Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
frolac
Posts: 93
Joined: 19/07/2007 09:45
Location: Sibir

#1601 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by frolac »

anjusha wrote:Da li je ko putovao u Jordan, Akabu? Nesto gledamo ljetovanje, i hotele i izlete, i iako je kazu u julu do +40, nesto mi se bas cini interesantnim. Ima li ko kakvo iskustvo, preporuku, savjet?
Hvala :)
Bio jedan dan u augustu, strahota vruće. Kempinski hotel, plaža dobra, more čisto. Grad nako, ništa specijalno. E sad ako ronite to je druga priča. Petra super, Mrtvo more je bolje iskustvo od Akabe, Amman je isto super. Nije jeftino. Eto ukratko!
sweet_sin
Posts: 296
Joined: 31/12/2012 01:30

#1602 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by sweet_sin »

predlog za godisnji odmor, negde gde nije pretoplo? Evropa?
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1603 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

sweet_sin wrote:predlog za godisnji odmor, negde gde nije pretoplo? Evropa?
Prag.

:thumbup:
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#1604 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by lokalni_razdjevicar »

Vitezanin wrote:
sweet_sin wrote:predlog za godisnji odmor, negde gde nije pretoplo? Evropa?
Prag.

:thumbup:
hutovo blato
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1605 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

jucer bila u Kravicama i MeĐŽugorju .....super..... :D :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1606 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

u srijedu odoh u frankfurt, pa hamburg, pa kiel i onda bremen :D onda moram kuci nakon 10 dana :twisted: :lol:
tutku
Posts: 1349
Joined: 18/06/2011 12:10

#1607 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by tutku »

vjesticanametli wrote:u srijedu odoh u frankfurt, pa hamburg, pa kiel i onda bremen :D onda moram kuci nakon 10 dana :twisted: :lol:
Hamburg :thumbup: Ne kažu dzaba svabe najljepši grad svijeta, malo odvadit treba doduše :D

Zna li neko kakve imaju linije za split, makarsku ili dubrovnik iz sarajeva, pored centrotransa kakve su opcije? Kontam za vikend malo se ispaliti, pa da vidim kako je najpovoljnije :-D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1608 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

Image
Kiel danas :)
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#1609 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Astrix »

tutku wrote:
vjesticanametli wrote:u srijedu odoh u frankfurt, pa hamburg, pa kiel i onda bremen :D onda moram kuci nakon 10 dana :twisted: :lol:
Hamburg :thumbup: Ne kažu dzaba svabe najljepši grad svijeta, malo odvadit treba doduše :D

Zna li neko kakve imaju linije za split, makarsku ili dubrovnik iz sarajeva, pored centrotransa kakve su opcije? Kontam za vikend malo se ispaliti, pa da vidim kako je najpovoljnije :-D
Pogledaj Globtour, ja sam prosle godine isao sa njima i zadovoljan sam a nisam 100% siguran ali mislim da su jeftiniji od centrotransa...
rio5
Posts: 134
Joined: 09/09/2014 14:34

#1610 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by rio5 »

Trenutno u tunisu. Dobro je, vrijeme dobro, hrana isto dobra. Neko je vec napisao, kad ides u Tunis ne smijes imati velika ocekivanja i to je potpuno tacno. Nije cisto kao kod nas i hotel od 5 zvjezdica je u stvari kod nas otprilike hotel od 3 do 4 zvjezdice. Sto se naseg hotela tice, imamo problem sa nedostatkom voca, navikli smo da kad je all inclusive i kad idemo tako negdje na odmor da ako nista voce bude obilno. :-)
Ali nema veze. Lijepo je i ljudi su ok. Cak neki pricaju nas, kako si, odakle dolazis, kako se zoves, lijep dan ti zelim, danas je jako toplo i tako dalje i tako dalje.
I ono sto nikako nisam ocekivao to su kamile na plazi. 8-) 8-)
Evo i video:
https://www.youtube.com/watch?v=jDWjOrF ... nel=lenas6

:thumbup:
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#1611 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Curve »

ev vrati se ziv i zdrav iz Kemera, a vala i sa bojom :lol:

odsjeli smo u fame residence kemer 5* mogu reci da je najvise raje koja je izabrala kemer ko destinaciju izabrala i ovaj hotel.
za hotel nema zamjerki, fkt beton, osoblje titra oko tebe, dosta ruskog osoblja je u hotelu, al moze se na eng sporazumit.. sta god treba na usluzi su. sobe ciste, svaki dan mijenjaju peskire, ciste, posteljinu mijenjaju.. ona all inclusive usluga, bukvalno jedi pij, koktel ovaj koktel onaj :lol: :lol: nema pauze da sjedis a da ne zvaces sta :lol: dok cekas vrijeme za veceru na plazu donesu voce, sladoled, ma predooobrooo

temp je bila oko 30ak stepeni sto je taman, mozes se kupat, more taman, a i noci da mozes zaspat bez da palis klimu.
kako jos pravo sezona nije pocela, kemer nije toliko krcat bio, meni se licno svidjalo mozes izac vidjet raje a opet nije ono da se guzvas

Image
User avatar
kucniljubimac
Posts: 700
Joined: 05/01/2014 02:02

#1612 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by kucniljubimac »

Odakle ti lova :oops:
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#1613 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Partijaner »

Pozdrav ljudine, da pitam je li ko isao na Jamajku ? :-D

Sad pogledaj jedan video i zaljubio sam se, morat cu nekad otic posjetit.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1614 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Michun »

Partijaner wrote:Pozdrav ljudine, da pitam je li ko isao na Jamajku ? :-D

Sad pogledaj jedan video i zaljubio sam se, morat cu nekad otic posjetit.
Isla moja kolegica na neku svadbu poodavno. Sjecam se da je pricala danima...i jos je ljepse nego na slikama tako je svima govorila.

Bijah u Londonu prije 2 sedmice. Famozno, skupo, cisto, zanimljivo.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1615 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Provedoh 8 dana u okolini Klagenfurta i u samom gradu.

Ukratko, Austrija je napucana Bosna: čisto, uredno, ali ne sterilno poput Švicarske u kojoj sam bio prije 2 godine. Bijesna auta, brza vožnja, ali s respektom. Puno naših ljudi koji odvrnu muziku do kraja u autima i vozaju se po gradu.

Ruralna Austrija lijepa i tiha. Klagenfurt full dosadan iako je lijep.

Image

Image


Image
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#1617 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Pirija »

anjusha wrote:Da li je ko putovao u Jordan, Akabu? Nesto gledamo ljetovanje, i hotele i izlete, i iako je kazu u julu do +40, nesto mi se bas cini interesantnim. Ima li ko kakvo iskustvo, preporuku, savjet?
Hvala :)

ja kad sam bio bilo je +55, bolje ici na jesen ili proljece...
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#1618 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Pirija »

Vitezanin wrote:Image


Image


Image

Klagenfurt :thumbup:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1619 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by iceman ze »

Trebam da putujem na relaciji Brisel- Luksemburg. Koju vrstu prevoza mi preporucujete? Da li imate neki hotel u centru Brisela da mi preporucite? Hvala puno!
funky_baby
Posts: 260
Joined: 27/04/2007 20:38
Location: sous le ciel...

#1620 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by funky_baby »

Voz definitivno, traje nekih 3h ali je ok skroz, brzo proleti. Za hotel ne bih znala, ne mogu se sjetiti ni kako se zove ovaj u kojem smo bili, ali moze se naci ok smjesta za ne puno para.
Smjestaj u Lux je preskup, pa ako tamo mislis spavati da znas :)
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1621 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by iceman ze »

funky_baby wrote:Voz definitivno, traje nekih 3h ali je ok skroz, brzo proleti. Za hotel ne bih znala, ne mogu se sjetiti ni kako se zove ovaj u kojem smo bili, ali moze se naci ok smjesta za ne puno para.
Smjestaj u Lux je preskup, pa ako tamo mislis spavati da znas :)

Kakva je uvezanost aerodrom- centar grada - zeljeznicka stanica? cijene taxi prijevoza...transfer do centra iz pravca aerodroma..


Nasao sam hotele u centru od 430-550 KM za tri noci sa ili bez dorucka.


Poznat mi je Lux, prvi put ulazim iz ovog pravca. :-D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1622 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

narode moze pomoc......slijecem na CDG erojdrom u parizu i trebam do ovog hotela Hôtel Carina - 9, rue Ginoux - 75015 Paris....kuda i kako je pitanje :) hvala
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#1623 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Pirija »

vjesticanametli wrote:narode moze pomoc......slijecem na CDG erojdrom u parizu i trebam do ovog hotela Hôtel Carina - 9, rue Ginoux - 75015 Paris....kuda i kako je pitanje :) hvala

lmgtfy...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1624 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

:)
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#1625 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Curve »

Pirija wrote:
anjusha wrote:Da li je ko putovao u Jordan, Akabu? Nesto gledamo ljetovanje, i hotele i izlete, i iako je kazu u julu do +40, nesto mi se bas cini interesantnim. Ima li ko kakvo iskustvo, preporuku, savjet?
Hvala :)

ja kad sam bio bilo je +55, bolje ici na jesen ili proljece...
nemoguce, nikad u Jordanu ne ide toliko temp.
isao sam dosad 4x i iduce sedmice trebam opet ici
aqaba jest najtoplija u jordanu jer je dole na jugu i zna ici do 40ak temp
amman je vec optimalniji bude ugodnija temp neg u aqabi

sad zavisi gdje idete, ako je agencijski onda se slijece u aqabu i tu se nociva, aqaba ko grad nema se sta posebno vidjet, hoteli plaze, i dosta dosta skupo sve.
prednost je Petra, koja je udaljena nekih 40ak minuta voznje od aqabe i to je naravno sto vrijedi posjetiti/vidjeti, isto nije lose vidjet wadi rum (crvena pustinja) bude organizovani izleti sa dzipovima u centar pustinje do beduinskog kampa gdje se noci, isto vrijedi ovo posjetiti

amman je 5-6h voznje udaljen, ode se u stari dio grada, gdje su rimski ostaci na 7 brda gdje se nalazi, moze se vidjet ostaci rimskog amfiteatra.
takodjer od ammana 40ak min voznje je udaljeno mrtvo more, koje se obavezno mora posjetiti, sad zavisno sta hocete, imate javnu plazu a i hotelske plaze gdje se ulaz placa, jedinstven dozivljaj kupat se u mrtvom moru ili prekrit tijelo muljem, koje je ljekovito, izrael najvise izvozi mulj za spa centre.

ne znam sta bi mi jos moglo naumpast, ako te sta konkretno zanima, javi.
Post Reply