Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
GerilacGaming
Posts: 29
Joined: 17/03/2018 15:30

#2251 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by GerilacGaming »

Svaka Vam cast ljudi kad imate novca za ove destinacije, ocigledno sam profulao profesiju :-)
anodi
Posts: 85
Joined: 23/04/2017 09:57

#2252 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by anodi »

Neko bio u hr. nacionalnom parku Krka?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2253 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Spanija I Portugal.......gospoja je izgleda odlucila da je to slijedeca destinacija ( nece u Japan da ga j*** a ja se bas bio naorozio)
kontao sam od Barcelone krenut, pa prema Madridu, Sevili , Granada, obic Gilbraltar, pa onda prema Portu, jedno 2 1/2 sedmice...mozda uklopim stop na Kanarska ostrva...
Interesuje me dali je iko isao u Maroko, cuo sam da ima dosta tura iz Spanije


svaki info....dobrodosao
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#2254 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vazi »

exliberal-ex wrote:Spanija I Portugal.......gospoja je izgleda odlucila da je to slijedeca destinacija ( nece u Japan da ga j*** a ja se bas bio naorozio)
kontao sam od Barcelone krenut, pa prema Madridu, Sevili , Granada, obic Gilbraltar, pa onda prema Portu, jedno 2 1/2 sedmice...mozda uklopim stop na Kanarska ostrva...
Interesuje me dali je iko isao u Maroko, cuo sam da ima dosta tura iz Spanije


svaki info....dobrodosao
Imas ture za maroko, ja sam isla al ne iz spanije, samo cini mi se da s BH pasosem treba viza ( mozda ti nije BH pasos al eto, da napomenem )

Evo link za brodic

https://www.directferries.co.uk/?_ga=2. ... 1524687623
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#2255 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Trodnevna tura u Zagrebu, a ovaj put sam otkrio ljepotu Mirogoja (turu preporučuje i Tripadvisor) i Maksimir, veliki urbani park 6-7 tramvajskih stanica istočno od centra Zagreba. Super ugodno, i dalje relativno jeftino, totalno chill grad. Primjetan je veliki porast internacionalnih restorana i stranaca generalno u odnosu na period od prije 2-3 godine, pretpostavljam zbog ulaska u EU.

Image


Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2256 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

vazi wrote:
exliberal-ex wrote:Spanija I Portugal.......gospoja je izgleda odlucila da je to slijedeca destinacija ( nece u Japan da ga j*** a ja se bas bio naorozio)
kontao sam od Barcelone krenut, pa prema Madridu, Sevili , Granada, obic Gilbraltar, pa onda prema Portu, jedno 2 1/2 sedmice...mozda uklopim stop na Kanarska ostrva...
Interesuje me dali je iko isao u Maroko, cuo sam da ima dosta tura iz Spanije


svaki info....dobrodosao
Imas ture za maroko, ja sam isla al ne iz spanije, samo cini mi se da s BH pasosem treba viza ( mozda ti nije BH pasos al eto, da napomenem )

Evo link za brodic

https://www.directferries.co.uk/?_ga=2. ... 1524687623
ma nasao sam neke opcije...svi kazu da otic na dan dva nije dosta...ima tura 11 dana 2700 $ po osobi sto nije lose uopste...vidjet cu ako sam tamo 11 dana onda mi za spaniju ostaje manje...i Canari ispadaju iz opcije....moram potrazit ima li kakvih tura od 7 dana
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2257 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

Vitezanin wrote:Trodnevna tura u Zagrebu, a ovaj put sam otkrio ljepotu Mirogoja (turu preporučuje i Tripadvisor) i Maksimir, veliki urbani park 6-7 tramvajskih stanica istočno od centra Zagreba. Super ugodno, i dalje relativno jeftino, totalno chill grad. Primjetan je veliki porast internacionalnih restorana i stranaca generalno u odnosu na period od prije 2-3 godine, pretpostavljam zbog ulaska u EU.

Image


Image

Mirogoj je oduvijek outdoor muzej :thumbup: iako je groblje :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2258 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

anodi wrote:Neko bio u hr. nacionalnom parku Krka?
predivno :thumbup: :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2259 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

GandalfSivi wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
mO k3 wrote:
Bio sam na karibima , mediteranu i aziji kada bih poredao po redu isao bi
Azija
Karibi
Mediteran
super :-D odlicno smo se podjelili sa prvim mjestom: tebi azija, ex-xeliberalcu karibi, a meni mediteran :D :kiss:

bitno je sve obici na Planeti :-D takodjer je bitno, gdje zivjeti duzi ili kraci period , jedna ili vise lokacija :-D
Ja cu uzeti Zanzibar, a nisu ni Hawaii za odbaciti :D
pff, Zanzibar mi izgleda privlacniji :-D :thumbup:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2260 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

mO k3 wrote:Jedan bivsi radni kolega je radio na novom zelenadu oko godina dana i kaze da mu je to bilo naj bolje vrijeme zivota ...

Gandalf proso si ti puno , takodje i carlin :) ....
ma ovo je malo, moram jos :-D

NZ , od svakoga sam dobila odlicne komentare, a osobe iz AUSSIE nam mogu nappisti vise detalja o NZ
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2261 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Da vas nesto pitam , neznam dali je do mene ili ali pustinja je meni top lokacija

Nije vazno dali sam u Jordanu, Izraelu, Death Walley u Americi ili Atakami u Chileu meni su pustinje postale omiljene lokacije.
Da je Afrika mirna kao sto nije ja bih volio preci Saharu.
Jesam li lud ili....neznam ali mi je nesto privlacno u toj jednostavnoj ljepoti pustinje...i ta uvijek prisutna misao da je to veoma opasna lokacija mi je nesto extra.

Ili je to vise zbog osjecaja samoce...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2262 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

exliberal-ex wrote:Da vas nesto pitam , neznam dali je do mene ili ali pustinja je meni top lokacija

Nije vazno dali sam u Jordanu, Izraelu, Death Walley u Americi ili Atakami u Chileu meni su pustinje postale omiljene lokacije.
Da je Afrika mirna kao sto nije ja bih volio preci Saharu.
Jesam li lud ili....neznam ali mi je nesto privlacno u toj jednostavnoj ljepoti pustinje...i ta uvijek prisutna misao da je to veoma opasna lokacija mi je nesto extra.

Ili je to vise zbog osjecaja samoce...
ma svi imam nesto sto volimo, a drugima je to cudno

probaj Chille, a usput se provozas za Peru ( imam tamo prijatelja, zato znam sa fotkica kako je tamo) :-D

meni je interesantan Jordan :thumbup: trebas imti sigurne osobe koji te provoaju da Petre :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2263 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

vazi wrote:
exliberal-ex wrote:Spanija I Portugal.......gospoja je izgleda odlucila da je to slijedeca destinacija ( nece u Japan da ga j*** a ja se bas bio naorozio)
kontao sam od Barcelone krenut, pa prema Madridu, Sevili , Granada, obic Gilbraltar, pa onda prema Portu, jedno 2 1/2 sedmice...mozda uklopim stop na Kanarska ostrva...
Interesuje me dali je iko isao u Maroko, cuo sam da ima dosta tura iz Spanije


svaki info....dobrodosao
Imas ture za maroko, ja sam isla al ne iz spanije, samo cini mi se da s BH pasosem treba viza ( mozda ti nije BH pasos al eto, da napomenem )

Evo link za brodic

https://www.directferries.co.uk/?_ga=2. ... 1524687623
pratim :-D :kiss:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2264 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mO k3 »

exliberal-ex wrote:Da vas nesto pitam , neznam dali je do mene ili ali pustinja je meni top lokacija

Nije vazno dali sam u Jordanu, Izraelu, Death Walley u Americi ili Atakami u Chileu meni su pustinje postale omiljene lokacije.
Da je Afrika mirna kao sto nije ja bih volio preci Saharu.
Jesam li lud ili....neznam ali mi je nesto privlacno u toj jednostavnoj ljepoti pustinje...i ta uvijek prisutna misao da je to veoma opasna lokacija mi je nesto extra.

Ili je to vise zbog osjecaja samoce...
Bio sam samo jednom u pustinji... Egipat i imalo je svoj šarm
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2265 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Connaisseur Karlin wrote:
exliberal-ex wrote:Da vas nesto pitam , neznam dali je do mene ili ali pustinja je meni top lokacija

Nije vazno dali sam u Jordanu, Izraelu, Death Walley u Americi ili Atakami u Chileu meni su pustinje postale omiljene lokacije.
Da je Afrika mirna kao sto nije ja bih volio preci Saharu.
Jesam li lud ili....neznam ali mi je nesto privlacno u toj jednostavnoj ljepoti pustinje...i ta uvijek prisutna misao da je to veoma opasna lokacija mi je nesto extra.

Ili je to vise zbog osjecaja samoce...
ma svi imam nesto sto volimo, a drugima je to cudno

probaj Chille, a usput se provozas za Peru ( imam tamo prijatelja, zato znam sa fotkica kako je tamo) :-D

meni je interesantan Jordan :thumbup: trebas imti sigurne osobe koji te provoaju da Petre :D

Ma prosao sam Atakamu i Petru...spavao sa beduinima u Wadi Rum....zato mi je i ostalo nekako u pamcenju...ta izolovanost, tisina...znas kad vjetar stane jedini zvuk koji cujes je tvoje disanje...nesto sto se pamti. O nebu i zvjezdama navece necu ni da pricam
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2266 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

exliberal-ex wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
ma svi imam nesto sto volimo, a drugima je to cudno

probaj Chille, a usput se provozas za Peru ( imam tamo prijatelja, zato znam sa fotkica kako je tamo) :-D

meni je interesantan Jordan :thumbup: trebas imti sigurne osobe koji te provoaju da Petre :D

Ma prosao sam Atakamu i Petru...spavao sa beduinima u Wadi Rum....zato mi je i ostalo nekako u pamcenju...ta izolovanost, tisina...znas kad vjetar stane jedini zvuk koji cujes je tvoje disanje...nesto sto se pamti. O nebu i zvjezdama navece necu ni da pricam
da, a za nocno cisto nebo mi je potpuno logicna cinjenica :-D

ti si autenticni nomad-pustinjak :-D
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#2267 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Itsoktobealone »

exliberal-ex wrote:Spanija I Portugal.......gospoja je izgleda odlucila da je to slijedeca destinacija ( nece u Japan da ga j*** a ja se bas bio naorozio)
kontao sam od Barcelone krenut, pa prema Madridu, Sevili , Granada, obic Gilbraltar, pa onda prema Portu, jedno 2 1/2 sedmice...mozda uklopim stop na Kanarska ostrva...
Interesuje me dali je iko isao u Maroko, cuo sam da ima dosta tura iz Spanije


svaki info....dobrodosao
Reci gospoji da ne zna (griješi) i da Japan > Spanija i Portugal a i ostatak Evrope zajedno. I da sam na tvom mjestu to bi mi bio prioritet. Odeš tamo i vratiš se kao bogatiji čovjek.

Za Maroko ako budeš išao odi u Marakeš, Rabat i Casablancu. Može se lahko avionom iz skoro svakog većeg glavnog grada u Evropi (avionom).
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2268 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Connaisseur Karlin wrote:
exliberal-ex wrote:
Ma prosao sam Atakamu i Petru...spavao sa beduinima u Wadi Rum....zato mi je i ostalo nekako u pamcenju...ta izolovanost, tisina...znas kad vjetar stane jedini zvuk koji cujes je tvoje disanje...nesto sto se pamti. O nebu i zvjezdama navece necu ni da pricam
da, a za nocno cisto nebo mi je potpuno logicna cinjenica :-D

ti si autenticni nomad-pustinjak :-D

Ma znam da sam pustinjak...jebiga ljudi mastaju kako posjetit gradove ja trazim vukojebine.... :D .....sad dali je sto sam stariji pa mi sad samoca vise prija ili nesto drugo...neznam....bas neki dan pricam sa gospojinim frizerom, slusao prosle godine kako smo isli na Iceland pa se i on sa svojom gospojom zaputio...pravo mu se svidjelo sad predlaze da idemo zajedno pa da uzmemo 4x4 pa da svrljamo oko vulkana, kapujemo u nedodjijama.. :D
A pustinja ..neki dan nadjem site za obilazak Maroka....gledam oaze, saharu, hotele kao da su u sultanovom palaci...ahhhh. Moram pocet planirat nema druge...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2269 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Itsoktobealone wrote:
exliberal-ex wrote:Spanija I Portugal.......gospoja je izgleda odlucila da je to slijedeca destinacija ( nece u Japan da ga j*** a ja se bas bio naorozio)
kontao sam od Barcelone krenut, pa prema Madridu, Sevili , Granada, obic Gilbraltar, pa onda prema Portu, jedno 2 1/2 sedmice...mozda uklopim stop na Kanarska ostrva...
Interesuje me dali je iko isao u Maroko, cuo sam da ima dosta tura iz Spanije


svaki info....dobrodosao
Reci gospoji da ne zna (griješi) i da Japan > Spanija i Portugal a i ostatak Evrope zajedno. I da sam na tvom mjestu to bi mi bio prioritet. Odeš tamo i vratiš se kao bogatiji čovjek.

Za Maroko ako budeš išao odi u Marakeš, Rabat i Casablancu. Može se lahko avionom iz skoro svakog većeg glavnog grada u Evropi (avionom).
ja radim sa jednom zenom iz armenije cija je sestra u medicines sans frontiers...ili kako se vec pise...i sad u Burmi....polazala mi slike...ah tito dragi sutra bi otisao
za Maroko ako budem isao uzet cu ferry, nije dugo sat vremena...a nekako mi romanticinije nego avionom :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2270 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

exliberal-ex wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
da, a za nocno cisto nebo mi je potpuno logicna cinjenica :-D

ti si autenticni nomad-pustinjak :-D

Ma znam da sam pustinjak...jebiga ljudi mastaju kako posjetit gradove ja trazim vukojebine.... :D .....sad dali je sto sam stariji pa mi sad samoca vise prija ili nesto drugo...neznam....bas neki dan pricam sa gospojinim frizerom, slusao prosle godine kako smo isli na Iceland pa se i on sa svojom gospojom zaputio...pravo mu se svidjelo sad predlaze da idemo zajedno pa da uzmemo 4x4 pa da svrljamo oko vulkana, kapujemo u nedodjijama.. :D
A pustinja ..neki dan nadjem site za obilazak Maroka....gledam oaze, saharu, hotele kao da su u sultanovom palaci...ahhhh. Moram pocet planirat nema druge...
ma samo uzivaj, odmaraj , , sve je dobro ako te opusta :kiss: :thumbup:

uh meni je takodjer Maroko na listi :thumbup:

a za Iceleand, a ne znam, nesto je njah, to mi je na dnu liste :D :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2271 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

exliberal-ex wrote: za Maroko ako budem isao uzet cu ferry, nije dugo sat vremena...a nekako mi romanticinije nego avionom :D
koja ruta ,hvala, a inace, i ja bih ferijem :-D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2272 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Connaisseur Karlin wrote:
exliberal-ex wrote: Ma znam da sam pustinjak...jebiga ljudi mastaju kako posjetit gradove ja trazim vukojebine.... :D .....sad dali je sto sam stariji pa mi sad samoca vise prija ili nesto drugo...neznam....bas neki dan pricam sa gospojinim frizerom, slusao prosle godine kako smo isli na Iceland pa se i on sa svojom gospojom zaputio...pravo mu se svidjelo sad predlaze da idemo zajedno pa da uzmemo 4x4 pa da svrljamo oko vulkana, kapujemo u nedodjijama.. :D
A pustinja ..neki dan nadjem site za obilazak Maroka....gledam oaze, saharu, hotele kao da su u sultanovom palaci...ahhhh. Moram pocet planirat nema druge...
ma samo uzivaj, odmaraj , , sve je dobro ako te opusta :kiss: :thumbup:

uh meni je takodjer Maroko na listi :thumbup:

a za Iceleand, a ne znam, nesto je njah, to mi je na dnu liste :D :lol:
alo volis prirodu mjesto koje se mora obic....za Iceland kazu da je nezavrsen boziji rad...ima sve od vulcana, glecera, gejzira...vozis se kroz predjel koji je kao sa mjeseca i onda u par kilometara kao da si dosao u Irsku, trava se zeleni, ovce i konji pasu....za pola sata si na gleceru....samo sto je skup u materinu, kao London...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2273 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

exliberal-ex wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
ma samo uzivaj, odmaraj , , sve je dobro ako te opusta :kiss: :thumbup:

uh meni je takodjer Maroko na listi :thumbup:

a za Iceleand, a ne znam, nesto je njah, to mi je na dnu liste :D :lol:
alo volis prirodu mjesto koje se mora obic....za Iceland kazu da je nezavrsen boziji rad...ima sve od vulcana, glecera, gejzira...vozis se kroz predjel koji je kao sa mjeseca i onda u par kilometara kao da si dosao u Irsku, trava se zeleni, ovce i konji pasu....za pola sata si na gleceru....samo sto je skup u materinu, kao London...
uh, Lonodn jeste skup, ali je preedivan :thumbup:

volim prirodu ,ali ne toliko prirodu Iclenada :) bolja je Norveska :)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2274 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Connaisseur Karlin wrote:
exliberal-ex wrote: za Maroko ako budem isao uzet cu ferry, nije dugo sat vremena...a nekako mi romanticinije nego avionom :D
koja ruta ,hvala, a inace, i ja bih ferijem :-D
Imas iz Barcelone ali i Tarifa to Tangier...taj je sat vremena ako se nevaram
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2275 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

exliberal-ex wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
exliberal-ex wrote: za Maroko ako budem isao uzet cu ferry, nije dugo sat vremena...a nekako mi romanticinije nego avionom :D
koja ruta ,hvala, a inace, i ja bih ferijem :-D
Imas iz Barcelone ali i Tarifa to Tangier...taj je sat vremena ako se nevaram
aaaa, hvala, ja sma mislila da je znatno duza ruta, zabiljezeno u moj zapisnik :-D
Post Reply