Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
BarbaDue
Posts: 63390
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#5076 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by BarbaDue »

Raja, koliko će nas doći trajekt Drvenik-Sućuraj autom?
statixx
Posts: 8815
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#5077 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by statixx »

BarbaDue wrote: 06/05/2024 14:08 Raja, koliko će nas doći trajekt Drvenik-Sućuraj autom?
Imas ovdje, stotinjak maraka za cetveroclanu porodicu, u oba smjera.

https://www.putovnica.net/prijevoz/traj ... ija#cjenik
User avatar
Altsa
Posts: 7367
Joined: 19/03/2004 18:31

#5078 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Altsa »

Dzinna wrote: 05/05/2024 23:01 Vidim, svi smo navalili na Italiju
Ja se upravo vratila.
Parma-Modena-Bologna-Firenza-San Gimignano - Cinque terre

Sve je apsolutno must, pogotovo Bologna i San Gimignano
Firenza je doslovno ubojica, koji me djavo tamo natjera, ne znam
Ugl od tolike količine ljudi ne mozes ništa ni vidjeti ni doživjeti, samo ispali na živce od turista ko muha
Ako baš ne morate, nemojte ici

Parma je prešla đak, miran a sadržajan gradić, obavezno kupiti parmezan
Modena je nešto zivlja, dinamičnija, bar što se centra tiče, ima se šta i vidjeti, Duomo di Modena je uvrštena na UNESCO svjetsku baštinu, dom Ferrarija i Aacetto balsamica.
Bologna, ja sam oduševljena, ima se za vidjeti sve, grad odlične hrane i mortadele, obavezno otici
Cinque terre, to vec svi znaju, nema se šta reci, nama nije bilo najbolje vrijeme pa nije bilo previše ljudi, tako da se fino obišlo. Inače, postoji hiking staza koja povezuje svih 5 sela i koja je odlična, tako da tko može ljeti, preporuka. Nakon ture bacanje u more

San Gimignano, gradić nekih sat vremena od Firenze prema Sieni, oduševljena sam, ako ste autom obavezno posjetite, a pretpostavljam da ima i neki bus iz Firenze.

Ugl, Italija je uvijek predobar izbor
Meni je odlično sto je vlakovima sve povezano, doslovno se stacioniras u centar i svaki dan obilazi drugo mjesto.
Za malo zabacenija mjesta, koja su uvijek i najposebnija, dobro je imati auto.
Cijene, a ono, nisu baš jeftini, sve je bas skupo
Ove god sam bila i u Madridu i Berlin u, mislim da je Italija najskuplja.
Ako nekoga zanima nešto, bujrum😊
Ako si isla tako "nisko" onda si trebala posjetiti divno mjesto koje se zove Lucca, a i Pisa (ali vjerojatno si je vec i posjetila) je odmah tu 30tak min od Lucce. Uz Modenu trebala si obici i Feraru koja je dosta blizu. Ali kad je covjek u Italiji onda uvijek ima nesto sto se propusti. Firenza i pored ogromnih guzvi je vrijedna posjete. Bolonja je divna. Ja 4 godine za godisnji idem u Italiju i opet cu.
Dzinna
Posts: 391
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#5079 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dzinna »

[quote=Altsa post_id=19380491
Ako si isla tako "nisko" onda si trebala posjetiti divno mjesto koje se zove Lucca, a i Pisa (ali vjerojatno si je vec i posjetila) je odmah tu 30tak min od Lucce. Uz Modenu trebala si obici i Feraru koja je dosta blizu. Ali kad je covjek u Italiji onda uvijek ima nesto sto se propusti. Firenza i pored ogromnih guzvi je vrijedna posjete. Bolonja je divna. Ja 4 godine za godisnji idem u Italiju i opet cu.
[/quote]

Pa zapravo od bas ranog djetinjstva odlazim u Italiju s roditeljima, tako da sam je dosta obisla. Ovoga puta sam bila prekratko, nekih 5 dana, da bih stigla cijelu Emiliu i Toscanu, Lucca i Pisa su malo na drugu stranu, a San Gimignano mi se cini interesantniji. Firenzu se svakako isplati vidjeti, ali za razliku od npr. Rima, stvarno ju ne možeš doživjeti uz takve guzve. I inače nisam bas fan razvikanih turističkih gradova, radije obilazim manje poznata, a znatno ljepša mjesta.
Luccu i Ferraru ću drugi puta😊i Siennu
Hvala na preporuci🙏
Post Reply