Gdje u Sa......

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#2376 Re: Gdje u Sa......

Post by Irm@ »

to mi je mama :-D
poklon bon dat ce ga meni :-D
cijeli frizerski tretman je dobila za neki od rodjendana.. -mada sam o tom opet razmisljala..
slanu sobu i masazu joj kupovala poklonila je to nekom :D
helem teska zena za udovoljit :-D :D :(
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#2377 Re: Gdje u Sa......

Post by nova_korisnica »

Irm@ wrote:to mi je mama :-D
poklon bon dat ce ga meni :-D
cijeli frizerski tretman je dobila za neki od rodjendana.. -mada sam o tom opet razmisljala..
slanu sobu i masazu joj kupovala poklonila je to nekom :D
helem teska zena za udovoljit :-D :D :(
pokloni joj jedan dan sa sobom...skontaj par aktivnosti koje cete uraditi (rucak, frizer, masaza sta vec voli) i provedite ga zajedno...napravi joj kao neki gift certifikate...ja bih to uradila da sam blizu svoje mame..
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#2378 Re: Gdje u Sa......

Post by Dr.Cuddy »

jel mama aktivan tip?
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#2379 Re: Gdje u Sa......

Post by Irm@ »

da moze autom bi u kancelariju usla :-D
ukratko zna je u srednjim godinama (sa naznakama klimaksa - ali o tome drugi put) :-D i jaaako joj je tesko ugoditi (ja cesto kazem da bi i dijamantu nasla zamjerku)
i ja sam bas vise bez ideja :(
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#2380 Re: Gdje u Sa......

Post by Dr.Cuddy »

ja sam svojoj pokonila sketchers shape-ups, ne voli ni moja hodati ali svidjele su joj se ove tene i manje je bole leđa i vrat!
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#2381 Re: Gdje u Sa......

Post by MedenoSrce »

Irm@ wrote:ljudi i zene :-D sta da kupim mami za 8 mart..
znaci sve sto joj se moglo kupiti kupljeno je i za martove i rodjendane itd..
ugl cvijece ne (nije od tog uzgajanja) od odjece hem mi je bezveze jer joj stalno neku odjecu kupujem.. zet (dragi) ce joj kupiti parfem jer joj on uvijek odvojeno a ja kao kcerka odvojeno..tako da parfem otpada..prosvijetlite me..
takodjer novcanik joj je kupljen za rodjendan..a torba nedavno eto tek tako..
bas nemam pojma sta cu :(

Kožne rukavice, šal, broš, kaiš
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#2382 Re: Gdje u Sa......

Post by Irm@ »

hvala vam samo nastavite mooolim vas :)
ima jaaaako puno nakita tako da nista od tog ne bih..
dosad sam izmedju tretmana u frizerskom i koznih rukavica..ali nije mi to to :)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2383 Re: Gdje u Sa......

Post by alica.k »

Irm@ wrote:da moze autom bi u kancelariju usla :-D
ukratko zna je u srednjim godinama (sa naznakama klimaksa - ali o tome drugi put) :-D i jaaako joj je tesko ugoditi (ja cesto kazem da bi i dijamantu nasla zamjerku)
i ja sam bas vise bez ideja :(
joj, moja mama je ista.
godinama joj pokusavam kupiti dobar poklon za osmi mart, rodjendan, bilo sta gdje se daju pokloni i jos nisam ubola.
sta god joj kupim, ona odglumi da joj se svidja al po faci se vidi da joj nije nes...

i ne samo to, nosi moju odjecu (aj nou), al zato ja joj kupim isti dzemper ko svoj koji je do iznemoglosti nosila, i odjednom ga vise nikad ne obuce...

sad ja fino nju za rucicu i dam joj da bira.

nego, nosi li tvoja mama satove? neki lijep, zenstven.
User avatar
niko_niko_kao_ja
Posts: 679
Joined: 15/05/2010 06:19
Location: Ti si bio svugde u mom' svemu

#2384 Re: Gdje u Sa......

Post by niko_niko_kao_ja »

Irm@ wrote:da moze autom bi u kancelariju usla :-D
ukratko zna je u srednjim godinama (sa naznakama klimaksa - ali o tome drugi put) :-D i i jaaako joj je tesko ugoditi (ja cesto kazem da bi i dijamantu nasla zamjerku) ja sam bas vise bez ideja :(
znaci nije samo moja takva :roll:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72853
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2385 Re: Gdje u Sa......

Post by Velkoski »

moee wrote:Jos jedno pitanje...mislim da je bilo negdje (mozda cak i na ovoj temi, ali mi se neda citati 90+ strana). Gdje se u Sa moze izraditi odredjena fotografija xy dimenzija i da se ista pretvori u puzzle?
Treba biti poklon, a nemam puno vremena...pls odg ako neko zna...
Garmond..
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2386 Re: Gdje u Sa......

Post by hadzinicasa »

Irm@ wrote:to mi je mama :-D
poklon bon dat ce ga meni :-D
cijeli frizerski tretman je dobila za neki od rodjendana.. -mada sam o tom opet razmisljala..
slanu sobu i masazu joj kupovala poklonila je to nekom :D
helem teska zena za udovoljit :-D :D :(
nađi neku fotografiju (staru, porodičnu) ili vas dvije ili čitave porodice i isprintaj je na platnu u BlackBox - u kod Vrazove :) ili daj da se uradi slika na osnovu fotografije.
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#2387 Re: Gdje u Sa......

Post by Irm@ »

alica.k wrote:
Irm@ wrote:da moze autom bi u kancelariju usla :-D
ukratko zna je u srednjim godinama (sa naznakama klimaksa - ali o tome drugi put) :-D i jaaako joj je tesko ugoditi (ja cesto kazem da bi i dijamantu nasla zamjerku)
i ja sam bas vise bez ideja :(
joj, moja mama je ista.
godinama joj pokusavam kupiti dobar poklon za osmi mart, rodjendan, bilo sta gdje se daju pokloni i jos nisam ubola.
sta god joj kupim, ona odglumi da joj se svidja al po faci se vidi da joj nije nes...

i ne samo to, nosi moju odjecu (aj nou), al zato ja joj kupim isti dzemper ko svoj koji je do iznemoglosti nosila, i odjednom ga vise nikad ne obuce...

sad ja fino nju za rucicu i dam joj da bira.

nego, nosi li tvoja mama satove? neki lijep, zenstven.
a od firme dobije svako malo sat :D :(
beznadezan slucaj sam :(
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#2388 Re: Gdje u Sa......

Post by Dr.Cuddy »

iPod sa njenom najdražom muzikom :D

Onu magičnu šolju, pa stavi sliku vas dvije i neki prikladan natpis ispod, pa kad pije kafu ili čaj, ukaže joj se slika!
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#2389 Re: Gdje u Sa......

Post by triple mama »

ako mama, a garant nosi barem za dioptriju, naosi naocale onda neku lijepu koznu futrolu..ili malo bolji kisobran..ili u Iv Roseu neki lijep set za kupku, mada tamo ima i extra lijepih i kvalitetnih kapa. Mozda otici jednu subotu ili nedelju sa mamom na Termalnu rivijeru...ni to nije lose...da se malo brcka
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#2390 Re: Gdje u Sa......

Post by maximilijana »

nemoj joj nista poklonit..to ce je bas iznenadit! :D :D :D :D
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#2391 Re: Gdje u Sa......

Post by swirl »

Irm@ wrote:hvala vam samo nastavite mooolim vas :)
ima jaaaako puno nakita tako da nista od tog ne bih..
dosad sam izmedju tretmana u frizerskom i koznih rukavica..ali nije mi to to :)
Imam istu takvu mamu, i kad joj moram nesto kupiti raspametim se. Ako ti mama voli broseve, mozda to nije los poklon, ha?
Ujedam

#2392 Re: Gdje u Sa......

Post by Ujedam »

A šta mislite o nekom kozmetičkom setu, o nekoj divnoj vazi, zdjeli? :-)

Ručak u nekom finom restoranu sa mamom :-D
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2393 Re: Gdje u Sa......

Post by Michun »

Treba li kome parking mjesto kod holidej ina za mart, april, maj. Cijena na pp.
Walter76
Posts: 323
Joined: 05/09/2011 23:54

#2394 Re: Gdje u Sa......

Post by Walter76 »

Michun wrote:Treba li kome parking mjesto kod holidej ina za mart, april, maj. Cijena na pp.
Evo ga, super poklon mami za 8.mart. Parking mjesto kod holidej ina, a niko da se sjeti :D

Ali salu na stranu, kupi joj neku torbicu koznu nest na taj fol...

:thumbup:
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#2395 Re: Gdje u Sa......

Post by kojeime »

alica.k wrote:
Irm@ wrote:da moze autom bi u kancelariju usla :-D
ukratko zna je u srednjim godinama (sa naznakama klimaksa - ali o tome drugi put) :-D i jaaako joj je tesko ugoditi (ja cesto kazem da bi i dijamantu nasla zamjerku)
i ja sam bas vise bez ideja :(
joj, moja mama je ista.
godinama joj pokusavam kupiti dobar poklon za osmi mart, rodjendan, bilo sta gdje se daju pokloni i jos nisam ubola.
sta god joj kupim, ona odglumi da joj se svidja al po faci se vidi da joj nije nes...

i ne samo to, nosi moju odjecu (aj nou), al zato ja joj kupim isti dzemper ko svoj koji je do iznemoglosti nosila, i odjednom ga vise nikad ne obuce...

sad ja fino nju za rucicu i dam joj da bira.

nego, nosi li tvoja mama satove? neki lijep, zenstven.
Ma nije njima do poklona vec da vide da neko misli na njih i vodi brigu o njima. Pa malo izvolijevaju. Dakle, cvijece, neka sitnica, popricati, malo "draga mamice" i slicno, mozda napraviti rucak umjesto poklona i mislim da je to to :) Ne bi me zacudilo da osoba kojoj se poklanjaju skup(lj)e stvari pomisli da se ti koji poklanjaju pokusavaju novcem iskupiti za nedostatak paznje. Ne kazem da je to kod vas slucaj, ali da ima takvih stvari, ima. Ima nesto u tome da je ljepse pokloniti jednostavan licno radjen poklon, nego skup poklon u kojem je maksimalna angazovanost onog ko poklanja bila ta da je dao(dala) novac. Pogotovo danas, kada svi imamo malo vremena za sebe a kamo li za druge (ili kada foliramo da nemamo vremena) podijeliti sa nekim vrijeme i paznju je super.

A opet ko zna? Osobe koje se znaju zaista obradovati kada nesto dobiju u pravilu ne gledaju niti da li je taj poklon "bezveze" niti na vrijednost tog poklona, bitno im je da ih se neko sjetio, a meni je zadovoljstvo posmatrati kako se te osobe raduju. Pa je onda, naravno, zadovoljstvo i poklanjati im stvari, ili dijeliti sa njima vrijeme i paznju. A rijetke su.
strax
Posts: 56
Joined: 24/02/2011 10:55

#2396 Re: Gdje u Sa......

Post by strax »

I dalje u potrazi za TESCOMA kuhinjskim nozeima, serija Azza, ovaj put 16 cm chief's knife, 9 cm chopping knife, 16 cm carving knife, te 13 cm vegetable knife
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#2397 Re: Gdje u Sa......

Post by River_isle »

gdje kupiti:

cik-cak makaze;
gdje je najbolja ponuda papira (krep,hamer itd)
sitno platneno cvijece;
svilene trakice.

Hvala!!!
User avatar
Hiran
Posts: 417
Joined: 19/03/2010 22:06

#2398 Re: Gdje u Sa......

Post by Hiran »

Gjde se može kupiti šelak za francusko poliranje?
User avatar
nepredvidiva
Posts: 218
Joined: 12/01/2011 02:18
Location: U potrazi.

#2399 Re: Gdje u Sa......

Post by nepredvidiva »

Gdje naći mušku jaknu sa dva lica? :roll:
memx
Posts: 158
Joined: 19/10/2011 15:33

#2400 Re: Gdje u Sa......

Post by memx »

alica.k wrote:
Irm@ wrote:da moze autom bi u kancelariju usla :-D
ukratko zna je u srednjim godinama (sa naznakama klimaksa - ali o tome drugi put) :-D i jaaako joj je tesko ugoditi (ja cesto kazem da bi i dijamantu nasla zamjerku)
i ja sam bas vise bez ideja :(
joj, moja mama je ista.
godinama joj pokusavam kupiti dobar poklon za osmi mart, rodjendan, bilo sta gdje se daju pokloni i jos nisam ubola.
sta god joj kupim, ona odglumi da joj se svidja al po faci se vidi da joj nije nes...

i ne samo to, nosi moju odjecu (aj nou), al zato ja joj kupim isti dzemper ko svoj koji je do iznemoglosti nosila, i odjednom ga vise nikad ne obuce...

sad ja fino nju za rucicu i dam joj da bira.

nego, nosi li tvoja mama satove? neki lijep, zenstven.
Evo da se malo umiješam, i ja sam nečija mama i čini mi se da sam slična tvojoj mami, :lol:
Ali vjerujte nije to da nam je teško ugoditi. Ne volim kada mi kupe zdjele za salate npr. jer to je moj dan i ako će mi nešto kupovati neka to bude nešto samo za mene. Neka to bude neka ešarpa (šalčić nikad ih nije viška), novčanik, ili neku drugu sitnicu ali da je neobična, jeftinija ili skuplja nije bitno, kako bih se ja mogla pohvaliti s njom, kada neko primjeti na meni i kaže da je to lijepo, ja punog srca kažem, kupila mi kćerka ili sin.
Punog srca, jer mene moja djeca ne zaboravljaju. Ovo vrijedi i za supruga. Ne treba mi mišta skupo ali da je nešto lično. I nešto što će još neko primjetiti. Svi smo mi ponekad "sujetni". Pa i one što se prave da im to nije važno. Važno je svakome. I cuki kojem date keks koji to shvata kao pohvalu za nešto što je uradio.
Mrzim kada neko nema ideja i kupi nešto usput na ulici ili negdje samo da bi otarasio obavezu.
Nekada je i samo jedna ruža, poklonjena u pravi trenutak, (na primjer, donesete joj na posao, kako bi je ona ponosno nosila kroz grad do kuće) vrijednija od buketa cvijeća kupljenog onako usput koji ste donijeli kasno naveče kada je prošao dan.
Nije poenta u poklonu nego u stavu, osjećaju da se neko sjetio vas, bar na taj dan, ta ruža će značiti da ste nekome važni. Ako me razumijete.
Vi možete svojim mamama kupiti narukvicu npr. neko će kupiti zlatnu, neko bižuteriju ali da je neobična i takve boje da se može nositi uz komad odjeće koji često nosi. Isto tako šal, neka ne bude previše običan, neka upadne u oči, možete ga i sami napraviti, ofarbati od nekog običnog šala, ili kupiti mali svileni, jeftiniji...
Eto nadam se da sam vam malo pomogla.
Post Reply