Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3001 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

STAxJExAAA wrote:U subotu idem za San Francisco na 7 dana slikat cu vam alkatraz hehe
zanimljivo je, samo se nemoj iznenadit koliko smrdi od ptica i riba. :thumbup:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#3002 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by alibaba_i_30_godina »

exliberal-ex wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:Još uvijek bira slike i stvara vama pritisak pred izbacivanje. :mrgreen:
ja cu na godisnji ponovo otic prije sto se ona slike postavi... :D
Gledaj da to bude u Moskvu ako je moguće. :mrgreen:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#3003 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Zoya »

spreca wrote:Stvarno gdje nam je Sherba? :?
Zadnji put je viđena u tvojoj državi. Ne prikrivaj tragove bezveze i ne služi se obrnutom psihologijom. Pod pratnjom si :stasreko:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3004 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by spreca »

Zoya wrote:
spreca wrote:Stvarno gdje nam je Sherba? :?
Zadnji put je viđena u tvojoj državi. Ne prikrivaj tragove bezveze i ne služi se obrnutom psihologijom. Pod pratnjom si :stasreko:
Kad bi ti bila u pravu ja bi te castio :D :lol: ....nisam ja te srece :mrgreen:
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#3005 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by edo_79 »

Bio sam u PM :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .... jako lijepo mi bilo .... da mi je nazad :cry:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3006 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

alibaba_i_30_godina wrote:
exliberal-ex wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:Još uvijek bira slike i stvara vama pritisak pred izbacivanje. :mrgreen:
ja cu na godisnji ponovo otic prije sto se ona slike postavi... :D
Gledaj da to bude u Moskvu ako je moguće. :mrgreen:

Jel mi vjerujes da nemam niakve volje ni zelje da odem u Rusiju ( ovu turisticki dio)
Ako bi isao onda bi volio obic neke predjele gdje se neide...daleki istok, kazahstan, mongoliju... :D
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#3007 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mousstapha »

Joj uradio sam video iz Juzne Amerike, imam link za pregled sa Google Drivea, ali nesto mi se ne dijeli ovdje, mozda na PM ovoj "verificiranoj" raji koja ima interesa i nece bez kontrole dalje dijeliti. :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3009 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by spreca »

exliberal-ex wrote:quote]


Jel mi vjerujes da nemam niakve volje ni zelje da odem u Rusiju ( ovu turisticki dio)
Ako bi isao onda bi volio obic neke predjele gdje se neide...daleki istok, kazahstan, mongoliju... :D
https://www.mouzenidis.com/sr-rs/russia ... m-v-rossii
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1957
Joined: 13/07/2016 11:10

#3010 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by sve_ovo_ja »

@moustappha beton :thumbup:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3011 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

mousstapha wrote:Joj uradio sam video iz Juzne Amerike, imam link za pregled sa Google Drivea, ali nesto mi se ne dijeli ovdje, mozda na PM ovoj "verificiranoj" raji koja ima interesa i nece bez kontrole dalje dijeliti. :D
Dobar dobar...jos ces me natjerat da pocnem da pravim i ja ovako :thumbup:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#3012 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

mousstapha wrote:Joj uradio sam video iz Juzne Amerike, imam link za pregled sa Google Drivea, ali nesto mi se ne dijeli ovdje, mozda na PM ovoj "verificiranoj" raji koja ima interesa i nece bez kontrole dalje dijeliti. :D
Pošalji.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#3013 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by alibaba_i_30_godina »

mousstapha wrote:Joj uradio sam video iz Juzne Amerike, imam link za pregled sa Google Drivea, ali nesto mi se ne dijeli ovdje, mozda na PM ovoj "verificiranoj" raji koja ima interesa i nece bez kontrole dalje dijeliti. :D
Pa postavi nam to bolan na youtube ... već sam ljubomoran što su drugi vidjeli. :mrgreen:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#3014 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by alibaba_i_30_godina »

exliberal-ex wrote:

Jel mi vjerujes da nemam niakve volje ni zelje da odem u Rusiju ( ovu turisticki dio)
Ako bi isao onda bi volio obic neke predjele gdje se neide...daleki istok, kazahstan, mongoliju... :D
Sve te razumijem, mada ja ne bih baš toliko birao. Kada budem opet u mogućnosti ima sve to da vidim. Uključujući šerbinu Moskvu, ja vidio par slika i odlične su. :mrgreen:
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#3015 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by HardcoreMX »

u svakom slucaju bolje obici koju metropolu..trip bogatiji i bolji, sadrzaja mnogo vise nego slikati siromahe po peruu..ispade bas degutantno skoro cisti sadizam nad sirotinjom...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3016 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

HardcoreMX wrote:u svakom slucaju bolje obici koju metropolu..trip bogatiji i bolji, sadrzaja mnogo vise nego slikati siromahe po peruu..ispade bas degutantno skoro cisti sadizam nad sirotinjom...
Vidis kad odes u Peru ili negdje drugo i slikas ...da ljudi su siromasni ali ti sa svojim dolaskom, unajmljivanjem stanova, vozaca itd pomazes im da lakse zive dok u isto vrijeme obilazis neke fantasticne predjele.
Fino je otic u NY ili neku drugu metropolu ali kad odes u NY pa vidis djelove Bronx-a koji je katastrofa a 20 minuta od njih zgrade gdje stanovi kostaju desetine miliona...jel to sadizam?

.. meni je duplo ljepse bilo dok sam bio u cileu/argentini nego u NY, em ljepsi predjeli, em bolja hrana....em ljudi na ranu privit ili kad sam bio u maroku docekaju te ko svog...sve ima svoje
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#3017 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

HardcoreMX wrote:u svakom slucaju bolje obici koju metropolu..trip bogatiji i bolji, sadrzaja mnogo vise nego slikati siromahe po peruu..ispade bas degutantno skoro cisti sadizam nad sirotinjom...
Kakav sadizam? Jedeš, piješ, platiš, upoznaš ljude. 10 dolara u Peruu koje ćeš potrošit na piće i hranu vrijedi lokalcima više nego 50 dolara u New Yorku za istu stvar.
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#3018 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by HardcoreMX »

exliberal-ex wrote:
HardcoreMX wrote:u svakom slucaju bolje obici koju metropolu..trip bogatiji i bolji, sadrzaja mnogo vise nego slikati siromahe po peruu..ispade bas degutantno skoro cisti sadizam nad sirotinjom...
Vidis kad odes u Peru ili negdje drugo i slikas ...da ljudi su siromasni ali ti sa svojim dolaskom, unajmljivanjem stanova, vozaca itd pomazes im da lakse zive dok u isto vrijeme obilazis neke fantasticne predjele.
Fino je otic u NY ili neku drugu metropolu ali kad odes u NY pa vidis djelove Bronx-a koji je katastrofa a 20 minuta od njih zgrade gdje stanovi kostaju desetine miliona...jel to sadizam?

.. meni je duplo ljepse bilo dok sam bio u cileu/argentini nego u NY, em ljepsi predjeli, em bolja hrana....em ljudi na ranu privit ili kad sam bio u maroku docekaju te ko svog...sve ima svoje
bullshit..eto ti doso iz humanitarnih razloga..ne radi se o tome sta ti se svidja nego o motivu sta ti se slika..sta je nego cisti sadizam stavljati u gro plan nekog prosjaka, tegljaca, nadnicara za bijedu dok se ti koceperis sa nekakvim ajfonom, nikonom i u dzepu spremljenom, povratnom kartom za Evropu..doduse bilo bi interesantno kako bi se proveo vec da slikas u Bronxu neku kliku mrguda kojima bas nije pravo sto si tu... :D
Vitezanin wrote: Kakav sadizam? Jedeš, piješ, platiš, upoznaš ljude. 10 dolara u Peruu koje ćeš potrošit na piće i hranu vrijedi lokalcima više nego 50 dolara u New Yorku za istu stvar.
ne mozes biti human i snob u isto vrijeme...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3019 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

HardcoreMX wrote:
exliberal-ex wrote:
HardcoreMX wrote:u svakom slucaju bolje obici koju metropolu..trip bogatiji i bolji, sadrzaja mnogo vise nego slikati siromahe po peruu..ispade bas degutantno skoro cisti sadizam nad sirotinjom...
Vidis kad odes u Peru ili negdje drugo i slikas ...da ljudi su siromasni ali ti sa svojim dolaskom, unajmljivanjem stanova, vozaca itd pomazes im da lakse zive dok u isto vrijeme obilazis neke fantasticne predjele.
Fino je otic u NY ili neku drugu metropolu ali kad odes u NY pa vidis djelove Bronx-a koji je katastrofa a 20 minuta od njih zgrade gdje stanovi kostaju desetine miliona...jel to sadizam?

.. meni je duplo ljepse bilo dok sam bio u cileu/argentini nego u NY, em ljepsi predjeli, em bolja hrana....em ljudi na ranu privit ili kad sam bio u maroku docekaju te ko svog...sve ima svoje
bullshit..eto ti doso iz humanitarnih razloga..ne radi se o tome sta ti se svidja nego o motivu sta ti se slika..sta je nego cisti sadizam stavljati u gro plan nekog prosjaka, tegljaca, nadnicara za bijedu dok se ti koceperis sa nekakvim ajfonom, nikonom i u dzepu spremljenom, povratnom kartom za Evropu..doduse bilo bi interesantno kako bi se proveo vec da slikas u Bronxu neku kliku mrguda kojima bas nije pravo sto si tu... :D
Vitezanin wrote: Kakav sadizam? Jedeš, piješ, platiš, upoznaš ljude. 10 dolara u Peruu koje ćeš potrošit na piće i hranu vrijedi lokalcima više nego 50 dolara u New Yorku za istu stvar.
ne mozes biti human i snob u isto vrijeme...
Sta ba bullshit...dosao sam da obidjem predjele koje hocu da posjetim, posteno platim sta treba da platim i to je to....jel to nesmijem da uslikam ljude iz tih predjela.....postavljao sam slike i iz evrope, italije, francuske, engleske, amerike...ovo je tema gdje putujete i kako vam je bilo.
uostalom ako ti se nesvidja sto mi idemo i slikamo tvoj problem, postavi nam slike sa tvojih putovanja ...
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#3020 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

@hardcore, argumentacija ti je čist promašaj. Ali totalni, čisti promašaj. Ljudi koji tu žive su takvi kakvi jesu. Njihovo siromaštvo (ako su uopće siromašni) sigurno nisu kreirali turisti koji, direktno i indirektno, tim ljudima pomažu. Kakav snobizam, zaboga. Naravno da,ako putuješ, da ćeš obratiti pažnju na ljude koji tu žive. Sudeći po tvom rezonovanju, trebali bismo samo ići u Berlin, London, Pariz,i tu samo u neke kvartove. Da gledamo one koji su bogatiji od nas.

Šta je rješenje? Da idemo u Peru i slične države? Da ne idemo? Da putujemo, ali da ne slikamo? Šta je solucija po tvom? Znači ex liberal ili bilo ko drugi je snob što ima ajfon i što se usudio da uslika lokalca?
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#3021 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by HardcoreMX »

exliberal-ex wrote: Sta ba bullshit...dosao sam da obidjem predjele koje hocu da posjetim, posteno platim sta treba da platim i to je to....jel to nesmijem da uslikam ljude iz tih predjela.....postavljao sam slike i iz evrope, italije, francuske, engleske, amerike...ovo je tema gdje putujete i kako vam je bilo.
uostalom ako ti se nesvidja sto mi idemo i slikamo tvoj problem, postavi nam slike sa tvojih putovanja ...
i @vitezanin...pa bullshit je malo za reci...reko sam vec ranije..neki prelaz iz snobizma u sadizam..i to je moj komentar na panoramu samo jedne slike iz Peru, ostalo iz tog slajda ok..ne moras se sloziti..ako si se pronasao u komentaru, to je tvoj problem..valjda ako bi ikoga tvoje slike s tripa interesovale onako cisto informativno da zna sta se ima tu posjetiti..koji klinac slikas neke nadnicare, sirotinju i etc..idi na temu 'lijepi krajolici' i vidi kako se pravi dobra prezentacija...
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#3022 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mousstapha »

Imas fotografa koji putuju po svijeu i rade skoro pa iskljucivo portrete lokalnog stanovnistva. Meni nekada takve fotografije vise govore o drzavi, mjestu, kulturi nego ijedna druga.

Primjer je Jurica Galic iz Hrvatske. https://www.instagram.com/jurica_galic_juka/

Svako ima svoje preferencije, neko voli fine prirodne krajolike, neko arhitekturu. A ako je nekome motiv uzivanje u tudjoj patnji taj onda svakako ima drugih problema i najmanji je od njih sta ustvari fotografira.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3023 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by strucnjakdemagog »

trebam ici u ZG na jedan vikend (2 nocenja), pa me zanima kako najlakse naci povoljan smjestaj i druge informacije koje ce mi pomoci da se snađem u gradu?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3024 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by seoBIH »

Booking. Ideš u Zagreb, ne ideš u Tokio. Sta je problem oko snalaženja?
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3025 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by strucnjakdemagog »

seoBIH wrote:Booking. Ideš u Zagreb, ne ideš u Tokio. Sta je problem oko snalaženja?
pa i trazio sam preko bookinga, ali mi cijene nekako nerealne. recimo 1km od centra 2 nocenja za dvije osobe - 156 KM. fina garsonjerica 43 kvadrata, wi-fi, parking. nekako mi to prejeftino za ZG.

a zanima me sta treba obici u gradu, gdje se moze fino klopati i sl. nisam mislio na snalazenje u prostoru, nego cisto neke korisne informacije. uvijek se dobro pripremim kada negdje putujem. takav sam po prirodi. :D
Post Reply