Gdje na more ove godine

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

otoka92
Posts: 17
Joined: 05/06/2013 18:10

#1 Gdje na more ove godine

Post by otoka92 »

Vozdra svima. Mozeli mi neko preporuciti neke fine apartmane ili mozda citava kuca na iznajmljivanje hrvatskom primorju (makarska rivijera ali samo NE Makarska ili cak mozda ostrva Hvar, Brac). Prije par godina sam bio iznajmio dva apartmana u kuci u Tucepima odmah do mora i bilo je fino(malo namjestaj star). Drugi put sam bio u Algi i to je bilo nako. Vise volim slobodu apartmana koji su odmah do mora. Ako neko zna neka preporuci. Hvala unaprijed. :-D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2 Re: Gdje na more ove godine

Post by bitanga_sa_otesa »

ja idem u miljevinu na more ove godine,otvorila se nova pjescana plaza i bungalovi :)
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#3 Re: Gdje na more ove godine

Post by Haris033 »

A zašto ne Korčula? :-D

Moj prvi odlazak na Korčulu je bio 2000. godine, a na nagovor prijateljica (danas se ispostavilo najboljih), koje su sa očeve strane porijeklom iz Korčule. Iste imaju porodičnu kuću u centru Starog Grada (tik pored kuće Marka Pola) i još jednu garsonjeru, takođe u centru Starog Grada, a u kojoj najčešće boravim. Kako sam upoznao grad, tako se i rodila ljubav, što prema gradu, tako i prema otoku i ljudima koji žive tamo. Od te 2000. godine pa do danas u Korčuli sam bio bezbroj puta, a svakim novim dolaskom upoznajem nešto novo...

Savjet za one koji se odluče da godišnji odmor provedu u Korčuli, je da obavezno krenu automobilom.

Jednostavno, bez automobila dosta toga možete propustiti. Ako ste već krenuli automobilom, obavezno krenite put Vela Luke. Vela Luka je od Korčule udaljena 42 km novo asfaltiranim putem (idealan za vožnju), a ono što vidite na tom putu se jednostavno ne može opisati. Mjesta, poput kontinentalnih kao što su Pupnat, Smokvica, Čara i Blato, te Pupnatska luka, Brna, Prižba, Zavalatica, Prigradica koje nalaze uz obalu, Vas očaraju svojom ljepotom, a more i plaže su priče same za sebe... Pogotovo Pupnatska luka, Prižba i Zavalatica gdje je more tako čisto i tirkizno plave boje, baš kao iz filmova! :dance:

Zavalatica:
Image
Image
Image

Prižba:
Image
Image

Pupnatska luka:
Image
Image

Što se tiče samog grada Vela Luka, nije me baš pretjerano oduševio. Luka kao luka, marina, par kafića i to je to...

Osim ovih gore nabrojanih mjesta, obavezno treba svratiti i do Lumbarde, kako na plažu Pržina tako i Bili žal, a koji su udaljeni 5 min. vožnje od grada Korčule. Specifično za obje plaže je da su pješčane, da nema hladovine, te da je more plitko (cca 1 m dubine na udaljenosti do 500 m) i ubilo se za igranja picigina i ne izlaziti iz istog, osim ako ne želite da budete crveni ko "rak" u roku od jednog sata. :-D

Lumbarda:
Pržina
Image
Image

Bilin žal
Image

Takođe, trebate obići i otok Badiju koji je udaljen 5 min. vožnje čamcem, a koji ide iz Korčule svakih 30 min. Na Badiji se nalazi manastir i sportski tereni (možete igrati košarku, tenis, fudbal il i mini golf, a sve to u hladovini i mirisu borovine), gdje su prije rata na pripreme dolazili veliki ex YU fudbalski klubovi, te poznati sportisti. Omiljeno je mjesto Janice i Ivice Kostelić. Nemojte se iznenaditi, dok se sunčate, ako vidite srnu, jelena, jer ih na tom ostrvu ima mnogo... :thumbup:

Badija:
Image
Image
Image


A što se tiče samog grada, ne znam od čega bi počeo... Od jutarnje kafe/pive u "Galeriji", "Akademiji" ili pored "stepenica", pa do kupanja kod "Sv. Nikole", na "Puntinu", "Iza grada" ili na gradskoj plaži (meni najgora opcija), te večernjeg izlaska, đira do Bon Repoa kroz borovu šumu, zatim na obavezno piće u Dos Locos ili lokalnu diskoteku pored "topova" (dok sam bio mlađi :lol: )...
Od konoba, najbolja je ona do rodne kuće Marka Pola, a koja se zove "Adio Mare". Tu sam vidio Jamie Olivera prije dvije godine. Konoba ima dugogodišnju tradiciju i posebna je po tome što radi nekih par sati, gdje samo dođeš, pojedeš i razguliš, i naravno, po izvrsnoj mediteranskoj hrani... Ostale konobe su klasika.

Moram još napomenuti za sve one koji idu u Split na sajam nautike, da je korčulanska riva sama od sebe sajam, obzirom na broj jahti koje svakodnevno uplovljavaju u istu... Stvarno, ni preko tv-a nisam vidio toliki broj skupocjenih jahti na jednom mjestu. Bude onih od par miliona evrića, pa do onih koje su neprocijenjive. :dance:

U Korčuli od turista najviše ima slovenaca i talijana, a u zadnje vrijeme i dosta beograđana, s tim da bosanaca skoro pa i nema nikako... Nisu rijetki dolasci turista iz kruzera koji se usidre na kilometar od Starog Grada. Uglavnom, Korčula zaista ima dosta toga za ponuditi... :thumbup:

Korčula:
Image

Image

Image

Image

Image


Dos Locos
Image

Adio Mare
Image
Image

Meni najdraže mjesto - Maksimilijan Garden, Lounge and Beach Bar
Image
Image
Image
Image
Last edited by Haris033 on 04/08/2017 12:57, edited 4 times in total.
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#4 Re: Gdje na more ove godine

Post by amiliana »

Dubrovnik
sickle_and_hammer
Posts: 389
Joined: 05/09/2012 20:27

#5 Re: Gdje na more ove godine

Post by sickle_and_hammer »

Tuzla!







:D
Naslovnica
Posts: 27929
Joined: 20/03/2013 15:38

#6 Re: Gdje na more ove godine

Post by Naslovnica »

Doboj.
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#7 Re: Gdje na more ove godine

Post by Red Wolf »

amiliana wrote:Dubrovnik
Eki dubrovnik
User avatar
Logovan
Posts: 94405
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8 Re: Gdje na more ove godine

Post by Logovan »

Pelješac.
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#9 Re: Gdje na more ove godine

Post by amiliana »

Logovan wrote:Pelješac.
Pustara :skoljka:
mudrac2
Posts: 994
Joined: 29/01/2015 13:00

#10 Re: Gdje na more ove godine

Post by mudrac2 »

ja sam hrvatsku davno otkačio, možda ove godine skoknem do albanije.
User avatar
Logovan
Posts: 94405
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11 Re: Gdje na more ove godine

Post by Logovan »

amiliana wrote:
Logovan wrote:Pelješac.
Pustara :skoljka:
Šta pustara?
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#12 Re: Gdje na more ove godine

Post by amiliana »

Logovan wrote:
amiliana wrote:
Logovan wrote:Pelješac.
Pustara :skoljka:
Šta pustara?
Znaci pusto nema nista navecer ja sam omladina mene zanimaju samo nocni klubovi i provod do zore :D
User avatar
Logovan
Posts: 94405
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#13 Re: Gdje na more ove godine

Post by Logovan »

amiliana wrote: Znaci pusto nema nista navecer ja sam omladina mene zanimaju samo nocni klubovi i provod do zore :D
Pa ako nema noćnih klubova u kojima ostaješ do zore, ne znači da je pustara. Ne gledaj tako površno što se tiče odlaska na more.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#14 Re: Gdje na more ove godine

Post by Edin H. »

Invazija na Sutorinu :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#15 Re: Gdje na more ove godine

Post by muha_sa »

User avatar
Logovan
Posts: 94405
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#16 Re: Gdje na more ove godine

Post by Logovan »

Edin H. wrote:Invazija na Sutorinu :D
:lol: :D :thumbup:
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#17 Re: Gdje na more ove godine

Post by amiliana »

Logovan wrote:
amiliana wrote: Znaci pusto nema nista navecer ja sam omladina mene zanimaju samo nocni klubovi i provod do zore :D
Pa ako nema noćnih klubova u kojima ostaješ do zore, ne znači da je pustara. Ne gledaj tako površno što se tiče odlaska na more.
Takva mjesta su vise za penzionere i one koji zele mir navecer malo da prosetaju pored mora ili sjede na terasi i spavanje.A meni koja sam dosta mladja to nije interesantno i prije ce me zanimati jedan Dubrovnik koji je pun stranaca i nocnih klubova nego Peljesac.
User avatar
Logovan
Posts: 94405
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#18 Re: Gdje na more ove godine

Post by Logovan »

amiliana wrote:
Logovan wrote:
amiliana wrote: Znaci pusto nema nista navecer ja sam omladina mene zanimaju samo nocni klubovi i provod do zore :D
Pa ako nema noćnih klubova u kojima ostaješ do zore, ne znači da je pustara. Ne gledaj tako površno što se tiče odlaska na more.
Takva mjesta su vise za penzionere i one koji zele mir navecer malo da prosetaju pored mora ili sjede na terasi i spavanje.A meni koja sam dosta mladja to nije interesantno i prije ce me zanimati jedan Dubrovnik koji je pun stranaca i nocnih klubova nego Peljesac.
Pa tebe kada prođe taj pubertet, onda ćeš shvatiti da nije sve do noćnih klubova.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#19 Re: Gdje na more ove godine

Post by Bodkin »

amiliana wrote:
Logovan wrote:
amiliana wrote: Znaci pusto nema nista navecer ja sam omladina mene zanimaju samo nocni klubovi i provod do zore :D
Pa ako nema noćnih klubova u kojima ostaješ do zore, ne znači da je pustara. Ne gledaj tako površno što se tiče odlaska na more.
Takva mjesta su vise za penzionere i one koji zele mir navecer malo da prosetaju pored mora ili sjede na terasi i spavanje.A meni koja sam dosta mladja to nije interesantno i prije ce me zanimati jedan Dubrovnik koji je pun stranaca i nocnih klubova nego Peljesac.
Kakve glupe predrasude :D
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#20 Re: Gdje na more ove godine

Post by amiliana »

Bodkin wrote:
Kakve glupe predrasude :D
Kazem nije za omladinu

Pozzz
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#21 Re: Gdje na more ove godine

Post by underground »

Idi u Crnu Goru, jeftinije, bolje, ljudi ljubazniji itd...sta ste zapeli za tu Makarsku, promjeni malo
otoka92
Posts: 17
Joined: 05/06/2013 18:10

#22 Re: Gdje na more ove godine

Post by otoka92 »

Mozeli neko preporuciti neke fine apartmane u Tucepima.

pozdrav.
edina_
Posts: 42
Joined: 24/08/2011 20:41

#23 Re: Gdje na more ove godine

Post by edina_ »

Pozdrav svima, da li mi neko moze preporuciti neko fino i povoljno mjesto na Korčuli ?
Hvala :) :)
User avatar
DuckZz
Posts: 3089
Joined: 07/05/2012 18:12

#24 Re: Gdje na more ove godine

Post by DuckZz »

Kakve preporuke za mjesta na Makarskoj rivijeri za ljude omladinu ? Ne mislim odmah na disko ali onako da ima raje da hoda gradom poslje 10 ...
Nisam bio u Gracu jedno 5 godina pa me zanima da li vrijedi dole tražit prostor ?
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#25 Re: Gdje na more ove godine

Post by sunceKOtepsija »

DuckZz wrote:Kakve preporuke za mjesta na Makarskoj rivijeri za ljude omladinu ? Ne mislim odmah na disko ali onako da ima raje da hoda gradom poslje 10 ...
Nisam bio u Gracu jedno 5 godina pa me zanima da li vrijedi dole tražit prostor ?

grac-nije se puno promjenio
Post Reply