Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
akcija007
Posts: 2806
Joined: 17/05/2008 23:50

#4526 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by akcija007 »

Planiram na odmor na more . Inace prvo mi je putovanje u doba korone. 2x sam vakcinisan .
Gledam hotele koji su otvoreni u ovom periodu i da su primjereni mom dzepu :
Valmar Lacroma Dubrovnik
Meteor Makarska
Le Meridian Lav Podstrana
Park Dubrovnik

Meteor i Park su 74 KM/polupansion noc a Lav je 100 KM polupansion po noci

Kako vam se cine ove cijene i gdje je najbolje otici da mogu setati uz more. Kakva je Podstrana ?
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#4527 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mali Ninja »

akcija007 wrote: 25/10/2021 21:39 Planiram na odmor na more . Inace prvo mi je putovanje u doba korone. 2x sam vakcinisan .
Gledam hotele koji su otvoreni u ovom periodu i da su primjereni mom dzepu :
Valmar Lacroma Dubrovnik
Meteor Makarska
Le Meridian Lav Podstrana
Park Dubrovnik

Meteor i Park su 74 KM/polupansion noc a Lav je 100 KM polupansion po noci

Kako vam se cine ove cijene i gdje je najbolje otici da mogu setati uz more. Kakva je Podstrana ?
Mi smo par godina išli u park dok nismo vidjeli žohare u korpi sa hljebom...
Svjestan sam da ih svuda ima ali baš na švedskom stolu... :skoljka:
ozdrlje_donje
Posts: 519
Joined: 01/02/2012 14:40

#4528 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by ozdrlje_donje »

sherbett wrote: 23/10/2021 19:25 Evo putuje se po Istri, trenutno se "degustiraju" istarska vina :razz:
Kad sve prodjemo, postavim fotke i sto vidjeti :oops:
A i pojest i popit :lol:
I, koja je ocjena Malvazije?



:D
User avatar
parappa
Posts: 3283
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#4529 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by parappa »

sherbett wrote: 29/10/2021 12:18 Dobila sam odlicnu vijest!!!!

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2314429
U Prag bi ja, tamo nisam bila :srce:
preporucujem Malagu!
immuno
Posts: 2017
Joined: 07/04/2010 11:05

#4530 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by immuno »

sherbett wrote: 29/10/2021 12:18 Dobila sam odlicnu vijest!!!!

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2314429
U Prag bi ja, tamo nisam bila :srce:
Prag se zaista treba posjetiti 👍, iako sam zivjela u Pragu al svaki put nadjem nesto novo sto nisam prije vidjela 🤗
MMM1977
Posts: 4411
Joined: 15/07/2009 12:56

#4531 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by MMM1977 »

immuno wrote: 29/10/2021 19:49
sherbett wrote: 29/10/2021 12:18 Dobila sam odlicnu vijest!!!!

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2314429
U Prag bi ja, tamo nisam bila :srce:
Prag se zaista treba posjetiti 👍, iako sam zivjela u Pragu al svaki put nadjem nesto novo sto nisam prije vidjela 🤗
Ali u proljeće najranije... Jednom sam čekao novu godinu u Pragu, smrzao sam se k'o...
Tea lana
Posts: 500
Joined: 28/10/2008 08:19

#4532 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Tea lana »

pitanje zelim negdje za 25.otici na koji dan.
Kakva je situacija ulaska u Austriju sa bh pasosem ?
odnosno gdje nam ne prave problem Sinofarmom vakcinisana dva puta
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#4533 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Laertes »

Tea lana wrote: 01/11/2021 17:47 pitanje zelim negdje za 25.otici na koji dan.
Kakva je situacija ulaska u Austriju sa bh pasosem ?
odnosno gdje nam ne prave problem Sinofarmom vakcinisana dva puta
Priznaje se Sinofarm za ulazak u Austriju, pisano prije par stranica, samo provjeri da li ti hotel priznaje Sinofarm.
Tea lana
Posts: 500
Joined: 28/10/2008 08:19

#4534 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Tea lana »

Laertes wrote: 01/11/2021 18:43
Tea lana wrote: 01/11/2021 17:47 pitanje zelim negdje za 25.otici na koji dan.
Kakva je situacija ulaska u Austriju sa bh pasosem ?
odnosno gdje nam ne prave problem Sinofarmom vakcinisana dva puta
Priznaje se Sinofarm za ulazak u Austriju, pisano prije par stranica, samo provjeri da li ti hotel priznaje Sinofarm.
hvalaaa
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#4535 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Rijeka_snova »

U septembru Pariz - Brisel - Amsterdam tura, sa usputnim izletima u Rotterdam i Den Haag. Nama je bilo super :)

Nismo rentali auto nego smo koristili buseve, vozove, javni gradski prevoz, skutere/bicikla i taksije, sve je veoma efikasno :)

Wizzair iz Sarajeva je otvorio mnoge mogućnosti :)

Vakcinisani Pfizerom i bez ikakvih problema bilo gdje. U Francuskoj bez pass sanitarie, svi su prihvatali nas dokaz o vakcinaciji.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4536 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by detroit-mercy »

Jebo zimu, lola od na dzamajku za mjesec i po, sto bi se smrzavo kad mogu :gunjastajl:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4537 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

detroit-mercy wrote: 04/11/2021 17:17 Jebo zimu, lola od na dzamajku za mjesec i po, sto bi se smrzavo kad mogu :gunjastajl:
Slusam.danas na kafi jednog tipa dosao sa dzamajke prije.par dana...kako bilo bas ti zavidim...nemas na cemu..sta je bilo .
Kaze hotel pun amera, tako drcni i bezobrazni da mu se zgadilo...kaze ode uzme makarone za rucak I udje u bazen sa njima..dodje osoblje da ih upozori oni mu kazu da odjebe...rekao je da nece vise .
A I usluga.je pala, nece k*** da maknu tipovo ili ne. Ja sam gledao I cijene su otisle u materinu, neznam ksko je.kod tebe
Bas javi kad se vratis
intro
Posts: 74
Joined: 16/03/2009 17:49

#4538 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by intro »

Gdje putujete za Novu godinu? Preporuka gdje se može otići obzirom na situaciju onako turistički na nekoliko dana?
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4539 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by detroit-mercy »

exliberal-ex wrote: 05/11/2021 03:57
detroit-mercy wrote: 04/11/2021 17:17 Jebo zimu, lola od na dzamajku za mjesec i po, sto bi se smrzavo kad mogu :gunjastajl:
Slusam.danas na kafi jednog tipa dosao sa dzamajke prije.par dana...kako bilo bas ti zavidim...nemas na cemu..sta je bilo .
Kaze hotel pun amera, tako drcni i bezobrazni da mu se zgadilo...kaze ode uzme makarone za rucak I udje u bazen sa njima..dodje osoblje da ih upozori oni mu kazu da odjebe...rekao je da nece vise .
A I usluga.je pala, nece k*** da maknu tipovo ili ne. Ja sam gledao I cijene su otisle u materinu, neznam ksko je.kod tebe
Bas javi kad se vratis
Cijene su bile bas budalile, ja sam pratio par sedmica i znale su ici za isti paket, iste datume +-$2-3k. Uglavnom, ja sam uhvatio hajmo rec neku realnu cijenu ( mada sta je realno danas :-). Radi poredjenja, prosle godine sam ubo Dominikansku za duplo manje para nego sto isti paket kosta ove godine :skoljka:. Malo sam gledao ovih dana, reko ako su cijene slucajno pale da odmah uzmem telefon i da se nekom najebem matere, jes a al u kurcu, sve rasprodato vise nemaju skoro nista u ponudi. A sve svijet nema para :mrgreen:.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#4540 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Hakiz »

Tea lana wrote: 01/11/2021 19:46
Laertes wrote: 01/11/2021 18:43

Priznaje se Sinofarm za ulazak u Austriju, pisano prije par stranica, samo provjeri da li ti hotel priznaje Sinofarm.
hvalaaa
Problem je u sljedećem:

Iako države priznaju neku vakcinu, ne priznaju potvrdu o vakcinaciji neke druge države.

Pa ti se može desiti da iako si vakcinisana vakcinom koju Austrija priznaje, neće ti dati da uđeš jer je potvrdu o vakcinisanju izdala BiH, a oni ne vjeruju potvrdama iz BiH.

Zato, provjeri da li ti, iako si vakcinisana priznatom vakcinom, vrijedi potvrda o vakcinisanju.

Poliitika...
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#4541 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by soha96 »

Nije politika nit je nepriznata potvrda izdata od drzave BiH. Problem je sto mi nemamo potvrdu izdatu od strane drzave vec npr kantona. Ni ja te gluposti ne bih priznavao. Odoh isprintati sebi potvrdu i ovjeriti u mjesnoj zajednici i pravac Amerika. How yes no. :mrgreen:

Doduse jest politika, ali u smislu nepostojanja normalne drzave tj problem je na nasoj strani.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#4542 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Hakiz »

soha96 wrote: 08/11/2021 17:18 Nije politika nit je nepriznata potvrda izdata od drzave BiH. Problem je sto mi nemamo potvrdu izdatu od strane drzave vec npr kantona. Ni ja te gluposti ne bih priznavao. Odoh isprintati sebi potvrdu i ovjeriti u mjesnoj zajednici i pravac Amerika. How yes no. :mrgreen:

Doduse jest politika, ali u smislu nepostojanja normalne drzave tj problem je na nasoj strani.
Kanton je dio države BiH, ne može izdavati potvrde koje nis u uskladu za ustavom i zakonima BiH kao "starijim", država je tako ustrojena da "daje" pravo kantonima da izdaju takve potvrde, takva država, ni meni se ne sviđa. Jasno mi je da ostatak svijeta to ne konta i lakše im je otkačiti nas nego da im komplikujemo. Ali:

Štagod bio razlog, ako joj ne priznaju potvrdu, može imati problem. Zato neka provjeri šta i kako, da ne bude, evo nas na granici, vraćamo se kući. Na kraju je bitno da ima ono šta će je pustiti preko granice, štagod to bilo.
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#4543 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Laertes »

Išao ja u Austriju prije mjesec, uredno priznali ove potvrde i žena i ja što se dobiju elektronski. Ne zbunjujte ženu.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4544 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

detroit-mercy wrote: 08/11/2021 16:43
exliberal-ex wrote: 05/11/2021 03:57

Slusam.danas na kafi jednog tipa dosao sa dzamajke prije.par dana...kako bilo bas ti zavidim...nemas na cemu..sta je bilo .
Kaze hotel pun amera, tako drcni i bezobrazni da mu se zgadilo...kaze ode uzme makarone za rucak I udje u bazen sa njima..dodje osoblje da ih upozori oni mu kazu da odjebe...rekao je da nece vise .
A I usluga.je pala, nece k*** da maknu tipovo ili ne. Ja sam gledao I cijene su otisle u materinu, neznam ksko je.kod tebe
Bas javi kad se vratis
Cijene su bile bas budalile, ja sam pratio par sedmica i znale su ici za isti paket, iste datume +-$2-3k. Uglavnom, ja sam uhvatio hajmo rec neku realnu cijenu ( mada sta je realno danas :-). Radi poredjenja, prosle godine sam ubo Dominikansku za duplo manje para nego sto isti paket kosta ove godine :skoljka:. Malo sam gledao ovih dana, reko ako su cijene slucajno pale da odmah uzmem telefon i da se nekom najebem matere, jes a al u kurcu, sve rasprodato vise nemaju skoro nista u ponudi. A sve svijet nema para :mrgreen:.
Jedan moj poznanik je sad na Maya riviera, hard Rock Cafe ja mislim da je hotel I kostalo ga 1500, jest uzeo 2 dana prije ali to je.bas dobra cijena. Jaran mu uzeo prije mjesec I nesto i 2800 platio taj isti angazmam. Pocinju da otvaraju turizam, piloti se masovno vracaju ali I'm fali osoblja na aerodromima....istrpit cu do marta a onda moram koristit zbog gospoje., dotle.cu nadam.se zavrsit I ovo jebeno renoviranje.
vrebac
Posts: 9
Joined: 05/02/2016 00:17

#4545 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vrebac »

Potrebna mi je informacija od onih koji su bili u Austriji turistički u zadnjih par mjeseci. Da li ste svi imali elektronsku potvrdu ili ?
U našem kantonu (SBK) izdaju samo karton sa potvrdom o prijemu dvije doze vakcina na bosanskom jeziku, sada na zahtjev zavod za javno zdravstvo izdaje "Međunarodna uvjerenja o vakcinisanju" na tri jezika (bosanski,engleski i francuski), da li je neko sa ovom potvrdom prelazio granicu i da li je imao nekih problema ?
merk030
Posts: 668
Joined: 30/06/2018 18:31

#4546 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by merk030 »

Kakav je proces u vezi vize za Veliku Britaniju, koliko se čeka, šta je sve potrebno ? Koja su sad ograničenja vezano za virus ?
User avatar
konahawaii
Posts: 1428
Joined: 11/09/2014 15:27

#4547 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by konahawaii »

Da li je neko planirao Budimpestu za Novu godinu? Kakva je procedura oko COVID-a
papak na kvadrat
Posts: 5
Joined: 28/12/2021 19:35

#4548 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by papak na kvadrat »

Pozdrav raja...evo ovako, imam želju da malo vidim Ameriku pa sam mislio da uplatim sebi neko turističko putovanje preko neke renomirane agencije...cijene za takva putovanja nisu niske, ali pare imam, pare nisu problem...elem, zanima me da li ce biti tesko dobiti turisticku vizu u ambasadi...zaposlen sam, radim u drzavnoj firmi, plata malo iznad prosjeka, radni odnos za stalno,u ranim tridesetim, neozenjen...isao bih sa drugom ako ga uspijem nagovoriti...kaze skupo mu je, puno je to para za nekoliko dana putovanja...ako ne budem imao s kim otisao bih sam...svakako ne bih bio tamo sasvim sam, tu bi bio vodic i ostali putnici iz turisticke grupe..., elem pisite sve sto znate... :-D
User avatar
Copper
Posts: 391
Joined: 18/10/2021 20:34

#4549 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Copper »

papak na kvadrat wrote: 29/12/2021 12:06 Pozdrav raja...evo ovako, imam želju da malo vidim Ameriku pa sam mislio da uplatim sebi neko turističko putovanje preko neke renomirane agencije...cijene za takva putovanja nisu niske, ali pare imam, pare nisu problem...elem, zanima me da li ce biti tesko dobiti turisticku vizu u ambasadi...zaposlen sam, radim u drzavnoj firmi, plata malo iznad prosjeka, radni odnos za stalno,u ranim tridesetim, neozenjen...isao bih sa drugom ako ga uspijem nagovoriti...kaze skupo mu je, puno je to para za nekoliko dana putovanja...ako ne budem imao s kim otisao bih sam...svakako ne bih bio tamo sasvim sam, tu bi bio vodic i ostali putnici iz turisticke grupe..., elem pisite sve sto znate... :-D
Evo ovako sada putovanja mozes lako sam sebi sve, rijesiti. I danas je puno bolje i jeftnije preko AirBNB iznajmiti. Vala ako ces ici u Ameriku nece manje od mjesec dana ostati.

Ja ozbiljno za ovu sljedecu kontam Venezuelu, a rezervne su Kostarika ili Panama.
Trappist
Posts: 4236
Joined: 12/09/2020 08:52

#4550 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Trappist »

papak na kvadrat wrote: 29/12/2021 12:06 Pozdrav raja...evo ovako, imam želju da malo vidim Ameriku pa sam mislio da uplatim sebi neko turističko putovanje preko neke renomirane agencije...cijene za takva putovanja nisu niske, ali pare imam, pare nisu problem...elem, zanima me da li ce biti tesko dobiti turisticku vizu u ambasadi...zaposlen sam, radim u drzavnoj firmi, plata malo iznad prosjeka, radni odnos za stalno,u ranim tridesetim, neozenjen...isao bih sa drugom ako ga uspijem nagovoriti...kaze skupo mu je, puno je to para za nekoliko dana putovanja...ako ne budem imao s kim otisao bih sam...svakako ne bih bio tamo sasvim sam, tu bi bio vodic i ostali putnici iz turisticke grupe..., elem pisite sve sto znate... :-D
AKO bi isao sa drugom, prije bih ti preporucio da sami organizujete sve nego preko agencije, to je neko moje iskustvo. Za vizu, ako imas nekretninu, stalni posao, to je haman zagarantovano da ces je dobiti, samo te malo zeza sto nisi ozenjen :D u sustini samo im trebas "dokazati" da neces ostati tamo i da nisi kriminalac. KOji dio amerike si mislio ?
Edit: a vidim zainteresovan si i za radnu vizu :D :D :D
Post Reply