Gdje na more? - 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, ... 2057, 2058

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#2726 Re: Gdje na more? - 2018

Post by AstorH »

LikeLike wrote:Kakva je ova Podstrana? Na slikama je raj. Moze uporedba sa Trpnjem?
Ne moze.
Podstrana je izmedju Omisa i Stobreča.
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#2727 Re: Gdje na more? - 2018

Post by LikeLike »

AstorH wrote:
LikeLike wrote:Kakva je ova Podstrana? Na slikama je raj. Moze uporedba sa Trpnjem?
Ne moze.
Podstrana je izmedju Omisa i Stobreča.
Pa gdje je ljepse? :D Trpanj ili Podstrana? :D
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#2728 Re: Gdje na more? - 2018

Post by PeppermintSA »

colt wrote:
PeppermintSA wrote:
newklear wrote:Ima li neko kakvog finog iskustva sa Grčkom? Agencija, cijene, bilo šta? bračni par sa dječakom od 4 godine...
Ja se upravo vratio juče. Bio 10 dana na Rodosu i fenomenalno je bilo. Išao preko Mediterano agencije iz Beograda.

Hotel 4 zvjezdice, puni pansion u samom centru grada Rodosa, 659 eura.
Ovo je cijena za jednu osobu ili . . .
Da, s tim da ima neki popust za porodice. Za djecu je nešto drastično manje.

Ja sam išao sa dva jarana.

Inače je Rodos najskuplji grčki otok. Imaš i mnogo povoljnije opcije i destinacije, a sve su prelijepe. Prelistaj beogradske agencije, rade fenomenalno i jako profesionalno. Ako ideš sa porodicom onda su ti neki od primorskih gradića ili manjih otoka zakon, a u pola su jeftiniji. Savršeno za odmor.

Turska je klasična šupa u poređenju sa Grčkom, o Jadranu da ne pričam. Ubjedljivo najljepša i najpitomija destinacija u Evropi. Grci su nevjerovatno ljubazan narod, za nepovjerovati.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2729 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Tomahawk11 »

PeppermintSA wrote:
Turska je klasična šupa u poređenju sa Grčkom, o Jadranu da ne pričam. Ubjedljivo najljepša i najpitomija destinacija u Evropi. Grci su nevjerovatno ljubazan narod, za nepovjerovati.
Ne pretjeruj.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2730 Re: Gdje na more? - 2018

Post by konektovan »

Ne mogu biti ljubazniji od turaka, nema šanse. :mrgreen:
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#2731 Re: Gdje na more? - 2018

Post by PeppermintSA »

Tomahawk11 wrote:
PeppermintSA wrote:
Turska je klasična šupa u poređenju sa Grčkom, o Jadranu da ne pričam. Ubjedljivo najljepša i najpitomija destinacija u Evropi. Grci su nevjerovatno ljubazan narod, za nepovjerovati.
Ne pretjeruj.
Dugo sam živio u Turskoj, ljetovao sam u Kušadasiju, Bodrumu, Antaliji, Alaniji...

Neuporedivo s Grčkom. Neuporedivo.

I more, i historija, i noćni život, i ljudi, i plaže. Neuporedivo.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#2732 Re: Gdje na more? - 2018

Post by PeppermintSA »

konektovan wrote:Ne mogu biti ljubazniji od turaka, nema šanse. :mrgreen:
Vjeruj mi da jesu.

Ne samo što su ljubazniji, nego su puni života. Otvoreni, nasmijani, uživaju, plešu po ulicama, pjevaju.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2733 Re: Gdje na more? - 2018

Post by konektovan »

PeppermintSA wrote:
konektovan wrote:Ne mogu biti ljubazniji od turaka, nema šanse. :mrgreen:
Vjeruj mi da jesu.

Ne samo što su ljubazniji, nego su puni života. Otvoreni, nasmijani, uživaju, plešu po ulicama, pjevaju.
Da ti nisi bio u nekoj latino zemlji??!!! :mrgreen: Grci, najdepresivniji narod kojeg upoznah. :mrgreen:
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#2734 Re: Gdje na more? - 2018

Post by PeppermintSA »

konektovan wrote:
PeppermintSA wrote:
konektovan wrote:Ne mogu biti ljubazniji od turaka, nema šanse. :mrgreen:
Vjeruj mi da jesu.

Ne samo što su ljubazniji, nego su puni života. Otvoreni, nasmijani, uživaju, plešu po ulicama, pjevaju.
Da ti nisi bio u nekoj latino zemlji??!!! :mrgreen: Grci, najdepresivniji narod kojeg upoznah. :mrgreen:
Nipošto.

Na kontinentu donekle, ali po otocima su totalno drugačiji. To je nevjerovatno.

Upravo podsjećaju na latinose. Živi se po ulicama kao u Andaluziji. Jako slično. Jedino sam još u Sevilji vidio onoliku količnu penzionera koji svu noć sjede po restoranima i kafićima i plešu, pjevaju, piju.

Toga u turskoj nema.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2735 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Tomahawk11 »

PeppermintSA wrote:
Dugo sam živio u Turskoj, ljetovao sam u Kušadasiju, Bodrumu, Antaliji, Alaniji...

Neuporedivo s Grčkom. Neuporedivo.

I more, i historija, i noćni život, i ljudi, i plaže. Neuporedivo.
Neuporedivo, možda.
Ali, moje prošlogodišnje iskustvo govori da je to itekako na visokom nivou. Hotel, plaža, e sad noćni život, ima i toga, kome se da i hoće.
Historija? Jesi ti išao kao arheolog ili ono kao turista, na more, da se iskupaš, odmoriš, napuniš baterije?
Poštujem da ti se sviđa, samo sam reagovao na pretjerivanje u smislu da je toliki krš Turska u odnosu na Grčku.
Uostalom, Turska je u prosjeku skuplja od Grčke, a znaš vjerovatno ko ima bolju posjetu. Ne veću, jer su kapaciteti Turske svakako veći.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2736 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Tomahawk11 »

konektovan wrote:Ne mogu biti ljubazniji od turaka, nema šanse. :mrgreen:
Ja sam iskreno ostao zatečen (naviknut na našu urođenu neljubaznost, kako ovdje u BiH, tako i na Jadranu) koliko je to sve uštimano da za 10 dana te niko ne pogleda poprijeko, da nešto negoduje, koliko god ti bio gost i on se trudio oko tebe, pa imaš nekad loš dan, ništa, ono sekunde te neko ne nasekira.
Zato mi je nejasna ova priča...fino, svidjela ti se Grčka, ali mojne krečenja ovo svila i kadifa, a Turska gola q. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2737 Re: Gdje na more? - 2018

Post by konektovan »

Tomahawk11 wrote:
PeppermintSA wrote:
Dugo sam živio u Turskoj, ljetovao sam u Kušadasiju, Bodrumu, Antaliji, Alaniji...

Neuporedivo s Grčkom. Neuporedivo.

I more, i historija, i noćni život, i ljudi, i plaže. Neuporedivo.
Neuporedivo, možda.
Ali, moje prošlogodišnje iskustvo govori da je to itekako na visokom nivou. Hotel, plaža, e sad noćni život, ima i toga, kome se da i hoće.
Historija? Jesi ti išao kao arheolog ili ono kao turista, na more, da se iskupaš, odmoriš, napuniš baterije?
Poštujem da ti se sviđa, samo sam reagovao na pretjerivanje u smislu da je toliki krš Turska u odnosu na Grčku.
Uostalom, Turska je u prosjeku skuplja od Grčke, a znaš vjerovatno ko ima bolju posjetu. Ne veću, jer su kapaciteti Turske svakako veći.
Hotelski turizam je svakako na strani Turske, tu ponudu grci nemaju, ali imaju otoke. :mrgreen:

Ja sam cuo dosta pohvala za Grcku, pogotovo od ljudi koji su takodjer bili i u Turskoj, i napravili neko poredjenje. Svi vaze ovako k'o PeppermintSA. :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2738 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Tomahawk11 »

Ja to ni ne sporim, Grčka je top destinacija za odlazak na more, pa i ove ostale aktivnosti su na nivou.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#2739 Re: Gdje na more? - 2018

Post by PeppermintSA »

Tomahawk11 wrote:
PeppermintSA wrote:
Dugo sam živio u Turskoj, ljetovao sam u Kušadasiju, Bodrumu, Antaliji, Alaniji...

Neuporedivo s Grčkom. Neuporedivo.

I more, i historija, i noćni život, i ljudi, i plaže. Neuporedivo.
Neuporedivo, možda.
Ali, moje prošlogodišnje iskustvo govori da je to itekako na visokom nivou. Hotel, plaža, e sad noćni život, ima i toga, kome se da i hoće.
Historija? Jesi ti išao kao arheolog ili ono kao turista, na more, da se iskupaš, odmoriš, napuniš baterije?
Poštujem da ti se sviđa, samo sam reagovao na pretjerivanje u smislu da je toliki krš Turska u odnosu na Grčku.
Uostalom, Turska je u prosjeku skuplja od Grčke, a znaš vjerovatno ko ima bolju posjetu. Ne veću, jer su kapaciteti Turske svakako veći.
Treba se raščlaniti. Daleko od toga da je Turska krš, ima prelijepe destinacije. Kao što rekoh, dugo sam živio tamo i prelijepa je zemlja. Međutim, po meni, ne može se porediti s Grčkom.

Primjerice, more je naprosto neuporedivo. Zašto? Zato što je Grčka jedina evropska zemlja koja kanalizaciju ne pušta u more. Nikad kristalniju vodu nisam vidio. Kao drugo, Grčka ima preko 600 otoka. Postoji toliko destinacija da je to nestvarno. Plaže su predivne, mnogo ljepše od turskih. Dakle, ako pričamo čisto o moru Grčka je nenadjebiva.

Turska doduše ima mnogo napucanije hotelske kapacitete i resorte. To je tačno. Antalija je rajska po tom pitanju.

Što se tiče noćnog života, turska je sranje. Zatvorenija je sredina, konzervativnija, pa samim tim je nemoguće očekivati ludilo u tom polju, izuzev donekle Bodruma.

Što se tiče cijene - sve zavisi. Imaš ultra jeftine destinacije po Grčkoj, dok imaš i itekako paprene. Cijene na Rodosu su otprilike kao u Antaliji. Na Zakintosu otprilike kao u Izmiru.

Turski kapaciteti nisu veći.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#2740 Re: Gdje na more? - 2018

Post by PeppermintSA »

konektovan wrote:
Tomahawk11 wrote:
PeppermintSA wrote:
Dugo sam živio u Turskoj, ljetovao sam u Kušadasiju, Bodrumu, Antaliji, Alaniji...

Neuporedivo s Grčkom. Neuporedivo.

I more, i historija, i noćni život, i ljudi, i plaže. Neuporedivo.
Neuporedivo, možda.
Ali, moje prošlogodišnje iskustvo govori da je to itekako na visokom nivou. Hotel, plaža, e sad noćni život, ima i toga, kome se da i hoće.
Historija? Jesi ti išao kao arheolog ili ono kao turista, na more, da se iskupaš, odmoriš, napuniš baterije?
Poštujem da ti se sviđa, samo sam reagovao na pretjerivanje u smislu da je toliki krš Turska u odnosu na Grčku.
Uostalom, Turska je u prosjeku skuplja od Grčke, a znaš vjerovatno ko ima bolju posjetu. Ne veću, jer su kapaciteti Turske svakako veći.
Hotelski turizam je svakako na strani Turske, tu ponudu grci nemaju, ali imaju otoke. :mrgreen:

Ja sam cuo dosta pohvala za Grcku, pogotovo od ljudi koji su takodjer bili i u Turskoj, i napravili neko poredjenje. Svi vaze ovako k'o PeppermintSA. :mrgreen:
Turska je svakako napucanija, to je tačno. Rijetko koja zemlja se može porediti sa turskim hotelskim kapacitetima.

Ali što se tiče mora, iskustva i ljudi. Grčka je nenadjebiva.

Dovoljno je reći da imaš toples diskoteke - znači, svi koji uđu moraju biti u toplesu, a totalno su mejnstrim. Znači, nije neki zavučeni seks klub, nego diskoteka u srcu grada. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2741 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Tomahawk11 »

PeppermintSA wrote:
Treba se raščlaniti. Daleko od toga da je Turska krš, ima prelijepe destinacije. Kao što rekoh, dugo sam živio tamo i prelijepa je zemlja. Međutim, po meni, ne može se porediti s Grčkom.

Primjerice, more je naprosto neuporedivo. Zašto? Zato što je Grčka jedina evropska zemlja koja kanalizaciju ne pušta u more. Nikad kristalniju vodu nisam vidio. Kao drugo, Grčka ima preko 600 otoka. Postoji toliko destinacija da je to nestvarno. Plaže su predivne, mnogo ljepše od turskih. Dakle, ako pričamo čisto o moru Grčka je nenadjebiva.

Turska doduše ima mnogo napucanije hotelske kapacitete i resorte. To je tačno. Antalija je rajska po tom pitanju.

Što se tiče noćnog života, turska je sranje. Zatvorenija je sredina, konzervativnija, pa samim tim je nemoguće očekivati ludilo u tom polju, izuzev donekle Bodruma.

Što se tiče cijene - sve zavisi. Imaš ultra jeftine destinacije po Grčkoj, dok imaš i itekako paprene. Cijene na Rodosu su otprilike kao u Antaliji. Na Zakintosu otprilike kao u Izmiru.

Turski kapaciteti nisu veći.
Ovo je već priča s glavom :thumbup:
Jesi siguran ovo?
Mada, kad skontamo obalu Grčke i otoke....ali nekako mi se čini da Turska ima više plaže, samim tim i više kapaciteta....ali moguće da je to tu negdje.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#2742 Re: Gdje na more? - 2018

Post by PeppermintSA »

Tomahawk11 wrote:
PeppermintSA wrote:
Treba se raščlaniti. Daleko od toga da je Turska krš, ima prelijepe destinacije. Kao što rekoh, dugo sam živio tamo i prelijepa je zemlja. Međutim, po meni, ne može se porediti s Grčkom.

Primjerice, more je naprosto neuporedivo. Zašto? Zato što je Grčka jedina evropska zemlja koja kanalizaciju ne pušta u more. Nikad kristalniju vodu nisam vidio. Kao drugo, Grčka ima preko 600 otoka. Postoji toliko destinacija da je to nestvarno. Plaže su predivne, mnogo ljepše od turskih. Dakle, ako pričamo čisto o moru Grčka je nenadjebiva.

Turska doduše ima mnogo napucanije hotelske kapacitete i resorte. To je tačno. Antalija je rajska po tom pitanju.

Što se tiče noćnog života, turska je sranje. Zatvorenija je sredina, konzervativnija, pa samim tim je nemoguće očekivati ludilo u tom polju, izuzev donekle Bodruma.

Što se tiče cijene - sve zavisi. Imaš ultra jeftine destinacije po Grčkoj, dok imaš i itekako paprene. Cijene na Rodosu su otprilike kao u Antaliji. Na Zakintosu otprilike kao u Izmiru.

Turski kapaciteti nisu veći.
Ovo je već priča s glavom :thumbup:
Jesi siguran ovo?
Mada, kad skontamo obalu Grčke i otoke....ali nekako mi se čini da Turska ima više plaže, samim tim i više kapaciteta....ali moguće da je to tu negdje.
Sto posto.

Mislim da Grčka ima brojčano najviše plaža u Evropi. Primjerice, sam otok Rodos ima preko 60 plaža, a opet kažem - zemlja ima preko 600 otoka + obalu. Prije par godina sam kolima proputovao Grčku obalu, nema sela koje nema svoju plažu. Faktički se voziš negdje bogu iza nogu, naletiš na neko malo tradicionalno grčko selo sa onim bijelim kućama, parkiraš se, izletiš do plaže, četiri osobe na plaži dugoj 2 kilometra, okupaš se i nazad u auto.

Sad sve zavisi šta čovjek traži. Ako želi neki klasični, ogromni resort gdje se neće miješati previše sa domaćim stanovništvom onda je Turska top destinacija. Ali ako želi da istražuje, upoznaje ljude, partija, onda je Grčka zakon.

Što se tiče historije, taj dio je nevjerovatan. Recimo, na Rodosu imaš stari grad kojeg su izgradili vitezovi hospitalci - nasljednici templara. To je OGROMNO - imaš ogromne zidine, dvorce, uđeš u srednjovjekovni dio i tu je grad veličine naše Čaršije izgrađen u 11. i 12. vijeku, a nenormalno očuvan. Imaš i otomanski kvart sa džamijama, bibilotekama, imaš vizantijski dio, crkve stare hiljadu godina, sahat kule, a onda stotinjak metara dalje imaš milion barova, restorana, klubova. Tipa, imaš vizantijsku kulu staru hiljadu godina, a u prizemlju imaš ukusan koktel bar. Živi se 24/7, ma havarija.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2743 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Tomahawk11 »

PeppermintSA wrote: Što se tiče historije, taj dio je nevjerovatan. Recimo, na Rodosu imaš stari grad kojeg su izgradili vitezovi hospitalci - nasljednici templara. To je OGROMNO - imaš ogromne zidine, dvorce, uđeš u srednjovjekovni dio i tu je grad veličine naše Čaršije izgrađen u 11. i 12. vijeku, a nenormalno očuvan. Imaš i otomanski kvart sa džamijama, bibilotekama, imaš vizantijski dio, crkve stare hiljadu godina, sahat kule, a onda stotinjak metara dalje imaš milion barova, restorana, klubova. Tipa, imaš vizantijsku kulu staru hiljadu godina, a u prizemlju imaš ukusan koktel bar. Živi se 24/7, ma havarija.
Ovo je definitivno zaminljivo i bilo bi nekad lijepo otići, ali mimo odlaska na more. Nekako mi ne ide to jedno uz drugo. Tako su mi i u Turskoj uvalili kamaru nekakvih brošura, vodopad, ovo ono, folovi golovi, reko ništa to, došao sam da se odmaram.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#2744 Re: Gdje na more? - 2018

Post by PeppermintSA »

Tomahawk11 wrote:
PeppermintSA wrote: Što se tiče historije, taj dio je nevjerovatan. Recimo, na Rodosu imaš stari grad kojeg su izgradili vitezovi hospitalci - nasljednici templara. To je OGROMNO - imaš ogromne zidine, dvorce, uđeš u srednjovjekovni dio i tu je grad veličine naše Čaršije izgrađen u 11. i 12. vijeku, a nenormalno očuvan. Imaš i otomanski kvart sa džamijama, bibilotekama, imaš vizantijski dio, crkve stare hiljadu godina, sahat kule, a onda stotinjak metara dalje imaš milion barova, restorana, klubova. Tipa, imaš vizantijsku kulu staru hiljadu godina, a u prizemlju imaš ukusan koktel bar. Živi se 24/7, ma havarija.
Ovo je definitivno zaminljivo i bilo bi nekad lijepo otići, ali mimo odlaska na more. Nekako mi ne ide to jedno uz drugo. Tako su mi i u Turskoj uvalili kamaru nekakvih brošura, vodopad, ovo ono, folovi golovi, reko ništa to, došao sam da se odmaram.
Moj hotel je bio u starom gradu, tako da se probudim, siđem na doručak, spremim se za plažu i prošetam 3-4min kroz ulicu koju je izgradilo kraljevstvo Kastilje i Aragona u 15. vijeku do plaže duge 7 kilometara.

To je ono što mi se najviše svidjelo u Grčkoj. Upijaš historiju u hodu, ne moraš maksuz ništa raditi.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#2745 Re: Gdje na more? - 2018

Post by BarbaDue »

Tomahawk11 wrote:
PeppermintSA wrote:
Turski kapaciteti nisu veći.
Ovo je već priča s glavom :thumbup:
Jesi siguran ovo?
Mada, kad skontamo obalu Grčke i otoke....ali nekako mi se čini da Turska ima više plaže, samim tim i više kapaciteta....ali moguće da je to tu negdje.
Buraz, obje destinacije su u 5 deka, vjeruj mi znam to dobro jer nisam bio ni na jednoj.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2746 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Raigor Stonehoof »

Tomahawk11 wrote:
PeppermintSA wrote: Što se tiče historije, taj dio je nevjerovatan. Recimo, na Rodosu imaš stari grad kojeg su izgradili vitezovi hospitalci - nasljednici templara. To je OGROMNO - imaš ogromne zidine, dvorce, uđeš u srednjovjekovni dio i tu je grad veličine naše Čaršije izgrađen u 11. i 12. vijeku, a nenormalno očuvan. Imaš i otomanski kvart sa džamijama, bibilotekama, imaš vizantijski dio, crkve stare hiljadu godina, sahat kule, a onda stotinjak metara dalje imaš milion barova, restorana, klubova. Tipa, imaš vizantijsku kulu staru hiljadu godina, a u prizemlju imaš ukusan koktel bar. Živi se 24/7, ma havarija.
Ovo je definitivno zaminljivo i bilo bi nekad lijepo otići, ali mimo odlaska na more. Nekako mi ne ide to jedno uz drugo. Tako su mi i u Turskoj uvalili kamaru nekakvih brošura, vodopad, ovo ono, folovi golovi, reko ništa to, došao sam da se odmaram.
Pa sto u Fojnicu na bazen ne ode kad se vec odmaras :D :D :D :P
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2747 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Tomahawk11 »

BarbaDue wrote: Buraz, obje destinacije su u 5 deka, vjeruj mi znam to dobro jer nisam bio ni na jednoj.
:mrgreen:

@PeppermintSA , poštujem, leglo ti ko budali šamar, to je najbitnije :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2748 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Tomahawk11 »

Raigor Stonehoof wrote: Pa sto u Fojnicu na bazen ne ode kad se vec odmaras :D :D :D :P
Neću, ljepše se odmorim kad odem na more :oops:
Na bazen odem u Konjic :thumbup: :D
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#2749 Re: Gdje na more? - 2018

Post by PeppermintSA »

Tomahawk11 wrote:
BarbaDue wrote: Buraz, obje destinacije su u 5 deka, vjeruj mi znam to dobro jer nisam bio ni na jednoj.
:mrgreen:

@PeppermintSA , poštujem, leglo ti ko budali šamar, to je najbitnije :thumbup:
To je to :thumbup:

I prvi put kad sam išao došao sam sa predrasudama, da su Grci namrgođeni, da imaju nešto protiv Bošnja itd. To je neko javno mnijenje kod nas.

Međutim, totalna suprotnost. Evo, sad kad sam bio odem u neki pab blizu hotela prvu noć, svi lokali imaju animatore, koji su ugl vlasnici - čekaju ispred, plešu, pozivaju raju itd. Uglavnom, ja sjeo, naručio pivu kad eto tog lika, sjeo s mnom - odakle si? iz Sarajeva. Frajer se rasplače. :shock: Prije rata je dolazio redovno jer mu je rođak bogosloviju učio u Sarajevu. Bio za olimpijadu, pa i poslije nje, zadnji put '91. Plače frajer ko godina i priča kako ga je rat pogodio. Ode, kad za 3min šalje flašu mastike za moj sto.

:bih:
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2750 Re: Gdje na more? - 2018

Post by radostan dan »

pripazi se ti jarane, srbo je to....
Post Reply