Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#2401 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Hakiz »

lmo wrote:@vitežanin, fin blog :thumbup: simpatičan stil pisanja, pitko, narodski :-D
I generalno: zašto muškarce ovakve destinacije privlače, a žene ne? Zašto sam ja tu došao, a ne moja sestra, rodica ili neka prijateljica koja također voli putovati?

ali, ima i žena koje privlače ovakva mjesta i radije bi otputovale u pripjat nego u tursku deset dana ol inkluziv.
ovo što @bata spomenu,
od esencijalne vaznosti je i partner za putovanje, odnosno imanje partnera sa istim afinitetima i avanturizmom ili nemanje partnera koji te koci i obeshrabruje
mogao bi biti razlog zašto je manji broj žena na takvim putovanjima. ipak se mnogo lakše odvažiti muškarcu da sam krene u avanturu nego ženi. lično mene, ako zanemarim finansije, koči to što uglavnom nemam u blizini nekoga ko bi bio raspoložen za takva putovanja i onda i ne idem.

ali, makar mogu na ovakvim blogovima zaviriti u predjele koje bih željela posjetiti. :thumbup:
Imaš na internetu naći puno dobrih blogova žena koje same putuju. Na razna mjesta, ima i adrenalinskih ovisnica, avanturistkinja itd.

Možda te pisanje neke od njih "gurne preko ivice" da sama odeš. Šta će ti ko?
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#2402 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Zoya »

super_bayern wrote:
Ovo mi je super :thumbup: thanks.
exliberal-ex wrote: Obavezno udobne cipele jer ces se nahodat...to ti negine.
Ovaj video nije toliko los...slazem se sa hop on hop off...meni je to toliko neudobno bilo da sam prekino prvom prillikom.
Metro nisam koristio...jesam taksi i za krace rute po manhatanu nije uopste losa opcija
Shopping...ima veliki outleet mall van ny...potrazi na google woodbury..imaju organizovane autobuske linje sa manhatna mada mozes naci jeftino i u gradu....sa srecom
Budem pogledala ali sam kratka sa vremenom :cry:

@Realna, hvala na doprinosu. Parkovi obavezno.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2403 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Ma 9 dana je sasvim pristojno...mozes vala prespartat manhatam komotno....za ovaj mall autobus ide jedno 90 min od central parka ...znaci nije predaleko, jedan dan fino ostavi za to.
Napravi fino raspored sta ces obilazit pa polako...neznam dali si zainteresovana ali imas stari nosac aviona na zapadnoj strani...od aviona do space shuttle pa stare podmornice....sve na jednom mjestu...meni je bilo zanimljivo
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#2404 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Zoya »

[quote="exliberal-ex"]Ma 9 dana je sasvim pristojno...mozes vala prespartat manhatam komotno....za ovaj mall autobus ide jedno 90 min od central parka ...znaci nije predaleko, jedan dan fino ostavi za to.
Napravi fino raspored sta ces obilazit pa polako...neznam dali si zainteresovana ali imas stari nosac aviona na zapadnoj strani...od aviona do space shuttle pa stare podmornice....sve na jednom mjestu...meni je bilo zanimljivo[/quote]

Ooo, kako da ne :thumbup: kako se taj dio zove?

Još jedno pitanje : avion nam slijeće uveče u 22.15. Je li najbolje uzeti taxi sa aerodroma ili ima neka druga varijanta do Jersey-a?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2405 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Zoya wrote:
exliberal-ex wrote:Ma 9 dana je sasvim pristojno...mozes vala prespartat manhatam komotno....za ovaj mall autobus ide jedno 90 min od central parka ...znaci nije predaleko, jedan dan fino ostavi za to.
Napravi fino raspored sta ces obilazit pa polako...neznam dali si zainteresovana ali imas stari nosac aviona na zapadnoj strani...od aviona do space shuttle pa stare podmornice....sve na jednom mjestu...meni je bilo zanimljivo[/quote]

Ooo, kako da ne :thumbup: kako se taj dio zove?

Još jedno pitanje : avion nam slijeće uveče u 22.15. Je li najbolje uzeti taxi sa aerodroma ili ima neka druga varijanta do Jersey-a?
https://m.intrepidmuseum.org

Pier 86, W 46th St, New York, NY 10036, USA

Posto prvi put slijeces i jos navece....taxi..jebiga bit ce 70..80 $ al neisplati se zajebavat posto ti je prvi put
Potrazi na internetu kolio su cijene..pretpostavljam da sleces na JFK....
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#2406 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by MensurM »

Bali 26.8.-7.9.

Plan nam je za svaku godišnjicu braka negdje otputovati, a za prvu smo izabrali Bali jer nam je u februaru iskočila ponuda za karte od samo 400 eura. Zbog raznih privatnih obaveza planiranju putovanja nismo se posvetili sve do jula, ali smo na kraju sve uspjeli složiti i bilo nam je SAVRŠENO.

Dan 1

Let Sarajevo - Doha pet sati pa 12 sati na aerodromu. Tu smo u Burger Kingu naivno platili 4 hamburgera i 2 pomfrita više od 20 eura, a zatim i pola litre soka dodatnih pet eura.

Onda još 10 sati leta do Balija. Čitali smo da će nas na aerodromu dočekati tona taksista i vozača koji će nam nuditi prijevoz do hotela, ali ono što nas je dočekalo je bolest. Milion ljudi te vuče na sve strane, na kraju smo pali pod pritiskom pa smo platili vožnju od 3 eura nekih 8 eura.

Odlučili smo prve četiri noći provesti u Kuti, smještaj 200 eura. Hotel je bio OK, osoblje preljubazno, doručak solidan, bazen na krovu cool.

Image

Dan 2

Imali smo rezervisan floating breakfast u jednom klubu. I tu prvi šok - udaljenost od tri kilometra smo BlueBirdom prešli za 40-ak minuta uz cijenu od tri eura.

Image

Image

Kasnije smo obilazili Kutu, otišli na vrhunsku masažu za 8 eura, a večerali u noćnom klubu koji od 17-21h radi na principu "jedi i pij koliko oš za pet eura".

Dan 3

Ranije smo rezervisali turu obilaska osnovnih znamenitosti, 60 eura po osobi. Bili smo prezadovoljni. Vozač nam je postao prijatelj i do kraja putovanja pomagao oko prijevoza i poteškoća.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Za kraj pojeo jednu od TOP 3 pizze u životu.

Image

Dan 4

Samo slike... Najljepše mjesto u našim životima.

Image

Image

Image

Dan 5

Let za Kuala Lumpur od tri sata (60 eura). Smještaj u zgradi s najljepšim bazenom u gradu (dvije noći - 200 eura).

Obišli Petronasove tornjeve, platili fotografiju 30 eura :D, noć proveli u bazenu

Image

Image

Image

Dan 6

Obilazak grada, kupovina suvenira, večera u Tornju 3 s pogledom na Twinse i kupanje.

Image

Image

Image

Image

Image

Dan 7

Batu Caves prijepodne, povratak na Bali popodne.

Image

Dan 8

Nusa Dua - potpuno drugi svijet u odnosu na ostatak Balija. Sve čisto, uredno, miriše, lijepe plaže.

Smještaj u Hiltonu (4 noći - 600 eura). Prelijep pogled na okean. Doručak fantastičan. Majmuni nam bili raja.

Image

Image

Dan 9

Nusa Dua, kupanje i kupovina u Bali Colectionu.

Image

Dan 10

Pandawa Beach i ručak u našem novom omiljenom restoranu s najdražim konobarima.

Image

Image

Dan 11

Nusa Penida (60 eura karte za brod i 30 eura vozač cijeli dan tamo).

Sat vremena smo se spuštali potpuno nespremni za ovakav izazov. Zaradili posjekotine na nogama i ogrebotine na rukama. Izgorjeli. Dehidrirali. Ona (moj heroj) imala dva nervna sloma...

https://www.facebook.com/armin.hasanbeg ... =3&theater

Ali na kraju ostaje samo moje: "Vrijedilo je" i njeno: "Ovo je raj".

https://www.facebook.com/armin.hasanbeg ... =3&theater

(Povratak je bio triput lakši i dvaput kraći.)

Image

Image

Image

Dan 12

Samo slike

Image

Image

Dan 13

Povratak kući, kupili novi kofer samo za suvenire. Na stvari za sebei stan potrošili više od 500 eura.

Image

Na kraju nas je sve koštalo jeftinije nego 7 dana medenog na Maldivima, oduševljeni prirodom i ljudima. Već planiramo povratak.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2407 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

Preeeeejako predobro super :-D :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: extra slike....super ste
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#2408 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by skafiskafsnjak »

Koliko otprilike je sve ukupno kostalo?

Ovo je vrh
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2409 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by konektovan »

Lijepa ti je mlada.. :mrgreen:
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#2410 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by MensurM »

skafiskafsnjak wrote:Koliko otprilike je sve ukupno kostalo?

Ovo je vrh
Oko 6-7000.

Smještaj 2000 KM
Džeparac 2000 KM
Karte 1850 KM
Pokloni 1000 KM

Od džeparca najviše otišlo na izlete (120 eura ova prva tura s agencijom, doručak u bazenu 100 eura, posljednji bazen 80 eura - 5 ulaz i 75 konzumacija, Nusa Penida 90 eura). Cijene su tamo ok. Vozač je vaš 8-10 sati dnevno za 30 eura. Pizza od 5 do 8 eura. Janjeći kotleti 10 eura. Burgeri 3-5 eura. Coca cola u centru Kute po 1 euro. Alkohol je skuplji, kafa je 2 eura. Kupili smo predobrih stvari i prejeftino.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#2411 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by karanana »

konektovan wrote:Lijepa ti je mlada.. :mrgreen:
da. i ja sam najvise na oto bio fokusiran na slikama. background manje-vise, petronas, bude, more..... vec vidjeno...
User avatar
lmo
Posts: 7811
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#2412 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by lmo »

hrana glavna, što ti je bošnjo :D
fin taj bali :thumbup:, samo da si postavio više fotosa prirode i arhitekture, a manje pizza i bazena...al' haj.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2413 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by konektovan »

lmo wrote:hrana glavna, što ti je bošnjo :D
fin taj bali :thumbup:, samo da si postavio više fotosa prirode i arhitekture, a manje pizza i bazena...al' haj.
Pa je l' bošnjo ili nije?! :mrgreen:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#2414 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Zoya »

MENSURE&CO, sve je prelijepo (vas dvoje pogotovo). Kako dobra ideja za proslavljanja godišnjica :thumbup: :srce:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#2415 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Zoya »

exliberal-ex wrote:
https://m.intrepidmuseum.org

Pier 86, W 46th St, New York, NY 10036, USA

Posto prvi put slijeces i jos navece....taxi..jebiga bit ce 70..80 $ al neisplati se zajebavat posto ti je prvi put
Potrazi na internetu kolio su cijene..pretpostavljam da sleces na JFK....
Hvala puno :) Da, slijećemo na JFK.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2416 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by konektovan »

Zoya wrote:MENSURE&CO, sve je prelijepo (vas dvoje pogotovo). Kako dobra ideja za proslavljanja godišnjica :thumbup: :srce:
Kad imaš pare, imaces i ideju. :wink:
User avatar
lmo
Posts: 7811
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#2417 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by lmo »

ja imam ideju, al mane rapa :cry: :lol:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#2418 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Zoya »

konektovan wrote:
Zoya wrote:MENSURE&CO, sve je prelijepo (vas dvoje pogotovo). Kako dobra ideja za proslavljanja godišnjica :thumbup: :srce:
Kad imaš pare, imaces i ideju. :wink:
To stoji, ALI,imaš ljude koji ne jednostavno ne znaju ma koliko para imali. Treba slaviti ljubav.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2419 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by konektovan »

lmo wrote:ja imam ideju, al mane rapa :cry: :lol:
Takav sam i sam.. :mrgreen:
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1959
Joined: 13/07/2016 11:10

#2420 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by sve_ovo_ja »

exliberal-ex wrote:
sve_ovo_ja wrote:Preporuke (jos bolje ako je neko isao pa zna vise detalja) gdje ici u toplije krajeve u oktobru da se iskupa :)

Malta?
Nismo o Malti razmišljali, imamo osnovnu listu stavki pa ćemo vidjeti sta se može uklopiti.
- Dobro more za kupanje i pješčane plaže
- Da ima nekih aktivnosti da nije baš pusto ostrvo (npr. atrakcije na vodi, aqua park ili neke znamenitosti u okolini da se može usput obići)
- Da ne košta kao Bora Bora :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2421 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by konektovan »

sve_ovo_ja wrote:
exliberal-ex wrote:
sve_ovo_ja wrote:Preporuke (jos bolje ako je neko isao pa zna vise detalja) gdje ici u toplije krajeve u oktobru da se iskupa :)

Malta?
Nismo o Malti razmišljali, imamo osnovnu listu stavki pa ćemo vidjeti sta se može uklopiti.
- Dobro more za kupanje i pješčane plaže
- Da ima nekih aktivnosti da nije baš pusto ostrvo (npr. atrakcije na vodi, aqua park ili neke znamenitosti u okolini da se može usput obići)
- Da ne košta kao Bora Bora :mrgreen:

Mozda Kipar?! Kolega je išao prošle godine u oktobru, bio i u jednom i drugom dijelu.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#2422 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by skafiskafsnjak »

konektovan wrote:
Zoya wrote:MENSURE&CO, sve je prelijepo (vas dvoje pogotovo). Kako dobra ideja za proslavljanja godišnjica :thumbup: :srce:
Kad imaš pare, imaces i ideju. :wink:
Sto jes jes... nasao bih sad bar jos 2-3 destinacije iz snova...

Hah ...ali ce ostati u snovima :D
Voltriz
Posts: 155
Joined: 02/11/2012 16:50

#2423 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Voltriz »

Bio u Danskoj - poslovno/turisticki jer sam imao i par sati svaki dan da provedem slobodno. Aarhus i Kopenhagen. Cijene ubijaju al doslovno.

Svaki put me iznenadi ljubaznost Danaca od susreta na ulici do ugostiteljskih objekata.

U povratku zakasnim na let za Sarajevo preko Beca tako da sam proveo i dodatni dan u Becu jer nam je Austrian Airlines obezbjedio nocenje u Hiltonu. Ako je neko od one raje napacene sa saltera za prituzbe na forumu neka se javi :D
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#2424 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by karanana »

Recimo ovi dorucci u bazenu koji plutaju.....to bih ja definitivno prekrizio. Ja brate volim sjesti i normalno jesti da je sve ispred mene i da mi nista ne bjezi/pluta da ga moram ganjat. A ne stajat i u vodi jesti. Jos ako voda strcne na tablu i u hranu.....ili se tabla prevrne.....meni to bas srklet neki. Mozda onako izgleda cool ali ne vidim tu neki luksuz ili romantiku ili merak.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#2425 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by skafiskafsnjak »

karanana wrote:Recimo ovi dorucci u bazenu koji plutaju.....to bih ja definitivno prekrizio. Ja brate volim sjesti i normalno jesti da je sve ispred mene i da mi nista ne bjezi/pluta da ga moram ganjat. A ne stajat i u vodi jesti. Jos ako voda strcne na tablu i u hranu.....ili se tabla prevrne.....meni to bas srklet neki. Mozda onako izgleda cool ali ne vidim tu neki luksuz ili romantiku ili merak.
Jasta..upadne janjetina u vodu. Odmah voda masna, ne valja :D
Post Reply