Gdje su, sta rade, Zenica?

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Arogantni
Posts: 134
Joined: 02/10/2007 07:06
Location: Torshavn

#1 Gdje su, sta rade, Zenica?

Post by Arogantni »

Bas me zanima "neka raja" iz ZE, ono informativno, ako neko zna...onaj Indir sto je drzao vejzel, Kamber (TEHNO?), zna li neko Borisa iz HOS-a, Olia (Oliver-Osman) iz Hos-a....joj ima jos puno vise faca, ali ne mogu im se sjetiti vise imena.......davno je to bilo :) Onaj Amir sto mu stari ima slasticarne (albanac)...Kako se zove ona visoka zgrada u ZE? Jel ono lamela? Ima i tu dole neka slasticarna.....
Super je Zenica grad, pravo mi drag :-D
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#2

Post by tbaharis »

Indir je rahmetli, rokno ga tip u Doboju... O onaj slasticarnu sto ima je Asim Demiri i jos je u ZE, samozvani predsjednik navijaca Celika... Kambera nisam odavno vidio ali tu je negdje...
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#3

Post by tbaharis »

Slasticarna u lameli je Evropa i jos uvijek tu samo mnogo veca nego prije...
Arogantni
Posts: 134
Joined: 02/10/2007 07:06
Location: Torshavn

#4

Post by Arogantni »

tbaharis wrote:Slasticarna u lameli je Evropa i jos uvijek tu samo mnogo veca nego prije...
E fala puno za info.....ima i onaj Dude (stariji je on) sto je ima (imao) kafic desno od zanatskog, sjecam se kad mu je granata uletila u kafic u ratu...iz Viteza.

Nije to niko od moje raje, vec samo neki sto sam primjecivao....sjecam se kad su pretukli nekog vojnika u vejzelu, pa frajer otisio po svoje...
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#5

Post by tbaharis »

dude dovlacio auta "sa zapada" do rata u ratu drzao poker aparate u podrumu u zanatskom... plavi sokolovi (mudzosi) su bili ti koji su dosli i sjebali vejzel... sjecam da su ubacili rucnih bombi u vejzel i pucali u indirov akvarijum koji je pravo skupo platio po zavretku "posla" u njemackoj...
hrizantema
Posts: 94
Joined: 09/10/2007 14:15

#6

Post by hrizantema »

a gdje su violeta, gagan, peljto? da li djani jos drzi kafic u zanatskom?
je li bordo otvoren? i tropic, mislim da ja je drzo onaj galijasevic?
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#7

Post by tbaharis »

gagan je pogino na motoru na vjetrenicama... tropic nije vise na istom mjestu... mislim kafana kao kafana jos uvijek postoji ali nije isti vlasnik...
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#8

Post by Oi »

bordo radi punom parom,,,
break
Posts: 81
Joined: 17/09/2007 10:07

#9

Post by break »

Bordo je jos uvijek jedino pismeno mjesto u ze gdje se moze popiti lijepa jutarnja kafa bez guzve i sa probranom, starom rajom.
p.s. valjda je jos seljaci nisu provalili ili im nije njihov stimung. :D
Arogantni
Posts: 134
Joined: 02/10/2007 07:06
Location: Torshavn

#10

Post by Arogantni »

Gdje se nalazi tacno taj bordo?

Sjeca li se neko kafica MARLBORO u Zenici...Toga nema vise?
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#11

Post by dr.iver »

Bordo je na Mokosnicama, Armije BiH4, od ona tri solitera, u onome skroz lijevo, prema domu armije...
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#12

Post by Oi »

break wrote:Bordo je jos uvijek jedino pismeno mjesto u ze gdje se moze popiti lijepa jutarnja kafa bez guzve i sa probranom, starom rajom.
p.s. valjda je jos seljaci nisu provalili ili im nije njihov stimung. :D
ma provalili su oni bordo, ali ubrzo ga halale :D
ljetos sam sjedio u basti, 8-9 navecer, klasika po pitanju "popunjenosti" i dolazi nekoliko nafrkanih pripadnica ljepseg pola uz odgovarajucu musku pratnju... gledaju 'vam, tam' i napustaju objekat uz komentar "bezze ne moreš ni plesat a ni muzika nije čemu"!


neka nama bordoa, eno nedavno je i renoviran :D
break
Posts: 81
Joined: 17/09/2007 10:07

#13

Post by break »

Oi wrote:
break wrote:Bordo je jos uvijek jedino pismeno mjesto u ze gdje se moze popiti lijepa jutarnja kafa bez guzve i sa probranom, starom rajom.
p.s. valjda je jos seljaci nisu provalili ili im nije njihov stimung. :D
ma provalili su oni bordo, ali ubrzo ga halale :D
ljetos sam sjedio u basti, 8-9 navecer, klasika po pitanju "popunjenosti" i dolazi nekoliko nafrkanih pripadnica ljepseg pola uz odgovarajucu musku pratnju... gledaju 'vam, tam' i napustaju objekat uz komentar "bezze ne moreš ni plesat a ni muzika nije čemu"!


neka nama bordoa, eno nedavno je i renoviran :D
ma to ti kazem! njima je tamo pravo dosadno, a nama super! :thumbup:
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#14

Post by tbaharis »

Poja je uvijek imao takav stil i nikad nije trpio seljake a bogami ni lokalne kabadahije... Njegova politika je uvijek dobra kafa u koje god doba dana ili noci da dodjes... kafu sam u bordou prvi put popio davne 1986 a zadnju prije godinu dana i jos uvijek je isto dobra...
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#15

Post by tbaharis »

Arogantni wrote:Gdje se nalazi tacno taj bordo?

Sjeca li se neko kafica MARLBORO u Zenici...Toga nema vise?
sve te kafane koje si nabrojao su bile prolaznog karaktera a u gradu su ostali i ostace objekti ciji vlasnici ustvari zive za taj posao...
User avatar
suncokretna
Posts: 29
Joined: 22/08/2007 18:56
Location: mahala ružne djece

#16

Post by suncokretna »

Kafa, raja, tradicija, sve stoji, ali što Bordo dobar hlad ima, eee
Ma đaba im sve furajmo-se-na-lounge-barove bašte kad se nakon +35 zavališ u onu pletenu stolicu... :)
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#17

Post by Oi »

suncokretna wrote:Kafa, raja, tradicija, sve stoji, ali što Bordo dobar hlad ima, eee
Ma đaba im sve furajmo-se-na-lounge-barove bašte kad se nakon +35 zavališ u onu pletenu stolicu... :)
a kad se zavalis, oko nogu ti se vrti kafanski macak a.k.a. corkan:
Image :D
User avatar
suncokretna
Posts: 29
Joined: 22/08/2007 18:56
Location: mahala ružne djece

#18

Post by suncokretna »

Ja njemu 'mac mac, evo mlijeka, evo lisnato' ...kad me jami za prst :D
imam ožiljak :D
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#19

Post by Oi »

suncokretna wrote:Ja njemu 'mac mac, evo mlijeka, evo lisnato' ...kad me jami za prst :D
imam ožiljak :D
i mene je zagrabio i to nakon sto je skontao da nema vise mlijeka :D
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#20

Post by Citizen-X »

Ja sam nekako u Bordou sa rajom vazda imao neke "vise" teme.

Jednom smo pricali o Hitleru, Rommelu sjecam se itd itd, jednom o pravnim aspektima drzave itd itd :D :D
User avatar
new_jazzWa
Posts: 930
Joined: 24/10/2006 20:28
Location: zamalo pa izgubljena

#21

Post by new_jazzWa »

Citizen-X wrote:Ja sam nekako u Bordou sa rajom vazda imao neke "vise" teme.

Jednom smo pricali o Hitleru, Rommelu sjecam se itd itd, jednom o pravnim aspektima drzave itd itd :D :D
znaci palamudili??? :D ups,ovo nije moj grad,oprostite :D:D:D:D
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#22

Post by Citizen-X »

new_jazzWa wrote:
Citizen-X wrote:Ja sam nekako u Bordou sa rajom vazda imao neke "vise" teme.

Jednom smo pricali o Hitleru, Rommelu sjecam se itd itd, jednom o pravnim aspektima drzave itd itd :D :D
znaci palamudili??? :D ups,ovo nije moj grad,oprostite :D:D:D:D
Kad imamo o cemu :D
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#23

Post by tbaharis »

Citizen-X wrote:
new_jazzWa wrote:
Citizen-X wrote:Ja sam nekako u Bordou sa rajom vazda imao neke "vise" teme.

Jednom smo pricali o Hitleru, Rommelu sjecam se itd itd, jednom o pravnim aspektima drzave itd itd :D :D
znaci palamudili??? :D ups,ovo nije moj grad,oprostite :D:D:D:D
Kad imamo o cemu :D
to je vazda bio cilj jutarnje, podnevne i vecernje kafe u bordou, teme nidje veze i komentari na trebe koje "snilaze" u carsiju iz gornje zenice, hehe...
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#24

Post by River_isle »

da i ja uljetim (:
poznaje li neko momka po imenu Nedim, rodj. u Ze zivi u Sa, cca 30 ljeta
Hvala :)
hrizantema
Posts: 94
Joined: 09/10/2007 14:15

#25

Post by hrizantema »

AAa,
ovakvog istog macka sam ja imao dok sam jos izivio na Mokusnicama(prije pet godina)...Vjerovatno je posijao sjeme tako da i danas mozete da üzivate" milujuci tog slatkog macka...A sta je sa onim saksofonom iz Bordoa? Tu je nekad bio i pasage , odmah iza, a koliko se sjecam bilo je dobro i u onoj pivnici(stara zeljezara)...KOliko sam ja znao , na motoru je poginuo Indir(Violetin muz), a udario ga je jedan momak iz Sivrina sela(mesar)...Pa je bio i onaj pub gore pri vrhu Mokusnica, preko puta Brunine zgrade , i tamo je bilo dobro...
Iskreno, za mene je Zenica uvijek bila ljepsa od Sarajeva, nekako mirnija i pogotovo u ono vrijeme kad nije bila zagadjena...
p.s.koliko macka moze da zivi? posto , sto vise gledam imam osjecaj da je to bio bas moj macak(ostavio sam ga u ze poslije studija), jedino je imao oba oka...Ako se pechi kad hoda i da imas osjecaj ko da je neki gospodin to je , garant, on..Jer svi su govorili da je nekako elegantan
Post Reply