Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#801 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by alibaba_i_30_godina »

Jeff Bingham wrote:pa daju "garanciju" na softver, o tome ti pricam :-D sutra da ti poispadaju tipke s moba (gluho bilo) same od sebe, moro bi ih lijepit OHO ljepilom ili kupovat novi tel :D
Nema tipki na mobitelu tako da nema sta ni ispasti. :mrgreen:

Vidjet cu sutra koliko kostaju ovi mobiteli u Imamexu, stranica im je katastrofa, nigdje cijena. Ako bude skuplje, onda kupujem u Univerzalno. Ne znam jos gdje da gledam, oni gore na Bascarsiji su mi nekako svi suhveli (mada ni ovi nisu zlatni)?
User avatar
Jeff Bingham
Posts: 1272
Joined: 06/09/2011 19:45

#802 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Jeff Bingham »

ima onaj fontele u bbi, ako vec gledas te radnje.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#803 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by alibaba_i_30_godina »

Jeff Bingham wrote:ima onaj fontele u bbi, ako vec gledas te radnje.
Ima ta radnja gore i na Bascarsiji, ali mislim da su oni malo skuplji od vec nabrojanih?
User avatar
stevan2712
Posts: 148
Joined: 16/10/2011 21:00

#804 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by stevan2712 »

NeyDan wrote:
Jeff Bingham wrote:ima onaj fontele u bbi, ako vec gledas te radnje.
Ima ta radnja gore i na Bascarsiji, ali mislim da su oni malo skuplji od vec nabrojanih?
Skuplji su. Svi su ti skuplji od univerzalaca :)
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#805 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Revolucionar ★ »

a jbg, da barem nov telefon nece uvalit -- polovne dosta raje uvali :D

kontam do univerzalnih otici, da pazarim Ace .. jbiga ako me zajebu 8-) gorit ce zeljeznicka zivotam'
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3328
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#806 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Dupli_skalp »

ibizza wrote:
stevan2712 wrote:
gonz0 wrote:sta mislite kakav je sony ericsson vivaz u5i i moze li mi neko iz iskustva reci isplati i se uzimati ili je to samo još jedan krš...cuo sam da ima dramaticnu kameru sa HD viseo snimanjem, ali i da malo laga kod upotrebe glavnog menija i slicno... sta vi kazete i koja su vasa iskustva ?
Ma ostavi se starog Symbiana idi na Android jer iPhone i iOS nisu u rangu Vivaza tj. za te pare ga ne mozes kupiti... Ili u krajnjoj liniji idi na WP7,sve je bolje od tog symbiana! Reci do koliko para pa da ti predlozimo :)
Predlozi meni,nest do 300KM :-D
I ja sam mislio kupiti ovaj sony ericsson vivaz,al ev vidim da muu OS ne valja :?
za 3 stoje najbolje ti je htc wildfire.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3328
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#807 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Dupli_skalp »

stevan2712 wrote:Motorola Defy moja preporukaP
ja tražim tu motorolu već duže vrijeme i nema šanse da se može nova naći u sarajevu ili bih.

valjda dobiju uskoro.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3328
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#808 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Dupli_skalp »

NeyDan wrote:
Jeff Bingham wrote:ima onaj fontele u bbi, ako vec gledas te radnje.
Ima ta radnja gore i na Bascarsiji, ali mislim da su oni malo skuplji od vec nabrojanih?
otiđite kod ćele na grbavicu. mislim da je sigurnije nego bila koja od tih radnji. znam mnoge koji samo kod njega kupuju i nikad problema nisu imali.
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#809 Re: Kupovina Mobilnog na ratama

Post by Pooll »

enesovac wrote: Da bi na ovaj način kupio mob. moraš biti na pretplati, a ne na ultri. :thumbup:

Mozes biti i na ultri, s tim da ne mozes sve modele... Ukoliko imas Ultra certifikat, ponesi - ukoliko ne, onda moraš ići kao 'novi Ultra' i kupiti broj za 5 KM...

samsung 5830 - moze i preko ultre - s tim da moras imati na sebi registrovan BiHnet ADSL ili fiksni telefon...

Ja sam uzeo LG Optimus Hub E510 Image i rata je 26 KM, pdv i prva rata uz prvi račun...
User avatar
Critty Bo
Posts: 397
Joined: 16/04/2011 21:25

#810 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Critty Bo »

.
neoneo
Posts: 6
Joined: 30/12/2011 22:28

#811 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by neoneo »

Ja bih volio da neko ko je kupio mobitel u Univerzalno ili Fonetele da napiše ovdje da li se mobitel pokvario nakon pola godine, godinu, dvije... i kaka su iskustva s garancijom

Jer ovako mi možemo diskuvati ali najbolji su lični dokazi.

1 - Normala je da neko ko već ima pretplatu i troši 20-30 KM mjesecno da će kupiti mobitel u Telecomu, a ne u nekoj radnji.
2 - Ali onaj ko ne troši puno mjesečno i nema pretplatu onda njemu se ne isplati u Telecomu jer na cijenu mobitela treba dodati i još pretplatu oko 300 KM/godišnje koju inače ne bi plaćao. Znači njemu je bolje kupiti mobitel u radnji pod uslovom da je mobitel tehnički dobar.

E sad ostaje pitanje da li su u Univerzalno ili Fonetele dobri telefoni zato neka neko ko je kupio mobitel u Univerzalno ili Fonetele da napiše ovdje da li se mobitel pokvario nakon pola godine, godinu, dvije...

Ja lično planiram kupiti Samsung Galaxy s2, u nekoj radnji.
User avatar
stevan2712
Posts: 148
Joined: 16/10/2011 21:00

#812 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by stevan2712 »

Ja sam kupio gt540 kod univerzalaca i nakon vise od godinu nema nikakve greske :)
Moj drug je tamo takodje kupio isti mob i njemu je sve super sto se tice telefona :)
Samo smo mi nezadovoljni jer je ovaj LG smece :D

Drugi drug je kupio kod fontele SE X10 ima isto vise od godine i sve za 10 .
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3328
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#813 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Dupli_skalp »

neoneo wrote:Ja bih volio da neko ko je kupio mobitel u Univerzalno ili Fonetele da napiše ovdje da li se mobitel pokvario nakon pola godine, godinu, dvije... i kaka su iskustva s garancijom

Jer ovako mi možemo diskuvati ali najbolji su lični dokazi.

1 - Normala je da neko ko već ima pretplatu i troši 20-30 KM mjesecno da će kupiti mobitel u Telecomu, a ne u nekoj radnji.
2 - Ali onaj ko ne troši puno mjesečno i nema pretplatu onda njemu se ne isplati u Telecomu jer na cijenu mobitela treba dodati i još pretplatu oko 300 KM/godišnje koju inače ne bi plaćao. Znači njemu je bolje kupiti mobitel u radnji pod uslovom da je mobitel tehnički dobar.

E sad ostaje pitanje da li su u Univerzalno ili Fonetele dobri telefoni zato neka neko ko je kupio mobitel u Univerzalno ili Fonetele da napiše ovdje da li se mobitel pokvario nakon pola godine, godinu, dvije...

Ja lično planiram kupiti Samsung Galaxy s2, u nekoj radnji.
kao što sam već napisao, ja kad bih sebi kupovao, kupio bih kod ćele na grbavici jer znam mnoge što su kupovali kod njega i nikad probleme nisu imali. btw, ne reklamiram lika, jer ga ne poznajem uopšte. samo prenosim iskustva. ali znam da su mu telefoni uvijek u full original pakovanju.

između fontele i univerzalno, prije bih uzeo u fontele kad bi imali slične cijene. ali fontele je dosta skuplji od univerzalno, tako da nije izravna konkurencija, jer nema konkurentnu cijenu :-D .

treća opcija je da ganjaš preko pika nov telefon kupljen u telecomu s garancijom (može se naći ponekad).
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#814 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Curve »

neoneo wrote:Ja bih volio da neko ko je kupio mobitel u Univerzalno ili Fonetele da napiše ovdje da li se mobitel pokvario nakon pola godine, godinu, dvije... i kaka su iskustva s garancijom

Jer ovako mi možemo diskuvati ali najbolji su lični dokazi.

1 - Normala je da neko ko već ima pretplatu i troši 20-30 KM mjesecno da će kupiti mobitel u Telecomu, a ne u nekoj radnji.
2 - Ali onaj ko ne troši puno mjesečno i nema pretplatu onda njemu se ne isplati u Telecomu jer na cijenu mobitela treba dodati i još pretplatu oko 300 KM/godišnje koju inače ne bi plaćao. Znači njemu je bolje kupiti mobitel u radnji pod uslovom da je mobitel tehnički dobar.

E sad ostaje pitanje da li su u Univerzalno ili Fonetele dobri telefoni zato neka neko ko je kupio mobitel u Univerzalno ili Fonetele da napiše ovdje da li se mobitel pokvario nakon pola godine, godinu, dvije...

Ja lično planiram kupiti Samsung Galaxy s2, u nekoj radnji.
kupljeno u fontelu, nakon pola godine, sve ok, prezadovoljan.. :thumbup:
brazzo19
Posts: 3143
Joined: 25/09/2008 13:43

#815 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by brazzo19 »

dcs ili http://www.svenakredit.ba/ dostava moze i na kredit garancija sve u fulu ja kupio prije 3 mjeseca i9000 i jos tv sony braviu i za sada bez ikakvih problema sve radi a jos je momak korektan i stvarno su ljubazni u njihovoj radnji toplo preporucujem :)
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#816 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by shin »

neoneo wrote:Ja bih volio da neko ko je kupio mobitel u Univerzalno ili Fonetele da napiše ovdje da li se mobitel pokvario nakon pola godine, godinu, dvije... i kaka su iskustva s garancijom

Jer ovako mi možemo diskuvati ali najbolji su lični dokazi.

1 - Normala je da neko ko već ima pretplatu i troši 20-30 KM mjesecno da će kupiti mobitel u Telecomu, a ne u nekoj radnji.
2 - Ali onaj ko ne troši puno mjesečno i nema pretplatu onda njemu se ne isplati u Telecomu jer na cijenu mobitela treba dodati i još pretplatu oko 300 KM/godišnje koju inače ne bi plaćao. Znači njemu je bolje kupiti mobitel u radnji pod uslovom da je mobitel tehnički dobar.

E sad ostaje pitanje da li su u Univerzalno ili Fonetele dobri telefoni zato neka neko ko je kupio mobitel u Univerzalno ili Fonetele da napiše ovdje da li se mobitel pokvario nakon pola godine, godinu, dvije...

Ja lično planiram kupiti Samsung Galaxy s2, u nekoj radnji.

Evo ga iz štaba poslali :lol:

Ovdje se prosula kvalitetna suplja da su telefoni ''kvalitetniji'' na jednom mjestu vise nego na drugom. Svi ti telefoni izlaze iz iste fabrike, tako da samsung iz poste nije nista bolji od samsunga iz univerzalnog.

Problem je sto Vi iz univerzalnog i ostalih piljara nemate nikakve osnove za garancije na telefona jer tusite robu koja vjerovatno nema papire, prefleshane telfone sa stranih mreza, koji automatski gube garanciju i dajete ljudima ''softverske garancije'' na nota racunima. Da je ova drzava normalnija, vjeruj mi sigurno ne bi mogao prodavati sa ''softverskom garancijom'' ili ''bez garancije na flat kabl'' :lol:

Da sumiramo, telefon iz univerzalnog ili bilo koje druge piljare ce vas sluziti sve dok ne dodje do problema, onda vam ne preostaje nego da zovete AT&T, Orange, T-Com, Verizon ili sta vec i da ih pitate ''na koju adresu da vam posaljemo telefon na servis'' :zzzz:
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#817 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Revolucionar ★ »

shin wrote:
neoneo wrote:Ja bih volio da neko ko je kupio mobitel u Univerzalno ili Fonetele da napiše ovdje da li se mobitel pokvario nakon pola godine, godinu, dvije... i kaka su iskustva s garancijom

Jer ovako mi možemo diskuvati ali najbolji su lični dokazi.

1 - Normala je da neko ko već ima pretplatu i troši 20-30 KM mjesecno da će kupiti mobitel u Telecomu, a ne u nekoj radnji.
2 - Ali onaj ko ne troši puno mjesečno i nema pretplatu onda njemu se ne isplati u Telecomu jer na cijenu mobitela treba dodati i još pretplatu oko 300 KM/godišnje koju inače ne bi plaćao. Znači njemu je bolje kupiti mobitel u radnji pod uslovom da je mobitel tehnički dobar.

E sad ostaje pitanje da li su u Univerzalno ili Fonetele dobri telefoni zato neka neko ko je kupio mobitel u Univerzalno ili Fonetele da napiše ovdje da li se mobitel pokvario nakon pola godine, godinu, dvije...

Ja lično planiram kupiti Samsung Galaxy s2, u nekoj radnji.

Evo ga iz štaba poslali :lol:

Ovdje se prosula kvalitetna suplja da su telefoni ''kvalitetniji'' na jednom mjestu vise nego na drugom. Svi ti telefoni izlaze iz iste fabrike, tako da samsung iz poste nije nista bolji od samsunga iz univerzalnog.

Problem je sto Vi iz univerzalnog i ostalih piljara nemate nikakve osnove za garancije na telefona jer tusite robu koja vjerovatno nema papire, prefleshane telfone sa stranih mreza, koji automatski gube garanciju i dajete ljudima ''softverske garancije'' na nota racunima. Da je ova drzava normalnija, vjeruj mi sigurno ne bi mogao prodavati sa ''softverskom garancijom'' ili ''bez garancije na flat kabl'' :lol:

Da sumiramo, telefon iz univerzalnog ili bilo koje druge piljare ce vas sluziti sve dok ne dodje do problema, onda vam ne preostaje nego da zovete AT&T, Orange, T-Com, Verizon ili sta vec i da ih pitate ''na koju adresu da vam posaljemo telefon na servis'' :zzzz:

Jes' to tako, al' tebi se isplati dati za telefon 200njak maraka vise, jer BHT nasao sebi za pravo profitirat sto je moguce vise , a narodu zamazat oci nekakvim niskim cijenama koje se opet kriju iza strasnih tarifa koje samo nekolicina fizickih lica koristi ?? Jer telefon koji ja namjeravam kupiti kosta nekih 350 KM nov, a isti takav u BHT, za korisnike ultre kosta 500 . Hebo tu garanciju
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#818 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by kojeime »

"Jes' to tako, al' tebi se isplati dati za telefon 200njak maraka vise, jer BHT nasao sebi za pravo profitirat sto je moguce vise , a narodu zamazat oci nekakvim niskim cijenama koje se opet kriju iza strasnih tarifa koje samo nekolicina fizickih lica koristi ?? Jer telefon koji ja namjeravam kupiti kosta nekih 350 KM nov, a isti takav u BHT, za korisnike ultre kosta 500 . Hebo tu garanciju"

Nije u pitanju da li se isplati ili ne. Naravno da svako zeli da kupi sto jeftinije. Stvar je u tome da skupo placas legalan sa garancijom, a jeftino polu-legalan ili ilegalan telefon sa nazovi garancijom. Pa ti biraj sta ces. Mene stasno zanima ima li u EU ijedna zemlja u kojoj postoje radnje tipa Fontele, Univerzalno, Pacomby, ovaj, onaj. Koliko znam nema, a sta mislis zasto?

Ja sam svoj sadasnji telefon kupio u Univerzalno, prethodni u Fontele, onaj prije toga u Imamexu, ali sam svaki put svjestan kakav tip radnji je to.

Volio bih kada bi ovdje postojale radnje koje bi prodavale SIM free legalne telefone, na primjer da taj Galaxy ili HTC ili drugi dodje ili direktno iz fabrike ili od nekog ovlastenog distributera, ali takav telefon bi bio toliko skup da ga ovdje niko ne bi kupio, a i trgovcima bi zarada bila mala (morali bi imati dovolno niske cijene da ljudi kupuju, a ulazna cijena telefona bi im bila visoka). Ima jedna radnja, u Radicevoj, prodaju Motorole i Garmine, pa pogledaj tamo cijene i uporedi te cijene sa cijenama u ostalim radnjama i vidjeces o cemu se radi.

Ali, to je vec problem zakona i inspekcija, pa dok se to ne promijeni...
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#819 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by holowey »

cuj budalastine placati 50-100 maraka za muzicki cd (pc/ps/xbox igru), kad na siranu imas po 5 maraka

ali dodje i dan kad inspekcija zadje po pijacama i granapima i slabo sad gdje mozes vise vidjeti pirate posebno ne izlozene po izlozima... valjda dodje takav dan i za mobitele pa cemo onda porediti cijene po prodavnicama i po telekom operaterima...
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#820 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by neo7 »

neo7 wrote:Samsung GT-S5830

Koliko kosta nov kod nas !?
Ajd da se ponovim pa mozda neko ima iskustva :D
Kakav je ovaj Ace ? Koliko kosta u Sa i gdje ga uzeti :)
Ili nesto slicno njemu sa AMOLED displeyom :D sta ja znam, 350-400KM imam :)
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#821 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by holowey »

neo7 wrote:
neo7 wrote:Samsung GT-S5830

Koliko kosta nov kod nas !?
Ajd da se ponovim pa mozda neko ima iskustva :D
Kakav je ovaj Ace ? Koliko kosta u Sa i gdje ga uzeti :)
Ili nesto slicno njemu sa AMOLED displeyom :D sta ja znam, 350-400KM imam :)
zena mi u mene ima ace...nije los telefon, ali nema sekundarnu kameru pa mu to nalazim kao manu jer video pozivi otpadaju, primarna kamera mu je ok, ali ne daje tako realisticne boje na fotkama... racunaj da dokupis neku dodatnu memorijsku karticu jer uz njega dodje relativno malog kapaciteta (2 gige)... sto se ostalog tice, uz njen su dosla dva poklopca, crni i bijeli tako da i tu imas izbora, a od aplikacija sto instaliras to imas... ekran nije los, ali mi se cini da je vrijeme odziva na dodir i pokretanje aplikacija nesto sporije nego kod i9100 koji ja koristim... sve u svemu, ona ga je uzela preko bhtelecoma za cca 6 maraka mjesecno na 24 mjeseca (+pdv), za te pare neces drugdje naci ni ukraden s5830
User avatar
adis.p
Posts: 1067
Joined: 19/01/2011 01:31

#822 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by adis.p »

Nisam iz sarajeva, al kontam doc za koji dan, hocu da uzmem mob.. pa gdje mogu otic da pogledam, al da je provjereno i da ima neki dobar servis..

Image
http://www.gsmarena.com/nokia_c5_03-3578.php

I imal neka str da vidim tacno koliko je kesa, da se ne ofiram tamo :D :D

p.s.

ima na ovom svenakredit, al je 400km :lol: pa msm da se moze nac duplo jeftiniji.. tbjrb :lol: :D
User avatar
adis.p
Posts: 1067
Joined: 19/01/2011 01:31

#824 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by adis.p »

Koliko je pouzdano uzet kod njih? kvarel se telefoni? hocel zahebat? :-)
neoneo
Posts: 6
Joined: 30/12/2011 22:28

#825 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by neoneo »

shin wrote:
neoneo wrote: Evo ga iz štaba poslali :lol:

Ovdje se prosula kvalitetna suplja da su telefoni ''kvalitetniji'' na jednom mjestu vise nego na drugom. Svi ti telefoni izlaze iz iste fabrike, tako da samsung iz poste nije nista bolji od samsunga iz univerzalnog.

Problem je sto Vi iz univerzalnog i ostalih piljara nemate nikakve osnove za garancije na telefona jer tusite robu koja vjerovatno nema papire, prefleshane telfone sa stranih mreza, koji automatski gube garanciju i dajete ljudima ''softverske garancije'' na nota racunima. Da je ova drzava normalnija, vjeruj mi sigurno ne bi mogao prodavati sa ''softverskom garancijom'' ili ''bez garancije na flat kabl'' :lol:
Hehehehe, :) i ja bih volio da sam iz Univerzalnog, makar bih znao kakvi su im telefoni i ne bih dvoumio da li kupiti u Telecomu ili nekoj radnji.
Zato sam i postavio ove dvije činjenice:

1 - Normalno da je bolje da neko ko već ima pretplatu i troši 20-30 KM mjesecno da će kupiti mobitel u Telecomu, a ne u nekoj radnji.
2 - Ali onaj ko ne troši puno mjesečno i nema pretplatu onda njemu se ne isplati u Telecomu jer na cijenu mobitela treba dodati i još pretplatu oko 300 KM/godišnje koju inače ne bi plaćao. Znači njemu je bolje kupiti mobitel u radnji pod uslovom da je mobitel tehnički dobar.

A Ja imam ultru i tražim najbolje rješenje
Post Reply