Gdje (sa porodicom) na more ove godine

User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#51 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by vjesticanametli »

halo ba :-) nisam rekla da imam nesto protiv ljudi iz bih :roll: za tvoju info stari gleda vjestica evropljane sa sjevera :D stalno
HR nije jedino mjesto za odmor :)
@bagreta il kako vec :D ponesi fasirano meso sljedeci put na Bol :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31502
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#52 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by hrasno38 »

Ako ides na odmor sa malom djecom onda prije svega trebas traziti mjesto koje ima plazu sa dosta hladovine. Ja sam zadnje dvije godine recimo bio u Malom Drveniku i meni je tu zaista odlicno. Nema velike guzve i buke jer nema puno kafica, disko klubova i muzike u zivo. Plaza je zaista velika i ima puno hladovine. More je poprilicno cisto ali se naravno ne moze uporediti sa Bolskim. Cijene smjestaja su normalne. I plaza mi je bukvalno ispred nosa. U principu u malom Drveniku svakome je plaza jako blizu.Ove godine sam opet tamo jer zasto mijenjati nesto sto ti odgovara.Naravno to je mjesto iskljuceno za dobar provod i za mladu raju.
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#53 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Stari »

Eto vjesticonametli ...slazemo se po svim tackama ... upravo onako kako sam i mislio...uprkos onom tvom malcice nespretno formulisanom komantaru od maloprije gdje si napisala
vjesticanametli wrote:
idi na BRAC :) super je i nema puno nasih a plaze milina :)


Pri kojem je neupucen citalac, mozda za momenat ..mozda makar samo iz nehata ...mogao zamijetiti da ti je pri odabiru preporuke odredjenog mjesta za godisnji odmor ...vjerovatno vazna... priroda , cistoca, sredjena infrastruktura, pristupacnost cijena , ljepota krajolika, stabilnost meteoroloskih prilika, ljubaznost osoblja u restoranima, ...i jos mnogo mnogo toga...mislim eto, sve je to neupucen citalac poput mene ...pretpostavljao i nekako potajno znao da je to tako ....samo....

ti si od svega toga stavila ... :D i nema puno nasih :D ... a da pri tom nisi stavila do znanja koje to osobe smatras nasima... tako da ...da ne duljim.

Po svim ostalim tackama se slazemo ...ti i ja ...(i onako cisto subjektivno) svedska je puno bolje mjesto od Hrvatske... samo to nije tema ove emisije.


:)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#54 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by vjesticanametli »

:D :) :-D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#55 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by vjesticanametli »

hrasno38 wrote:Ako ides na odmor sa malom djecom onda prije svega trebas traziti mjesto koje ima plazu sa dosta hladovine. Ja sam zadnje dvije godine recimo bio u Malom Drveniku i meni je tu zaista odlicno. Nema velike guzve i buke jer nema puno kafica, disko klubova i muzike u zivo. Plaza je zaista velika i ima puno hladovine. More je poprilicno cisto ali se naravno ne moze uporediti sa Bolskim. Cijene smjestaja su normalne. I plaza mi je bukvalno ispred nosa. U principu u malom Drveniku svakome je plaza jako blizu.Ove godine sam opet tamo jer zasto mijenjati nesto sto ti odgovara.Naravno to je mjesto iskljuceno za dobar provod i za mladu raju.

:thumbup: :D

ali ima nasih :lol:
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#56 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Baghira »

vjesticanametli wrote:halo ba :-) nisam rekla da imam nesto protiv ljudi iz bih :roll: za tvoju info stari gleda vjestica evropljane sa sjevera :D stalno
HR nije jedino mjesto za odmor :)
@bagreta il kako vec :D ponesi fasirano meso sljedeci put na Bol :D
Pa eto, spomenula si da nema puno nasih :D Jah, mozda ti nemas nista protiv, nego ti samo zao sto ih nema :oops: :D Ma haj, ne kaci se za sitnice. Ja samo rekoh da ima i drugih, koji su jednako dosadni.
Ma drugi put nosim cijelo jagnje sa sobom :-) I nije na, nego u Bol :P :D

Jao stari, ne mere on bez detaljne analize :D :D
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#57 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by DobroJutroKolumbo »

Kazu da je fino u Semizovcu na morETu! :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#58 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by vjesticanametli »

Baghira wrote:
vjesticanametli wrote:halo ba :-) nisam rekla da imam nesto protiv ljudi iz bih :roll: za tvoju info stari gleda vjestica evropljane sa sjevera :D stalno
HR nije jedino mjesto za odmor :)
@bagreta il kako vec :D ponesi fasirano meso sljedeci put na Bol :D
Pa eto, spomenula si da nema puno nasih :D Jah, mozda ti nemas nista protiv, nego ti samo zao sto ih nema :oops: :D Ma haj, ne kaci se za sitnice. Ja samo rekoh da ima i drugih, koji su jednako dosadni.
Ma drugi put nosim cijelo jagnje sa sobom :-) I nije na, nego u Bol :P :D

Jao stari, ne mere on bez detaljne analize :D :D
opet ovi nasi :roll: u bolu
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#59 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Baghira »

Halali, ja sam dijasporka :oops: :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31502
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#60 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by hrasno38 »

vjesticanametli wrote:
hrasno38 wrote:Ako ides na odmor sa malom djecom onda prije svega trebas traziti mjesto koje ima plazu sa dosta hladovine. Ja sam zadnje dvije godine recimo bio u Malom Drveniku i meni je tu zaista odlicno. Nema velike guzve i buke jer nema puno kafica, disko klubova i muzike u zivo. Plaza je zaista velika i ima puno hladovine. More je poprilicno cisto ali se naravno ne moze uporediti sa Bolskim. Cijene smjestaja su normalne. I plaza mi je bukvalno ispred nosa. U principu u malom Drveniku svakome je plaza jako blizu.Ove godine sam opet tamo jer zasto mijenjati nesto sto ti odgovara.Naravno to je mjesto iskljuceno za dobar provod i za mladu raju.

:thumbup: :D

ali ima nasih :lol:
Iskreno da ti kazem mozda je i bolje da ima nasih!!!!! S obzirom na ova zadnja dva slucaja najsigurniji si medju nasima:)
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#61 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by zena21 »

Hrasno, slazem se za Drvenik :-D
downtoearth
Posts: 334
Joined: 12/07/2007 15:51

#62 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by downtoearth »

ma ništa do neuma!!! vidiš kako ovi razbijaju auta i glave????
elk
Posts: 2806
Joined: 14/08/2006 12:03

#63 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by elk »

nema apsolutno nikakve razlike između ekstrema u neumu ili dubrovniku. tako da ti se u neumu može isto desiti.
konfljutor
Posts: 4
Joined: 05/03/2008 10:27
Location: Sarajevo

#64 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by konfljutor »

Ja sa svojom porodicom ljetujem u Ulcinju, C. Gora zadnjih par godina a pored toga provedem koji produzeni vikend na Makarskoj rivijeri. Pa da vam prenesem svoja opazanja.

Meni je C. G. super. Idemo redovno u Ulcinj jer ja iskreno volim pjescanu plazu. Volim da mi je meko pod guzom i ne brinem hocu li rasjeci nogu pri ulasku u vodu. Najvise mi se svidjela Copacabana http://www.panoramio.com/photo/26708 koja je besprijekorno cista i smece se istresa svakih 30 minuta. Cijena suncobrana i dvije lezaljke je proslog ljeta bila 6 eurica. Mi smo bili u jeku sezone i uvijek smo imali i vise nego dovoljno mjesta na plazi. Parking je natkriven i besplatan. Pizza u restoranu je bila od 4 E, hamburger 1.5 E i sadoled od 0.50 E..... Konobar umre od srece kad mu se obratim i nikad me niko jos nije ispravio kad nacuim "kafu i kiselu" ili zatrazim hljeb u prodavnici. Apartman za 4 osobe u naselju van Ulcinja i pored velike plaze, koji je bio boli glava je bio 30 E po danu. Ugodjajje bio onako penzionerski/seoski jer nocnog zivota nije bilo. Cijene u prodavnicama skoro kao nase s tim sto su pice i sokovi jeftiniji a neka klopa za 10 do 20 % skuplja ovisno sta je u pitanju. Mi nismo morali nositi vrecu hrane da bi ljetovali sve smo kupili tamo. Ljetovanje nas je kostalo koliko ni nas kostao samo smjestaj u HR.

Pored svega ovoga cete vidjeti smeca oko kontejnera koji se istresaju svaki neki dan, pljeskavice i cevape na 40 stepeni i ako izdjete uvece onda i muziku koja tresti jer su Albanci veseo narod. Meni, kao turisti je to iskreno bilo zanimljivo i nije mi smetalo :-)

Isli smo i u HR, Tucepe, Brela, Makarsku.... i slazem se da je cisto, lijepo, sve pet nema sta, ali je cinjenica da cete osrednji smjesat sa porodicu platiti 70 do 100 E ovisno o lokaciji a ostale cijene i da ne pominjem. Ako zelite biti uopste na plazi onda morate trcati sa peskirom u 7 ujutro a sasvim je normalno da vam se komsija koji je od vas udaljen 40 cm nasloni na vas peskir.....

U restoranima cete dobiti ribu i ostali plodove mora sa laganom muzikom i masnim cijenama uz malo diskriminacije (cast izuzecima) jer onog momenta kad konobar skonta da su dosli Bosanci jednostavno primjetite da ste zadnji na listi za usluziti i da ce Cesi koji su dosli poslije vas biti usluzeni najmanje pola sata prije vas. Naravno pljeskavicama i cevapima koji su sveprisutni u Crnoj Gori nigdje ni traga ali cete ribu jesti skruseno i boriti se sa sobom da se makar na ljetovanju ne osjecate kao gradjanin treceg reda.

Eto to su moja opazanja i poredjenja iz C.G. i HR.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#65 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by chuchumbamayumbe »

Ja sam vec 5-6 godina redovan u Tucepima, dole blizu Gusara, uz samu plazu...
Stvarno nemam zamjerke za bilo sta u Tucepima, cisto, ciste plaze (ja mislim da je ona glavna plaza sada sa plavom zastavicom), ima hladovine u izobilju, ima sunca, ljubazni domacini, dobra klopa, ono, ne pozelim nigdje drugo da odem...I Makarska je odmah iza krivine, zbog djece ako zatreba doktor, ne pada mi na pamet da se zavlacim po otocima i kojekakvim mjestascima.
Da rezimiram, ko je jednom bio u Tucepima, uvijek se vraca ponovo.
downtoearth
Posts: 334
Joined: 12/07/2007 15:51

#66 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by downtoearth »

jest vala. pa porani da prostreš peškire i zauzmeš hlad, pa progazi put između tuđih peškira da dođeš do vode...a naveče kafane pune naše raje k'o da si na ferhadiji!!! ustvari kad bolje razmislim tu vidim više svoje raje nego u sarajevu tokom cijele godine...
User avatar
rimac
Posts: 439
Joined: 22/09/2004 11:09

#67 Ulcinj - nikad vise

Post by rimac »

NEtko hvali Ulcinj. Otišao prije 3-4 godine, tad bez djece bio. I nikad više. Nikad. Ništa prljavije nisam vidio. Odsad samo od Pelješca do Makarske, bilo gdje.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#68 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by vjesticanametli »

downtoearth wrote:jest vala. pa porani da prostreš peškire i zauzmeš hlad, pa progazi put između tuđih peškira da dođeš do vode...a naveče kafane pune naše raje k'o da si na ferhadiji!!! ustvari kad bolje razmislim tu vidim više svoje raje nego u sarajevu tokom cijele godine...
:lol: :lol: :lol: pa kad podvikne iz one kafanice uz plazu xxxxxxx oš ti kafu da u plicak donesem :lol: i onda zagrmi na djecu :lol: :lol: al fazon je bit na plazi a ustvari sjedit s drustvom u kafani cjeli dan.
tajm
Posts: 11
Joined: 01/05/2007 00:52

#69 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by tajm »

[quote="chuchumbamayumbe"]Ja sam vec 5-6 godina redovan u Tucepima, dole blizu Gusara, uz samu plazu...
Stvarno nemam zamjerke za bilo sta u Tucepima, cisto, ciste plaze (ja mislim da je ona glavna plaza sada sa plavom zastavicom), ima hladovine u izobilju, ima sunca, ljubazni domacini, dobra klopa, ono, ne pozelim nigdje drugo da odem...I Makarska je odmah iza krivine, zbog djece ako zatreba doktor, ne pada mi na pamet da se zavlacim po otocima i kojekakvim mjestascima.
Da rezimiram, ko je jednom bio u Tucepima, uvijek se vraca ponovo.[/quot

Ma da Tucepi su najbolj od ovih mjesta za familije sa djecom.Mozes li mozda neke druge podatke na PM.
User avatar
3xa
Posts: 286
Joined: 24/03/2008 15:41
Location: grbavica

#70 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by 3xa »

a da se malo prislepam na temu, mislila sam ove godine ici u tursku, ali ne znam preko koje agencije, jer za svaku od njih sam cula ruznih iskustava. idem sa malim djetetom pa ne bih da se zeznem. imate li prijedloga :?:
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#71 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by Kjajević Majko »

Sarayman wrote:Ne bih da se zeznem kao prethodne godine, pa vec u martu ove razmisljam o rezervaciji negdje na plavom Jadranu. Tucepi i Brela su bili dosadasnji izbor, ali ove godine u obzir dolaze i druga mjesta. Dakle, Makarska rivijera ili sjevernije/juznije, manje je bitno. Ono sto jeste bitno, podrazumjeva sljedece:

-lijepo i mirnije mjesto sa setnicom (za djecja kolica)
-pristojan apartman za 4-clanu porodicu
-lijepa plaza u blizini
-blizina i dobar izbor restorana

Mozda neko ima preporuku iz vlastitog iskustva? Slusam vas pomno..
Šibenska rivijera? Primošten, Vodice, Rogoznica? Čuo sam da je u Rogoznica lijepo i mirno mjesto, a čini mi se da je izgrađena staza uz cijelu obalu do Šibenika (nisam siguran).
U blizini su tri nacionalna parka Kornati (otočni), Učka (planinski), Krka (riječni). Ima se i šta obići i vidjeti ako nije odmor samo ležanje na plaži. :D
Izlet na Kornate brodom i nije tako skup, a i Krka je lijepa, bio sam. :thumbup:
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#72 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by dalmatinka »

Kjajević Majko wrote:
Sarayman wrote:Ne bih da se zeznem kao prethodne godine, pa vec u martu ove razmisljam o rezervaciji negdje na plavom Jadranu. Tucepi i Brela su bili dosadasnji izbor, ali ove godine u obzir dolaze i druga mjesta. Dakle, Makarska rivijera ili sjevernije/juznije, manje je bitno. Ono sto jeste bitno, podrazumjeva sljedece:

-lijepo i mirnije mjesto sa setnicom (za djecja kolica)
-pristojan apartman za 4-clanu porodicu
-lijepa plaza u blizini
-blizina i dobar izbor restorana

Mozda neko ima preporuku iz vlastitog iskustva? Slusam vas pomno..
Šibenska rivijera? Primošten, Vodice, Rogoznica? Čuo sam da je u Rogoznica lijepo i mirno mjesto, a čini mi se da je izgrađena staza uz cijelu obalu do Šibenika (nisam siguran).
U blizini su tri nacionalna parka Kornati (otočni), Učka (planinski), Krka (riječni). Ima se i šta obići i vidjeti ako nije odmor samo ležanje na plaži. :D
Izlet na Kornate brodom i nije tako skup, a i Krka je lijepa, bio sam. :thumbup:
Nek zaobiđe Vodice iz jednostavnog razloga jer tamo nema plaže za malu djecu. Gdje si sjestio Učku majko moja. Ona je iznad Rijeke i nije nacionalni park. Možda si mislio na Paklenicu?
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#73 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by dalmatinka »

Ćelava cura wrote::D Ima li negdje dzabe ili u zamjenu za rad, smjestaj i hrana?
Zašto besplatno. To možeš i s plaćom uz stan i hranu, koliko je meni poznato funkcionira već godinama.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#74 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by dalmatinka »

Ćelava cura wrote:HVala, mogla bih i zaraditi koji dinar znaci...Gdje se mogu naci ti sezonski poslovi?
Gledaj, ako imaš hrvatsko državljanstvo onda možeš birati od Istre do Dubrovnika, traži se sve i svašta, a ako nemaš onda bi morala zaobilaznim kanalima ovako preko foruma, odnosno, možeš ići na portale
http://www.moj-posao.net/ i http://www.posao.hr/ i naći tko traži sezonce i direktno im se obratiti mailom.
Možda postoji i u Bosni nekakav sličan portal preko kojeg se možešp zaposliti u Hrvatskoj. Znam samo da već godinama kronično nedostaje radnika u ugostiteljstvu.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#75 Re: Gdje (sa porodicom) na more ove godine

Post by dalmatinka »

Da se vratimo na temu. možda ti ovo može pomoći, ako se odlučiš za ovo područje, slobodno se obrati s pitanjima

http://www.infoadriatic.com/hrvatska/si ... ndex.shtml
Post Reply