Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Zoya
Posts: 23151
Joined: 09/06/2008 14:54

#26 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Zoya »

Athen- Atina
Ovo je bilo u Oktobru mjesecu pa su cjene bile OK. Prelijepa je Atina, bas se ima sta vidjeti :)

Image

Image

Image
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#27 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by citroen »

Zoya wrote:Athen- Atina
Ovo je bilo u Oktobru mjesecu pa su cjene bile OK. Prelijepa je Atina, bas se ima sta vidjeti :)

Image

Image

Image
Ocu i ja u Atinu :x :x :D
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#28 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Static-X »

melrose wrote:
Static-X wrote:Ja inace kad putujem putujem u BiH :-D
E meni bi recimo bas ova podtema bila interesantna. Mi rel. puno 'planinarimo' tzv. tracking, wandern i sl. i rado bih se bacila na istrazivanje (pra)domovine, ali mi nedostaju informacije. Nigdje nema podataka o stazama, usponima, trajanju, oznakama, karte, nocenje...a sve to mogu naci za sve ostale destinacije gdje sam bila (Madera, Alpe, Skotska, Engleska, Irska, Andora...), sto mi olaksava zivot, sve proracunam unaprijed (i kretanje i troskove) i onda iskoristim vrijeme maksimalno, a minimiziram neugodna iznenadjenja.
To jes slabo da ces naci nesto vise podataka sto se tice turizma u bih, mada poceli su i stim. Ali nema veze ja kad naletim na privlacnu sliku s imenom vidim gdje se nalazi na karti i pravac tamo dok ne nadjem. Bosna je ipak mala nebi trebalo biti tolko komplikovano :)
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#29 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by BiH-x »

Super tema :)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#30 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Gospoda Ministarka »

Zoya wrote:Pariz
Cjene su paprene inace kako hrane tako i smjestaja.

Posto je vec isplanirano da za 8. Mart odem u Pariz zanima me koliko je skupa hrana i da li ima buffet ponuda po restoranima za rucak, da vidim da li se isplati uzeti HB ili nocenje s doruckom pa se hraniti vani.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#31 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by iceman ze »

Jedna od ljepsih tema na forumu. :sax:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#32 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

iceman ze wrote:Jedna od ljepsih tema na forumu. :sax:
Kako ste divni svi. :P :P :P :D :D :D :D :D :D :D
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#33 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Gospoda Ministarka wrote:
Zoya wrote:Pariz
Cjene su paprene inace kako hrane tako i smjestaja.

Posto je vec isplanirano da za 8. Mart odem u Pariz zanima me koliko je skupa hrana i da li ima buffet ponuda po restoranima za rucak, da vidim da li se isplati uzeti HB ili nocenje s doruckom pa se hraniti vani.
Pariz kao i čitava Francuska je preskup! Ovisi gdje bi se hranila vani.
User avatar
nevidljiva_
Posts: 39327
Joined: 17/09/2010 21:38
Location: tamo gdje snovi postaju stvarnost, gdje mašta nema granica, a zvijezde mogu da se dohvate........

#34 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by nevidljiva_ »

iceman ze wrote:Jedna od ljepsih tema na forumu. :sax:
slažem se :D
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#35 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Trebam te »

nevidljiva_ wrote:
iceman ze wrote:Jedna od ljepsih tema na forumu. :sax:
slažem se :D
I ja. :thumbup:
User avatar
zonna
Posts: 636
Joined: 07/12/2010 20:13
Location: neptun

#36 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by zonna »

gandalfe :thumbup: samo nastavi. dopada mi se mada sam vecinu mjesta koje si opisao i sama posjetila ali si me bas nasmijao :)
sto se tice pariza, najbolje je uzeti nocenje sa doruckom. s'obzirom da se u tom gradu 24 sata ima nesto vidjeti mislim da se izgubi previse vremena na to da se vracate u hotel na rucak ili veceru. po restoranima (odredjenim) jeste jako skupo ali po parizu na svakom cosku se moze nesto kupiti za jesti od njihovih legendarnih sendvica pa do turskih ili grckih ili vec cijih god hocete ulicnih nekevrstegrilova. mimo toga ima mekova na svakom cosku itd...
po meni je grehota biti vezan za hotel zbog hrane.
Last edited by zonna on 19/01/2011 14:10, edited 1 time in total.
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#37 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Static-X »

I jos samo kad bi bilo vise prijedloga :-D
Evo ja vam predlazem Washington D.C. :D gdje ima mnogo stvari za pogledati kao sto su americka zgrada kongresa, bijela kuca, monjument, milion muzeja.. i sto je najbitnije za sve ulaz besplatan. Par dana najmanje za obilazak svih ti muzeja...
User avatar
zonna
Posts: 636
Joined: 07/12/2010 20:13
Location: neptun

#38 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by zonna »

kad je more u pitanju ja predlazem definitivno grcku. ostrva po mogucnosti. bila sam i u turskoj i odgovorno tvrdim da je grcka daleko ispred...
sto se tice turizma, po meni treba prvenstveno obici evropu. mi obavezno putujemo autom. prvu pauzu napravimo u sloveniji gdje spavamo pa onda zavisi dokle hocemo ici taj pravac odaberemo. tako smo dosta mjesta obisli ali je najljepse putovati do tih "turisticki poznatih" destinacija. prodjete kroz tako divne predjele, prelijepa sela i uvijek na nesto naletite sto vas odusevi.
zadnji put nismo ni rezervisali nigdje osim na krajnjoj destinaciji. kako se smraci, svratimo u prvo mjesto i trazimo hotel i nijednom se nismo zeznuli.
User avatar
Seth Steel
Posts: 51
Joined: 22/10/2010 12:21

#39 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Seth Steel »

Image
Bahami
Image
Green Turtle Cay
Last edited by Seth Steel on 19/01/2011 14:44, edited 3 times in total.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#40 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Nadinka »

zonna wrote:kad je more u pitanju ja predlazem definitivno grcku. ostrva po mogucnosti. bila sam i u turskoj i odgovorno tvrdim da je grcka daleko ispred...
sto se tice turizma, po meni treba prvenstveno obici evropu. mi obavezno putujemo autom. prvu pauzu napravimo u sloveniji gdje spavamo pa onda zavisi dokle hocemo ici taj pravac odaberemo. tako smo dosta mjesta obisli ali je najljepse putovati do tih "turisticki poznatih" destinacija. prodjete kroz tako divne predjele, prelijepa sela i uvijek na nesto naletite sto vas odusevi.
zadnji put nismo ni rezervisali nigdje osim na krajnjoj destinaciji. kako se smraci, svratimo u prvo mjesto i trazimo hotel i nijednom se nismo zeznuli.
Meni je jedna od realnijih zelja ( :) ) za ovakav vid putovanja Toskana u malo sirem smislu ukljucjuci Veronu :)
U onoj kracoj verziji je u planu tako otici do Slo, prespavati u Ljubljani pa onda jos nekih 5 sati i eto te u Veroni, tu provesti 2-3 dana i nazad.
U duzoj verziji vec se planovi mnoze :), tako da tu se podrazumijeva par dana u Firenci, u Sieni, obilazak Pise a npr u ljetnoj verziji kombinovat s par morskih dana na Korzici. Ta Toskana mi djeluje tako privlacno, mada isto, jedva cekam priliku za ponovni, ovaj put proljetni, obilazak Provanse
User avatar
zonna
Posts: 636
Joined: 07/12/2010 20:13
Location: neptun

#41 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by zonna »

korzika mmm... to je destinacija koju bih i ja voljela obici a nekako nije nikad bila na mom putu.
mene trenutno privlaci rumunija :)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#42 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Nadinka »

zonna wrote:korzika mmm... to je destinacija koju bih i ja voljela obici a nekako nije nikad bila na mom putu.
mene trenutno privlaci rumunija :)
Jao, za Rumuniju su prije par godina srbijanske agencije imale odlicne ture tipa ''tragom grofa Drakule'' ili nesto slicno :)), ja bih voljela u Rumuniju, ali u Transilvaniju, to bi mi bilo bas onako ceif :)
User avatar
zonna
Posts: 636
Joined: 07/12/2010 20:13
Location: neptun

#43 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by zonna »

Nadinka wrote:
zonna wrote:korzika mmm... to je destinacija koju bih i ja voljela obici a nekako nije nikad bila na mom putu.
mene trenutno privlaci rumunija :)
Jao, za Rumuniju su prije par godina srbijanske agencije imale odlicne ture tipa ''tragom grofa Drakule'' ili nesto slicno :)), ja bih voljela u Rumuniju, ali u Transilvaniju, to bi mi bilo bas onako ceif :)
cula sam, imali su to u ponudi za novogodisnji program . divota!
sve se nadam da ce i nase agencije sada kada su vize ukinute smisliti neke tako lude ture. kao sto sam rekla, vise volim u svom aranzmanu putovati ali kada smisle nesto pravo zanimljivo kao to rado bih im se pridruzila :)
prosle godine je jedna nasa agencija imala ponudu verona gardaland, pa potrazi mozda ti se svidi jer preko agencije ulaznice budu pravo jeftino a mozes po veroni i sama ako ti se ne ide sa njima :)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#44 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Nadinka »

Znam za tu kombinaciju, ali ne bih to, jer gardaland me bas i ne privlaci, bila sma u diznilendu u Parizu, pa dosta :) S druge strane, agencije me zivciraju strasno, s njima uvijek nesto ispadne naopako :) Verona je ipak dovoljno blizu da se moze samostalno organizovati, a u toj kombinaciji s Ljubljanom djeluje bas ok za neku priliku produzenog vikenda ili tako nesto, ali kad dodje na red naravno :)
Jedina dobra stvar s agencijom, to sma primjetila u Parizu npr, jeste bas ta stvar s kartama, da smo morlai pojedinacno stajati u redovima za karte za ajfelov toranj ili diznilend pitanje je bi li i stigli, ovako oni ipak unaprijed rezervisu karte pa je to mlo olaksica za takve lokacije..
Ja sve cekam da neko napise ponesto o Kubi ili Moskvi, iko??
Jel neko isao u svojoj reziji u Rim ? Nama je on u planu isto u nekom samostalnom aranzmanu, rezervacija hotela preko bookinga, autom na tarjekt do ancone pa dalje lagano, ako neko ima iskustva, prijedloge finih povoljnih i lokacijom odbrih hotela, neka pise pa nekad ce zatrebati :)
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#45 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Static-X »

Nadinka wrote:Ja sve cekam da neko napise ponesto o Kubi ili Moskvi, iko??
:shock: :lol:
Hajd ti odi pa nam pricaj kako je bilo :D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#46 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Ridjobrki »

Ha dobre emisije! :mrgreen:

Nemam sad vremena ali postaviću neke slike i dodati par svojih putopisa. Za sada dvije stvari:

- neko je pitao za Transilvaniju: pušiona. Ne isplati se ići. Transilvanija ima taj magični i mistični prizvuk ali to je samo faking šuma. Isto Grmeč npr. Čovjek očekuje tu neku čaroliju ali ako ste se ikad vozili od Sarajeva do Tuzle ili od Jajca do Travnika onda ste vidjeli Transilvaniju. Malo bukve, malo borova i to je to. E, dvorac Brann je cool ali vam i taj trun magije ubije vodič koji se slijepo drži istorije i fakta da Vlad Tepes haman da nikad nije ni krocio u njega. Mislim na dvorac a ne na vodiča. Smaraju faktografijom i upinju se da dokažu kako nemaju veze sa vampirima. Glupi Balkanci... Znači ništa čarolija, ništa vampiri - samo šuma i fin zamak na stijeni a to možete naći i na Bobovcu, kod Srebrenika ili na Ostrošcu. Bukurešt je već druga priča ali iz skroz drugih razloga.

- vidim dosta se spominje Pariz. E, ja tamo nisam još bio ali sam bio u gradu koji je poslužio kao uzor za izgradnju Pariza. Nevjerovatan grad i to će biti dobra reportaža sa puno slika za moju sa-x raju.

:sax:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#47 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by minjonja »

Image

ja sam ovo vidjela uzivo i meni vise nista ne treba :D bila sam dva puta, ako Bog da ici cu jos milion puta :D moze se za jeftine pare naci smjestaj (20 eura u samom gradu nocenje sa doruckom). jedino sto je avion skup :-) ali skupice se :D



volje bih da neko postavi slike BARCELONE. grad me opcinio, ali nisam imala baterije vise pa nemam slika :( a grad je takodjer predivan.
User avatar
lys
Posts: 96
Joined: 09/09/2007 01:07
Location: Pariz
Contact:

#48 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by lys »

Nadinka wrote:Ja sve cekam da neko napise ponesto o Kubi ili Moskvi, iko??
Zavisi sta ocekujes od putovanja na Kubu. Ako je u pitanju neki aranzman, gdje ces provesti vecinu vremena na plazi u Varaderu, gdje se nalaze vecina turistickih komleska i sa kratkom posjetom Havani, nece ti biti lose, iako da budemo iskreni jeftinije ti je otici u Egipat za taj tip putovanja.
Ja sam bila, u solo turi prije 2 godine, sa ruksakom i put pod noge i dozivjela tesko razocarenje i vratila se sa knedlom u grlu. Ako te interesuje mozes procitati neka moja zapazanja - dok je jos bilo "frisko", i jos slika:

http://auboutdelanuit.blogger.ba/arhiva/2008/08/20URL

Image

Na slici jedan od najljepsih gradica na Kubi - Trinidad
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#49 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Priorat »

Kuba, nazalost nemam slika na laptop-u ali evo par rijeci bez slika.
bio prije par godina. od samog slijetanja i puta od aerodroma do hotela sam se odusevio. kuce uz cestu sa starim kubancima na njihovim verandama i u stolicama koje se ljuljaju do pogleda iznad glave gdje mozes da vidis milion i milion kablova na niskim banderama. struja nije podzemno sprovedena nego sve ide preko bandera. ludnica. hoteli prva liga, konobari malo lijeni al` hajd, meni nebitna stvar. plaze vrhunske. izleti (ponuda) od izleta u dzunglu sa vodenim skuterima do plovidbe jedrenjacima na napustena ostrva , plivanje sa delfinima pa sve do big fishing-a :D (tu zelju sam sebi 4 sata ostvario). gdje god da se kreces ljudi (kubanci) se smiju, pjevaju, komuniciraju. auta, to je posebna prica. nebih o tome, nemoze se opisati. mala anegdota: posto kao turista imas pravo 200 kubanskih cigara sa sobom da poneses i naravno moras naci dobrog dilera koji me preporuci nekom njegovom pajdasu. kupim i ovaj me u znak zahvalnosti pozove kod sebe kuci na veceru. da, dobro ste procitali. kod njega u selo kuci. odemo ja i djevojka u kucu u kojoj zive njih 13 na 30m2. sirotinjski bez daljnjega ali osmijesi nenestaju sa lica. naprave nam raka kojeg je to jutro ulovio. mi prste oblizali, skroz ukusno. u znak zahvalnosti zovnemo mi njega i njegovu zenu kod nas u hotel komplex na veceru sto oni odbiju jer oni kao kubanci nemaju pravo da ulaze u te komplexe, samo oni koji rade. nebitno, odemo gdje smije i sjednemo tako i ja i moja narucimo naravno rak-a (na odmoru smo, samo ribu i rakove jedemo, LOGO) i pitamo njih ocemo 2 velika pa da podijelimo? volio bih opisati izraz lica njih dvoje kad su to odbili i rekli: MESO, mi hocemo meso bilo koje. nemoj nam ribe i rakova... :D


u svakom slucaju cijene pristupacne, destinacija prva liga.... :thumbup:
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#50 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by detroit-mercy »

Ja jos cekam izvjestaj iz Londona od Bettera :mrgreen: .
Post Reply