"Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post Reply
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1326 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by Maraschino »

Otto_13 wrote:Miloševića je obezbjeđivala specijalna jedinica MUPa Srbije kojom je komandovao Radovan Stojčić Badža . Orić je bio u toj jedinici i direktnoj pratnji Miloševića . 1991 godine je napisao zahtjev za premještaj i premješten je u policijsku stanicu Ilidža kasnije je opet na lični zahtjev premješten u Srebrenicu u aprilu 1992 godine . Nakon što je je JNA i razne četničke grupe ušle i zauzele Srebrenicu (17.04) sve patriotske grupe oko Srebrenice povukle su se u šume . U maju Orić je sa grupom momaka iz Potočara organizovao zasjedu četnicima u rejonu Potočarske stijene na putu Srebrenica -Bratunac . Od tada su počele borbe u selima oko Srebrenice . 9 maja bez borbe u Srebrenicu ulaze prvo dijelovi Potočarske čete a kasnije i borci Akifa Ustića .
:thumbup:
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#1327 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by PM72 »

normala brate wrote:
high_volume wrote:
normala brate wrote:Ako se nešto zna zna se da je Naser bio godinama tu i licno ucestvovao u mnogo akcija da je bukvalno jurišao par puta.

To što je uletio u helikopter i bukvalno jedini krivac toga što se desilo je neka druga diskusija, al' kad se spomene njegovo ime treba imati poštovanja pa i ako si tastatura ratnik.
Navodno, bio je lični tjelohranitelj Slobodana Miloševića. Je li istina?
Ne samo da je bio licni vec je bio vjerovatno najbolji specijalac u srbiji, cim su sranja pocela tako je i došao.
Čova jeste fizički spreman i ima muda a to da je bio najbolji specijalac i lični Slobin pratilac-niđe veze
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#1328 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by normala brate »

Maraschino wrote:Jesi to ti Nasere?
Pa to ti je jedino i ostalo ovaj forum i ta djecija podbadanja.
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#1329 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by PM72 »

santo gral wrote:Naser Orić jeste bio pratlac Slobodana Milosevića. I to izmedju ostalog i na Gazimestanu. A ostao je u toku rata u kontaktu sa Sentom. Ledenim Sentom!
To je isto kao kad bi rekao da sam ja bio pratilac Pape ili Alije Izetbegovića,nekoliko puta bio na obezbjeđenju pomenutih,imam i slike i da li me to svrstava u vrh specialaca ? Naravno da ne.
Naser je bio pripadnik saveznog SUP-a a to je bila posebna jedinica sastavljena od pripadnika milcije iz svih republika i birali su mlađe,spremnije,neoženjene.Imali su bolje plate,smještaj,uniforme i služili su prvenstveno da biju šiptare na Kosovu.Imali su intervenciju i u Sloveniji,kad je proglasila nezavisnost helikopterima su ih poslali na granične prelaze.Bili su savladani,razoružani i skinuti do gola.

Očigledno brkate specijalne jedincice milicije po republikama i posebnu jedinicu saveznog SUP-a.Ovi prvi su bili vrh.Naser je tražio premještaj u Bosnu i poslali ga kao prašinara u SJB Ilidža-nije bio u specijalnoj jedinici MUP-a BiH.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1330 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by Fudo387 »

PM72 wrote:
santo gral wrote:Naser Orić jeste bio pratlac Slobodana Milosevića. I to izmedju ostalog i na Gazimestanu. A ostao je u toku rata u kontaktu sa Sentom. Ledenim Sentom!
To je isto kao kad bi rekao da sam ja bio pratilac Pape ili Alije Izetbegovića,nekoliko puta bio na obezbjeđenju pomenutih,imam i slike i da li me to svrstava u vrh specialaca ? Naravno da ne.
Naser je bio pripadnik saveznog SUP-a a to je bila posebna jedinica sastavljena od pripadnika milcije iz svih republika i birali su mlađe,spremnije,neoženjene.Imali su bolje plate,smještaj,uniforme i služili su prvenstveno da biju šiptare na Kosovu.Imali su intervenciju i u Sloveniji,kad je proglasila nezavisnost helikopterima su ih poslali na granične prelaze.Bili su savladani,razoružani i skinuti do gola.

Očigledno brkate specijalne jedincice milicije po republikama i posebnu jedinicu saveznog SUP-a.Ovi prvi su bili vrh.Naser je tražio premještaj u Bosnu i poslali ga kao prašinara u SJB Ilidža-nije bio u specijalnoj jedinici MUP-a BiH.
Haj ne zajebaji da su tebi dali da papu cuvas?
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#1331 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by PM72 »

Bio u obezbjeđenju,ne kao lični pratilac ali sam bio tu.I uslikan 10 metara od njega,Baš kao i Naser pored Slobe na Gazimestanu.Bio sam u obezbjeđenju i onog đubreta sa Pantovčaka.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1332 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by Fudo387 »

PM72 wrote:Bio u obezbjeđenju,ne kao lični pratilac ali sam bio tu.I uslikan 10 metara od njega,Baš kao i Naser pored Slobe na Gazimestanu.Bio sam u obezbjeđenju i onog đubreta sa Pantovčaka.
Ma i ti nasi su pobudalili,
NeB ja to tebi dao, sta u neka doba dodje ti luda i uplehas papu? Kud bi onda u pm?
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#1333 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by PM72 »

Fudo387 wrote:
PM72 wrote:Bio u obezbjeđenju,ne kao lični pratilac ali sam bio tu.I uslikan 10 metara od njega,Baš kao i Naser pored Slobe na Gazimestanu.Bio sam u obezbjeđenju i onog đubreta sa Pantovčaka.
Ma i ti nasi su pobudalili,
NeB ja to tebi dao, sta u neka doba dodje ti luda i uplehas papu? Kud bi onda u pm?
Možda bi svi problemi Bosne bili riješeni.Bosnu bi zauzeli recimo amerikanci jal talijani,uspostavili bi svoju vlast,nametnuli zakone i mirna Bosna.Ja bi možda izašao dosad s robije.I onog turčina su pustili.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1334 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by Fudo387 »

PM72 wrote:
Fudo387 wrote:
PM72 wrote:Bio u obezbjeđenju,ne kao lični pratilac ali sam bio tu.I uslikan 10 metara od njega,Baš kao i Naser pored Slobe na Gazimestanu.Bio sam u obezbjeđenju i onog đubreta sa Pantovčaka.
Ma i ti nasi su pobudalili,
NeB ja to tebi dao, sta u neka doba dodje ti luda i uplehas papu? Kud bi onda u pm?
Možda bi svi problemi Bosne bili riješeni.Bosnu bi zauzeli recimo amerikanci jal talijani,uspostavili bi svoju vlast,nametnuli zakone i mirna Bosna.Ja bi možda izašao dosad s robije.I onog turčina su pustili.
Pa jest dobro si, ima to smisla.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1335 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by CPT »

PM72 wrote:Bio u obezbjeđenju,ne kao lični pratilac ali sam bio tu.I uslikan 10 metara od njega,Baš kao i Naser pored Slobe na Gazimestanu.Bio sam u obezbjeđenju i onog đubreta sa Pantovčaka.
Pa ne bas kao Naser na Gazimestanu jer je bio 1.5m pred njim (Milosevicem). Ne vidi sa da je kod od polijaca bio blizi. I da, bio je jedan od najboljih policajaca u Srbiji (cak i po rijecima pripadnika sluzbe).
Post Reply