Gdje na more //2018//

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#1 Gdje na more //2018//

Post by nlt »

gdje ćemo ove godine na more
kontam možda Plavi horizonti, Crna Gora
uglavnom nešto za porodicu sa djecom, da ima plićaka i slično...
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#2 Re: Gdje na more //2018//

Post by MensurM »

nlt wrote:gdje ćemo ove godine na more
kontam možda Plavi horizonti, Crna Gora
uglavnom nešto za porodicu sa djecom, da ima plićaka i slično...
Ovo tražiš

https://www.facebook.com/ApartmaniDea/?ref=br_rs

Al već postoji tema
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#3 Re: Gdje na more //2018//

Post by nlt »

ima, ali sad je 2018 :D
ok, skupljamo ponude...
User avatar
cehaja
Posts: 186
Joined: 18/06/2012 01:06

#4 Re: Gdje na more //2018//

Post by cehaja »

Turska
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#5 Re: Gdje na more //2018//

Post by male_okice »

nlt wrote:gdje ćemo ove godine na more
kontam možda Plavi horizonti, Crna Gora
uglavnom nešto za porodicu sa djecom, da ima plićaka i slično...

plavi horizonti su ti plaza, ne mozes tamo stanovati, nego je ogradjen prostor ima parking i plaza+restoran, moras biti npr u Tivtu ili sl...uglavnom je lijepo ali moras ici autom do nje. Mi smo prosle godine bili u Tivtu, racunaj apartmani tipa 30-40 Eura, ja sam preko ove stranice ugovarala smjestaj u CG.
http://www.gdenamore.com/
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#6 Re: Gdje na more //2018//

Post by nlt »

a to je caka znači, vidim na slikama nigdje građevine nikakve
hmmmm
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#7 Re: Gdje na more //2018//

Post by male_okice »

nlt wrote:a to je caka znači, vidim na slikama nigdje građevine nikakve
hmmmm
da nekada je to bilo vojno odmaraliste, pa su oni srusili taj veliki hotel sto je tu bio i mislim da je to prodano arapima, istim onima sto su vlasnici Porto Montenegro u Tivtu ali taj restoran tu i plaza su i dalje u upotrebi , parking nije sad nesto skup za citav dan, a fino je za malu djecu svugdje pijesak i u moru a voda plitka. restoran nudi hranu, pizze itd jedino moras malo vecu kolicinu vode ponijeti sa sobom npr jer ti je voda na plazi skupa u onim malim bocicama, tako da smo mi nas prenosni frizider nosili sa vodom, sokovima i vocem a rucamo tamo u tom restoranu uzmemo palacinke, kafu i tako to...plaza je najbliza Tivtu i Kotoru iz pravca onog tunela.
ima i autobus koji ide bas do plaze svaki dan po par puta.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#8 Re: Gdje na more //2018//

Post by nlt »

pa dobro, auto imamo, to ne bi bio problem, jedino malo je to .....
to sa plažom i da nema nekih dubina je dobro što se djece tiče, treba tražiti onda nešto gdje će apartman biti bliže, da se može pješke do plaže i sl,
a da je opet pogodno sve za djecu
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#9 Re: Gdje na more //2018//

Post by male_okice »

nlt wrote:pa dobro, auto imamo, to ne bi bio problem, jedino malo je to .....
to sa plažom i da nema nekih dubina je dobro što se djece tiče, treba tražiti onda nešto gdje će apartman biti bliže, da se može pješke do plaže i sl,
a da je opet pogodno sve za djecu

u CG je to malo teze, ovako Igalo-Herceg Novi dio ti je onako, nije lose za djecu, jeftin je smjestaj, hrana isto, gore prema onom institutu gdje je ljekovito blato imas prirodnije plaze i malo hlada i plicaka, dole nize su plaze privatne i tu ti je beton beton beton. veliki minus za Ig i HN je to sto je prljavo, al bas je prljavo i u vodi i okolo, ono tipa ako nemas para a hoces na more onda je taj dio dobar. :-D

Budva je puna partijanja pa nije bas prakticno zbog djece, ali je veci izbor plaza, i stari grad je lijep i Sveti Stefan.
U Tivtu je gradska plaza bezveze, malo betona nigdje hlada, u moru gomila kamenja, zato uglavnom svi idu na Plave Horizonte ili ima jos jedna cini mi se zove se Radosnica ili tako nesto isto je lijepo ali mora se autom, i ima jedna divlja plaza kod jednog parka, tu nemas bukvalno tuseva ni nicega ali je mir tisina i ljepota i u gradskoj zoni je.

Bar ima luku tu je bolja opcija Sutomore, Ulcinj je isto jeftin ali je isto poprljav i bolja je opcija ici opet autom na tu njihovu Veliku Plazu a ne na malu gradsku jer kao sto rece prljavo je.

Jedino u Kotoru ne znam kakva je situacija tu smo samo isli u obilazak starog grada i tog dijela jedan dan kad je padala kisa i onako bilo oblacno pa nije bilo bas za kupanja, jos su mi ljudi preporucivali Becice i Meljine kao fina mjesta ali eto nisam bila pa ne bi znala reci.
mnjonja
Posts: 265
Joined: 19/09/2017 09:33

#10 Re: Gdje na more //2018//

Post by mnjonja »

Preporuka hotela u HR, sa punim pansionom ili all incl?
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#11 Re: Gdje na more //2018//

Post by nlt »

znači CG većinom prljava, nema ništa gore od prljavih i zapuštenih plaža, sa kamenjem od kojeg razbijaš koljena
plavi h. opet najbolje od svih možda
ili opet, možda negdje u Hrvatsku
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#12 Re: Gdje na more //2018//

Post by Nadzorna_ploca »

Preskupi vala i Hrvati. Do sad im se gledalo u prste vise ne. Ili Turska ili tako nesto ili nista. U Doboj mi se vise ne ide. A ni na Panoniku.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#13 Re: Gdje na more //2018//

Post by Nisrin »

Hrvatska ili Spanija
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#14 Re: Gdje na more //2018//

Post by male_okice »

Nadzorna_ploca wrote:Preskupi vala i Hrvati. Do sad im se gledalo u prste vise ne. Ili Turska ili tako nesto ili nista. U Doboj mi se vise ne ide. A ni na Panoniku.

jesu, sad maloprije ljudi traze 105 Eura apartman za nas troje za noc blizu Zadra....ono covjece ma daj.
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#15 Re: Gdje na more //2018//

Post by Gandra_1 »

male_okice wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Preskupi vala i Hrvati. Do sad im se gledalo u prste vise ne. Ili Turska ili tako nesto ili nista. U Doboj mi se vise ne ide. A ni na Panoniku.

jesu, sad maloprije ljudi traze 105 Eura apartman za nas troje za noc blizu Zadra....ono covjece ma daj.
Očito im se može, jer svake godine ima sve više turista... Ali neće ni ta povečanja moći vječno...

Druga je stvar što je naš standard slab a da ne govorim sto je vecini dosadilo ici u HR... Smjestaj za iste pare mozes naci bilo gdje u svijetu, kao i na Jadranu..
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#16 Re: Gdje na more //2018//

Post by male_okice »

Gandra_1 wrote:
male_okice wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Preskupi vala i Hrvati. Do sad im se gledalo u prste vise ne. Ili Turska ili tako nesto ili nista. U Doboj mi se vise ne ide. A ni na Panoniku.

jesu, sad maloprije ljudi traze 105 Eura apartman za nas troje za noc blizu Zadra....ono covjece ma daj.
Očito im se može, jer svake godine ima sve više turista... Ali neće ni ta povečanja moći vječno...

Druga je stvar što je naš standard slab a da ne govorim sto je vecini dosadilo ici u HR... Smjestaj za iste pare mozes naci bilo gdje u svijetu, kao i na Jadranu..
slazem se za standard ali ipak 210 KM za jednu noc spavanje za tri osobe bez icega dodatnog je pretjerano, pa jeftinije mozes naci smjestaj po italiji, prijatelji u grckoj prosle godine placali apartman 25 eura...mislim iskreno moj muz da moze dobiti vise od 10 dana slobodno ljeti kad je sezona na poslu nikad mene hr ne bi vidjela ali kad ne moze i onda moram traziti kompromise u smislu da ne mogu trositi puno vrijeme na putovanje do same destinacije.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#17 Re: Gdje na more //2018//

Post by Nisrin »

Maldivi - 500 eur karta iz Beograda i nazad...400 kuna iliti 100tinjak KM smjestaj za dvoje..pogledajte RESTLESS girl FB profil, djevojka je trenutno tamo :D
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#18 Re: Gdje na more //2018//

Post by vazi »

Azurna obala , od 130€ pa na dalje noc za 4 osobe u julu i avgustu
Hrana, pa nesto se moze i skuhati, ima kuhinja u apartmanu . Restorani , treba racunati od 10€ minimum pa na dalje po osobi uz bokal vode i bez kafe.
Postoje i sendvici i kebabi, kao i svugdje ali generalno mislim da je ljeti hrana najmanji problem.

https://www.abritel.fr/results/region:6 ... -21/page:1
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#19 Re: Gdje na more //2018//

Post by Dope_Man »

Mene izvlaci sto idem u Junu i Septembru pa su cijene daleko nize :D

Uglavnom u CG malo, a ako se sve poslozi otici ce se i do Italije, ne zbog mora, ali kad sam vec tu bacid 2-3 dana i na plazi da vidim kako je to kod njih na zapadnoj strani Jadrana.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#20 Re: Gdje na more //2018//

Post by MensurM »

Nisrin wrote:Maldivi - 500 eur karta iz Beograda i nazad...400 kuna iliti 100tinjak KM smjestaj za dvoje..pogledajte RESTLESS girl FB profil, djevojka je trenutno tamo :D
Jedu pijesak vjerovatno, a prevoz do otoka im je teleportacija.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21 Re: Gdje na more //2018//

Post by Truba »

dobro te single cure znamo kako se izvače kad zafali
ali što će obitelji s 4 člana?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#22 Re: Gdje na more //2018//

Post by dječak sa šibicama »

mnjonja wrote:Preporuka hotela u HR, sa punim pansionom ili all incl?
Ja moram pohvaliti hotel Faraon u Trpnju, nije preskupo a imas 3 obroka plus cjelodnevnu ponudu besplatnog tocenog piva, sladoleda i slicno, mozes piti i jesti koliko hoces ali naravno ne da se nacugas i zabrljavis :D

Trpanj mi i nije nesto ali ovo je solidno, blizu trajekta, plaza ispod hotela, solidno onako a puna usluga da se covjek ne misli.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#23 Re: Gdje na more //2018//

Post by Korisničkoime »

dječak sa šibicama wrote:
mnjonja wrote:Preporuka hotela u HR, sa punim pansionom ili all incl?
Ja moram pohvaliti hotel Faraon u Trpnju, nije preskupo a imas 3 obroka plus cjelodnevnu ponudu besplatnog tocenog piva, sladoleda i slicno, mozes piti i jesti koliko hoces ali naravno ne da se nacugas i zabrljavis :D

Trpanj mi i nije nesto ali ovo je solidno, blizu trajekta, plaza ispod hotela, solidno onako a puna usluga da se covjek ne misli.
Zavisi, ne znam, ja kada sam bio bilo je lose, sobe male, minijaturne, ne pretjerano ciste, star namjestaj, znaci jos iz vremena bivse Juge, hrana ok do losa zavisi sta je u ponudi, ti sokovi i pivo svi do i zadnjeg razvodnjeni i zaista uzasni.
Jbg ne znam to je neko moje iskustvo.
Trpanj je i susiti jedna ulica znaci ne desava se nista niti ima bilo sta.
Veoma tesko je uopaste naci hotel u HR da je all inclusive, one od 6-7-8 hiljada KM za dvije osobe za sedam dana nisam ni isprobao ali cak i po tim cjenama nude uglavnom polupansion.
kazo
Posts: 1519
Joined: 08/03/2012 19:57

#24 Re: Gdje na more //2018//

Post by kazo »

Planiram ovo ljeto aBd na malo duze putovanje krk, rijeka, opatija. Ima li neko posebno mjesto da se izdvaja u tom predjelu? Ako bude dovoljno para otici na jedan dan do Italije, ima vjerovatno trajekt cesto ?
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#25 Re: Gdje na more //2018//

Post by Dogoljubac »

kazo wrote:Planiram ovo ljeto aBd na malo duze putovanje krk, rijeka, opatija. Ima li neko posebno mjesto da se izdvaja u tom predjelu? Ako bude dovoljno para otici na jedan dan do Italije, ima vjerovatno trajekt cesto ?
O koliko širokom predjelu govorimo?
Meni je recimo Busovača vrh. :lol:
Post Reply