Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#76 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Kjajević Majko »

dalmatinka wrote:Nek zaobiđe Vodice iz jednostavnog razloga jer tamo nema plaže za malu djecu. Gdje si sjestio Učku majko moja. Ona je iznad Rijeke i nije nacionalni park. Možda si mislio na Paklenicu?
Zapravo sam mislio na Telašćicu. :oops: :lol: :thumbup:
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#77 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by CLIO »

konfljutor wrote:Ja sa svojom porodicom ljetujem u Ulcinju, C. Gora zadnjih par godina a pored toga provedem koji produzeni vikend na Makarskoj rivijeri. Pa da vam prenesem svoja opazanja.

Meni je C. G. super. Idemo redovno u Ulcinj jer ja iskreno volim pjescanu plazu. Volim da mi je meko pod guzom i ne brinem hocu li rasjeci nogu pri ulasku u vodu. Najvise mi se svidjela Copacabana http://www.panoramio.com/photo/26708 koja je besprijekorno cista i smece se istresa svakih 30 minuta. Cijena suncobrana i dvije lezaljke je proslog ljeta bila 6 eurica. Mi smo bili u jeku sezone i uvijek smo imali i vise nego dovoljno mjesta na plazi. Parking je natkriven i besplatan. Pizza u restoranu je bila od 4 E, hamburger 1.5 E i sadoled od 0.50 E..... Konobar umre od srece kad mu se obratim i nikad me niko jos nije ispravio kad nacuim "kafu i kiselu" ili zatrazim hljeb u prodavnici. Apartman za 4 osobe u naselju van Ulcinja i pored velike plaze, koji je bio boli glava je bio 30 E po danu. Ugodjajje bio onako penzionerski/seoski jer nocnog zivota nije bilo. Cijene u prodavnicama skoro kao nase s tim sto su pice i sokovi jeftiniji a neka klopa za 10 do 20 % skuplja ovisno sta je u pitanju. Mi nismo morali nositi vrecu hrane da bi ljetovali sve smo kupili tamo. Ljetovanje nas je kostalo koliko ni nas kostao samo smjestaj u HR.

Pored svega ovoga cete vidjeti smeca oko kontejnera koji se istresaju svaki neki dan, pljeskavice i cevape na 40 stepeni i ako izdjete uvece onda i muziku koja tresti jer su Albanci veseo narod. Meni, kao turisti je to iskreno bilo zanimljivo i nije mi smetalo :-)

Isli smo i u HR, Tucepe, Brela, Makarsku.... i slazem se da je cisto, lijepo, sve pet nema sta, ali je cinjenica da cete osrednji smjesat sa porodicu platiti 70 do 100 E ovisno o lokaciji a ostale cijene i da ne pominjem. Ako zelite biti uopste na plazi onda morate trcati sa peskirom u 7 ujutro a sasvim je normalno da vam se komsija koji je od vas udaljen 40 cm nasloni na vas peskir.....

U restoranima cete dobiti ribu i ostali plodove mora sa laganom muzikom i masnim cijenama uz malo diskriminacije (cast izuzecima) jer onog momenta kad konobar skonta da su dosli Bosanci jednostavno primjetite da ste zadnji na listi za usluziti i da ce Cesi koji su dosli poslije vas biti usluzeni najmanje pola sata prije vas. Naravno pljeskavicama i cevapima koji su sveprisutni u Crnoj Gori nigdje ni traga ali cete ribu jesti skruseno i boriti se sa sobom da se makar na ljetovanju ne osjecate kao gradjanin treceg reda.

Eto to su moja opazanja i poredjenja iz C.G. i HR.
Od svega navedenog samo su tačne cijene i to da je parking na plaži besplatan (valjda je tebi to najvaznije),
a za ostalo: bog me ubio ako si ti bio negdje drugo osim u Ulcinju.
To ti je bolan platis da se umoris a ne da se odmoris :x .
Nas Neum je super luksuz u odnosu na Ulcinj. :bih:
serpikio
Posts: 1
Joined: 18/01/2010 18:37

#78 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by serpikio »

Pravo mesto za odmor Dobra Voda kod Bara. Po meni je super. www.dobravoda.me moze? :D
"Plaža Veliki Pijesak se nalazi u Dobroj Vodi između Ucinja i Bara (8 km) u Crnoj Gori. Kapacitet plaže je 2 784 kupaca. Podloga je šljunkovita a na pojedinim mestima peskovito-šljunkovita. Dobre vode karakteriše povoljna klima i cista voda. Po čistoci vode Veliki Pijesak spada u plaže "I" kategorije. Poseban doživljaj svake večeri prirediće vam nezaboravan zalazak sunca po kome je ovo mesto poznato. Strujanjem planinske i morske klime, mjesto se smatra za pravo lječilište bronhitisa, astme itd. Pejzažno-ambijentalnu vrijednost plaže upotpunjuje pojas mediteranske vegetacije koji se pruža na svega 50 m od obale. Plaža je opremljena tuš kabinama, objektima za iznajmljivanje sportskih rekvizita, spasilačkom službom i brojnim ugostiteljskim objektima. Plaža je lučnog oblika, dužine 480 m. Prosječna širina joj je 29 m, a površina 13 920 m2." 8-)
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#79 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by palamuda »

Gdje na more 2011. godine.
Mislim se između Tučepa, Podgore i Promajne imam neku ponudu za Herceg Novi al raja nešto slabo hvali CG.
Taiba
Posts: 17
Joined: 27/03/2009 15:39

#80 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Taiba »

Podgora je krasno mjesto,dajem prednost nad Promajnom i Tucepima,a sve zavisi i sta se trazi i u kojem periodu,ja ove godine razmisljam o Igranima hotel Punta all inc. do kraja juna 7 dana 550 KM po osobi
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#81 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Irm@ »

palamuda wrote:Gdje na more 2011. godine.
Mislim se između Tučepa, Podgore i Promajne imam neku ponudu za Herceg Novi al raja nešto slabo hvali CG.
u Herceg Novom sam bila prethodne dvije godine..odmor za svakog vjeruj mi neces pogrijesiti.. oni su za Hrvate izmislili turizam ;-)
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#82 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by lajk »

Promajna :)
User avatar
cappuccino
Posts: 312
Joined: 13/05/2010 13:15
Location: Wonderland

#83 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by cappuccino »

8-)
Last edited by cappuccino on 09/07/2012 11:11, edited 1 time in total.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#84 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by male_okice »

Irm@ wrote:
palamuda wrote:Gdje na more 2011. godine.
Mislim se između Tučepa, Podgore i Promajne imam neku ponudu za Herceg Novi al raja nešto slabo hvali CG.
u Herceg Novom sam bila prethodne dvije godine..odmor za svakog vjeruj mi neces pogrijesiti.. oni su za Hrvate izmislili turizam ;-)
mozes dati malo vise informacija, jeste bili bas u H. Novom, koliko ste placali smjestaj kakva je hrana itd...
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#85 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Irm@ »

male_okice wrote:
Irm@ wrote:
palamuda wrote:Gdje na more 2011. godine.
Mislim se između Tučepa, Podgore i Promajne imam neku ponudu za Herceg Novi al raja nešto slabo hvali CG.
u Herceg Novom sam bila prethodne dvije godine..odmor za svakog vjeruj mi neces pogrijesiti.. oni su za Hrvate izmislili turizam ;-)
mozes dati malo vise informacija, jeste bili bas u H. Novom, koliko ste placali smjestaj kakva je hrana itd...
naravno da mogu :) u centru Herceg Novog..apartman renoviran prije dvije godine unutra fantazija :) placali smo 35 eura apartman za dvoje.. cijene hrane u prodavnici su iste kao ovdje..a u restoranima zavisi ako jedes u starom gradu malo skuplje a na rivi pristupacno.. u starom gradu sam jela ooodlicno meso :D a na rivi ribu za prste polizati... dolje nema kamenitih plaza (ili su rijetke) ugl je beton i cvjeta biznis suncobrana i lezaljki (koji se iznajmljuju od 2-5 eura zavisi koja plaza)...
ljudi su preeeljubazni i jako vole Sarajlije (ne znam zasto) :-D :D cijene navecer u kaficima su iste kao preko dana (za razliku od Budve)..ja sam tamo cak bila i u pozoristu i na sajmu knjiga i u kafani :D doduse nisam gledala Hamleta :D vec predstavu Pevaj, brate..ali poenta je da je to doista odmor za svakoga :)
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#86 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Bullet Tooth Tony »

User avatar
sarajevo_84
Posts: 151
Joined: 24/11/2010 14:55

#87 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by sarajevo_84 »

Može li neko preporučiti apartman/hotel ili bilo kakav smještaj u Neumu pogodan za ljetovanje sa bebom?
Da je po mogućnosti uz/na plaži, da je mirno, te da je čisto more...
:? :?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#88 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Ned071 »

preporuka za crnu goru? dojadila hrvatska, nesto oko budve me zanima ili mozda link za neku dobru stranicu? hvala
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#89 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Wind »

Nista gore nego u Neumu... :D

Drač, AL

Image
Image
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#90 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Big Ang »

neću tamo, ipak :roll:
otkad nisam u Tučepima bila :D
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#91 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by P308 »

Big Ang wrote:neću tamo, ipak :roll:
otkad nisam u Tučepima bila :D
Bio ja prosle godine, odavno mi nije bilo tako lijepo, pa razmisljam i ove godne opet, ako se ne skontam za Tursku.
Ako treba preporuka smjestaja, povoljno a blizu mora, javi :D
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#92 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Big Ang »

P308 wrote:
Big Ang wrote:neću tamo, ipak :roll:
otkad nisam u Tučepima bila :D
Bio ja prosle godine, odavno mi nije bilo tako lijepo, pa razmisljam i ove godne opet, ako se ne skontam za Tursku.
Ako treba preporuka smjestaja, povoljno a blizu mora, javi :D
Evo javljam, daj :D na pp možeš :)
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#93 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by P308 »

Big Ang wrote:
P308 wrote:
Big Ang wrote:neću tamo, ipak :roll:
otkad nisam u Tučepima bila :D
Bio ja prosle godine, odavno mi nije bilo tako lijepo, pa razmisljam i ove godne opet, ako se ne skontam za Tursku.
Ako treba preporuka smjestaja, povoljno a blizu mora, javi :D
Evo javljam, daj :D na pp možeš :)
Poslao sa ti veeeeeliku PP :D
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#94 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Big Ang »

vidjela :lol: hvala ti puno :thumbup:
i ne smiješ više nikom dati broj :D
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#95 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Partizzanka »

jel neko nekad ljetovao negdje i gdje u istri?
na svoju ruku
Posts: 75
Joined: 16/04/2012 01:12

#96 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by na svoju ruku »

Sarayman wrote:Ne bih da se zeznem kao prethodne godine, pa vec u martu ove razmisljam o rezervaciji negdje na plavom Jadranu. Tucepi i Brela su bili dosadasnji izbor, ali ove godine u obzir dolaze i druga mjesta. Dakle, Makarska rivijera ili sjevernije/juznije, manje je bitno. Ono sto jeste bitno, podrazumjeva sljedece:

-lijepo i mirnije mjesto sa setnicom (za djecja kolica)
-pristojan apartman za 4-clanu porodicu
-lijepa plaza u blizini
-blizina i dobar izbor restorana

Mozda neko ima preporuku iz vlastitog iskustva? Slusam vas pomno..

Facebook - Apartman HALILBEGOVIC - Klek :thumbup:
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#97 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by GarfieldLover »

Partizzanka wrote:jel neko nekad ljetovao negdje i gdje u istri?
Bili mi prije nekoliko godina u Poreču, u hotelu... Bilo nam DIVNO, ali tad nismo imali dijete :) Ne znam kakva je situacija kod tebe. Znači, nema plaže sa kamenčićima i laganog ulaska u vodu, nego ležanje na travi ili betonu, pa ulazak u (kristalno čisto) more stepenicama kao u bazen. Ali je nama sve ostalo bilo extra - divne šetnje, sasvim drugi mentalitet ljudi i ugodna promjena nakon Dalmacije...
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#98 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Seyfo »

Što se tiče ljetovanja u Hrvatskoj, ono što se promijenilo u zadnjih 2-3 godine u odnosu kako su ljudi navikli, je to da postoji granični prelaz Bijača, na koji obavezno treba ići i do kojeg je lako doći, zatim da se autoputem koji počinje kod Bijače može brzo i lako stići na destinacije koje su prije bile predaleke.To ne vrijedi samo ako se ide u Dubrovnik ili istočnije.

Konkretno, Split je od Makarske dalje samo pola sata autoputem, Šibenik i Zadar još pola sata (ako brzo vozite sa dobrim autom), a može se dobaciti i dalje, Pag, možda i Krk i Istra. Sve to jeste daleko ali autoputem je to stvarno brzo.

Doduše, narod je navikao odmah nakon Doljana gledati u more dok se trucka magistralom satima, a sad se sa autoputa more ne vidi dok se ne približi destinaciji, ali to zaista nema veze.

Makarsku rivijeru zaobilazim u svakom slučaju. Nema razloga više ići tamo, nivo svega je jednostavno puno veći u Vodicama, Šibeniku, bilo kojem otoku, Dubrovačkoj rivjeri (Mlini, Kupari, ...).
Malo treba (kad se već može) istražiti, vidjeti nešto drukčije i bolje.

U Crnoj gori sam bio, ne ponovilo se. Tamo treba ići samo ako si mlad i željan provoda do sabaha, a do mora ti i nije.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#99 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Partizzanka »

nemamo djece ali vala nisam za te ulaske u vodu sa betona ili trave :)

malo pijeska ima li igdje u istri ili sjevernije od splita :) ??
User avatar
Filter
Posts: 8045
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#100 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Filter »

Partizzanka wrote:nemamo djece ali vala nisam za te ulaske u vodu sa betona ili trave :)

malo pijeska ima li igdje u istri ili sjevernije od splita :) ??
ako ti krk nije daleko...

http://www.aurea-krk.com/hr/otok-krk-plaze
Post Reply