Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4251 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

CikCikCikPogodi wrote: 31/12/2020 15:56
exliberal-ex wrote: 29/12/2020 00:24
Proposition Joe wrote: 28/12/2020 22:55 Ne, pitao sam u prošlom vremenu, je li bilo moguće u junu 2020. godine vratiti se iz Amerike u Europu?
Postoji li neka arhiva letova online gdje bi se to moglo vidjeti?
Znam par koji su otisli/dosli od maja do oktobra. Preko njemacke su letjeli...toronto/munich
Znas I ti da Air Serbia ima liniju za New York. Ne znam sad za ovu situaciju kako stoje i hoće li uopće tada biti. Nekako mi se čini bolje i blize nego presjedati u Njemačkoj. Bolje jedno presjedanje nego dva ili tri.
Cuo sam da ima ali neznam da je iko letio tako. Isto koliko je sigurna ta veza....ovo je jedna od standardnih linija sa kojima se putuje za Eu pogotovo ako se ide za Sarajevo.
Ja u sustini nevolim letove preko 7-8 sati..povilenim zato i presjedam
User avatar
Rugafet
Posts: 4679
Joined: 14/12/2015 17:52

#4252 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Rugafet »

Ja evo iz New Yorka stigo prije cetiri dana. Jbg sta da kazem, central park, times square, 5th avenue, rf centar...sve sljasti od lampica i preskupih radnji, ne znas dje bi i sta bi prije. Onda, druga strana su homlessi u kaputima i crvenim kapama koji vuku kolica puna deka i kartona, hot dogovi sa pokretnih standova sve kao na filmovima.Bilo je i malo snjega, mada sam ga prizeljkivao vise zbog atmosfere. Sve u svemu, bilo mi je prelijepo ako Bog da pravim reprizu sto posto.


Image Image Image Image
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4253 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

CikCikCikPogodi wrote: 28/12/2020 11:14
exliberal-ex wrote: 25/12/2020 16:53
CikCikCikPogodi wrote: 25/12/2020 09:23 Ne znam za vas ali kontam rezervisati za sljedecu godinu.
Image
flamingo je stari hotel...pogledaj nesto drugo
Gdje vise vrijedi. U Las Vegas ili Lake Tahoe, znam da i tamo ima resorta. Meni je samo bitno da mogu zapaliti u barovima.
Ako bi Lake Tahoe izabrao, onda bi mi trebala privremena dozvola za oruzje i lov za strance. Naso sam ja vec cjenovnik, samo ne znam koji paket rezervist, bas mi muka kad ima vise opcija, ne znam koju bi.
Ako te samo barovi interesuju Las Vegas definitivno.Mozda si mislio Reno? Lake Tahoe je lijep ali je više za odmor. U Reno nisam bio, blizu je Lake Tahoe.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4254 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by detroit-mercy »

Ja se za vikend vratio iz Dominikanske, ipak se ne moze porediti 30tak stepeni, plaze i toplo more ni sa cime :mrgreen:.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4255 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by detroit-mercy »

exliberal-ex wrote: 25/12/2020 16:53
CikCikCikPogodi wrote: 25/12/2020 09:23 Ne znam za vas ali kontam rezervisati za sljedecu godinu.
Image
flamingo je stari hotel...pogledaj nesto drugo
Cak mislim da je jedan od prvih hotela/casina u LV.
Meni licni, Vegasa je dosta 1 dan, ali je dobra baza za paviti izlete okolo, Zion nacionalni park (duboko preporucujem), Bryce isto tako kao i Grand Canon. Sama voznja po okolini je dosta spektakularna, meni je najveci djir ono kad vozis kroz pustinju i kad vidis onu loptu od trave (tumbleweed) kako je vjetar nosi preko ceste. Vazda me podsjeti na kaubojce :mrgreen:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4256 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

detroit-mercy wrote: 05/01/2021 20:15 Ja se za vikend vratio iz Dominikanske, ipak se ne moze porediti 30tak stepeni, plaze i toplo more ni sa cime :mrgreen:.
Mrs tamo jesi cuo....... :mrgreen:

Ja sam samo jednom bio na Dominican i nije mi se svidjelo nesto...nemogu da sam na plazi a pored mene seta drot sa sacmaricom :-)
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4257 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by detroit-mercy »

exliberal-ex wrote: 05/01/2021 21:40
detroit-mercy wrote: 05/01/2021 20:15 Ja se za vikend vratio iz Dominikanske, ipak se ne moze porediti 30tak stepeni, plaze i toplo more ni sa cime :mrgreen:.
Mrs tamo jesi cuo....... :mrgreen:

Ja sam samo jednom bio na Dominican i nije mi se svidjelo nesto...nemogu da sam na plazi a pored mene seta drot sa sacmaricom :-)
Ne znam kad si bio, ali ja nisam vidio nikoga naourzanog ni u rezortu niti oko rezorta. Jedan dan smo isli u Santo Domingo i vidio sam naoruzane drotove oko jednog resotrana/pumpe na autoputu. Malo je to prenapuhano, imas losi kvartova tamo ali u principu kao i svugdje, ako trazis belaj naces belaj :mrgreen:. Raja hoda oklo, Santo Domingo pun svijeta, imas dosta Amera i Evropljana (Rusa posebno) koji tamo imaju nekretnine.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4258 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

detroit-mercy wrote: 05/01/2021 22:03 [
Ne znam kad si bio, ali ja nisam vidio nikoga naourzanog ni u rezortu niti oko rezorta. Jedan dan smo isli u Santo Domingo i vidio sam naoruzane drotove oko jednog resotrana/pumpe na autoputu. Malo je to prenapuhano, imas losi kvartova tamo ali u principu kao i svugdje, ako trazis belaj naces belaj :mrgreen:. Raja hoda oklo, Santo Domingo pun svijeta, imas dosta Amera i Evropljana (Rusa posebno) koji tamo imaju nekretnine.
Ja sam bio u Samani i Bacardi Island....

Na plazama oko Samane su bili drotovi, bacardi island je samo po sebi odvojen pa je mnogo prijatnije samo hlada voda :mrgreen:
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#4259 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by CikCikCikPogodi »

Dangubic wrote: 04/01/2021 00:51
CikCikCikPogodi wrote: 28/12/2020 11:14
exliberal-ex wrote: 25/12/2020 16:53

flamingo je stari hotel...pogledaj nesto drugo
Gdje vise vrijedi. U Las Vegas ili Lake Tahoe, znam da i tamo ima resorta. Meni je samo bitno da mogu zapaliti u barovima.
Ako bi Lake Tahoe izabrao, onda bi mi trebala privremena dozvola za oruzje i lov za strance. Naso sam ja vec cjenovnik, samo ne znam koji paket rezervist, bas mi muka kad ima vise opcija, ne znam koju bi.
Ako te samo barovi interesuju Las Vegas definitivno.Mozda si mislio Reno? Lake Tahoe je lijep ali je više za odmor. U Reno nisam bio, blizu je Lake Tahoe.
Oko Renoa koliko vidim ima zanimljivih mjesta. Carson City i starinski gradic Virginia City.
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4260 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

CikCikCikPogodi wrote: 06/01/2021 11:23
Dangubic wrote: 04/01/2021 00:51
CikCikCikPogodi wrote: 28/12/2020 11:14

Gdje vise vrijedi. U Las Vegas ili Lake Tahoe, znam da i tamo ima resorta. Meni je samo bitno da mogu zapaliti u barovima.
Ako bi Lake Tahoe izabrao, onda bi mi trebala privremena dozvola za oruzje i lov za strance. Naso sam ja vec cjenovnik, samo ne znam koji paket rezervist, bas mi muka kad ima vise opcija, ne znam koju bi.
Ako te samo barovi interesuju Las Vegas definitivno.Mozda si mislio Reno? Lake Tahoe je lijep ali je više za odmor. U Reno nisam bio, blizu je Lake Tahoe.
Oko Renoa koliko vidim ima zanimljivih mjesta. Carson City i starinski gradic Virginia City.
Oni NP oko Grand Canyon su mi fantastični pogotovo Anthylope canyon. Las Vegas je dva dana u redu.Powell lake je daleko bolje obići.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#4261 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Rockefeller »

Znaci prosle godine niđe nisam oš'o. Ove godine ako sve bude po planu u Aprilu za Beč dan ili dva pa onda otići za Bejha. Svoje nisam vidio dvije godine. Ljeto Italija a novembar Kuba :kiss:
User avatar
SONY_91
Posts: 1839
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#4262 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by SONY_91 »

Kako vi podnosite zatvorene granice u EU? Ja sam počevši od 2017. godine svake godine redovno išao do Austrije, Njemačke, Italije i Slovenije na po par dana i ovo sada me ubija. Zadnje putovanje februar 2020. kada sam inače bio na tribinama jedne od posljednjih utakmica Serie A koja je igrana sa prisustvom publike. Planirao prošle godine i na Worthersee na GTI skup krajem maja, još na jednu dvije utakmice Serie A i sve to propalo. Ove godine sam makar isplanirao sebi kupovinu auta u februaru pa sam otišao do Njemačke jer sam imao pismo koje je potvrdilo da putujem u poslovne svrhe :D . Svako malo istražujem ali izgleda kako je krenulo ništa od turističkih posjeta EU ove godine.
morelSeLezat
Posts: 275
Joined: 24/02/2021 23:51

#4263 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by morelSeLezat »

Je li bio neko Maafushi, Maldivi, kakvi su utisci?
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4264 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

morelSeLezat wrote: 05/05/2021 20:30 Je li bio neko Maafushi, Maldivi, kakvi su utisci?
Na Maldivima sam bio, more je fantastično, nevjerovatno ali ostalo nema ništa maksimalno 10 dana. Piješ koktele na terasi iznad mora i kad neka naidje riba koju još nisi vidio skocis u more i pogledaš i opet se popnes i ponovo koktel bez ronjenja od kornjača, ajkula, raga, morena i jos mnoge druge vrste koje na drugim mjestima treba da tražiš. Puno velikih riba vidiš i koral je fantastičan ali ne predugo.
immuno
Posts: 2017
Joined: 07/04/2010 11:05

#4265 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by immuno »

Za 2 hefte Dubrovnik :pipi: :pipi: napokon, situacija malo bolja, vakcinisana.... Moram skinut prasinu s kufera :lol:
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4266 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

]
immuno wrote: 14/05/2021 13:06 Za 2 hefte Dubrovnik :pipi: :pipi: napokon, situacija malo bolja, vakcinisana.... Moram skinut prasinu s kufera :lol:
Altea Španija

Image
Last edited by Dangubic on 13/06/2021 19:23, edited 1 time in total.
immuno
Posts: 2017
Joined: 07/04/2010 11:05

#4267 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by immuno »

Dangubic wrote: 13/06/2021 18:47 [/media]
immuno wrote: 14/05/2021 13:06 Za 2 hefte Dubrovnik :pipi: :pipi: napokon, situacija malo bolja, vakcinisana.... Moram skinut prasinu s kufera :lol:
Altea Španija
Lijepo sretan put, bila u Dubrovniku malo u soku jer bukvalno praznooo. Stradun prazan, pola radnji zatvoreno al dibidus🙄 valjda ce ovo ljeto biti bolje da ljudi Koji zive od turizma ipak nesto zarade.
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4268 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

immuno wrote: 13/06/2021 18:57
Dangubic wrote: 13/06/2021 18:47 [/media]
immuno wrote: 14/05/2021 13:06 Za 2 hefte Dubrovnik :pipi: :pipi: napokon, situacija malo bolja, vakcinisana.... Moram skinut prasinu s kufera :lol:
Altea Španija
Lijepo sretan put, bila u Dubrovniku malo u soku jer bukvalno praznooo. Stradun prazan, pola radnji zatvoreno al dibidus🙄 valjda ce ovo ljeto biti bolje da ljudi Koji zive od turizma ipak nesto zarade.
Hvala ovde je u redu manje je turista ali u ovom periodu ih je svakako previše. Pogotovo Juli i Avgust su najlosiji mjeseci u Španiji.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4269 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 13/06/2021 21:27

Hvala ovde je u redu manje je turista ali u ovom periodu ih je svakako previše. Pogotovo Juli i Avgust su najlosiji mjeseci u Španiji.
zajebavas ti zajebavas.....

ja cekam sad drugu vakcinu pa cu onda da vidi gdje cu...a ne da mi treba godisnji nego....
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4270 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 13/06/2021 22:45
Dangubic wrote: 13/06/2021 21:27

Hvala ovde je u redu manje je turista ali u ovom periodu ih je svakako previše. Pogotovo Juli i Avgust su najlosiji mjeseci u Španiji.
zajebavas ti zajebavas.....

ja cekam sad drugu vakcinu pa cu onda da vidi gdje cu...a ne da mi treba godisnji nego....
Hehe ja sam prvu primio i odma 6 sedmica bjezanija drugu ću odgoditi.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4271 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 13/06/2021 22:47
exliberal-ex wrote: 13/06/2021 22:45
Dangubic wrote: 13/06/2021 21:27

Hvala ovde je u redu manje je turista ali u ovom periodu ih je svakako previše. Pogotovo Juli i Avgust su najlosiji mjeseci u Španiji.
zajebavas ti zajebavas.....

ja cekam sad drugu vakcinu pa cu onda da vidi gdje cu...a ne da mi treba godisnji nego....
Hehe ja sam prvu primio i odma 6 sedmica bjezanija drugu ću odgoditi.
Ma mozes izac al je frka u povratku, te moras u hotel 3 dana te onda 14 kod kuce..
sad ce druga pa onda nemam problema ni sa putovanjem ni sa povratkom.
gospoja je vec primila drugu ja cu za par sedmica
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4272 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 13/06/2021 22:55
Dangubic wrote: 13/06/2021 22:47
exliberal-ex wrote: 13/06/2021 22:45

zajebavas ti zajebavas.....

ja cekam sad drugu vakcinu pa cu onda da vidi gdje cu...a ne da mi treba godisnji nego....
Hehe ja sam prvu primio i odma 6 sedmica bjezanija drugu ću odgoditi.
Ma mozes izac al je frka u povratku, te moras u hotel 3 dana te onda 14 kod kuce..
sad ce druga pa onda nemam problema ni sa putovanjem ni sa povratkom.
gospoja je vec primila drugu ja cu za par sedmica
ImageImageImage
morelSeLezat
Posts: 275
Joined: 24/02/2021 23:51

#4273 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by morelSeLezat »

Evo utisci iz Egipta preko Centrotoursa
Hotel: Albatros Citadel
Hotel fin, all inclusive, ima nekih par bazena do 130 dubine, ima plaze s koraljima ko voli, fino, cisto, uredno.. Hrana srednja zalost, dosta slaba ponuda, ko nije probirljiv naci ce nesto sigurno za svaki obrok ali nije neki veliki izbor, kolaci koji god uzmes isti..
Sto se tice tura, isao preko covjeka iz Egipta, Mandolin Travel, ima na tripadvisoru, uzeli quad safari, orange bay snorkeling, delfini, Cairo i Luxor, sve ispostovano i sve dobre cijene, recimo Luxor preko nase agencije bio 90e, ovaj za 75$ dao.. Agencija ne govori nista dok se ne dodje na let, tek onda ide brosura sa cijenama i ponudom tura, imaju 4 neke. Pored ovih placenih gratis dobili shopping turu i parasailing. Stvarno su uljudni svi, malo jeste jezivo sto na svakom koraku imas policiju/vojsku, stalno neki checkpointi na ove dvije ture Cairo i Luxor, sve uruseno ko da je ratno stanje, ali ko zeli da obidje ovo gore navedeno, ima snage i volje i zivaca, sve preporuke za navedenog covjeka, mogu poslati broj kome treba. Ko ne planira obilaziti piramide i dolinu kraljeva i hramove, nek ostavi pare za drugi put i iskupa se u Neumu, cim vjetar puhne nema kupanja u moru, iza 18h nema ni u moru ni u bazenu.

Cairo smo krenuli iz hotela u 01:30, vratili se u hotel u 23:30, Luxor krenuli oho 04:30 vratili se oko 22h, Cairo dosta lakse podnijeti, iako je dosta vremena u busu, u Luxoru 45° bez sekunde vjetra, 6l vode popijes i opet ko da nisi nista popio... :-)

Uglavnom, ko hoce da obidje to sto mozes ssmo u egiptu, isplati se, ko zeli da odmara, lezi, pliva, za te pare (~3000) sigurno moze bolje proci na drugim mjestima, pa i nesto egzoticnije naci.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#4274 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by soha96 »

morelSeLezat wrote: 16/06/2021 11:08 Evo utisci iz Egipta preko Centrotoursa
Hotel: Albatros Citadel
Hotel fin, all inclusive, ima nekih par bazena do 130 dubine, ima plaze s koraljima ko voli, fino, cisto, uredno.. Hrana srednja zalost, dosta slaba ponuda, ko nije probirljiv naci ce nesto sigurno za svaki obrok ali nije neki veliki izbor, kolaci koji god uzmes isti..
Sto se tice tura, isao preko covjeka iz Egipta, Mandolin Travel, ima na tripadvisoru, uzeli quad safari, orange bay snorkeling, delfini, Cairo i Luxor, sve ispostovano i sve dobre cijene, recimo Luxor preko nase agencije bio 90e, ovaj za 75$ dao.. Agencija ne govori nista dok se ne dodje na let, tek onda ide brosura sa cijenama i ponudom tura, imaju 4 neke. Pored ovih placenih gratis dobili shopping turu i parasailing. Stvarno su uljudni svi, malo jeste jezivo sto na svakom koraku imas policiju/vojsku, stalno neki checkpointi na ove dvije ture Cairo i Luxor, sve uruseno ko da je ratno stanje, ali ko zeli da obidje ovo gore navedeno, ima snage i volje i zivaca, sve preporuke za navedenog covjeka, mogu poslati broj kome treba. Ko ne planira obilaziti piramide i dolinu kraljeva i hramove, nek ostavi pare za drugi put i iskupa se u Neumu, cim vjetar puhne nema kupanja u moru, iza 18h nema ni u moru ni u bazenu.

Cairo smo krenuli iz hotela u 01:30, vratili se u hotel u 23:30, Luxor krenuli oho 04:30 vratili se oko 22h, Cairo dosta lakse podnijeti, iako je dosta vremena u busu, u Luxoru 45° bez sekunde vjetra, 6l vode popijes i opet ko da nisi nista popio... :-)

Uglavnom, ko hoce da obidje to sto mozes ssmo u egiptu, isplati se, ko zeli da odmara, lezi, pliva, za te pare (~3000) sigurno moze bolje proci na drugim mjestima, pa i nesto egzoticnije naci.
Ja ih pitam, sta je sa ovim barikadama, checkpointsima, koji qrc. Kaze brat sto sta je problem, to je normalno ovdje. :lol:
Kad krenes za Cairo npr poredane vrece, barikade, 10 ih u civilu sa kalasima i jedan u uniformi hahah
Odem u opstinu da prijavim boravak jer je duze od 7 dana ispred vojni dzipovi, kalasi itd :mrgreen:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4275 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Napravio sam shortlist zbog ovih silnih mjera pa kontam ili Turska ili Portugal. U Turskoj sam bio, ali Turska je jeftinija, lakše je doći i oko korone su sranja manja.
Za Portugal ima milijardu mjera i pogubio sam se među njima, ali kaže mi poznanik iz Lisabona da to niko ne benda i da je sve normalno. Sad nemam pojma. :?
Post Reply