"Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post Reply
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1301 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by pirmin »

Gdje je bila volja, tu je bio nacin

01:10
https://youtu.be/9gRmLoeziE4

Manite se pravdanja ovo-ono...pateticno je.

Nadam se da su ovi ljudi zivi.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1302 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by Ommadawn »

PM72 wrote:
Ommadawn wrote:
nepoznati988 wrote:
e jbga sad
Što jebiga sad? Hajde prođi preko neprijateljskih punktova, neprijateljskih teritorija, minskih polja i između dva suprotnička rova. I da imaš na umu da postoji rizik da se nađe budala koja te može maltretirati, opljačkati ili ubiti.
Ne bi se začudio kad bi uveli "srebrni ljiljan" za pretrpljeni strah prilikom bježanja... :run:
Pa vidi, ja sam prije tri godine baš lobirao za to da se uvede. Ne ljiljan ali neka vrsta medalje.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1303 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by mO k3 »

PM72 wrote:
Ommadawn wrote:
nepoznati988 wrote:
e jbga sad
Što jebiga sad? Hajde prođi preko neprijateljskih punktova, neprijateljskih teritorija, minskih polja i između dva suprotnička rova. I da imaš na umu da postoji rizik da se nađe budala koja te može maltretirati, opljačkati ili ubiti.
Ne bi se začudio kad bi uveli "srebrni ljiljan" za pretrpljeni strah prilikom bježanja... :run:
Ponovo ti , nisi skontao da si dosadio
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#1304 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by PM72 »

Ne tersaj,ja hoću da ti pomognem da dobiješ medalju internetskog otpora a ti bezobrazan...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1305 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by Ommadawn »

PM72 wrote:Ne tersaj,ja hoću da ti pomognem da dobiješ medalju internetskog otpora a ti bezobrazan...
Pa da mu to kasnije nabijas na nos...
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#1306 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by PM72 »

Ommadawn wrote:
PM72 wrote:Ne tersaj,ja hoću da ti pomognem da dobiješ medalju internetskog otpora a ti bezobrazan...
Pa da mu to kasnije nabijas na nos...
Halal mu bilo. :ginisovac:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1307 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by mO k3 »

PM72 wrote:Ne tersaj,ja hoću da ti pomognem da dobiješ medalju internetskog otpora a ti bezobrazan...
Ima tu i lažnih medaljA , tako i priča .... ne vjerujem svaku kada neko nešto napise
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1308 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by seln »

Bodkin wrote:
Banksy wrote:
Bodkin wrote: Vjecnim snom dokazanim 1918 i 1945. A stoljecima sigurno ne ako znamo da nas je turska prodala i austrija dobila 1878.
Traljavi pokušaji argumentacije koji te samo čine sasvim providnim. U tri posta se dovedeš na ovo, baš tužno.
Da pojasnim, ako je stoljetni san da se rasparca bosna, zasto nisu 1918/1945?
Pa 1918 i jesu, pogledaj malo istoriju....
a 1945 nije dao rahmetli Tito, bog mu dao svih osam dzenneta.
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1309 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by detroit-mercy »

commendatore wrote:pa pojacavate stalno malo migovi malo despoti malo ovo ono

licno smatram da ce sigurno bit jos rata jer se prekounski supci kao i prekodrinski konstantno naoruzavaju... a ko bude htio ratovat u bih morace protiv profiterske zgadije i izdajnicke sa sve 3 strane.... oni konstantno iseravaju politiku cijepanja bih sada vec skoro i bez skrivanja tako da ce biti ili grob ili zapadna viza.... mislim da je jasno ko dan da evropa ne zeli muslimansku vecinu u jednoj drzavi... to su dokazali indiferentnoscu u ratu i politikom pacenja i pruzanja podrske vldajucoj oligarhiji...

bosne vise nema....
Po zadnjem popisu u Bosni su Muslimani vec u blagoj vecini, da ne spominjemo Albaniju i Kosovo tako da taj argument of muslimanskoj drzavi je odvano isfuran.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#1310 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by commendatore »

detroit-mercy wrote:
commendatore wrote:pa pojacavate stalno malo migovi malo despoti malo ovo ono

licno smatram da ce sigurno bit jos rata jer se prekounski supci kao i prekodrinski konstantno naoruzavaju... a ko bude htio ratovat u bih morace protiv profiterske zgadije i izdajnicke sa sve 3 strane.... oni konstantno iseravaju politiku cijepanja bih sada vec skoro i bez skrivanja tako da ce biti ili grob ili zapadna viza.... mislim da je jasno ko dan da evropa ne zeli muslimansku vecinu u jednoj drzavi... to su dokazali indiferentnoscu u ratu i politikom pacenja i pruzanja podrske vldajucoj oligarhiji...

bosne vise nema....
Po zadnjem popisu u Bosni su Muslimani vec u blagoj vecini, da ne spominjemo Albaniju i Kosovo tako da taj argument of muslimanskoj drzavi je odvano isfuran.
ok de mi objasni onda sta je americki interes u albaniji i ptopalom kosovu :roll: a nije u bih
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1311 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by Ommadawn »

commendatore wrote:
detroit-mercy wrote:
commendatore wrote:pa pojacavate stalno malo migovi malo despoti malo ovo ono

licno smatram da ce sigurno bit jos rata jer se prekounski supci kao i prekodrinski konstantno naoruzavaju... a ko bude htio ratovat u bih morace protiv profiterske zgadije i izdajnicke sa sve 3 strane.... oni konstantno iseravaju politiku cijepanja bih sada vec skoro i bez skrivanja tako da ce biti ili grob ili zapadna viza.... mislim da je jasno ko dan da evropa ne zeli muslimansku vecinu u jednoj drzavi... to su dokazali indiferentnoscu u ratu i politikom pacenja i pruzanja podrske vldajucoj oligarhiji...

bosne vise nema....
Po zadnjem popisu u Bosni su Muslimani vec u blagoj vecini, da ne spominjemo Albaniju i Kosovo tako da taj argument of muslimanskoj drzavi je odvano isfuran.
ok de mi objasni onda sta je americki interes u albaniji i ptopalom kosovu :roll: a nije u bih
Americki interes u Albaniji? Pa NATO
Kosovo? Mjerenje kurceva sa Rusijom.
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1312 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by detroit-mercy »

commendatore wrote:
detroit-mercy wrote:
commendatore wrote:pa pojacavate stalno malo migovi malo despoti malo ovo ono

licno smatram da ce sigurno bit jos rata jer se prekounski supci kao i prekodrinski konstantno naoruzavaju... a ko bude htio ratovat u bih morace protiv profiterske zgadije i izdajnicke sa sve 3 strane.... oni konstantno iseravaju politiku cijepanja bih sada vec skoro i bez skrivanja tako da ce biti ili grob ili zapadna viza.... mislim da je jasno ko dan da evropa ne zeli muslimansku vecinu u jednoj drzavi... to su dokazali indiferentnoscu u ratu i politikom pacenja i pruzanja podrske vldajucoj oligarhiji...

bosne vise nema....
Po zadnjem popisu u Bosni su Muslimani vec u blagoj vecini, da ne spominjemo Albaniju i Kosovo tako da taj argument of muslimanskoj drzavi je odvano isfuran.
ok de mi objasni onda sta je americki interes u albaniji i ptopalom kosovu :roll: a nije u bih
Kakve veze sad ima americki interes, ti si naveo da Evropa ne zeli muslimansku vecinu u jednoj drzvi ja ti naveo da ih imas vec u 3 i sve 3 drzve postoje. Jos jedna muslimanska je priznata od najjacih evropskih drzava a nije priznata od svih muslimanskih :mrgreen:. Mislim, ko koga tu sad jebe :mrgreen: .
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1313 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by muha_sa »

https://avaz.ba/vijesti/bih/451777/nase ... m-vas-bilo

Naser Orić ogorčen zbog spiska za "Medalju otpora": Sram vas bilo!
Ti koji hoće da pokažu kako su oni 1991. bili organizatori nekakve odbrane, adut su agresoru na BiH i onima koji žele agresiju okvalificirati kao građanski rat

Objavljivanje imena kandidata za dodjelu „Medalje otpora“ zaslužnima za organiziranje odbrane od agresora već danima izaziva uglavnom negativne reakcije mnogih bivših pripadnika Armije RBiH.

Krivične prijave

Među onima koji su u prvim danima agresije goloruki pružili otpor agresoru, a da, kako kažu, nisu ni znali „ko su i šta su likovi čija imena i fotografije ovih dana kruže po medijima“, najglasniji je ratni komandant Srebrenice Naser Orić.

- Mene niko na taj spisak ne smije staviti. Kakvi organizatori, kakvi pokretači. Vidio sam na spisku imena nekih časnih ljudi kojih više nema među živima, a i onih koji su živi i koji su zaista zaslužni za odbranu. Ali, pričati o tobožnjoj organizaciji otpora, pa to je najveća neistina, ustvari podvala, koja se danas može servirati Bošnjacima. Kosa mi se diže na glavi od nekih osoba sa spiska za koje znam da metka u ratu nisu ispalile, da nisu vidjele linije ni četničkog tenka i, što je najgore, danas uživaju u materijalnom bonluku kao da su veterani s Perl Harbora. Neka se stide - ogorčen je Orić.

Navodi da će, ako spisak organizatora otpora i kandidata za medalje bude ozvaničen, prvi podnijeti krivičnu prijavu protiv pojedinih osoba s tog spiska iz Podrinja, Semberije… zbog toga što samo u aprilu i maju 1992. godine nisu učinili ništa da zaustave odvođenje više od 15.000 civila iz općina iz kojih dolaze u logore, ubistva, silovanja i mučenja.

- Kada se predstavljaju organizatorima, pa što nisu organizirali narod da se odbrani od agresora? Svojevremeno su se u Bratuncu na te spiskove gurali neki „organizatori“ koji su 1992. potpisali lojalnost SDS-u, predali im spiskove Bošnjaka koji imaju lovačko oružje i onda dobili po rezervoar goriva od Miroslava Deronjića i pobjegli u Tuzlu. Čujem da ih sada nema. Pa što su „organizatori“ iz Zvornika, Bijeljine, Kozarca, Prijedora, Foče, Višegrada, Trnova... dozvolili da im bošnjačke glave na panju dočekaju Arkanove i druge koljače? Da je u mojoj Srebrenici bilo tih bajnih organizatora, ne bi početkom 1992. godine, ulaskom četničkih snaga, na kućnom pragu bilo pobijeno oko 80 đuturuma koji nisu mogli hodati, a kamoli negdje bježati - otvoren je Orić.

Organizirati im sergiju

On primjećuje da je na spisku najviše „organizatora“ iz mjesta gdje su počinjeni najveći i najmasovniji ratni zločini.

- Gledam spisak „organizatora“ iz Sarajeva, srednje Bosne, Hercegovine... hoću da prepuknem. Mnoge od ovih koji forsiraju priču o organizatorima i medaljama danas gledam po ministarstvima, parlamentima, komisijama, upravnim odborima, agencijama. Muka mi je. Oni nisu svjesni da ovim što rade postaju neprijatelji države BiH i Bošnjaka posebno. Ti koji hoće da pokažu kako su oni 1991., bajagi, bili organizatori nekakve odbrane, adut su agresoru na BiH i politikama koje negiraju genocid i zločine počinjene nad našim narodom i onima koji po svaku cijenu žele agresiju okvalificirati kao građanski rat. Neka im je na sramotu. Ako su ovo pokrenuli zarad neke materijalne koristi koju bi im donijele te medalje i priznanja, neka kažu, ja ću petkom pred džamijom organizirati sergiju da im poboljšamo materijalno stanje - poručuje Orić.

Časne borce na drugačiji način vrednovati

Orić moli časne borce koji su se našli na spisku da ne misle da su njegove primjedbe upućene njima, jer on, kaže, dobro zna koliko su oni doprinijeli u odbrani zemlje. On smatra da takve ljude treba vrednovati na drugi način.

:thumbup:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1314 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by exliberal-ex »

muha_sa wrote:https://avaz.ba/vijesti/bih/451777/nase ... m-vas-bilo

Naser Orić ogorčen zbog spiska za "Medalju otpora": Sram vas bilo!

Ma dobro nije ni Naser organizovao ako pogledamo posteno.
Sinoc procitah od jednog formasa da je Nasera nije bilo nigde kad se spremalo i da je kasnije dosao sa kabadahijama i preoteo upravljanje.
Nije ni njegovo maslo za ramazana ....ni blizu :wink:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1315 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by pirmin »

Pa daj sva ta imena glumaca, Nasere!
Sta cekas?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1316 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by Fudo387 »

U Minhenu.
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#1317 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by normala brate »

exliberal-ex wrote:
muha_sa wrote:https://avaz.ba/vijesti/bih/451777/nase ... m-vas-bilo

Naser Orić ogorčen zbog spiska za "Medalju otpora": Sram vas bilo!

Ma dobro nije ni Naser organizovao ako pogledamo posteno.
Sinoc procitah od jednog formasa da je Nasera nije bilo nigde kad se spremalo i da je kasnije dosao sa kabadahijama i preoteo upravljanje.
Nije ni njegovo maslo za ramazana ....ni blizu :wink:

Naser je do momenta kad je pobjegao iz Srebrenice bio jedan jedini razlog zašto sve nije otišlo u 3 pm..

Sam lično jurišao dosta puta i izveo nekoliko fantasticnih akcija posebno se izdvaja ona za bozic kad su bili mrtvi pjani svi.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1318 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by high_volume »

exliberal-ex wrote:
muha_sa wrote:Naser Orić ogorčen zbog spiska za "Medalju otpora": Sram vas bilo!
Ma dobro nije ni Naser organizovao ako pogledamo posteno.
Sinoc procitah od jednog formasa da je Nasera nije bilo nigde kad se spremalo i da je kasnije dosao sa kabadahijama i preoteo upravljanje.
Nije ni njegovo maslo za ramazana ....ni blizu :wink:
A gdje je Naser bio do tada, pa je "kasnije došao"?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1319 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by exliberal-ex »

high_volume wrote:
exliberal-ex wrote:
muha_sa wrote:Naser Orić ogorčen zbog spiska za "Medalju otpora": Sram vas bilo!
Ma dobro nije ni Naser organizovao ako pogledamo posteno.
Sinoc procitah od jednog formasa da je Nasera nije bilo nigde kad se spremalo i da je kasnije dosao sa kabadahijama i preoteo upravljanje.
Nije ni njegovo maslo za ramazana ....ni blizu :wink:
A gdje je Naser bio do tada, pa je "kasnije došao"?
Nemoj mene pitat, ja samo citiram sta je covjek napisao...eno na temi medalje za otpor.....ja nisam u zivotu bio u blizini Srebrenice
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#1320 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by normala brate »

Zašto onda pišeš gluposti kad nemaš pojma?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1321 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by exliberal-ex »

normala brate wrote:Zašto onda pišeš gluposti kad nemaš pojma?

citirao sam sta je drugi forumas napisao. njega pobijaj


Re: "Medalja otpora"
Postby Maraschino » 24/01/2019 20:29

Ovdje se mijesaju babe i zabe,radi o organizatorima otpora.

Ima ovdje neke i logike ali i mesetarstva. Nailazim na imena predsjednika opstine a nema komandanta PL.

Naser Oric se buni a nije ni bio kada se organizovao otpor u Srebrenici. Krivo mu sto je S.Hasanovic na tom spisku kada je to tako. Sam Oric ga je pomeo dolaskom ali kada su se vec formirale jedinice i linije. Oric je na pocetku bio siledzija okruzen slicnim likovima koji su uveli strahopostovanje kao nacin funkcionisanja.
U Kalesiji Izet Hadzic tada predsjednik opstine(poslije guverner kantona) a nema H.Jahica(PL) koji je bio na terenu, organizovao odbranu na Bijeljevcu(Dubnica), skupio momke u trenerkama, kopao rovove i transee i na kraju sve ih poveo u oslobadjanje Kalesije.

...o Bihacu da ne pricam. Tamo isto ima svega samo sto su ugurali i politicare i stvarne borce.
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#1322 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by normala brate »

Ako se nešto zna zna se da je Naser bio godinama tu i licno ucestvovao u mnogo akcija da je bukvalno jurišao par puta.

To što je uletio u helikopter i bukvalno jedini krivac toga što se desilo je neka druga diskusija, al' kad se spomene njegovo ime treba imati poštovanja pa i ako si tastatura ratnik.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1323 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by high_volume »

normala brate wrote:Ako se nešto zna zna se da je Naser bio godinama tu i licno ucestvovao u mnogo akcija da je bukvalno jurišao par puta.

To što je uletio u helikopter i bukvalno jedini krivac toga što se desilo je neka druga diskusija, al' kad se spomene njegovo ime treba imati poštovanja pa i ako si tastatura ratnik.
Navodno, bio je lični tjelohranitelj Slobodana Miloševića. Je li istina?
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#1324 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by normala brate »

high_volume wrote:
normala brate wrote:Ako se nešto zna zna se da je Naser bio godinama tu i licno ucestvovao u mnogo akcija da je bukvalno jurišao par puta.

To što je uletio u helikopter i bukvalno jedini krivac toga što se desilo je neka druga diskusija, al' kad se spomene njegovo ime treba imati poštovanja pa i ako si tastatura ratnik.
Navodno, bio je lični tjelohranitelj Slobodana Miloševića. Je li istina?
Ne samo da je bio licni vec je bio vjerovatno najbolji specijalac u srbiji, cim su sranja pocela tako je i došao.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1325 Re: "Gdje si bio 92', relevantno ili populisticko pitanje?

Post by Maraschino »

Jesi to ti Nasere?
Post Reply