Gdje se izlazi?

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#51

Post by Soul_Sista »

jedino on sam sebi zna pomoci i stati u kraj :lol:
Stari
Posts: 6801
Joined: 10/10/2003 00:00

#52

Post by Stari »

Uh tito dragi ....zar ima nesto u toj americi ...a da to ovi svenssoni odmah nisu uvezli i poceli kopirati....fakat ni ja nikad ne cuh za tu kokosljevinu iz Kentakija.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#53

Post by novalic »

vidi nisi cuo.. a ima i u zenevi
Stari
Posts: 6801
Joined: 10/10/2003 00:00

#54

Post by Stari »

Eh pa vjerujem ja da u Zenevi svega ima - to istina (isto ko u Somboru sto ga nekad davno Zvone Bogdan opjeva) ....ali rekoh ovdje u zemlji vikinga ima Mcdonalds...BurgerKing....Max i to je to. Jah ima i pizzerija i kioska sa hrenovkama u kifli....al to se ne pika.


Ne mislim stvarno toga ovdje nema.
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#55

Post by neko iz mase »

pa vala i u njemackoj (Mainz) ima KFC
kako mi to niste culi za drzavnu firmu sram vas bilo. Nema bolje pilOtine nego u toj radnji. ma zaboravili bi vi na cevape kad bi vas onaj Colonel poklopio
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#56

Post by neko iz mase »

samo sto bi rekao onaj komad budale na njemackom late nite show
Kentucky Schreit Ficken
User avatar
Saian
Posts: 15383
Joined: 08/04/2004 21:50

#57

Post by Saian »

neko iz mase wrote:samo sto bi rekao onaj komad budale na njemackom late nite show
Kentucky Schreit Ficken
ovo lichi na Raaba, nije ovo Harald ili? bajdvej otvorio Colonel franchise i u mom selu Offenbachu :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#58

Post by pitt »

popcorn chicken........ko zeli umrijet ko mlad :D:D
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#59

Post by Zadig »

pitt wrote:popcorn chicken........ko zeli umrijet ko mlad :D:D
umri mlad da bude lep les

:D :D
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#60

Post by Tisina »

Izlazi se u Latino bar sutra u 19h vidimos e tamo, bice skroz dobra svirka a djaba
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#61

Post by Zadig »

Tisina wrote:Izlazi se u Latino bar sutra u 19h vidimos e tamo, bice skroz dobra svirka a djaba
oce li bit KFC-a i lijepih leseva?
:D
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#62

Post by Soul_Sista »

Stari wrote:Eh pa vjerujem ja da u Zenevi svega ima - to istina (isto ko u Somboru sto ga nekad davno Zvone Bogdan opjeva) ....ali rekoh ovdje u zemlji vikinga ima Mcdonalds...BurgerKing....Max i to je to. Jah ima i pizzerija i kioska sa hrenovkama u kifli....al to se ne pika.


Ne mislim stvarno toga ovdje nema.
Tako je Starjesino, ovde samo Mekici, Maxici i Kraljevci ferceraju :D naravno i pizzerije sa sirijancima :D :D :D

Nego da se vratimo na temu.

1. Kec
2. Latino Bar

..mora da ima jos nesto, hoce li se koji danasnji banjalucani javiti na temu :) :D da me gdje uputi... :D znaci, sve osim narodnjaka i turbo goFana :-D
Stari
Posts: 6801
Joined: 10/10/2003 00:00

#63

Post by Stari »

Soul_Sista wrote:
Stari wrote:Eh pa vjerujem ja da u Zenevi svega ima - to istina (isto ko u Somboru sto ga nekad davno Zvone Bogdan opjeva) ....ali rekoh ovdje u zemlji vikinga ima Mcdonalds...BurgerKing....Max i to je to. Jah ima i pizzerija i kioska sa hrenovkama u kifli....al to se ne pika.


Ne mislim stvarno toga ovdje nema.
Tako je Starjesino, ovde samo Mekici, Maxici i Kraljevci ferceraju :D naravno i pizzerije sa sirijancima :D :D :D

Nego da se vratimo na temu.

1. Kec
2. Latino Bar

..mora da ima jos nesto, hoce li se koji danasnji banjalucani javiti na temu :) :D da me gdje uputi... :D znaci, sve osim narodnjaka i turbo goFana :-D
Zar je Orebru ...sve pod Sirijskom hegemonijom?....Ovdje haraju kurdi i turci...pa dobro ruku na srce nadje se poneki i od onih Azijatskih gostionica...samo u njih ne zalazim ...jela su im odvec pikantna pa me onda poslije zgaravica ugusi.

A sto se teme tice .... kolko ja znam nema toga sto ti trazis vise u BL....dobro, ima cevapa .... tu i tamo ima i bureka. Vele mi neki poznanici i da su oni stariji tipovi kao ...BasDans, Radio i Dinar...odavno vec prestali svirati. Pa eto ako ti ova informacija moze sta pomoci.

:D :D Innan jag påbörjar sprängnigen av det här temat :D :D
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#64

Post by Soul_Sista »

Stari wrote:
Soul_Sista wrote:
Stari wrote:Eh pa vjerujem ja da u Zenevi svega ima - to istina (isto ko u Somboru sto ga nekad davno Zvone Bogdan opjeva) ....ali rekoh ovdje u zemlji vikinga ima Mcdonalds...BurgerKing....Max i to je to. Jah ima i pizzerija i kioska sa hrenovkama u kifli....al to se ne pika.


Ne mislim stvarno toga ovdje nema.
Tako je Starjesino, ovde samo Mekici, Maxici i Kraljevci ferceraju :D naravno i pizzerije sa sirijancima :D :D :D

Nego da se vratimo na temu.

1. Kec
2. Latino Bar

..mora da ima jos nesto, hoce li se koji danasnji banjalucani javiti na temu :) :D da me gdje uputi... :D znaci, sve osim narodnjaka i turbo goFana :-D
Zar je Orebru ...sve pod Sirijskom hegemonijom?....Ovdje haraju kurdi i turci...pa dobro ruku na srce nadje se poneki i od onih Azijatskih gostionica...samo u njih ne zalazim ...jela su im odvec pikantna pa me onda poslije zgaravica ugusi.

A sto se teme tice .... kolko ja znam nema toga sto ti trazis vise u BL....dobro, ima cevapa .... tu i tamo ima i bureka. Vele mi neki poznanici i da su oni stariji tipovi kao ...BasDans, Radio i Dinar...odavno vec prestali svirati. Pa eto ako ti ova informacija moze sta pomoci.

:D :D Innan jag påbörjar sprängnigen av det här temat :D :D
:D Påsprängningen är inbyggd i temat :D :D

Sirijanskom hegemonijom,heheh...ma nije bas sve :D ali vecinom, oni i kurdi su ti koji uglavnom drze gostionice i picerije :D i to jako ukusne pice (naravno podrazumijeva da su bez banane i luka :lol: :shock: )
:D :D support the local restaurants, man! :D :P

Nego Stari, kad si ti zadnji put bio u BL? :) :D
Stari
Posts: 6801
Joined: 10/10/2003 00:00

#65

Post by Stari »

Zadnji put...hm ...moralo je to biti 1989 na ljeto...ili tako nekako...BasDans su imali koncert u onoj sali u blizini kina Vrbas (tad se zvala Mejdan...sad ...veze nejam ). A mujina cevabdzinica, u koju sam uvijek navracao kad sam bio tamo ...(a bio sam i vise nego pocesto)..se tad nalazila kod kina Kozara. Poslije doziranja kod pomenutog legendarnog cevabdzije me je put uvijek vodio do nista manje legendarnog Sukrije (na bulevaru 100-200 -ak metara od Ferhat pasine dzamije) na baklavu i bozu. Nakon cega je uslijedila omanja serija pivskih flasa/krigli (bilo da sam dolazio na utakmicu ili na koncert ili privatno) u nekoj od gostionica u blizini , najcesce u pivnici u Gospodskoj ili u kafani Mostar.

Rekose mi neki da je jako malo od svega toga ostalo.
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#66

Post by Soul_Sista »

Ne nije puno ostalo od svega toga :roll: ali i da je ostalo to sve sigurno ne bih bilo kao prije jer jedan grad ne cine objekti i zgrade vec ljudi :) :( Ma kakav taj grad izgledao i ma koliko velik ili malen bio ako se ljudi ne slazu iz ovih ili onih razloga, ako se grupiraju u homogene grupe tj. etnicki ciste, bas kao sto Drug_Tito opisa u svom prvom postu, jebes ti taj grad! To je naravno BL izgubila i nisam bas sigurna da ce se od toga ikad oporaviti, ljudi su jednostavno nestali.


@tuzlaci,
dobro cuvajte svoj grad, znate na sta mislim! :wink:
Drug_Tito
Posts: 718
Joined: 09/03/2004 00:00

#67

Post by Drug_Tito »

To je naravno BL izgubila i nisam bas sigurna da ce se od toga ikad oporaviti, ljudi su jednostavno nestali.
Oporavice se. Dolaze nova djeca, ko im ce biti normalno da pljuju po dzamijama i da kazu idemo u Obilicevo umjesto Mejdan. Banjaluka ce dobiti svoj NOVI sjaj. Izumrece stari ljudi koji su napravili stari sjaj u BL koji je zivio do 90-te, vec sada dolaze novi. I ti novi ce napraviti neki novi sjaj. Mozda ja necu htjeti ici u BL, ali ce moja djeca sigurno ici, sa foto aparatom u ruci i slikati taj grad i diviti se ljepotama tog grada.

Tetka od mog starog kada je napustila Glamoc 1943 vise nikada nije krocila nazad u to mjesto. Uvijek je govorila da to mjesto vise nije ono sto je bilo za nju. Moja stari je isao u Glamoc i uvijek se cudio zasto njegova tetka nece sa njim. Ali je sada shvata zasto nije htjela, jer ni on nece u BL.

Prema tome Glamoc je bio fin mom starom, bice i ta nova Banjaluka fina novim klincima. Samo ce biti malo drugacija. Rat je ucinio svoje, nije jedino BL promjenuta, svi gradovi/mjesta/sela su se promjenula. U stvari sela se nikada ne mijenjaju, seljak dodje u grad i promjeni grad, ali gradjanin nikada ne ide u selo. Mozda ide na odmor preko vikenda i da okrene janje, ali ne okrene zato nacin zivota u selu.

Idite u BL, dernecite, ne slusajte prozvike "Nedaj se Rasooo (karadzic)" i ne citajte svakave grafite i bice vam dobro.
Drug_Tito
Posts: 718
Joined: 09/03/2004 00:00

#68

Post by Drug_Tito »

Poslije doziranja kod pomenutog legendarnog cevabdzije me je put uvijek vodio do nista manje legendarnog Sukrije (na bulevaru 100-200 -ak metara od Ferhat pasine dzamije) na baklavu i bozu
Eh Sukrija. Nikad nisam volio bozu, u stvari bio sam djete pa nisam volio ukus, mozda bi sada i popio kao veci klipan. Ali sa deset godina, pare u djep i preko parka od kuce i nakon po minute hoda eto me kod sukrije. I sta sam obicno uzimao je burek i jogurt. Nisam nista bolje jeo. Uvijek su ono djeca cekala jednu banku za sladoled ili klikere, ali sam ja trcao preko parka do sukrije. Ali je bio fazon to uraditi, da te niko od starijih nevidi. Jer ono, sta ces jesti kod sukrije, kada je mama pravila burek za rucak. :-D I onda stojim pokraj Slavije, pokraj plavog podruma i cekam. Gledam niz Titovu da vidim ima li ikoga od poznatih, rodbine ili prijatelja od rodbine. I kada vidim da je sve u redu, pretrcim Titovu i odma kod Sukrije. I onda je fazon, preci nazad u naselje ali da te opet niko ne vidi da ides gradom i nosis zamotan burek u papiru, a papir ono masan, socan, mirise, topao. Prvo bi pojeo papir pa onda burek. I sada nekako doguras do naselja, treba mi mozda nekih 20-30 sekundi i onda se treba sakriti izmedju zgrada, ali sada se krijes i od starije bande. Jednom mi je jedan klipan uzeo burek, tako da sam naucio lekciju :-D . Imao sam jedno mjesto u zbunju, gdje sam kasnije dovodio i kolegice ali to je druga prica, i onda sa cefom pojedem burek na miru. I onda naravno odem kuci, mama stavi pred mene burek, a ja kazem nisam gladan... :-D
Stari
Posts: 6801
Joined: 10/10/2003 00:00

#69

Post by Stari »

Drug Tito:
Mozda ja necu htjeti ici u BL, ali ce moja djeca sigurno ici, sa foto aparatom u ruci i slikati taj grad i diviti se ljepotama tog grada.
Druze Tito... Omah na pocetku moram da ti kazem :D ...cast mi je i veliko zadovoljstvo ponovo imati priliku da razgovaram s'tobom...no nesto mi u ovoj tvojoj recenici ...malo nejasno.

Slijedeci logiku izvlacim zakljucak da ne zivis u BL ...nego negdje drugdje ...kao i tvoja dijeca.... te mi stoga, nije jasno, zbog cega mislis da ce tvoja dijeca moci voljeti tvoju BanjaLuku, onoliko koliko si je ti volio...buduci da zive (a mozda su i rodjena tu gdje zive) u nekom drugom mjestu.

A Mejdan ce se zvati Obilicevo istina ziva...taman toliko koliko se Gospodska ulica zvala Ulica Veselina Maslese (punih 46 godina) a da ju je banjalucki narod opet cijelo to vrijeme zvao Gospodskom... i ja sam je zvao Gospodskom premda nisam ni blizu toga da se zovem banjalucaninom.
Drug_Tito
Posts: 718
Joined: 09/03/2004 00:00

#70

Post by Drug_Tito »

Vidjece je kao turusti. Nece znati istoriju, nece znati sta koja zgrada znaci. Kao sto meni nije znacilo gdje je bila prva gimnazija, gdje mi je mama pohadjala skolu. Stalno su mi govoril, eh vidis sine tu je bila jedna fina zgrada ali je srusena u toku zemljotresa, bolio me racku, za nekom zgradom. Tako bolice i njih cosak za istorijom mog sjecanja, nego ce kao turisti sa digitalnom kamerom uslikati par slika i nastaviti dalje sa putem.
Post Reply