgurati? :)
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#871 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by azdralovic »

inSighT wrote:^ Kao da on te punjače, slušalice, baterije itd. ne može zbaviti pojedinačno, naravno original, i kada ih tako priloži uz (popravljeni) fontel ti ćeš naravno pomisliti da je i on nov! :dance:
ama nebitno fontel radi besprijekorno :D znaci blackberry kesa , da kazem hermeticki zatvorena, dakle nikako se ne moze otvoriti a da se ne pocijepa , i u njoj dodje sve spakovano , utisnut na kesu blackberry logo i rim neke gluposti pishu... ako je nadjem negdje u kuci stavit cu sliku...
User avatar
nepredvidiva
Posts: 218
Joined: 12/01/2011 02:18
Location: U potrazi.

#872 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by nepredvidiva »

lara b. wrote:jel zna neko gdje se moze popraviti mobitel, nokia...neke tipke se pokvarile i ne reaguje... inace mi je jako dobar, nikada se nije kvario i et sada :-)
kazu mi da ne popravljam gdje bilo, jer mogu ga jos vise unistiti, kao mogu uzeti dijelove i reci ne moze se popraviti... pa eto ako je neko popravljao....... :dance:
http://www.mobis.ba/

Najbolje da odeš kod njih, ovlašteni su za Nokia telefone tako da ti neće nešto pokvariti i sl. Od njih sam uzela dva telefona, jedan sam nosila na garanciju, izašli su u susret i otklonili problem. Možda je cijena malo viša nego drugdje, ali neće ti sfušeriti sigurno. ;-)
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#873 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Industrialyzer »

Ima li neka radnja da daje na rate ?
User avatar
oldschool
Posts: 7013
Joined: 20/02/2008 17:27
Location: where reality is just bunch of illusions

#874 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by oldschool »

azdralovic wrote:
inSighT wrote:^ Kao da on te punjače, slušalice, baterije itd. ne može zbaviti pojedinačno, naravno original, i kada ih tako priloži uz (popravljeni) fontel ti ćeš naravno pomisliti da je i on nov! :dance:
ama nebitno fontel radi besprijekorno :D znaci blackberry kesa , da kazem hermeticki zatvorena, dakle nikako se ne moze otvoriti a da se ne pocijepa , i u njoj dodje sve spakovano , utisnut na kesu blackberry logo i rim neke gluposti pishu... ako je nadjem negdje u kuci stavit cu sliku...
Ne kažem da je fuš, ali je šuhveli, imaš na stotine clipova o tome na youtube-u, razliku primijete većinom po kutiji, nekim sitnicama oko pakovanja, na proizvodu skoro nemoguće.
Malogradjanin
Posts: 80
Joined: 27/02/2010 10:47

#875 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Malogradjanin »

eyesburn wrote:znači već si dobio oficijelni ICS?

pa ima li taj mob neke mane? bilo šta da ne valja?

i nije valjda da ne možeš sa 1500mah baterijom 2-3 dana izgurati? :)
Dobio sam 2 dana nakon što je krenuo update. Ima mana, naravno, recimo nema fm radio, nema mogućnost širenja memorije sd karticom, browser mu nije nesto, i kod mene je verzija sa S-LCD-om (I9023). Ostalo je sve prolazno, a baterija ide tako jer se dosta koristi, sto internet sto igre :D
Post Reply