Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2151 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

muha_sa wrote:jutros išo u Visoko :-D

kupio malo suhovine, malo nakog sira :) vrno se a piramide obišo nisam :-)

daj slike.... :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128602
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2152 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by muha_sa »

exliberal-ex wrote:
muha_sa wrote:jutros išo u Visoko :-D

kupio malo suhovine, malo nakog sira :) vrno se a piramide obišo nisam :-)

daj slike.... :D
Image

Image
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2153 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

Vanjic wrote:
exliberal-ex wrote:
Obavezno se popni na baziliku sv. Petra...neces se pokajat

a sta je sa gandalfom....mora da su ga italijani napili pa mamuran otisao u sukob sa nekim
Odradio svih pet stotina i nesta stepenica. Dobra zajebancija, uzeli grupnu turu, pa smo sabahile bez guzve i redova obisli cijeli Vatikan. Isto tako sinoc Coloseum u miru i tisini...

Gandalf levat, nakvo ga dijete na fudbal forumu povali :)
narode, mrzim vam :-D :thumbup:

Gandalf un aprivremenom radu u banovicima :shock:

Gandalf :kiss:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2154 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Connaisseur Karlin wrote:
Vanjic wrote:
exliberal-ex wrote:
Obavezno se popni na baziliku sv. Petra...neces se pokajat

a sta je sa gandalfom....mora da su ga italijani napili pa mamuran otisao u sukob sa nekim
Odradio svih pet stotina i nesta stepenica. Dobra zajebancija, uzeli grupnu turu, pa smo sabahile bez guzve i redova obisli cijeli Vatikan. Isto tako sinoc Coloseum u miru i tisini...

Gandalf levat, nakvo ga dijete na fudbal forumu povali :)
narode, mrzim vam :-D :thumbup:

Gandalf un aprivremenom radu u banovicima :shock:

Gandalf :kiss:

Cekaj nisam jos sve postavio sa zadnjeg odmora :-D :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2155 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

exliberal-ex wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Vanjic wrote:
Odradio svih pet stotina i nesta stepenica. Dobra zajebancija, uzeli grupnu turu, pa smo sabahile bez guzve i redova obisli cijeli Vatikan. Isto tako sinoc Coloseum u miru i tisini...

Gandalf levat, nakvo ga dijete na fudbal forumu povali :)
narode, mrzim vam :-D :thumbup:

Gandalf un aprivremenom radu u banovicima :shock:

Gandalf :kiss:

Cekaj nisam jos sve postavio sa zadnjeg odmora :-D :-D
oh ta slatka bol :lol: :D

cekam fotke :thumbup: :-D

ja cu kasnije poceti tokom 2018 :-D
Vanjic
Posts: 5
Joined: 28/12/2017 23:59

#2156 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vanjic »

Sretna vam nova godina iz Rima. Onaj momenat kada pored Coloseuma docekas novu godinu uz dobar program i veliki vatromet je dobar momenat u zivotu :)

Image

Image

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2157 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by moonca »

Sretna i tebi, kao i svim clanovima ove teme.
:thumbup:
Druga fotka :thumbup:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18190
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2158 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by GandalfSivi »

Tezak je hljeb rudarski, ubila me prisilna sedmica.

Nego, odoh danas u Torino, ako ko zna ima li kakvog Donatella tamo zahvalan bi bio, treba mi da kompletiram nindja kornjace :)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2159 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

GandalfSivi wrote:Tezak je hljeb rudarski, ubila me prisilna sedmica.

Nego, odoh danas u Torino, ako ko zna ima li kakvog Donatella tamo zahvalan bi bio, treba mi da kompletiram nindja kornjace :)

Kako prezivljavas "la famiglia"...jesu li ti dosli glave :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2160 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

GandalfSivi wrote:Tezak je hljeb rudarski, ubila me prisilna sedmica.

Nego, odoh danas u Torino, ako ko zna ima li kakvog Donatella tamo zahvalan bi bio, treba mi da kompletiram nindja kornjace :)
ajme, to si se preselio u Italiju :-D

Srtena Nova Godina :kiss:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18190
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2161 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by GandalfSivi »

@exliberal, bio je razlog sto ne naucih jezik prije prve posjete, malo se smjeskamo, glavama klimamo, oni kazu mangiare, ja kazem sono pieno i svako na svoju stranu...

@karlin, hvala takodjer :) Odoh kuci prekosutra, pozelio sam cuku, samo sto ne nazovem na telefon da mu cujem glas...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2162 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

GandalfSivi wrote:
@karlin, hvala takodjer :) Odoh kuci prekosutra, pozelio sam cuku, samo sto ne nazovem na telefon da mu cujem glas...
volim tvoje avanture sa putovanja :-D
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#2165 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by AmirBaa »

Vanjic wrote:Sretna vam nova godina iz Rima. Onaj momenat kada pored Coloseuma docekas novu godinu uz dobar program i veliki vatromet je dobar momenat u zivotu :)

Image

Image

Image
wow :thumbup: ja sam u Milanu docekao Novu i vatromet je bio katastrofa, bolji mi prosle godine na vikendici imali :lol: ovo izgleda fantasticno !
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2166 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Konacno nadjoh vremena da ubacim par slika da kompletiram zadnji odmor
Par slika iz Mendoze i onda slike sa puta prema granici sa Chileom, vecinom su slike planina....jebiga volim prirodu

Image
ovo nam je bio hotel
Image
Lako je zakljucit odakle stanovnici vuku korijenje :)
Image
prema granici...
Image
posljedice dugotrajne suse su ocite i pored velikog snijega prosle zime.....
Image
Image
Image
Image
Image
Image
ovo su im zimi skijalista...kad nisu zatrpana lavinama,
stubovi pored puta ( crno zuti) su orijentiri za one sto ciste snijeg visina im je do 4 metra :)
Image
Image
prije granice sam skrenuo prema spomeniku na vrhu, starom granicnom prelazu, crveni krov je polazna stanica
Image
taj dan su imali neku trku do vrha pa je bilo dosta biciklista ali samo par auta posto je put tek otvoren za saobracaj poslije lavine koja ga je zatvorila na par sedmica
Image
pogled sa vrha ovo je Argentinska strana, kolona sto se vidi dole je red za naplatnu rampe gdje placas prolazak kroz tunel
Image
spomenik na vrhu, Christ Redeemer of Andes, normalno vjetar odnese ovi biciklisti se sakrili sa druge strane da se malo zastite i temperatura samo 12, dole kod polazne stanice 27...bio sam gore mozda pola sata i vrijeme se promjenilo ko zna koliko puta
Image
da sam sisao cileanskom stranom nebi koristio tunel ali gospoja kad je vidjela kako krivuda rekla je NO....jedva je izgurala argentinski uspon
Image

i konacno poznati silazak sa cileanske strane sto sam vec postavio
Image


to bi bilo to, mislim imam jos milion slika ako imate pitanja....tu sam :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2167 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by moonca »

exliberal-ex :-D

Tvoje misljenje- dokle ce ova kriza u Argentini trajati?
Po nekoj racunici --ako mi u Americi treba 40 000$ da prezivim / minimalno tamo je to sada $10 000. :shock:
Da li bi ti kupovao nekretninu?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2168 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

moonca wrote:exliberal-ex :-D

Tvoje misljenje- dokle ce ova kriza u Argentini trajati?
Po nekoj racunici --ako mi u Americi treba 40 000$ da prezivim / minimalno tamo je to sada $10 000. :shock:
Da li bi ti kupovao nekretninu?
neznam sta da ti kazem , nisam poznavalac argentiske ekonomije ali nije bas tako jeftino kao sto ti mislis
gorivo je duplo skuplje nego u cileu, nemozes otic u banku pa podic koliko ti treba tu je drzava stavila maksimalni iznos
ja sam mjenjao kod dilera na cesti u salti ali kad sam bio u la rijoa nisam mogao otic u banku, nema mjenjacnica, nema dilera...malo je bilo neprijatno dok nisam uspjeo zamjenit 200 u hotelu,...imas pare imas creditne kartice a nemozes da kupis nista...cak sam i taksiste pitao posto oni znaju sve..oni su me i poslali u taj hotel :D

politicki protesti su dosta cesti,mada da imam para...mendoza mi se svidjela kazu da je dosta dobra regija , isto tako cafayette ovaj hotelski kompleks je bas dobar bas mi se svidjeo da imam para uzeo bi vilu ovdje

https://www.gracehotels.com/cafayate/
Last edited by exliberal-ex on 08/01/2018 02:23, edited 1 time in total.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2169 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

..
Last edited by exliberal-ex on 08/01/2018 02:22, edited 1 time in total.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2170 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

dupli
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2171 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by pirmin »

@exliberal: fenomenalne slike :thumbup:

Mene samo zanima sta kad se auto pokvari u tim predjelima, ima li kakve pomoci?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2172 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by moonca »

exliberal-ex wrote:..
Hvala na dodatnim info. :-D

Mendoza jeste dobra .

Uh , to sa novcem nije dobro. Velika je kriza, izgleda.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2173 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

pirmin wrote:@exliberal: fenomenalne slike :thumbup:

Mene samo zanima sta kad se auto pokvari u tim predjelima, ima li kakve pomoci?

kad sam planirao ovaj odmor onda sam i ja razmisljao o tome.
posto je auto rent a car onda sam znao da ce oni obezbjedit telefonske brojeve za pomoc...medjutim skontao sam kasnije da to bas i nepomaze kad se vozis nekad satima bez telefonskog signala ( sta vise ni radio nema signal :D )

u prosjeku su mi ture bile oko 500 km po auto putevima ( chile ) ili po provincijskim rutama ( nije auto put ali je dobra cesta -argenitna) sto znaci jedno 7-8 sati lagane voznje sa dosta stajanja i od tih 7-8 sati imao bi telefonski signal mozda 3 sata dok prolazis kroz naselja usput...

neke regije su bas izolovane, desilo mi se da sam u argentini poslije prelaska granice na putu prema salti naisao na dionicu puta koja je isla pravo vise od 45 minuta a vozis 120....i sretnes samo dva kamiona i autobus u susret a ravnica pukla.vjetar sa anda puse ljulja auto, samo stoku vidis kako pase uz put ...i onda znakovi krivina krivina a ono blagi zavoj od par km i odjednom neki mali aerodrom haman ganc nov a okolo nigdje nikog :-) , mozes da udjes i da se vozis kapije otvorene ...pa opet nastavi pravo...tu mi se bas oduzilo :zjev:

mnogi na internetu su savjetovali da ako planiram da idem puno off road da trazim extra rezervnu gumu ,ako ne da obavezno provjerim dali je rezervna u redu.
drugi savjet sto sam nasao je da ako ti pukne guma, naravno stavit ces rezervnu, ali onda samo gledaj za znakove gdje pise "Vulcan" ima ih bruka, u mnogim slucajevima su napisani na starim gumama i oni ce ti zakrpit gumu za male pare nemoj da vozis do veceg naselja pa da trazis opravku.....i naravno nemoj da ti rezervoar ide ispod pola, to sam i radio cim dodjem do destinacije dopunim rezervoar i onda znam da imam za minimalno 700-800 km voznje , a peugeot 2008 dizel dobar na potrosnji.... :thumbup:

kroz chile na glavnim putevima imaju telefone za pomoc, negdje u razmaku u par stotina metara, vani svakih 2-3 km sto je opet podnosljivo ako ti treba, isto tako posto se dosta tereta prebacuje kamionima oni imaju neke crvene nisane 4x4 pick up koji su kao pomoc na putu, stalno sam ih susretao mozes ih prepoznat po boji ali i onim ogromnim antenama za radio vezu, par puta sam ih vidio kako pomazu kamionima kad su stali.

Argenitna to bas i nema ali me to bas nesto nije ni plasilo, uvijek bi neko naisao tako da mi je auto stalo ...snasao bi se ...policija patrolira po glavnim putevima a te sam i koristio

jednu stvar sam naucio od prijatelja koji je kamiondjija a to je kad idem na ture gdje cu dosta vozit uvijek kupim onaj plasticni cooler, prije svakog polaska natrpam ga flasama sa vodom/sokovima sve zaspemo sa ledom, na vrh stavim mozda sendvic ili dva...tu je jos par kutija keksa ako nedaj boze zaglavis negdje i nema sikiracije...kad dodjem do destinacija prospem otopljeni led, dopunim sta sam popio i ponovo zatrpaj ledom ....
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2174 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by pirmin »

Znaci nije tako strasno kako sam pretpostavio sto ne umanjuje fascinantnost tripa. :thumbup:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2175 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

pirmin wrote:Znaci nije tako strasno kako sam pretpostavio sto ne umanjuje fascinantnost tripa. :thumbup:

ma ne...slusaj zivmo u doba interneta, sve se moze organizovat unaprijed

ja prvo dobijem ludu ideju onda otvorim mape pa gledam kako da idem tamo , sta jos ima usput ako mislim pravit stop over ili ako ne to onda sta ima u blizini, kakva je sigurnosna situacija, kad je najbolje vrijeme za putovanje....
onda krenem da gledam ono generalno koliko su karte...gdje cu biti, hotele ....obavezno tripadvisor, expedia, hotels.com...prodjem kroz te sajtove , citam sta drugi pisu...naravno gospoja mora da odobri put...i onda krenem sa rezervacijama...u sustini prvo kupim avionske karte onda krenem sa hotelima
uvijek gledam one koji imaju dobru cancellation policy u slucaju da moram da otkazem ili ako nadjem bolji smjestaj kasnije :wink:

sad sam dobio ideju koja mi se malo vrti kroz pamet...jos nisam ni gospoji rekao, mauritius...ako budem isao tamo...dubai...oman..uae...jos je veoma daleko do toga...ako ne to onda sjeverna evropa...skandinavija...isto imam zelju da odem u japan...vijetnam...sad sam ko scout...obilazim okolo ko macka oko stola...

toliko dobrih mjesta svijet je velik, putujte dok ste mladi....kad se ozenite i djeca dodju onda je mnogo mnogo teze

ps
znas kako sam dobio ideju za neke odmore?....nemoj mi se smijat ....top gear road trips...
Post Reply