Gdje na more?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#1 Gdje na more?

Post by stochar »

ima l' ko kakvih ideja?

meni konkretno treba prijedlog za neko mirnije mjesto, s cistom vodom i po mogucnosti sto vise pijeska, gdje se moze otici s djetetom od godinu i pol. ko ima i prijedloge za druge, takodjer su dobro dosli.

takodjer, volio bih cuti i ako je neko negdje imao neka losa iskustva (prljava voda, los smjestaj...), da ih podijeli s nama cisto upozorenja radi...


mi smo prije nekoliko godina bili u H. Novom o kojem sam cuo mnogo toga loseg, ali smo se pozitivno iznenadili. il' su se popravili il' smo mi imali srece, ali bilo je OK.

p.s. znam da je u biti najbolje spiciti negdje u Maroko, Tunis, Egipat i da je Hrvatska relativno skupa, ali sam cuo i da zbog recesije u HR imaju i do 30 posto nize cijene. uglavnom, ide se u HR, i odgovore tipa 'bolje ti je u Maroku' ne prihvatam :)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2 Re: Gdje na more?

Post by Neelix »

bolje ti je u maroku :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#3 Re: Gdje na more?

Post by Neelix »

salu na stranu, nisam bio, ali sam od prijatelja cuo za Mline kao idealno mjesto za mladi par s djetetom :)
User avatar
sposa0408
Posts: 308
Joined: 09/09/2007 10:04
Location: SARAJEVO
Contact:

#4 Re: Gdje na more?

Post by sposa0408 »

S malim djetetom.... hm
Ima vise opcija: Žuljana na Peljescu - prema otvorenom moru, ili Drasnice u MA rivijeri... ili ako vise volis otoke, onda Supetar na Bracu :thumbup:
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#5 Re: Gdje na more?

Post by nino90 »

u orebicu je super, cista voda, ali plaza je kamenita uglavnom, ima jedan jako pjescan dio, previse pjescan
doktor78
Posts: 3015
Joined: 14/09/2006 11:02

#6 Re: Gdje na more?

Post by doktor78 »

Podgora, pogotovo plaza ispred hotela "Salines". Lijepa plaza, puno hladovine...
User avatar
Romeo 80
Posts: 4362
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#7 Re: Gdje na more?

Post by Romeo 80 »

U Slanom je pravo mirno bilo kad sam ja bio zadnji put i plaža je jako fina. To je kad se ide od Neuma recimo prema Dubrovniku... :thumbup:
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#8 Re: Gdje na more?

Post by KIA »

Kada sam bila mala isla sam na Hvar , secam se da su me odveli na jdenu plazu na kojoj sam bukvalno setala kilometar ( lupam , nije kilometar bio sigurno ) u moru , a voda mi je tek doshla do brade , a plaza je biloa pescana ... Elem , to mje bio samo izlet , pa nikako ne mogu da se setim gde je to tacno ... Ako neko zna naziv letovalista ( ili cega vec ) - nek postuje ...
Last edited by KIA on 31/05/2009 23:19, edited 1 time in total.
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#9 Re: Gdje na more?

Post by KIA »

Ove godine u Grcku , naravno , Santorini ...
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#10 Re: Gdje na more?

Post by Dori »

Zuljane su lijepe i mirne....Milna na Bracu takodjer....
Ali meni je za djecu idealna plaza Lumbarda na Korculi
Cistom voda, jaaaaaaaako puno pijeska i plicak jedno 150m.
Za smjestaj nisam sigurna, jer smo mi bili u Orebicu, pa samo samo jedan dan bili tamo. Ali raspitaj se malo. Sumnjam da je ista bolje/gore od ostatka Hrvatske...

Image
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#11 Re: Gdje na more?

Post by chuchumbamayumbe »

Tucepi su odlicni, jeste da ces slabo naci pijeska, ali je tu sve sto ti treba a shljunak je pravo sitan.
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#12 Re: Gdje na more?

Post by Erzsebet »

Sreser na Pelješcu ti je idealan. Imam tamo kuću i već godinama ljetujem, za mlade/starije parove je odlično, za djecu također. Na plaži je plićak sve do prvog otoka, plaža je šljunkovita, ali je pijesak u moru, što je mnogima idealno, jer se ne zavlači u sve rupe na tijelu :). Relativno jeftino i vrlo mirno, a blizu je Žuljana, Drače, Trpanj i mnogo drugih lijepih mjesta. Ići ću uskoro, pa ti mogu poslati neke brojeve telefona domaćina, ako želiš.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#13 Re: Gdje na more?

Post by stochar »

Neelix wrote:bolje ti je u maroku :D
znao sam da ce neko ovo ispaliti (ja bih prvi da je neko stavio post slican mom) :)

helem, hvala na prijedlozima, bice ozbiljno razmotreni pa vam javim kako je bilo :)
User avatar
clav
Posts: 848
Joined: 12/07/2008 23:38

#14 Re: Gdje na more?

Post by clav »

Pjeska ima i u mjestu Srebreno blizu Dubrovnika. Onako malo mjestasce, mirno, fino, voda fina, bas je bilo dosta ljudi s malom djecom, cini mi se mnogo vise nego u drugim mjestima, a cijene su normalne.

p.s. zna li iko kakve su cijene ovog ljeta za egipat?
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#15 Re: Gdje na more?

Post by Dori »

clav wrote:Pjeska ima i u mjestu Srebreno blizu Dubrovnika. Onako malo mjestasce, mirno, fino, voda fina, bas je bilo dosta ljudi s malom djecom, cini mi se mnogo vise nego u drugim mjestima, a cijene su normalne.

p.s. zna li iko kakve su cijene ovog ljeta za egipat?
Imate cjenovnik na stranici Relax-a http://www.relaxtours.com/putovanja/putovanja.html, mada ako ste bez djece i prevelikih obaveza preporucujem putovanje preko Srbijanskih agencija....
Za cijenu u Relax-u za 7 dana, preko Srbije dobijete 12 dana (s tim da placate prevoz za Beograd).
Ja licno idem preko Beograda, jer Relax ne radi Hurghadu u julu, a mom drustvu i meni je samo taj termin odgovarao....
Ovdje sam sve uplatila i organizovala preko BH Passport-a.
User avatar
clav
Posts: 848
Joined: 12/07/2008 23:38

#16 Re: Gdje na more?

Post by clav »

hvala :)
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#17 Re: Gdje na more?

Post by amrica »

KIA wrote:Kada sam bila mala isla sam na Hvar , secam se da su me odveli na jdenu plazu na kojoj sam bukvalno setala kilometar ( lupam , nije kilometar bio sigurno ) u moru , a voda mi je tek doshla do brade , a plaza je biloa pescana ... Elem , to mje bio samo izlet , pa nikako ne mogu da se setim gde je to tacno ... Ako neko zna naziv letovalista ( ili cega vec ) - nek postuje ...
Ako mislis na uvale okrenute prema kopnu, to je vjerovatno Mlaska, prije rata bio kamp, sa restoranom, prelijepo mjesto. Tacno si ga opisala, plitka voda, mozda metar dubine, malo vise, mekani pjesak na dnu, fantazija. Poslije nisam isla, cula sam da je napucano i skupo.... Uglavnom raja dolazi brodicima, mada ima i neki put za aute.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#18 Re: Gdje na more?

Post by kockica_kockica »

gazija88 wrote:ove godine u doboj na more.

plaza je podaleko ali je jeftinije :thumbup:
Koni55
Posts: 2
Joined: 03/06/2009 23:22

#19 Re: Gdje na more?

Post by Koni55 »

Brela definitivno, plaza je predivna u sumi. Na plazi imas sve od trafike, prodavnice, kafane, WC, ma divota. U septembru je najljepse. Ako ides iz Sarajeva, najblizi put je preko Livna i granicnog prijelaza cistra provo, ma za 3,5 sati si dole, sto nije puno za bebu :)
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#20 Re: Gdje na more?

Post by osa »

crikenica, blizu a džabe.
bosna123
Posts: 1421
Joined: 24/09/2008 10:40

#21 Re: Gdje na more?

Post by bosna123 »

osa wrote:crikenica, blizu a džabe.
Crikvenica je meni dosadna. Korcula, Hvar, Istra...moje omiljene destinacije...
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#22 Re: Gdje na more?

Post by safran »

Mlini i Srebreno su susjedna mjesta - negdje na pola puta između Dubrovnika i Cavtata i oko 1/2 sata od Trebinja. Ako zelis pijesak ides u Srebreno a moze se naci i hlada. Za debelu hladovinu i miris borova na plazu prema Mlinima a tu se i odraslima lijepo kupati. Posebno je lijepo setaliste uz plazu pred vecer - ziher dobro spavanje :zzzz: Nije nesto dinamicno ali bice da u tvom slucaju to nije ni bitno
User avatar
djordje5
Posts: 49
Joined: 09/06/2009 20:35

#23 Re: Gdje na more?

Post by djordje5 »

KIA wrote:Kada sam bila mala isla sam na Hvar , secam se da su me odveli na jdenu plazu na kojoj sam bukvalno setala kilometar ( lupam , nije kilometar bio sigurno ) u moru , a voda mi je tek doshla do brade , a plaza je biloa pescana ... Elem , to mje bio samo izlet , pa nikako ne mogu da se setim gde je to tacno ... Ako neko zna naziv letovalista ( ili cega vec ) - nek postuje ...
Draga moja ti si bila na jednoj plazi koja se nalazi uz mjesto koje se zove Jelsa na Hvaru a ako se sjecas iznad plaze se nalaze teniski tereni... e sad ja hocu da te pitam sta ti mislis ove godine gdje na more??
pozz iz Banja Luke
User avatar
A-R-N-I
Posts: 599
Joined: 14/02/2007 00:06
Location: Sarajevo

#24 Re: Gdje na more?

Post by A-R-N-I »

Vodice :D :D :D :thumbup:
hadzofield
Posts: 1411
Joined: 07/12/2008 19:27

#25 Re: Gdje na more?

Post by hadzofield »

Ma Neum :)
Post Reply