Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#2426 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by AmirBaa »

je li ono ovdje neko objavio onu neku stranicu tipa ekupon ali za hotele u europi :D (padobranac ,znam, halalite)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2427 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

sve_ovo_ja wrote:
exliberal-ex wrote:
sve_ovo_ja wrote:Preporuke (jos bolje ako je neko isao pa zna vise detalja) gdje ici u toplije krajeve u oktobru da se iskupa :)

Malta?
Nismo o Malti razmišljali, imamo osnovnu listu stavki pa ćemo vidjeti sta se može uklopiti.
- Dobro more za kupanje i pješčane plaže
- Da ima nekih aktivnosti da nije baš pusto ostrvo (npr. atrakcije na vodi, aqua park ili neke znamenitosti u okolini da se može usput obići)
- Da ne košta kao Bora Bora :mrgreen:
Malta je dosta mala, neznam koliko vas ide ali sam cuo da su plaze fine...rentate vespu pa po ostrvu...sad ako su djeca tu upetljana...tu ti nemogu pomoci to nemam pojma. Cuo sam od nekih ljudi da je bila neka sezonska rasprodaja pa je bilo dosta jeftino...ja sam bio prije 3 godine u ova doba i istopio se
Samo se na malti vozi pogresnom stranom...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2428 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by skafiskafsnjak »

Kakvi su ovi Croatia Airlines... treba mi Minhen-Sarajevo... povoljni su skroz, povratna oko 170e
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2429 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by moonca »

Par puta sam koristila--jako dobri. :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2430 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by skafiskafsnjak »

Pitao na fb na jednoj grupi, ispljuvase ih pravo ...

rezervise se za osobu koja je do sada putovala busom . Znaci Minhen-Sarajevo putovala 15-16h ... pa vala ne moze avion biti gori haah
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2431 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

Ok su...ne znam sta ocekujes ali oni su solidni skroz
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2432 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by skafiskafsnjak »

vjesticanametli wrote:Ok su...ne znam sta ocekujes ali oni su solidni skroz
ne ocekuje se nista... nije prije isla avionom, uvijek busom. Al dosadilo ...
prema tome... kakav god bude, ne moze biti gori od voznje busom od 16-17h :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2433 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

Dec it :mrgreen: ju rajt :mrgreen: ma bice ok ne brini
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#2434 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Hakiz »

skafiskafsnjak wrote:Kakvi su ovi Croatia Airlines... treba mi Minhen-Sarajevo... povoljni su skroz, povratna oko 170e
Ni bolji ni gori od Austriana, Lufthanse itd.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#2435 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Mis mekinjas »

Ima li tko kakvu preporuku za smjestaj na teritoriji Cinque Terre? U kojem od 5 seoceta se najbolje smjestiti? Ima ponuda samo bih neki savjet ako je netko bio.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2436 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by hadzinicasa »

skafiskafsnjak wrote:Kakvi su ovi Croatia Airlines... treba mi Minhen-Sarajevo... povoljni su skroz, povratna oko 170e
te karte od 170€ (sto se preko neta nadju) otkako su Franju izgradili su Economy Light. znaci samo rucna prtljaga. sa koferom dodju cca 220. Pogledaj dobro sta kupujes. Najbolje preko njihove stranice rezervisati. imas pravo besplatne promjene u roku od 24 sata, a i tete su ljubazne. Nisam isla na toj relaciji ali imaju male avione propelerce Sa-Zg-Sa (a cesto i za dalje) i to je malo skuceno i bucno, ali daleko od toga da je za pljuvacinu. Inace idu po planu letenja, ljubazni su, cisti i usluzni.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2437 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by skafiskafsnjak »

Narucio sam...i samo rucna prtljaga je u cijeni . I to do 8kg.

Sve jasno :)
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#2438 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Hakiz »

greška
User avatar
konektovan
Posts: 40051
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2439 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by konektovan »

hadzinicasa wrote:
skafiskafsnjak wrote:Kakvi su ovi Croatia Airlines... treba mi Minhen-Sarajevo... povoljni su skroz, povratna oko 170e
te karte od 170€ (sto se preko neta nadju) otkako su Franju izgradili su Economy Light. znaci samo rucna prtljaga. sa koferom dodju cca 220. Pogledaj dobro sta kupujes. Najbolje preko njihove stranice rezervisati. imas pravo besplatne promjene u roku od 24 sata, a i tete su ljubazne. Nisam isla na toj relaciji ali imaju male avione propelerce Sa-Zg-Sa (a cesto i za dalje) i to je malo skuceno i bucno, ali daleko od toga da je za pljuvacinu. Inace idu po planu letenja, ljubazni su, cisti i usluzni.
Propelerci ili Bombardier Dash 8 q400 su u floti Croatie i lete redovno na liniji Sa-Zg, i bas nedavno letio tim avionom. Horor pravi, posebno zbog buke. Sreca pa let trajao samo 35 minuta.

Inace, jako popularan avion u flotama siromasnih zemalja. :mrgreen: Air Tanzania, air congo, air ruanda....... :mrgreen: ali jako pouzdan. :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2440 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by skafiskafsnjak »

Ma ebat ga... nakon busa i voznje 16h, to je milina
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2441 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by hadzinicasa »

konektovan wrote:
hadzinicasa wrote:
skafiskafsnjak wrote:Kakvi su ovi Croatia Airlines... treba mi Minhen-Sarajevo... povoljni su skroz, povratna oko 170e
te karte od 170€ (sto se preko neta nadju) otkako su Franju izgradili su Economy Light. znaci samo rucna prtljaga. sa koferom dodju cca 220. Pogledaj dobro sta kupujes. Najbolje preko njihove stranice rezervisati. imas pravo besplatne promjene u roku od 24 sata, a i tete su ljubazne. Nisam isla na toj relaciji ali imaju male avione propelerce Sa-Zg-Sa (a cesto i za dalje) i to je malo skuceno i bucno, ali daleko od toga da je za pljuvacinu. Inace idu po planu letenja, ljubazni su, cisti i usluzni.
Propelerci ili Bombardier Dash 8 q400 su u floti Croatie i lete redovno na liniji Sa-Zg, i bas nedavno letio tim avionom. Horor pravi, posebno zbog buke. Sreca pa let trajao samo 35 minuta.

Inace, jako popularan avion u flotama siromasnih zemalja. :mrgreen: Air Tanzania, air congo, air ruanda....... :mrgreen: ali jako pouzdan. :mrgreen:
meni to nije tako strasno iskustvo. gore mi je presjedanje na Franji koji je tako obiljezen da se ubio za zalutat'. i oni mrski granicni(policaj)ci koje zlostavljam zimi trazeci papuce (one sterilne zastite za noge) kad mi se naklate da izujem cizme. ne hodala im ja u carapama po podu.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#2442 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Trebam te »

vjesticanametli wrote:Preeeeejako predobro super :-D :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: extra slike....super ste

Extra svaka cast, vjerujem uzivali ste. :thumbup:

Obisla poprilicno taj dio planete, fenomenalan dozivljaj :) Batu Caves hehehe potrefim kad je festival kad bogorodici nose darove...svasta za vidjeti :D

:thumbup:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#2443 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

skafiskafsnjak wrote:Kakvi su ovi Croatia Airlines... treba mi Minhen-Sarajevo... povoljni su skroz, povratna oko 170e
Ok je Croatia Airlines. Lete s malim propelercima često, ali ja volim te avione :D

Sjećam se kad smo jednom slijetali u Zagreb da je teta stjuardesa (dok je vani bila ogromna oluja) izbezumljeno gledala u mene i govorila "Oh Bože". :D :D Meni bilo simpatično.
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#2444 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Rijeka_snova »

sve_ovo_ja wrote:Preporuke (jos bolje ako je neko isao pa zna vise detalja) gdje ici u toplije krajeve u oktobru da se iskupa :)
Ja sam prosle godine krajem oktobra bila u Egiptu u Sharm el Shaikhu i bilo je savrseno :) Nisam sama rezervisala ni placala karte ni hotel pa nisam upucena u cijene, ali sam gledala ponude i vidjela sam da ima opcija puno iz BG jer ima direktan let. Mi smo letjeli Sarajevo - Istanbul - Sharm. Vrijeme je bilo idealno, ni u jednom momentu mi nije bilo vruce, podvodni zivot je nesto najbolje sto sam dosad u zivotu vidjela, nestvarno :shock: .

Nama kao Bosancima sa prosjecnim primanjima je sve tamo bilo veoma jeftino i pristupacno. Parasailing sam platila 30-35 KM sa izradjenim album i CD-om sa slikama koje je slikao momak koji tu radi (taj trosak smo dijelili nas cetvero), banana je bila cca 15-ak KM po osobi. Neki su isli na squadove u pustinju da cekaju izlazak sunca, bilo je poprilicno jeftino.

Pogled odozgo (imaju plasticne vrecice za telefone koje se objese na vrat pa nema brige da ce ispasti ili slicno)
Image

Plaza:
Image

Ribica koju sam uspjela uslikati:

Image

Ono sto je mana jeste sto nije bas dobra opcija za lose plivace jer je sve koraljni greben i mora se ici dalje i paziti da se ne povrijedi. Zato ima puno bazena za odrasle i djecu u hotelu.

Sretno :thumbup:
User avatar
amidzazeher
Posts: 3070
Joined: 14/04/2011 23:41

#2445 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by amidzazeher »

Mis mekinjas wrote:Ima li tko kakvu preporuku za smjestaj na teritoriji Cinque Terre? U kojem od 5 seoceta se najbolje smjestiti? Ima ponuda samo bih neki savjet ako je netko bio.
Moj prijedlog ti je La Spezia. Nije ni jedno od 5 sela ali svakako iz La Spezia-e moras vozom do njih. Veci je grad i vece mogucnosti da nadjes nesto povoljnije ;)
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#2446 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Mis mekinjas »

amidzazeher wrote:
Mis mekinjas wrote:Ima li tko kakvu preporuku za smjestaj na teritoriji Cinque Terre? U kojem od 5 seoceta se najbolje smjestiti? Ima ponuda samo bih neki savjet ako je netko bio.
Moj prijedlog ti je La Spezia. Nije ni jedno od 5 sela ali svakako iz La Spezia-e moras vozom do njih. Veci je grad i vece mogucnosti da nadjes nesto povoljnije ;)
Hvala, tamo sam i mislila rezervirati. :)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2447 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Samo da prijavim da sam obisao Alhambru i da je nesto sto stvarno vrijedi vidjet
Od spanskih gradova najljepsa mi je bila Sevila , Granada, Barcelona pa Madrid....

Samo me smorila vrucina.....ako je sad ovako vruce mogu mislit kako je Juli/Avgust
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2448 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by pirmin »

Gledam ljude, odletili iz Evrope na Novi Zeland, tamo iznajmili Kamper i obisli ga uzduz i poprijeko.
Mislim da nema dalje. 8)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2449 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Danas na pijaci Jamal al fina u Marakesu gledam starog ciku na sred bazara sjedi i prodaje zube i proteze poredane na stolici.
Sto najgore jedan stoji i probava proteze dali mu pasu :)....dvoumi se izmedju dvije .......nisam mogao da ih slikam bilo mi previse ofirno.
Da nisam svojim ocima vidio nebi vjerovao
:) :)
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#2450 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

exliberal-ex wrote:Danas na pijaci Jamal al fina u Marakesu gledam starog ciku na sred bazara sjedi i prodaje zube i proteze poredane na stolici.
Sto najgore jedan stoji i probava proteze dali mu pasu :)....dvoumi se izmedju dvije .......nisam mogao da ih slikam bilo mi previse ofirno.
Da nisam svojim ocima vidio nebi vjerovao
:) :)
Na tragu ovog tvog upisa da dodam: ja u Gruziji prošle godine, u nekom usputnom selu, +42, meso se prodaje na otvorenom na jednom stoliću odmah uz prašnjavu cestu. I širi se miris, ja ne mogu vjerovati. Niko ništa, sve super. Mi baš nismo svjesni koliko je Bosna u nekim aspektima normalna država. Zato treba putovati i vidjeti.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Post Reply