Gdje na zimski odmor 2023/2024

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#26 Re: Gdje na skijanje 2022/2023/2024

Post by sumirprimus »

Uh mracno bobi, sigurno nema lampira?
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#27 Re: Gdje na skijanje 2022/2023/2024

Post by Karikaturist »

Levi sigurno jeftiniji od Jahorine. 8)
User avatar
Ateista
Posts: 46590
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#28 Re: Gdje na skijanje 2022/2023/2024

Post by Ateista »

Bezveze je sto je zakljucana tema o moru, sta je sa onima koji planiraju egzoticne destinacije tipa Maldivi na koje se cesto ide upravo kad je kod nas zima? Nije more makarska rivijera... :D

Sto se tice skijanja, meni trenutno Bjelasnica nudi najvise za ono sto platim. Jahorina je odlicna ali su cijene prilagodjene strancima a ne domacoj populaciji, i da imam toliko para ne bih iz principa dao, radije cu za te pare otici negdje vani jer su cijene tu negdje koliko sam upratio.
Ove sezone planiram sebi i malom uzeti sezonske, prosle godine je mogao jos bez karte, sad vec zvanicno ne moze.
Ovaj put cu naravno pametnije planirati zimski godisnji, da ne bude ko prosle godine kad sam uzeo za Novu godinu a snijega ni na vidiku. :D
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3651
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#29 Re: Gdje na zimski odmor 2023/2024

Post by anex »

Eto ga.

Adekvatan naziv teme
goredole
Posts: 413
Joined: 07/01/2021 19:18

#30 Re: Gdje na skijanje 2022/2023/2024

Post by goredole »

Ateista wrote: 28/10/2023 10:58 Bezveze je sto je zakljucana tema o moru, sta je sa onima koji planiraju egzoticne destinacije tipa Maldivi na koje se cesto ide upravo kad je kod nas zima? Nije more makarska rivijera... :D

Sto se tice skijanja, meni trenutno Bjelasnica nudi najvise za ono sto platim. Jahorina je odlicna ali su cijene prilagodjene strancima a ne domacoj populaciji, i da imam toliko para ne bih iz principa dao, radije cu za te pare otici negdje vani jer su cijene tu negdje koliko sam upratio.
Ove sezone planiram sebi i malom uzeti sezonske, prosle godine je mogao jos bez karte, sad vec zvanicno ne moze.
Ovaj put cu naravno pametnije planirati zimski godisnji, da ne bude ko prosle godine kad sam uzeo za Novu godinu a snijega ni na vidiku. :D
ne bih da crnjacim ali skijanje i vremensko planiranje funkcionise jedino ako ces ici u alpe. nazalost, na planine na balkanu previse utjecu vremenski uvjeti, a ni globalno zatopljavanje ne pomaze :-?
User avatar
Ateista
Posts: 46590
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#31 Re: Gdje na skijanje 2022/2023/2024

Post by Ateista »

goredole wrote: 29/10/2023 08:47
Ateista wrote: 28/10/2023 10:58 Bezveze je sto je zakljucana tema o moru, sta je sa onima koji planiraju egzoticne destinacije tipa Maldivi na koje se cesto ide upravo kad je kod nas zima? Nije more makarska rivijera... :D

Sto se tice skijanja, meni trenutno Bjelasnica nudi najvise za ono sto platim. Jahorina je odlicna ali su cijene prilagodjene strancima a ne domacoj populaciji, i da imam toliko para ne bih iz principa dao, radije cu za te pare otici negdje vani jer su cijene tu negdje koliko sam upratio.
Ove sezone planiram sebi i malom uzeti sezonske, prosle godine je mogao jos bez karte, sad vec zvanicno ne moze.
Ovaj put cu naravno pametnije planirati zimski godisnji, da ne bude ko prosle godine kad sam uzeo za Novu godinu a snijega ni na vidiku. :D
ne bih da crnjacim ali skijanje i vremensko planiranje funkcionise jedino ako ces ici u alpe. nazalost, na planine na balkanu previse utjecu vremenski uvjeti, a ni globalno zatopljavanje ne pomaze :-?
Slazem se, kod nas je takva situacija da se nikad ne zna sta ce biti, prosla sezona je najbolji primjer
Kako je mali krenuo u skolu vise nemamo potpunu fleksibilnost zbog raspusta,btako da mi je kraj januara najsigurnija opcija, poslije toga svakako ne mozemo isim vikendima ..
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#32 Re: Gdje na zimski odmor 2023/2024

Post by kuli1961 »

Vec odavno rezervisano- Kronplac, Italija, kraj januara 7 dana.
To nekome moze zvucati, pretenciozno, nadmeno, razbacivanje para... Nije tako, evo zasto:
Rijec je o grupi od 4 para- 8 odraslih osoba, dugo godina zajedno skijamo. Neki imaju ove, neki one zelje u pogledu sadrzine hotela, skijalista, itd.
Nasli smo neku "sredinu"- uzimamo hotel sa polupansionom, jer nam je prosto nemoguce uzeti sobe/aparmane, brinuti se o klopi, spremanju klope, uz sve ono sto ide uz obrok, jer nemamo svi iste navike. Soba- nismo zahtjevni, dovoljno da nije kutija sibica. Za dva para je pozeljno da soba ima balkon ili terasu, jer su pušači; ako nema, nema veze. Bazen je pozeljan, a ako ga nema, ili je cijena hotela koji ga ima visa od naseg limita po paru- trazimo hotel bez bazena. Skijaliste- ne zelimo nista ekstremno, a Obertauern smatram ekstremnim. Transport do skijalista je u Austriji i Italiji uvijek savrseno rijesen i besplatan je. Na cijenu ski pasa ne mozemo uticati, a visegodisnje iskustvo nam govori da je u tim zemljama on savrseno uredjen, bez cekanja, zastoja, nestanska struje itd.
Skijalista im uvijek imaju stvaran broj kilometara staza, bas onoliko koliko je deklarisano.
U subotu sam se vratio sa jednog savjetovanja na Jahorini i bio sam šokiran cijenama u Vučku- u januaru, cijena u standard sobi je 370 KM/po osobi???? U EUR, to je oko 2650 EUR za dvoje, 7 HB. Pa da li su normalni???
Cijena mog hotela za ovu sezonu-7 HB, bazen, balkon, soba- cca 30 kvadrata, bus do skijalista preko puta hotela -oko 1720 EUR. Razlika je 930 EUR u "korist" Italije.
Šta još treba objašnjavati?
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3651
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#33 Re: Gdje na zimski odmor 2023/2024

Post by anex »

Super odlično.

Cijena OK za HP i 7 dana...

Jahorinu neći komentarisati...ćuo sam da ne skupo od drugih...
Šteta što je tako...zašto Jahorina ili Bjelašnica nebi bile to što je u Italiji za tebe...
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#34 Re: Gdje na zimski odmor 2023/2024

Post by kuli1961 »

I ja bih volio da skijalista u mojoj zemlji imaju koliko- toliko pristupacne cijene.
Eto, nije tako.
Sad skoknuh na cjenovnik ski pasa Bjelasnice- vise varijanti, a najjeftinija,akcijska prodaja- 5dnevna (pon-pet)- 460 KM?
Hoteli koji nude HB- od 3850 KM do 8350 KM/sedmica????
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#35 Re: Gdje na zimski odmor 2023/2024

Post by Haris033 »

Evo frisko iz Splita..
Sta je ovo.. :-)
Nikad skuplje, a nikad punije.. :roll:
Od jutra na rivi i oko rive se ne može mjesto naći..
Bašte prepune, kao i alkohola i hrane na svakom stolu.
Atmosfera pre, predobra,….odlična! :thumbup:
invazijaleptira
Posts: 8
Joined: 23/06/2021 12:34

#36 Re: Gdje na zimski odmor 2023/2024

Post by invazijaleptira »

...
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3651
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#37 Re: Gdje na zimski odmor 2023/2024

Post by anex »

Do sempembra, cao!
Locked