Gdje na more ove godine

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Lekler
Posts: 311
Joined: 13/05/2009 14:01
Location: Memli strana

#27 Re: Gdje na more ove godine

Post by Lekler »

Znal neko agenciju ili osoubu koja organizuje vikende na moru sa prevozom i smjestajem za jednu ili dvije noci?
nellismo
Posts: 214
Joined: 08/10/2014 18:17

#28 Re: Gdje na more ove godine

Post by nellismo »

Lekler wrote:Znal neko agenciju ili osoubu koja organizuje vikende na moru sa prevozom i smjestajem za jednu ili dvije noci?
Centroprevoz je prije imao te aranžmane, imaju u papagajci sjedište. Pa probaj nazvati
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#29 Re: Gdje na more ove godine

Post by vjesticanametli »

eno kod binga na stupu imas papir....nisam dobro vidjela...neko oglasava podace, gradac i zaostrog...cijena smjesna.....idi s penzionerima tj. omlaTinom :D
User avatar
Lekler
Posts: 311
Joined: 13/05/2009 14:01
Location: Memli strana

#30 Re: Gdje na more ove godine

Post by Lekler »

vjesticanametli wrote:eno kod binga na stupu imas papir....nisam dobro vidjela...neko oglasava podace, gradac i zaostrog...cijena smjesna.....idi s penzionerima tj. omlaTinom :D
Ma skontali smo se idemo mojim autom ipak.Peglancija ce biti jedino nac smjestaj za 2 noci.
cekek
Posts: 343
Joined: 21/06/2015 12:47

#31 Re: Gdje na more ove godine

Post by cekek »

Da li se iko pozabavio Albanijom kao odredištem, navodno je južni dio prekrasan. Neko bio ili zna nekoga ko je bio???
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#32 Re: Gdje na more ove godine

Post by Zviz »

cekek wrote:Da li se iko pozabavio Albanijom kao odredištem, navodno je južni dio prekrasan. Neko bio ili zna nekoga ko je bio???
Isli poznanici u juzni dio Albanije. Po slikama koje su stavili na facebook, pusto a ni more nije bilo cemu, plaza doslovice betonska a u vodi velika kamenja, ko zelenkasta voda. Kazu jeftino bilo - ali je doslovice koliko para toliko muzike. Imali su nikakva ocekivanja pa nisu razocarani.
cekek
Posts: 343
Joined: 21/06/2015 12:47

#33 Re: Gdje na more ove godine

Post by cekek »

Pih, baš neki dan čitam kako je jug neopisivo lijep, ljudi uslužni, samo što ne propjevaš od ljepote. Zato i lupim pitanje ovdje.
I sad od tebe totalna kontra...pa hajd budi pametan :D :thumbup:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#34 Re: Gdje na more ove godine

Post by KatarinaKosaca »

Pa, što je ružno ako je more "zelenkasto", a u njemu velika kamenja? :?

Ja, mrzim španske (jug i istok, sjever je bolji, ali je more puno struja jakih), duge kilometasrke plaže, suncobrane bez iti jednog drveta i muljavu vodu u koju si piššššš, a onaj pjesak se dgine pa je sve muljavo, prljavo... kamena obala puno čišća i bolja :thumbup:
User avatar
-TheChosenOne-
Posts: 200
Joined: 09/07/2009 22:41

#35 Re: Gdje na more ove godine

Post by -TheChosenOne- »

Zviz wrote:
cekek wrote:Da li se iko pozabavio Albanijom kao odredištem, navodno je južni dio prekrasan. Neko bio ili zna nekoga ko je bio???
Isli poznanici u juzni dio Albanije. Po slikama koje su stavili na facebook, pusto a ni more nije bilo cemu, plaza doslovice betonska a u vodi velika kamenja, ko zelenkasta voda. Kazu jeftino bilo - ali je doslovice koliko para toliko muzike. Imali su nikakva ocekivanja pa nisu razocarani.
Ne pričaj gluposti ako nisi sam bio. More u južnom dijelu Albanije je čišće nego bilo gdje na hrvatskoj ili crnogorskoj obali. Plaže nisu betonske, nego uglavnom šljunčane. Voda nije zelenkasta, nego azurno plava. Jedino što si istinito napisao je to da je jeftino, što stvarno i jest.
cekek
Posts: 343
Joined: 21/06/2015 12:47

#36 Re: Gdje na more ove godine

Post by cekek »

...i to je šta sam i ja čuo pa me baš zanimalo.
@Chosen - ti lično bio tamo?
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#37 Re: Gdje na more ove godine

Post by Zviz »

-TheChosenOne- wrote:
Zviz wrote:
cekek wrote:Da li se iko pozabavio Albanijom kao odredištem, navodno je južni dio prekrasan. Neko bio ili zna nekoga ko je bio???
Isli poznanici u juzni dio Albanije. Po slikama koje su stavili na facebook, pusto a ni more nije bilo cemu, plaza doslovice betonska a u vodi velika kamenja, ko zelenkasta voda. Kazu jeftino bilo - ali je doslovice koliko para toliko muzike. Imali su nikakva ocekivanja pa nisu razocarani.
Ne pričaj gluposti ako nisi sam bio. More u južnom dijelu Albanije je čišće nego bilo gdje na hrvatskoj ili crnogorskoj obali. Plaže nisu betonske, nego uglavnom šljunčane. Voda nije zelenkasta, nego azurno plava. Jedino što si istinito napisao je to da je jeftino, što stvarno i jest.
Ako su coravi bili slike sigurno nisu. A postavit cu dvije tri pa gledaj. O tome o cemu ti pises ni na jednoj fotografini nije ni za vidjeti. Sto cak sve je prazno bilo i rijec je o kraju junu pocetak jula.
cekek
Posts: 343
Joined: 21/06/2015 12:47

#38 Re: Gdje na more ove godine

Post by cekek »

Onaaaaj, odoh ja u Crikvenicu, samo se mojne svađati kakvo more Albanija ima :D

Mada, avanture radi treba otići
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#39 Re: Gdje na more ove godine

Post by Ned071 »

Ko misli u albaniju saranda za preporuku... Imal ko preporuku za cg, da je djeci ok?
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#40 Re: Gdje na more ove godine

Post by Haris033 »

Ned071 wrote:Ko misli u albaniju saranda za preporuku...
Interesantno

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/918 ... carlo.html
to je to
Posts: 323
Joined: 13/07/2008 00:45

#41 Re: Gdje na more ove godine

Post by to je to »

Ja upravo na plaži u Sarandi. jedan dio plaže je šljunak a drugi dio pijesak. More čisto, ponekad vjetar donese neku travu, ali ništa strašno. Nema hlada ali su postavljeni suncobrani (500-800 leka suncobran i 2 ležaljke). U nekim hotelima je to već uračunato u cijenu. Ovo je najčistija plaža koju sam vidjela (privatna), papirića nema.
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#42 Re: Gdje na more ove godine

Post by aldm »

Kako doci na Korculu iz Sarajeva? Gdje je najbolje na trajekt, koliko traje voznja trajektom i koliko kosta? Hvala :)
Haris033 wrote:A zašto ne Korčula? :-D

Moj prvi odlazak na Korčulu je bio 2000. godine, a na nagovor prijateljica (danas se ispostavilo najboljih), koje su sa očeve strane porijeklom iz Korčule. Iste imaju porodičnu kuću u centru Starog Grada (tik pored kuće Marka Pola) i još jednu garsonjeru, takođe u centru Starog Grada, a u kojoj najčešće boravim. Kako sam upoznao grad, tako se i rodila ljubav, što prema gradu, tako i prema otoku i ljudima koji žive tamo. Od te 2000. godine pa do danas u Korčuli sam bio bezbroj puta, a svakim novim dolaskom upoznajem nešto novo...

Savjet za one koji se odluče da godišnji odmor provedu u Korčuli, je da obavezno krenu automobilom.

Jednostavno, bez automobila dosta toga možete propustiti. Ako ste već krenuli automobilom, obavezno krenite put Vela Luke. Vela Luka je od Korčule udaljena 42 km novo asfaltiranim putem (idealan za vožnju), a ono što vidite na tom putu se jednostavno ne može opisati. Mjesta, poput kontinentalnih kao što su Pupnat, Smokvica, Čara i Blato, te Pupnatska luka, Brna, Prižba, Zavalatica, Prigradica koje nalaze uz obalu, Vas očaraju svojom ljepotom, a more i plaže su priče same za sebe... Pogotovo Pupnatska luka, Prižba i Zavalatica gdje je more tako čisto i tirkizno plave boje, baš kao iz filmova! :dance:

Zavalatica:
Image
Image
Image

Prižba:
Image
Image

Pupnatska luka:
Image
Image

Što se tiče samog grada Vela Luka, nije me baš pretjerano oduševio. Luka kao luka, marina, par kafića i to je to...

Osim ovih gore nabrojanih mjesta, obavezno treba svratiti i do Lumbarde, kako na plažu Pržina tako i Bili žal, a koji su udaljeni 5 min. vožnje od grada Korčule. Specifično za obje plaže je da su pješčane, da nema hladovine, te da je more plitko (cca 1 m dubine na udaljenosti do 500 m) i ubilo se za igranja picigina i ne izlaziti iz istog, osim ako ne želite da budete crveni ko "rak" u roku od jednog sata. :-D

Lumbarda:
Pržina
Image
Image

Bilin žal
Image

Takođe, trebate obići i otok Badiju koji je udaljen 5 min. vožnje čamcem, a koji ide iz Korčule svakih 30 min. Na Badiji se nalazi manastir i sportski tereni (možete igrati košarku, tenis, fudbal il i mini golf, a sve to u hladovini i mirisu borovine), gdje su prije rata na pripreme dolazili veliki ex YU fudbalski klubovi, te poznati sportisti. Omiljeno je mjesto Janice i Ivice Kostelić. Nemojte se iznenaditi, dok se sunčate, ako vidite srnu, jelena, jer ih na tom ostrvu ima mnogo... :thumbup:

Badija:
Image
Image
Image


A što se tiče samog grada, ne znam od čega bi počeo... Od jutarnje kafe/pive u "Galeriji", "Akademiji" ili pored "stepenica", pa do kupanja kod "Sv. Nikole", na "Puntinu", "Iza grada" ili na gradskoj plaži (meni najgora opcija), te večernjeg izlaska, đira do Bon Repoa kroz borovu šumu, zatim na obavezno piće u Dos Locos ili lokalnu diskoteku pored "topova" (dok sam bio mlađi :lol: )...
Od konoba, najbolja je ona do rodne kuće Marka Pola, a koja se zove "Adio Mare". Tu sam vidio Jamie Olivera prije dvije godine. Konoba ima dugogodišnju tradiciju i posebna je po tome što radi nekih par sati, gdje samo dođeš, pojedeš i razguliš, i naravno, po izvrsnoj mediteranskoj hrani... Ostale konobe su klasika.

Moram još napomenuti za sve one koji idu u Split na sajam nautike, da je korčulanska riva sama od sebe sajam, obzirom na broj jahti koje svakodnevno uplovljavaju u istu... Stvarno, ni preko tv-a nisam vidio toliki broj skupocjenih jahti na jednom mjestu. Bude onih od par miliona evrića, pa do onih koje su neprocijenjive. :dance:

U Korčuli od turista najviše ima slovenaca i talijana, a u zadnje vrijeme i dosta beograđana, s tim da bosanaca skoro pa i nema nikako... Nisu rijetki dolasci turista iz kruzera koji se usidre na kilometar od Starog Grada. Uglavnom, Korčula zaista ima dosta toga za ponuditi... :thumbup:

Negdje iza 20.08. idem u Korčulu na odmor, pa drage forumašice i forumaši koji se zateknete tamo u to vrijeme, vrlo rado Vam se mogu ponuditi za info i sl.. :lol:
Korčula:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Dos Locos
Image

Adio Mare
Image
Image

Boogie Jungle Lounge Bar
Image
Image
Image

Maksimilijan Garden – Lounge and Beach Bar - Moje omiljeno mjesto - Mjesto sa najboljim pogledom, hranom, poćem i muzikom (Cafe del mar) :thumbup:
http://www.tripadvisor.com/Restaurant_R ... lmati.html
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#43 Re: Gdje na more ove godine

Post by musicman80 »

Joj sto raja dobro bojkotujete hrvatsko. :D
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#44 Re: Gdje na more ove godine

Post by Haris033 »

aldm wrote:Kako doci na Korculu iz Sarajeva? Gdje je najbolje na trajekt, koliko traje voznja trajektom i koliko kosta? Hvala :)
Najbolji i najbrži put za Korčulu ti je Sarajevo-Mostar-Stolac-GP Čepikuće-Ston-Orebić, trajekt Orebić-Dominče (vožnja trajektom cca 15 min, cijena karte cca 57 KM ukupno za oba smjera za 2 osobe i po redu plovidbe ima ga svakih pola sata) - Korčula. :izet:

U jednom smjeru, vozilo 76 KN, 1 osoba 16 KN.

http://www.agencija-zolpp.hr/Portals/12 ... %C4%87.pdf
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#45 Re: Gdje na more ove godine

Post by aldm »

Hvala @haris :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#46 Re: Gdje na more ove godine

Post by amar1994 »

Haris033 wrote:A zašto ne Korčula? :-D

Moj prvi odlazak na Korčulu je bio 2000. godine, a na nagovor prijateljica (danas se ispostavilo najboljih), koje su sa očeve strane porijeklom iz Korčule. Iste imaju porodičnu kuću u centru Starog Grada (tik pored kuće Marka Pola) i još jednu garsonjeru, takođe u centru Starog Grada, a u kojoj najčešće boravim. Kako sam upoznao grad, tako se i rodila ljubav, što prema gradu, tako i prema otoku i ljudima koji žive tamo. Od te 2000. godine pa do danas u Korčuli sam bio bezbroj puta, a svakim novim dolaskom upoznajem nešto novo...

Savjet za one koji se odluče da godišnji odmor provedu u Korčuli, je da obavezno krenu automobilom.

Jednostavno, bez automobila dosta toga možete propustiti. Ako ste već krenuli automobilom, obavezno krenite put Vela Luke. Vela Luka je od Korčule udaljena 42 km novo asfaltiranim putem (idealan za vožnju), a ono što vidite na tom putu se jednostavno ne može opisati. Mjesta, poput kontinentalnih kao što su Pupnat, Smokvica, Čara i Blato, te Pupnatska luka, Brna, Prižba, Zavalatica, Prigradica koje nalaze uz obalu, Vas očaraju svojom ljepotom, a more i plaže su priče same za sebe... Pogotovo Pupnatska luka, Prižba i Zavalatica gdje je more tako čisto i tirkizno plave boje, baš kao iz filmova! :dance:

Zavalatica:
Image
Image
Image

Prižba:
Image
Image

Pupnatska luka:
Image
Image

Što se tiče samog grada Vela Luka, nije me baš pretjerano oduševio. Luka kao luka, marina, par kafića i to je to...

Osim ovih gore nabrojanih mjesta, obavezno treba svratiti i do Lumbarde, kako na plažu Pržina tako i Bili žal, a koji su udaljeni 5 min. vožnje od grada Korčule. Specifično za obje plaže je da su pješčane, da nema hladovine, te da je more plitko (cca 1 m dubine na udaljenosti do 500 m) i ubilo se za igranja picigina i ne izlaziti iz istog, osim ako ne želite da budete crveni ko "rak" u roku od jednog sata. :-D

Lumbarda:
Pržina
Image
Image

Bilin žal
Image

Takođe, trebate obići i otok Badiju koji je udaljen 5 min. vožnje čamcem, a koji ide iz Korčule svakih 30 min. Na Badiji se nalazi manastir i sportski tereni (možete igrati košarku, tenis, fudbal il i mini golf, a sve to u hladovini i mirisu borovine), gdje su prije rata na pripreme dolazili veliki ex YU fudbalski klubovi, te poznati sportisti. Omiljeno je mjesto Janice i Ivice Kostelić. Nemojte se iznenaditi, dok se sunčate, ako vidite srnu, jelena, jer ih na tom ostrvu ima mnogo... :thumbup:

Badija:
Image
Image
Image


A što se tiče samog grada, ne znam od čega bi počeo... Od jutarnje kafe/pive u "Galeriji", "Akademiji" ili pored "stepenica", pa do kupanja kod "Sv. Nikole", na "Puntinu", "Iza grada" ili na gradskoj plaži (meni najgora opcija), te večernjeg izlaska, đira do Bon Repoa kroz borovu šumu, zatim na obavezno piće u Dos Locos ili lokalnu diskoteku pored "topova" (dok sam bio mlađi :lol: )...
Od konoba, najbolja je ona do rodne kuće Marka Pola, a koja se zove "Adio Mare". Tu sam vidio Jamie Olivera prije dvije godine. Konoba ima dugogodišnju tradiciju i posebna je po tome što radi nekih par sati, gdje samo dođeš, pojedeš i razguliš, i naravno, po izvrsnoj mediteranskoj hrani... Ostale konobe su klasika.

Moram još napomenuti za sve one koji idu u Split na sajam nautike, da je korčulanska riva sama od sebe sajam, obzirom na broj jahti koje svakodnevno uplovljavaju u istu... Stvarno, ni preko tv-a nisam vidio toliki broj skupocjenih jahti na jednom mjestu. Bude onih od par miliona evrića, pa do onih koje su neprocijenjive. :dance:

U Korčuli od turista najviše ima slovenaca i talijana, a u zadnje vrijeme i dosta beograđana, s tim da bosanaca skoro pa i nema nikako... Nisu rijetki dolasci turista iz kruzera koji se usidre na kilometar od Starog Grada. Uglavnom, Korčula zaista ima dosta toga za ponuditi... :thumbup:

Korčula:
Image

Image

Image

Image

Image


Dos Locos
Image

Adio Mare
Image
Image

Meni najdraže mjesto - Maksimilijan Garden, Lounge and Beach Bar
Image
Image
Image
Image
Joj Hare , znam je napamet , odlicna destinacija :thumbup: :thumbup:

Najbolji su mi oni restorani uz zidine , a stalno vjetar puse :thumbup: , samo cijene ubise :-) :lol: :run:

Pa Lumbarda , pa Badija , pa malo Vela Luka :) 8-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#47 Re: Gdje na more ove godine

Post by bitanga_sa_otesa »

ja cu u miljevinu na more ove godine..
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#48 Re: Gdje na more ove godine

Post by amar1994 »

:D :D

Hoces li obici piramide :skoljka:
Last edited by amar1994 on 09/08/2017 22:03, edited 1 time in total.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#49 Re: Gdje na more ove godine

Post by dadoka84 »

Stvarno je odlična ponuda u foći ove godine. Plaže čiste, more kristalno, konobe na svakom ćošku :)
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#50 Re: Gdje na more ove godine

Post by aldm »

Pošto rekoste da ima dosta toga obići na Korčuli, isplati li se ići na 5 dana? Morat ću skratiti odmor jer moram na jednu svadbu pa krećem 3 dana kasnije nego sam planirao, a volio bih se malo i odmoriti. Po onome što je napisao, sedmica bi bila minimum da se obiđe ovo sve, a plus izgubi se vremena i na trajekt i sve te zezancije. Šta mislite?
Post Reply