Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18275
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4626 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by GandalfSivi »

cassius wrote: 17/10/2022 07:06
GandalfSivi wrote: 16/10/2022 16:20 Puna Dominikanska Republika Rusa. Rekao sam slava Ukrajini jedno 40 puta u zadnjih 24 sata…
Nesto iz rubrike, Nije se desilo.
?
User avatar
parappa
Posts: 3311
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#4627 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by parappa »

Stavi koju sliku @sherbett
Imaš sreće sa vremenom
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18275
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4628 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by GandalfSivi »

cassius wrote: 17/10/2022 07:06
GandalfSivi wrote: 16/10/2022 16:20 Puna Dominikanska Republika Rusa. Rekao sam slava Ukrajini jedno 40 puta u zadnjih 24 sata…
Nesto iz rubrike, Nije se desilo.
Hajmo jos jednom, ako ti posaljem na privatnu poruku video, gdje se vidim ja, i sta govorim, hoces li se izvinuti?
User avatar
ElRe
Posts: 10818
Joined: 12/12/2011 11:28

#4629 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by ElRe »

Ako nekoga zanima, trenutno su cijene na Pegasus web stranici za putovanja unutar Turske već od 15 eura po smjeru za proljeće 2023 godime :-D
Nas dvoje uzelo karte za SAW-Dalaman za 68 eura u maju.

Na mobilnoj aplikaciji se trenutno ne mogu kupiti te karte.
User avatar
mirota
Posts: 2347
Joined: 11/01/2018 11:42

#4630 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mirota »

Zanzibar, cuo sam da je aktuelan, koji su mjeseci idealni da se ode, kako ste isli, itd itd...moze i na PP i HVALA :izet: :izet: :izet:
User avatar
mirota
Posts: 2347
Joined: 11/01/2018 11:42

#4631 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mirota »

sherbett wrote: 17/10/2022 19:26 Ja sam krenula na svoj road trip
Tek sam prosla Boku - Kotor i Perast, Ostrog, Niksic, sad sam u Dubrovniku, idem u Trebinje. Vec sam crkla
vrijeme ti je prelijepo, ja se juce kupao, osobito me zanima misljenje o mom Trebinju i posjeti Crkvinu, Tvrdos, Grad sunca....park obavezno i prosetaj setalistem prelijepim do Arslanagic mosta
User avatar
Point.
Posts: 27786
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4632 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Point. »

GandalfSivi wrote: 18/10/2022 05:32
cassius wrote: 17/10/2022 07:06

Nesto iz rubrike, Nije se desilo.
Hajmo jos jednom, ako ti posaljem na privatnu poruku video, gdje se vidim ja, i sta govorim, hoces li se izvinuti?
Ma ovom brudi se nije desila ni korona, pusti se ćorava posla šta takvima imaš bilo šta dokazivati.
User avatar
mirota
Posts: 2347
Joined: 11/01/2018 11:42

#4633 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mirota »

e pa drago mi je...a Arslanagica Most ??
aa tek uvece da si bila na Crkvini, pa pogled na svjetla grada, impresivno...jesi skuzila amfiteatar na Crkvini ?*?? nema ko se od izvodjaca ne odusevi kad nastupa, iza ledja pogled na grad
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#4634 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by shalla »

sherbett wrote: 20/10/2022 14:20
mirota wrote: 20/10/2022 09:20

vrijeme ti je prelijepo, ja se juce kupao, osobito me zanima misljenje o mom Trebinju i posjeti Crkvinu, Tvrdos, Grad sunca....park obavezno i prosetaj setalistem prelijepim do Arslanagic mosta
Vrijeme je vruce za poludit, da sam znala nosila bi oprrmu za plazu :mrgreen:
Eh Trebinje.. Ovako, jako je lijep centar, predivan, sav u zelenilu, onaj dio kod Platana i park gdje je crkva i sama crkva.
Od starog grada sam ocekivala vise, ali posto vidim da se dosta obnavlja, za koju godinu ce biti predivno. Bili smo u muzeju Hercegovine i bas je zanimljivo. Jedina zamjerka sto je dosta opisa samo na cirilici, a ja ne znam bas tecno citati pa nisam bas znala u sta sve gledam :lol: jeli smo u onom kiosku iz zidine i rostilj je predobar! Isli smo vidjeti hercegovacku Gracanicu i odusevila me, sama pozicija i sve je predivno! Bila sam i u Tvrdosu, tamo su isto radovi, ali je prekrasan manastir i ono sve okolo, priroda, rijeka, nemam rijeci!
Bila sam i u gradu sunca iako je zatvoreno i ne radi, stvarno je impresivno. Ja sam htjela vidjeti etno selo alli ga nisam nasla :cry:
E onda onaj put od Trebinja do Stolca.. Ta priroda.. To sve.. Nemam rijeci od ljepote :kiss:
Ako nisi jela sladoled u GRK-u, ko da nisi ni bila :mrgreen:

P.S. Ja se još handrim sa svojim Parizom, ne mogu da dohakam slikama da ih smanjim u odgovarajući format tj veličinu :mrgreen:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4635 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Dajte neki tips za Strassbourg, idem za desetak dana. 8)
User avatar
mirota
Posts: 2347
Joined: 11/01/2018 11:42

#4636 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mirota »

sherbett wrote: 21/10/2022 16:23
mirota wrote: 20/10/2022 14:43 e pa drago mi je...a Arslanagica Most ??
aa tek uvece da si bila na Crkvini, pa pogled na svjetla grada, impresivno...jesi skuzila amfiteatar na Crkvini ?*?? nema ko se od izvodjaca ne odusevi kad nastupa, iza ledja pogled na grad
Nisam ga nasla :| imala sam premalo vremena za sve
Bila sam na ovom
Image
a to je kameni ili novi most...arslanagica je tacno setalistem od tog kamenog 1 km, ali sve uz rijeku i bazene, steta sto to nisi jos dozivjela
immuno
Posts: 2026
Joined: 07/04/2010 11:05

#4637 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by immuno »

Vitezanin wrote: 21/10/2022 17:43 Dajte neki tips za Strassbourg, idem za desetak dana. 8)
Prelijep grad, crkvu il kako oni kazu Dom obavezno obidji, cijeli grad je bas za 10,obrati paznju na starije zgrade mali prozori a na krovovima otvori to im je sluzilo kao dimnjak. Obidji sela oko grada svako novo ljepse od prethodnog, Obernaa cini mi se da se tako zvao kao iz bajke kucice male. Ja sam bila 2x na nekim kongresima I imali smo sve organizovano al jako puno turista sa ruksakom tako mislim neces imati nikakvih problema. Sretna sam sto di vec bio u Iranu u pravo vrijeme vidi belaja sad.
Sretan put i pisi nam ovdje kako tj je bilo.
elq
Posts: 387
Joined: 25/06/2017 08:26

#4638 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by elq »

Vitezanin wrote: 21/10/2022 17:43 Dajte neki tips za Strassbourg, idem za desetak dana. 8)
https://www.visitacity.com/en/strasbourg
terhaf
Posts: 21
Joined: 14/10/2016 16:08

#4639 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by terhaf »

Strassbourg
Ako ste u Njemačkoj onda je najlakše doći preko Freiburga. Voz ide svaki sat a karta ispod 10 eura. Željeznička stanica je od centra udaljena desetak minuta. Centar grada je pod UNESCO zaštitom. Katedrala Notre Dame je najznačajniji spomenik. Ulaz je besplatan. Strassbourg ima dosta muzeja. Jedan od njih je u neposrednoj blizini katedrale , ulaz je zajednički i onda kupite kartu za ono što vas zanima. Između ostalog tu su muzeji dekoracije, historijski muzej itd. Ulaznica je 7 eura.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#4640 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by banjaluka078 »

Vitezanin wrote: 21/10/2022 17:43 Dajte neki tips za Strassbourg, idem za desetak dana. 8)
Palais Rohan, Place Kléber, Petite-France gdje ćeš ispucati bar sto slika, astronomski sat u katedrali, Kammerzzel kuća za koju kažu da je najljepši primjer tipičnih alzaških kuća, obavezno obiđi pokrivene mostove (koji više nisu pokriveni), a u blizini je i brana Vauban, a od muzeja obavezno Zoolokšli muzej, parkovi su im divni, Orangerie je naj-naj. Navrati do EU institucija, možeš uzeti turu brodićem, možeš posjetiti Colmar u blizini, jako je lijep. Zavisi na koliko dugo ideš, stvarno se ima šta vidjeti. I ako budeš u prilici da jedeš u nekom od libanskih restorana, nemoj to propustiti. Ne znam jesam li ja bila gladna ili su oni bili zaista tako dobri, ali čini mi se da i sad pamtim te okuse.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18275
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4641 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by GandalfSivi »

mirota wrote: 20/10/2022 09:18 Zanzibar, cuo sam da je aktuelan, koji su mjeseci idealni da se ode, kako ste isli, itd itd...moze i na PP i HVALA :izet: :izet: :izet:
Zanzibar odlican, najbolje otici oko nove godine, i da planiras dva dijela putovanja. Prvi dio su plaze sa nekim smjestajem na samoj plazi, a onda planirati barem dva dana da se provede u Stown Town-u, koji donekle lici na Sarajevo sa palmama :) Proslo je dosta vremena, ne sjecam se detalja, ali znam da smo ostajali u "hotelu" na plazi koji su drzali neki Talijani, a za sve ostalo nam je bio zaduzen lik koji se nazivao "Mister Zanzibar". Nemam pojma mozes li ga naci online, ali smo preko njega dobivali nevjerovatne popuste...

Evo par slija iz arhive:

Image

Image

Image

Image
Last edited by GandalfSivi on 23/10/2022 17:08, edited 1 time in total.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18275
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4642 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by GandalfSivi »

A evo i Stone Town:

Image

Image

Image

Image
Image

Image

Image
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4643 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

banjaluka078 wrote: 23/10/2022 15:32
Vitezanin wrote: 21/10/2022 17:43 Dajte neki tips za Strassbourg, idem za desetak dana. 8)
Palais Rohan, Place Kléber, Petite-France gdje ćeš ispucati bar sto slika, astronomski sat u katedrali, Kammerzzel kuća za koju kažu da je najljepši primjer tipičnih alzaških kuća, obavezno obiđi pokrivene mostove (koji više nisu pokriveni), a u blizini je i brana Vauban, a od muzeja obavezno Zoolokšli muzej, parkovi su im divni, Orangerie je naj-naj. Navrati do EU institucija, možeš uzeti turu brodićem, možeš posjetiti Colmar u blizini, jako je lijep. Zavisi na koliko dugo ideš, stvarno se ima šta vidjeti. I ako budeš u prilici da jedeš u nekom od libanskih restorana, nemoj to propustiti. Ne znam jesam li ja bila gladna ili su oni bili zaista tako dobri, ali čini mi se da i sad pamtim te okuse.
Super, hvala ti. Bit ću uglavnom u tim institucijama i pokušavam barem koliko-toliko vidjeti grad kad mi završe obaveze, probat ću barem dio od ovoga s liste. :)
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4644 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

immuno wrote: 22/10/2022 21:01
Vitezanin wrote: 21/10/2022 17:43 Dajte neki tips za Strassbourg, idem za desetak dana. 8)
Prelijep grad, crkvu il kako oni kazu Dom obavezno obidji, cijeli grad je bas za 10,obrati paznju na starije zgrade mali prozori a na krovovima otvori to im je sluzilo kao dimnjak. Obidji sela oko grada svako novo ljepse od prethodnog, Obernaa cini mi se da se tako zvao kao iz bajke kucice male. Ja sam bila 2x na nekim kongresima I imali smo sve organizovano al jako puno turista sa ruksakom tako mislim neces imati nikakvih problema. Sretna sam sto di vec bio u Iranu u pravo vrijeme vidi belaja sad.
Sretan put i pisi nam ovdje kako tj je bilo.
S prijateljima se zezam već neko vrijeme da svaka država koju posjetim ili se raspadne ili završi u ratu. Bio u Ukrajini, rat. Bio u Armeniji, rat, Karabah: rat. Iran: evo nemiri već mjesecima.

Planiram Etiopiju, eno na sjeveru zemlje opet počeli nemiri. Možda je bolje da ostanem u kući neko vrijeme. :lol:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#4645 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by banjaluka078 »

Vitezanin wrote: 23/10/2022 18:53
Super, hvala ti. Bit ću uglavnom u tim institucijama i pokušavam barem koliko-toliko vidjeti grad kad mi završe obaveze, probat ću barem dio od ovoga s liste. :)
Ovo ti je sve prilično blizu jedno drugome, može se nogom i u po par sati, ako se ja dobro sjećam. Park Orangerie je blizu institucija, to možeš i u toku neke pauze ili ako kreneš malo ranije ujutro prema njima.
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#4646 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vazi »

banjaluka078 wrote: 23/10/2022 15:32
Vitezanin wrote: 21/10/2022 17:43 Dajte neki tips za Strassbourg, idem za desetak dana. 8)
Palais Rohan, Place Kléber, Petite-France gdje ćeš ispucati bar sto slika, astronomski sat u katedrali, Kammerzzel kuća za koju kažu da je najljepši primjer tipičnih alzaških kuća, obavezno obiđi pokrivene mostove (koji više nisu pokriveni), a u blizini je i brana Vauban, a od muzeja obavezno Zoolokšli muzej, parkovi su im divni, Orangerie je naj-naj. Navrati do EU institucija, možeš uzeti turu brodićem, možeš posjetiti Colmar u blizini, jako je lijep. Zavisi na koliko dugo ideš, stvarno se ima šta vidjeti. I ako budeš u prilici da jedeš u nekom od libanskih restorana, nemoj to propustiti. Ne znam jesam li ja bila gladna ili su oni bili zaista tako dobri, ali čini mi se da i sad pamtim te okuse.
@banjaluka078 je bas sve lijepo rekla , meni se najviše dopala ta La petite France i posebno taj sat u katedrali , impresionirao me :)

Mi smo bili dvije sedmice na nekom seminaru u Nantes pa smo onda posjetili sve sto je bilo u blizini , čak i Luksemburg :)
Ako budeš mogao trknuti do Metz i tu se ima šta vidjeti , te crkve ili katedrale ne sjećam se vise šta bijaše , al sve nekako čipkane, lijepe …
Colmar , tu smo pojeli lokalni specijalitet prepun putera i šećera :)

Sretan put , cekamo utiske :thumbup:
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#4647 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vazi »

GandalfSivi wrote: 23/10/2022 17:01
mirota wrote: 20/10/2022 09:18 Zanzibar, cuo sam da je aktuelan, koji su mjeseci idealni da se ode, kako ste isli, itd itd...moze i na PP i HVALA :izet: :izet: :izet:
Zanzibar odlican, najbolje otici oko nove godine, i da planiras dva dijela putovanja. Prvi dio su plaze sa nekim smjestajem na samoj plazi, a onda planirati barem dva dana da se provede u Stown Town-u, koji donekle lici na Sarajevo sa palmama :) Proslo je dosta vremena, ne sjecam se detalja, ali znam da smo ostajali u "hotelu" na plazi koji su drzali neki Talijani, a za sve ostalo nam je bio zaduzen lik koji se nazivao "Mister Zanzibar". Nemam pojma mozes li ga naci online, ali smo preko njega dobivali nevjerovatne popuste...

Evo par slija iz arhive:

Image

Image

Image

Image
Prelijepo , nikad mi je bi palo na pamet ići u Zanzibar a vidi ljepote …
Šta ste jeli, kakva im je kuhinja ?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18275
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4648 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by GandalfSivi »

vazi wrote: 23/10/2022 22:51
Prelijepo , nikad mi je bi palo na pamet ići u Zanzibar a vidi ljepote …
Šta ste jeli, kakva im je kuhinja ?
Dok smo bili u ovom mjestu na plazi, svaki dan su nam svjezu ribu hvatali, pa sta je ulov dana. Kada smo otisli u Stone Town, tamo je bilo svega, ali najtoplije preporucujem ovaj food market navecer, gdje imas na desetine standova sa svim od piletine do hobotnice, i to pravo jeftino (postavio sam sliku).
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#4649 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vazi »

GandalfSivi wrote: 24/10/2022 00:04
vazi wrote: 23/10/2022 22:51
Prelijepo , nikad mi ne bi palo na pamet ići u Zanzibar a vidi ljepote …
Šta ste jeli, kakva im je kuhinja ?
Dok smo bili u ovom mjestu na plazi, svaki dan su nam svjezu ribu hvatali, pa sta je ulov dana. Kada smo otisli u Stone Town, tamo je bilo svega, ali najtoplije preporucujem ovaj food market navecer, gdje imas na desetine standova sa svim od piletine do hobotnice, i to pravo jeftino (postavio sam sliku).
Riba može uvijek a ovo drugo , vidim sliku , puno mesa, reklo bi se .

Ne usuđujem se ići u te egzotične zemlje, najviše iz higijenskih razloga, osjetljiv mi stomak al svaka čast vama koji si to priuštite :thumbup: .
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18275
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4650 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by GandalfSivi »

vazi wrote: 24/10/2022 00:14
GandalfSivi wrote: 24/10/2022 00:04

Dok smo bili u ovom mjestu na plazi, svaki dan su nam svjezu ribu hvatali, pa sta je ulov dana. Kada smo otisli u Stone Town, tamo je bilo svega, ali najtoplije preporucujem ovaj food market navecer, gdje imas na desetine standova sa svim od piletine do hobotnice, i to pravo jeftino (postavio sam sliku).
Riba može uvijek a ovo drugo , vidim sliku , puno mesa, reklo bi se .

Ne usuđujem se ići u te egzotične zemlje, najviše iz higijenskih razloga, osjetljiv mi stomak al svaka čast vama koji si to priuštite :thumbup: .
Kad smo kod egzoticnog, nisam do nekidan znao da ima tarantula na Karibima. Bilo je vristanja po plazi :D

Post Reply