gdje se šta nalazi u Tuzli?

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#1 gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by kritichar »

Za sad me zanima gdje je bagatela u Tuzli?
znam da je u onom tržnom na Sjenjaku, znam i gdje piše "Bagatela" al čini mi se da radnju nije uopšte lako naći
Pa ako neko zna da kaze
lijevo desno pa pravo.........
LongDong
Posts: 789
Joined: 22/04/2008 23:08

#2 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by LongDong »

U prizemlju se nalazi dotična radnja.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#3 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by kritichar »

jel blizu onih stolova za bilijar ? mada sam tu bio i nisam uspio nac
LongDong
Posts: 789
Joined: 22/04/2008 23:08

#4 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by LongDong »

U onom drugom dijelu tržnog se nalazi, stolovi za bilijar su u tzv. "većem". Znači pičiš u onaj tamo drugi i u prizemlju je Bagatela.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#5 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by Hemel »

kritichar wrote:jel blizu onih stolova za bilijar ? mada sam tu bio i nisam uspio nac
kada dodjes dole, zamoli nekoga da te uzme za ruku i odvede do trgovine...
izvini brate ali morao sam...nije to u minhenu (znas i objekat, znas i blizu lokaciju, sta onda ne znas :? )
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#6 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by kritichar »

Hemel wrote:
kritichar wrote:jel blizu onih stolova za bilijar ? mada sam tu bio i nisam uspio nac
kada dodjes dole, zamoli nekoga da te uzme za ruku i odvede do trgovine...
izvini brate ali morao sam...nije to u minhenu (znas i objekat, znas i blizu lokaciju, sta onda ne znas :? )
:dance:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#7 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by kmirsad »

A što Hemel lijepo objasni... :lol: :lol: :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66772
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#8 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by plain vanilla »

:lol: :lol:

pa jest onaj trzni cudan, ima covjek pravo

i ja sam prvi put bagatelu jedva nasla
a bogme ni drugi put nisam nista lakse :lol: :lol:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#9 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by Hemel »

plain vanilla wrote::lol: :lol:

pa jest onaj trzni cudan, ima covjek pravo

i ja sam prvi put bagatelu jedva nasla
a bogme ni drugi put nisam nista lakse :lol: :lol:
vodam besplatno po trznim centrima :lol: :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#10 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by kmirsad »

Hemel wrote:
plain vanilla wrote::lol: :lol:

pa jest onaj trzni cudan, ima covjek pravo

i ja sam prvi put bagatelu jedva nasla
a bogme ni drugi put nisam nista lakse :lol: :lol:
vodam besplatno po trznim centrima :lol: :lol:
A ovdje ste se zavukli pa ašikujete... :lol: :lol: :lol:
Lako ti ju nju vodat po TC-ma... haj mene odvedi kod Đeme na smuđa i rakiju... :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66772
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#11 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by plain vanilla »

kmirsad wrote:
Hemel wrote:
plain vanilla wrote::lol: :lol:

pa jest onaj trzni cudan, ima covjek pravo

i ja sam prvi put bagatelu jedva nasla
a bogme ni drugi put nisam nista lakse :lol: :lol:
vodam besplatno po trznim centrima :lol: :lol:
A ovdje ste se zavukli pa ašikujete... :lol: :lol: :lol:
Lako ti ju nju vodat po TC-ma... haj mene odvedi kod Đeme na smuđa i rakiju... :lol:
:lol: :lol: :lol:

ne moze se od tebe nista sakrit' :lol:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#12 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by zijancer »

hemel, fukara-tz ili bilo ko ko ima fotografije doma zdravlja u tuzli, narocito ako se dobro vide fasade, molim da okacite ovdje :-)
hitno potrebno :!:
njihovu stranicu sam vec gledala, nema dovoljno dobrih fotki za ovo ca mi treba
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#13 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by Hemel »

zijancer wrote:hemel, fukara-tz ili bilo ko ko ima fotografije doma zdravlja u tuzli, narocito ako se dobro vide fasade, molim da okacite ovdje :-)
hitno potrebno :!:
njihovu stranicu sam vec gledala, nema dovoljno dobrih fotki za ovo ca mi treba
rado bih ti pomogao da mogu... :roll: :cry:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#14 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by kmirsad »

zijancer wrote:hemel, fukara-tz ili bilo ko ko ima fotografije doma zdravlja u tuzli, narocito ako se dobro vide fasade, molim da okacite ovdje :-)
hitno potrebno :!:
njihovu stranicu sam vec gledala, nema dovoljno dobrih fotki za ovo ca mi treba
Pokušaj se obratiti Arhivu Tuzle, mislim da im se direktor zave Šabotič Izet,divan, obrazovan istoričar i veoma predusretrljiv i dobronamjeran čovjek... oni imaju i kvalitetne fotografije , a vrlo vjerovatno i kompletnu projektnu dokumentaciju... imam neke fotografije, umjetničke slike... ali mislim da ti ni one ne mogu pomoči, kao ni te što već imaš...
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#15 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by Ridjobrki »

Možda zvuči čudno ali da možda neko ono... znate... jednostavno uslika taj dom zdravlja? Mislim, fotoaparat i to...
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#16 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by zijancer »

Hemel, Kmieso hvala puno :) , uspjela sam uz pomoc google map snimka :-)i par starih fotografija, da, projekti sigurno postoje, vjerovatno i kod firme koja je dizajnirala objekat.. ''Projekt'' iz tuzle cini mi se... ali ovo je bilo suvise hitno.
Ovo je jako, jako, lijep objekat by the way, ..he :razz: iznenadujuce
p.s. ima toliko cist geometrijski koncept, da je dovoljno bilo imati tacno izmjereno 4-5 stvarcica, kada pomislim na ono sto se danas gradi, ovvo je stvarno dragulj.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#17 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by Ridjobrki »

Čekaj malo, Dom na Slatini? Po čemu je ono lijepo? Mislim, nije grdo ali da je neka arhitektonska ljepota i nije vala...
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#18 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by zijancer »

pa upravo to...nije pretenciozan, ne pokusava da te impresionira, ali sto je najvaznije ne gusi te, iako bi bilo koja druga grupa zgrada te duzine djelovala zamorno..
kako je to moguce?
ima dobar ritam i dobru plastiku najkrace receno.. a to je najteze postici :)

p.s. isto tako je strava i onaj mesdzid uz medresu - zlatko ugljen
kako je taj covjek uspio postici onakve vizure i atmosferu u zabacenom dvoristu iza stambenih zgrada ( a sigurno ljudi vjesaju ves po balkonima)
uh dosta price :-)
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#19 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by kmirsad »

:shock: Jao... pa ja tek sad skonto da se traže slike današnjeg Doma zdravlja u Tuzli :shock: ... pa se čudim što Riđebrki spominje da se slika... :lol: :lol: :lol: vela havle, rekoh... pa vremenski stroj još nije izmišljen... :lol: :lol: :lol:
Ja sam , tek sad to vidim, bez ikakva razloga,otišao na stari Dom zdravlja ...srušen još pije 35 godina, onaj na Skveru... vjerovatno nošen mišlju što bi bilo ko tražio fasade današnjg... meni tu nema ništa lijepo...
Da sam skonto, problem bi bio riješen u roku 15 min... :lol:
Riđobrki... ja sam tebe u svojim mislima, nemam pojma zašto... smjestio u B. Krajinu... jesam li i tu zabrljo... :? :-D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#20 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by Ridjobrki »

Ja sam dobro smješten u Krajinu, nisi pogriješio. Dobro poznajem Tuzlu pa znam gdje je šta, čak se snalazim i u tržnom na Sjenjaku i ne moram teme otvarati zbog radnji tamo. :mrgreen:

A gdje je bio Dom zdravlja na Skveru? Jedino mi logično da je mogao biti tamo negdje gdje je muzička škola, ostalo je sve popunjeno stambenom gradnjom (Šeste istočnobosanske, Gradska - sve kućice a niz Rudarsku nema gdje...)
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#21 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by Hemel »

Ridjobrki wrote:Ja sam dobro smješten u Krajinu, nisi pogriješio. Dobro poznajem Tuzlu pa znam gdje je šta, čak se snalazim i u tržnom na Sjenjaku i ne moram teme otvarati zbog radnji tamo. :mrgreen:

A gdje je bio Dom zdravlja na Skveru? Jedino mi logično da je mogao biti tamo negdje gdje je muzička škola, ostalo je sve popunjeno stambenom gradnjom (Šeste istočnobosanske, Gradska - sve kućice a niz Rudarsku nema gdje...)
Blizu si. :D
Sve je to bilo smjesteno na potezu od skvera prema muzickoj skoli. Bile su barake a bilo je i zidanih objekata.

http://www.bhstring.net/tuzlauslikama/t ... .php?id=35
Last edited by Hemel on 31/01/2011 22:30, edited 1 time in total.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#22 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by kmirsad »

Nekako preko puta stare zgrade Gradske Biblioteke... koja je sada ruina od zgrade...
Objekat je počinjao baš od Skvera... onaj ulaz koji je ostao nakon rušenja, trebao je da glumi Trijunfalnu kapiju, a služi kao javni WC... je bio jedan od ulaza u zgradu... bila je tu, mislim medresa, a kasnije muzej Sjeveroistočne Bosne... sljedeči ulaz istog objekta... nizbrdo prema Muzičkoj školi a preko puta današnjeg Vodovoda, je bio ulaz u vojni odsjek... tek treči je bio ulaz u stari dom zdravlja... u nastavku... malo uvučen prema Kojšinu je bio Sokolski dom, kasnije fiskulturna sala Partizan... nedavno je srušen... a onda je Srednja Muzička Škola... koja još nije srušena...
Sad je to ledina zasijana travom i žbunjem, koja ko treba da glumi park... a u stvari ćeka investitora da sagradi kaku zgradu... koju će rušiti... još se ne zna kad... :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#23 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by kmirsad »

Image
Image
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#24 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by Hemel »

zijancer wrote:Hemel, Kmieso hvala puno :) , uspjela sam uz pomoc google map snimka :-)i par starih fotografija, da, projekti sigurno postoje, vjerovatno i kod firme koja je dizajnirala objekat.. ''Projekt'' iz tuzle cini mi se... ali ovo je bilo suvise hitno.
Ovo je jako, jako, lijep objekat by the way, ..he :razz: iznenadujuce
p.s. ima toliko cist geometrijski koncept, da je dovoljno bilo imati tacno izmjereno 4-5 stvarcica, kada pomislim na ono sto se danas gradi, ovvo je stvarno dragulj.
moram se sloziti sa tobom oko doma zdravlja. na relativno malom prostoru smjesten je jedan funkcionalan objekat koji se uklopio uz postojece objekte kao da je on prvi napravljen. dobro rijesena funkcija, komunikacija, estetika. odabir materijala :? to najbolje vrijeme pokazuje ali u to vrijeme kada se gradio(1970-1980 g. u tri faze) to su bili najbolji materijali.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#25 Re: gdje se šta nalazi u Tuzli?

Post by zijancer »

kmirso :-) ako je 15 minuta onda bi ipak dobrodosla mala pomoc, ne vidi se dobro sta se desava na krajevima ove dvije fasade, pa ako neko bude setao ili mu je blizu .. :-D
Image
faja puno :-) :-)
Post Reply