Gdje smo i kada smo?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply

Gdje smo i kada smo?

Ovo je 2017 godina, živimo na planeti Zemlji. Normala.
4
44%
Svi smo mi u paklu/džehenemu. Mi smo zapravo mrtvi, a džehenemska mašina polako počinje da centrifugira.
0
No votes
Mi smo učesnici nekog tragikomičnog reality show-a koji se prikazuje širom Univerzuma ... a morebit i šire.
1
11%
Uspjeli smo se u pogubiti u vremenu i prostoru.
1
11%
Baš me briga, znam da mi se ne sviđa ni gdje smo, ni kada smo. Ali na momente sve bude i urnebesno smiješno.
2
22%
Nešto deseto.
1
11%
 
Total votes: 9

zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#276 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by zijancer »

druze jomu Image :mrgreen:
obecavam da cu sad ferslus na usta, nisam mogla izdrzati :sad: :mrgreen:
tlr
Posts: 665
Joined: 19/02/2015 11:06

#277 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by tlr »

Zapravo smo tu negdje ... između... ni 'vamo, ni tamo

Image
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#278 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by arzuhal »

A hitherto unexplained broken symmetry of the same kind lies behind the very origin of the cosmos in the Big Bang some 14 billion years ago. If equal amounts of matter and antimatter were created, they ought to have annihilated each other. But this did not happen, there was a klix deviation of one extra particle of matter for every 10 billion antimatter particles. It is this broken symmetry that seems to have caused our cosmos to survive. The question of how this exactly happened still remains unanswered. Perhaps the new particle accelerator LHC at CERN in Geneva will unravel some of the mysteries that continue to puzzle us.

Kako? Allah kaže u Kur'anu: kezalike/eto tako!

:mrgreen:
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#279 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by Towelie »

Allah isto kaze da se sperma stvara izmedju grudi i rebara i da Sunce zalazi u nekakav mutan izvor i da voli ici ciniti sedzdu Allahu pod Ars every day. :mrgreen:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#280 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by arzuhal »

Towelie wrote:Allah isto kaze da se sperma stvara izmedju grudi i rebara i da Sunce zalazi u nekakav mutan izvor i da voli ici ciniti sedzdu Allahu pod Ars every day. :mrgreen:
Koliko si dugo bio u dogmatskoj zabludi prest'o si kritički razmišljat pa se sad i ne snalaziš...Obrij tu bradu sa peškirčića, bolje ti je :mrgreen:
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#281 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by Towelie »

arzuhal wrote:
Towelie wrote:Allah isto kaze da se sperma stvara izmedju grudi i rebara i da Sunce zalazi u nekakav mutan izvor i da voli ici ciniti sedzdu Allahu pod Ars every day. :mrgreen:
Koliko si dugo bio u dogmatskoj zabludi prest'o si kritički razmišljat pa se sad i ne snalaziš...Obrij tu bradu sa peškirčića, bolje ti je :mrgreen:
Neka je, brada je moj forumski sunnet. :P
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#282 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by arzuhal »

Towelie wrote:
arzuhal wrote:
Towelie wrote:Allah isto kaze da se sperma stvara izmedju grudi i rebara i da Sunce zalazi u nekakav mutan izvor i da voli ici ciniti sedzdu Allahu pod Ars every day. :mrgreen:
Koliko si dugo bio u dogmatskoj zabludi prest'o si kritički razmišljat pa se sad i ne snalaziš...Obrij tu bradu sa peškirčića, bolje ti je :mrgreen:
Neka je, brada je moj forumski sunnet. :P
Možda i ne znaš koliko si u pravu u tome što veliš, pogotovo ako ti je i forum oblikovao vjeru i nevjeru, znanje i neznanje, karakter i ostale ljudske budalešćine...
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#283 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by Towelie »

Znas kako veli onaj jedan hadis, znanje je vernikova izgubljena stvar, uzima je gde god je pronadje. :-D

Al na stranu izvor, zar nije gore od toga ne uzimati znanje i odbiti ga kad ti se pruži? Jedan drugi hadis ti kaze da je oholost odbijanje istine, moj arzo. Pa ti vidi.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#284 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by harač »

arzuhal wrote:
A hitherto unexplained broken symmetry of the same kind lies behind the very origin of the cosmos in the Big Bang some 14 billion years ago. If equal amounts of matter and antimatter were created, they ought to have annihilated each other. But this did not happen, there was a klix deviation of one extra particle of matter for every 10 billion antimatter particles. It is this broken symmetry that seems to have caused our cosmos to survive. The question of how this exactly happened still remains unanswered. Perhaps the new particle accelerator LHC at CERN in Geneva will unravel some of the mysteries that continue to puzzle us.

Kako? Allah kaže u Kur'anu: kezalike/eto tako!

:mrgreen:
krenuli smo s misterijom koja to nije (*hitherto*), sada smo na uzrocima (*how this exactly happened*); slazem se da je metodologija nesto drugacija
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#285 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by arzuhal »

Towelie wrote:Znas kako veli onaj jedan hadis, znanje je vernikova izgubljena stvar, uzima je gde god je pronadje. :-D

Al na stranu izvor, zar nije gore od toga ne uzimati znanje i odbiti ga kad ti se pruži? Jedan drugi hadis ti kaze da je oholost odbijanje istine, moj arzo. Pa ti vidi.
Ih, nemoj sad da zapodjevaš šalu sa mnom, ti si hadise (kao izvor i mjeru ičega, haman) diskvalificirao još u svojoj pretposljednoj (kur'aniskoj) fazi meščini...
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#286 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by Towelie »

arzuhal wrote:
Towelie wrote:Znas kako veli onaj jedan hadis, znanje je vernikova izgubljena stvar, uzima je gde god je pronadje. :-D

Al na stranu izvor, zar nije gore od toga ne uzimati znanje i odbiti ga kad ti se pruži? Jedan drugi hadis ti kaze da je oholost odbijanje istine, moj arzo. Pa ti vidi.
Ih, nemoj sad da zapodjevaš šalu sa mnom, ti si hadise (kao izvor i mjeru ičega, haman) diskvalificirao još u svojoj pretposljednoj (kur'aniskoj) fazi meščini...
Jasta sam, ali ti nisi. :D Zdusno verujes u njih i dalje. Zato sam ti ih i predocio, jer ih prihvatas kao argumentaciju.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#287 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by arzuhal »

Towelie wrote: Jasta sam, ali ti nisi. :D Zdusno verujes u njih i dalje. Zato sam ti ih i predocio, jer ih prihvatas kao argumentaciju.
Naravno, hvala Allahu na tome, salavati i selami neka su na Muhammeda :-D
tlr
Posts: 665
Joined: 19/02/2015 11:06

#288 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by tlr »

Šućur Allahu da je kaz'o kezalike.

Moš mislit' šta bi bilo da je rek'o 'ma jok tako. 'Vako!...
Sad bi se par milijardi ljudi okretali prema visočkim pAramidama umjesto prema Kabi, a drugo po' svijeta sad strepilo od bosanskog terorizma i bili latentni bosnofobi ... a Saudijci bi škripali zubima kad vide ove naše 'nako opuštene, kako u gaćama i potkošuljama paradiraju kroz saudijsku pustahiju i kupuju dine za šaku konvertibilnih maraka.

Ovako je puuuno bolje.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#289 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by arzuhal »

TLR wrote:Šućur Allahu da je kaz'o kezalike.

Moš mislit' šta bi bilo da je rek'o 'ma jok tako. 'Vako!...
Sad bi se par milijardi ljudi okretali prema visočkim pAramidama umjesto prema Kabi, a drugo po' svijeta sad strepilo od bosanskog terorizma i bili latentni bosnofobi ... a Saudijci bi škripali zubima kad vide ove naše opuštene 'nako opuštene, kako u gaćama i potkošuljama paradiraju kroz saudijsku pustahiju i kupuju dine za šaku konvertibilnih maraka.
Allah kazao muslimanima da grubo ne odbijaju prosjaka, da ne podviknu na siroče nego da mu počasti ukažu, a muslimani prave od zlata wc-šolje, prave od tuđe djece jetime i puštaju ih da od gladi umiru...
tlr
Posts: 665
Joined: 19/02/2015 11:06

#290 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by tlr »

arzuhal wrote:
TLR wrote:Šućur Allahu da je kaz'o kezalike.

Moš mislit' šta bi bilo da je rek'o 'ma jok tako. 'Vako!...
Sad bi se par milijardi ljudi okretali prema visočkim pAramidama umjesto prema Kabi, a drugo po' svijeta sad strepilo od bosanskog terorizma i bili latentni bosnofobi ... a Saudijci bi škripali zubima kad vide ove naše opuštene 'nako opuštene, kako u gaćama i potkošuljama paradiraju kroz saudijsku pustahiju i kupuju dine za šaku konvertibilnih maraka.
Allah kazao muslimanima da grubo ne odbijaju prosjaka, da ne podviknu na siroče nego da mu počasti ukažu, a muslimani prave od zlata wc-šolje, prave od tuđe djece jetime i puštaju ih da od gladi umiru...
Džabe je onda krečio i kazivao.

Već sam pisao da ja u tog takvog ne vjerujem.
Zanimljivo je da je to što ti nabroja za puno ljudi (koji ne vjeruju u toga ili takve ... ) vrlo jasno kazano.
Mislim da bi se dalo izvesti i matematički dokaz ... zašto je dobro biti dobar, a nevaljasto biti naopak. Bez da se npr. žena definiše kao pola čestita insana ili ubija drugi čovjek u ime i "na pravdi" boga.

Čemu kazivanje, ako se kazuje gluhom i oholom ... a ne kazuje onom koji zna - bez da mu se kaže?

Zbunjen sam.... Sve se stopilo u neku ljepljivu grudu čemera.
Sve mi se čini da što više znam, to sam gluplji... Biće da je to normalno, jerbo što čovjek više puše taj balon poznatog - to je površina (granica nepoznatog) sve veća.

Idemo dalje za iste pare.
tlr
Posts: 665
Joined: 19/02/2015 11:06

#291 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by tlr »

digresija.

Glede zlatnih šolja... ovi naši (ovdje i nedavno) su tražili, očekivali, glasali za izmaštane likove odn. ovo:
Image
ili
Image
... pa su dobili ovo
Image
ili ovo npr.
Image

Zato se ne treba čuditi da danas umjesto ovog
Image
i BiH kao Švicarske :lol: :lol: :lol:
Image

dobili smo rat i jame, čakije, kame, pištolje... haubice, k*rce, palce i veselo po(s)raće
Image
jerbo ni vode nema.

Kad malo bolje skontam ... taman tako i treba. Tako je i jest' pravo.

Istina, malkice mi žao mene, ali neka ... izdur'o je mujo i gore. :lol: :lol: :lol:
tlr
Posts: 665
Joined: 19/02/2015 11:06

#292 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by tlr »

Kontam nešto... Nije ovo tako crno... imamo mi komparativne prednosti.
Sve što treba učiniti je da se što prije organizujemo u zbjegove i pravac negdje gdje je najgore i niko neće.... Npr. u Saharu, može i Mars.

Kakvi smo naopaki i skloni da sve uništimo i pretvorimo u svoju suprotnost ... ubijte me ako za 20 godina ne bi mogli da s*ebemo pustinju i dine, pa u Sahari ili Marsu poteče voda i pretvore se u raj.

Kad završimo sa Marsom ... krenemo dalje i ne zaustavljamo se dok sve ono što ne valja totalno ne s*ebemo. :D
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#293 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by zijancer »

mala digresija, (ne mogu vise da gledam)
otprilike smo ovdje kod ove slike
historija kaze da ce ova burad vjerovatno poskupiti
sljedeci korak je da cemo ovu burad puniti noseci vodu sa ulice (cisterne) uz stepenice
ne bih dalje
ako mozes idi

Image
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#294 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by HardcoreMX »

Towelie wrote:Allah isto kaze da se sperma stvara izmedju grudi i rebara
ne sperma, nego covjek se stvara od sperme koja se izbacuje(ubrizgava)u toj korelaciji....
tlr
Posts: 665
Joined: 19/02/2015 11:06

#295 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by tlr »

Zanimljiv osvrt...


....

Šta ćemo ako je istina da naša sjećenja, percepcija stvarnosti, naše ideje, želje ... taj zamišljeni umišljaj formiraju postojanje, čini nas stvarnim odn. kreiraju stvarnost?

stvarnost => percepcija => akcija => stvarnost ...

Anil Seth kaže da je svjesnost = kontrolisana halucinacija.

Znači li to da je pokušaj odgovora na pitanje "Gdje smo i kada smo" = učešće u kontrolisanoj halucinaciji, a ti koji se češu po glavi ... na taj način učestvuju u grupnoj halucinaciji kreiranja prostora i vremena.

i na kraju neka ostane da visi u zraku pitanje ... čemu sve to?

Samo da ostane zabilježeno da ja ne kontrolišem ovaj proces. Moj "grijeh" je samo da sam ovdje i sada zadao ovo pitanje. :zoka:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#296 Re: Gdje smo i kada smo?

Post by mali jomu »

zijancer wrote:Image
zijancer wrote:druze jomu Image :mrgreen:
obecavam da cu sad ferslus na usta, nisam mogla izdrzati :sad: :mrgreen:


Neko ode negdje...... neko ne ode nigdje. :mrgreen:
Post Reply