Gdje na more? - 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, ... 2057, 2058

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Warashii
Posts: 4259
Joined: 13/09/2011 12:55

#101 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Warashii »

Edin H. wrote:
Ok je ako si neimar i graditelj. :D
Ma nisam ali mi je opet daleko zanimljiviji od paske cipke :D
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#102 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Edin H. »

Warashii wrote:
Edin H. wrote:
Ok je ako si neimar i graditelj. :D
Ma nisam ali mi je opet daleko zanimljiviji od paske cipke :D
A sta ces staviti preko stola kada se vratis s mora, neces valjda kamencinu. :D
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#103 Re: Gdje na more? - 2016

Post by mad_max_ba »

artime wrote:O tome ja pričam. Znači 40/50 za šta? Samo prostor? ili ima ona 10 ili 15 eura po osobi a ono samo soba i zajedničko kupatilo :D ma dajte Hrvati. :skoljka:
Poučen iskustvima iz prethodnih godina, gdje mi je polupansion za dvoje , 6 nočenja, u hotelu koštao (Baške Vode) 720,00 KM u jeku sezone (August 2010) do 300 EUR (6 nočenja 2 odraslih i dvoje djece) eura za apartman u Zaostrogu (nema klima), o cijeni hrane da ne govorim, a uz svu netrepeljivost i pojačanu neljubaznost u ugostiteljskim objektima prema nama Bosancima odlučih da lijepu našu zaobiđem u širokom luku, taman se ne prisjetio da li je more slano.

Ove godine CG Herceg Novi 6 polupansiona Hotel/Vile :thumbup:
Cijena Extra
User avatar
Warashii
Posts: 4259
Joined: 13/09/2011 12:55

#104 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Warashii »

Edin H. wrote:
Warashii wrote:
Edin H. wrote:
Ok je ako si neimar i graditelj. :D
Ma nisam ali mi je opet daleko zanimljiviji od paske cipke :D
A sta ces staviti preko stola kada se vratis s mora, neces valjda kamencinu. :D
Pa normalno da hocu, ubio se da pritisne kupus u buretu :D
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#105 Re: Gdje na more? - 2016

Post by artime »

mad_max_ba wrote:
artime wrote:O tome ja pričam. Znači 40/50 za šta? Samo prostor? ili ima ona 10 ili 15 eura po osobi a ono samo soba i zajedničko kupatilo :D ma dajte Hrvati. :skoljka:
Poučen iskustvima iz prethodnih godina, gdje mi je polupansion za dvoje , 6 nočenja, u hotelu koštao (Baške Vode) 720,00 KM u jeku sezone (August 2010) do 300 EUR (6 nočenja 2 odraslih i dvoje djece) eura za apartman u Zaostrogu (nema klima), o cijeni hrane da ne govorim, a uz svu netrepeljivost i pojačanu neljubaznost u ugostiteljskim objektima prema nama Bosancima odlučih da lijepu našu zaobiđem u širokom luku, taman se ne prisjetio da li je more slano.

Ove godine CG Herceg Novi 6 polupansiona Hotel/Vile :thumbup:
Cijena Extra
Ta neljubaznost je stara priča. Samo mislim da nije samo prema Bosancima već generalno prema cijelom svitu :D opet je to generalizacija. Nije lose sto imas ono opciju u bookingu da te ljudi ocjenjuju. Radi se o zavisnosti sa svih strana. Moras biti dobar ako hoces love a kvaliteta ne smije izostajati. Dalmatinci su inace na svoju ruku, odskacu od svega u Hrvatskoj. Sad idem u off, ali kod nas mrznja je barem ravnomjerno raspoređena :D Cini mi se da Dalmatinci su nesto posebno nabrijani u odnosu na ostatak Hrvatske.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#106 Re: Gdje na more? - 2016

Post by mad_max_ba »

Ma fakat, skontah taman moro skupljat i ići svake dvije godinem, ne idem u Lijepu njihovu
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#107 Re: Gdje na more? - 2016

Post by mali_milojica »

Pula.
Kilometar od Arene.
Supruga je rodjena gore i ima stan od oca.
Ima se sta vidjeti,prosetati,provozati po Istri.
Najvaznije,ljudi se po mentalitetu nisu sreli sa Dalmatincima.
Vec smo isli nekoliko puta gore,bezbroj plaza,uvala.
I najvaznije,jedini nam je trosak put do tamo i hrana :mrgreen:
Minus?
Daleko,jer ima dobrih 8h voznje do Pule.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#108 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Šveđanin »

Portugal, Algarve.

Image
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#109 Re: Gdje na more? - 2016

Post by mali_milojica »

Šveđanin wrote:Portugal, Algarve.

Image
Zima u Svedskoj,ali jbg standard :mrgreen: :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#110 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Edin H. »

mad_max_ba wrote:
artime wrote:O tome ja pričam. Znači 40/50 za šta? Samo prostor? ili ima ona 10 ili 15 eura po osobi a ono samo soba i zajedničko kupatilo :D ma dajte Hrvati. :skoljka:
Poučen iskustvima iz prethodnih godina, gdje mi je polupansion za dvoje , 6 nočenja, u hotelu koštao (Baške Vode) 720,00 KM u jeku sezone (August 2010) do 300 EUR (6 nočenja 2 odraslih i dvoje djece) eura za apartman u Zaostrogu (nema klima), o cijeni hrane da ne govorim, a uz svu netrepeljivost i pojačanu neljubaznost u ugostiteljskim objektima prema nama Bosancima odlučih da lijepu našu zaobiđem u širokom luku, taman se ne prisjetio da li je more slano.

Ove godine CG Herceg Novi 6 polupansiona Hotel/Vile :thumbup:
Cijena Extra
U Herceg-Novi koji je lijep grad ne treba ici dok ne rijese problem sa kolektorima, okupas se i fasujes stomacne probleme.

Dobro mozes brodom u Zanjice, ali valja ustati mamuran na sabahu.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#111 Re: Gdje na more? - 2016

Post by spreca »

artime wrote:
Ta neljubaznost je stara priča. Samo mislim da nije samo prema Bosancima već generalno prema cijelom svitu :D opet je to generalizacija. Nije lose sto imas ono opciju u bookingu da te ljudi ocjenjuju. Radi se o zavisnosti sa svih strana. Moras biti dobar ako hoces love a kvaliteta ne smije izostajati. Dalmatinci su inace na svoju ruku, odskacu od svega u Hrvatskoj. Sad idem u off, ali kod nas mrznja je barem ravnomjerno raspoređena :D Cini mi se da Dalmatinci su nesto posebno nabrijani u odnosu na ostatak Hrvatske.
malo je tu dalmatinaca......imas tu 'ercegovaca kolko hoces i kad su oni u pitanju onda je to dno dna
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#112 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Edin H. »

hrle1976 wrote:Gdje ici na ljetoni odmor u od novembra do feburara, odnosno gdje u svijetu je ista klima kao na jadranu / mediteranu u tom periodu?
Meni je zaista interesantno da se malo Bosanaca odlucuje za Sejselska ostrva. :shock:

Image
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#113 Re: Gdje na more? - 2016

Post by UterivacDugoga »

P308 wrote:
UterivacDugoga wrote:Ja danas uplatio All Inclusive na Bracu-Bol...

Dugo kontao kuda,sta gdje i kako i odlucim se za Brac. Pa vidjet cemo.

Ne znam jel ima neko iskustva sa Bracom?
Koliko je kostalo, ako se moze znati?
1400 eura,7 nocenja
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#114 Re: Gdje na more? - 2016

Post by hrle1976 »

Edin H. wrote:
hrle1976 wrote:Gdje ici na ljetoni odmor u od novembra do feburara, odnosno gdje u svijetu je ista klima kao na jadranu / mediteranu u tom periodu?
Meni je zaista interesantno da se malo Bosanaca odlucuje za Sejselska ostrva. :shock:

Image
Bili na Maldivima prije par godina, nije bas za svacijeg dzepa a da ima neke velike razlike od Sejsela, pa nema. Sto se klime tice, u bilo kojem periodu je sparina koja je u prosjeku 80% citavu godinu. Isto vazi za obe drzave. A svki dan je lutrija. Moze biti sa kisom ili suncem. Nece niko slikati plazu u kisnom uvjetu. Za Sejsele je 151 dan u godini kisa, koje se djele nekako jednako na svaki mjesec. Doslovice svaki drugi dan te kaci kisa :D Za Maldive 139 dana doslovice svaki treci dan.
korisnicc
Posts: 192
Joined: 25/04/2013 13:51

#115 Re: Gdje na more? - 2016

Post by korisnicc »

mali_milojica wrote:Pula.
Kilometar od Arene.
Supruga je rodjena gore i ima stan od oca.
Ima se sta vidjeti,prosetati,provozati po Istri.
Najvaznije,ljudi se po mentalitetu nisu sreli sa Dalmatincima.
Vec smo isli nekoliko puta gore,bezbroj plaza,uvala.
I najvaznije,jedini nam je trosak put do tamo i hrana :mrgreen:
Minus?
Daleko,jer ima dobrih 8h voznje do Pule.
Dalmacija je širok pojam.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#116 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 19/07/2016 23:17, edited 1 time in total.
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#117 Re: RE: Re: Gdje na more? - 2016

Post by artime »

Edin H. wrote:
hrle1976 wrote:Gdje ici na ljetoni odmor u od novembra do feburara, odnosno gdje u svijetu je ista klima kao na jadranu / mediteranu u tom periodu?
Meni je zaista interesantno da se malo Bosanaca odlucuje za Sejselska ostrva. :shock:

Image
Dobro si mi rekao, eto ideje. Tu je blizu a i povoljno :P
User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#118 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Brkooo »

pratim :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#119 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 19/07/2016 23:17, edited 1 time in total.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#120 Re: Gdje na more? - 2016

Post by hrle1976 »

Nisrin wrote:
hrle1976 wrote:

Tajland :lol: nije ni blizu mediteranske / jadranske klime. Katastrofa od odmora, hem smrdi uzasno, hem sparina ne opsisiva... to je ono strano omladisnko hajmo sa rusakom i jeftino ce biti, zivim od ribe i kokosa. Bora Bora odera vjetar. Jest ljepo i sukupo ali nije to to.

Nego sto ovaj prije rece Tenerifa zvuci da bi mogla biti ono 25-30 bez mozda velike vlaznosti u zraku.
Ma zavisi koji dio Tajlanda---ako ides dole na one otoke, PHI PHI ili Ban Thai i tako te tacke nema sanse da smrdi i da je sparina :D
Idi na Maldive ili u Dominikansku RepubLJiku ili cak Bali- za Bali nema zamjerke iako je visoka vlaznost, al u tom periodu je sasvim OK :D


Prvi put cujem da neko ima nesto lose reci za Boru Boru :D
Bora Bora je super na slikama. Inace nista previse posebno, ono bungalovi na vodi, pa da hoce to mogu i u HR postaviti. Gore u Istri imas kod Medulina plazu mozes gaziti bar 1km u more neces nigdje doci dublje do 1,50m. Da nismo otisli a pogotovo supruga Bog zna sta bi kome bilo. Prvo sto je pofino skupo. Haj ako se odlucis na tako nesto ona nebi trebao kulati za cijenom. Ali kazem skupo je. Sto se vremena tice, u sredini pacifika gdje vjetar siba moze biti dan sa manje ili vise vjetra ali vecinom pofino puse. Vjetar je znao biti tako snazan da u onom bungalowu nad vodom nisi mogao spavati. Niti kupati se nisi mogao. Na plazi ti baca pijesak u oci. Mi smo bili u sezoni kad bi trebalo da bude ljepse i mirnije pa smo jedva imali tri dana sa idealnim veremenom. U dec. - jan. kazu da je oko 20 dana kise u mjesecu. :D Ako hoces da izbjegnes kisu moras ici u ljetnom preiodu kad je i ovdje ljeto. Sve u svemu prenapuhano al ono pravo, to ti je ono kad imas Golfa 1 ali ga uzdizes da je Mercedes E klase. Tahiti je prenapucan cijenom i ono sto jedan kolega rece a isto sve dobijes ako odes na Fiji, Vanuatu za bar 50% jeftinije.

Sto se Tajlanda tice. Tri mane koje neces moci zaobici. 1) sparinu. 2) smrad i tri 3) guzvu. Ja sam bio na Ko Phi Phi kad zivog roba nije bilo. U vrh glave 15 ljudi od toga pet ribara lokalaca farmera i skaica nas truista sto smo platili da nas neko odbaci do otoka. Bile tri cetri stracare, jedna ko kucica ko sa wc i to je fakticki sve bilo. Inace gotovo pust otok bio, nesto lokalaca. Da je film iz 1999 godine svoje ucinio u negativnom smislu jest.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#121 Re: Gdje na more? - 2016

Post by commendatore »

i jesi l uspio suprugu u dansku odvest nedje na odmor da se splaknete moj Sejšelu ibn Barbadoski :lol:
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#122 Re: Gdje na more? - 2016

Post by NeenaSa »

UterivacDugoga wrote:
P308 wrote:
UterivacDugoga wrote:Ja danas uplatio All Inclusive na Bracu-Bol...

Dugo kontao kuda,sta gdje i kako i odlucim se za Brac. Pa vidjet cemo.

Ne znam jel ima neko iskustva sa Bracom?
Koliko je kostalo, ako se moze znati?
1400 eura,7 nocenja
:shock:
Koliko osoba?
Brac je predivan. Al' bas toliko, ... :roll: Bili smo u manjim mjestima (privatno), gdje su uvale , i gdje nisu plazhe pretrpane. I izvor hladne vode u moru, pa dok plivash, presijeche po drobu. :D
Moto, upoznaj ... :)
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#123 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Cherry-Cherry »

Ja odavno ne idem u Hrvatsku na more. Pa jesu se uzdigli, to nije normalno. :|
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#124 Re: Gdje na more? - 2016

Post by hrle1976 »

Cherry-Cherry wrote:Ja odavno ne idem u Hrvatsku na more. Pa jesu se uzdigli, to nije normalno. :|

U Hrvatskoj je zavladalo siromastvo takvih mjera da je to malo i komno gledati. Inace svi koji imaju sta za iznajmiti je jedino nesto na sta se ko mogu oslonuti. Cilj na sobi zaraditi 10.000€ u sezoni tj. netto da bi se nekako prezivilo kroz godinu. Pa ti sad racunaj sezona je polovica 6 do polovice 8. Znaci imas 60 dana vremena. Sve prije ili poslje je kako kome mada vecina moze sedmi natrpadti vec 6 i 8 su polu ili skroz prazno. Zavnico u EUropi su broj jedan po broju ponuda na sprem broju stanovnistva. Ponuda je jednostavno abnormalno velika a potraznja ni blinu nije velika.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#125 Re: Gdje na more? - 2016

Post by P308 »

Cuj do polovine osmog mjeseca sezona, a nemoguce naci mjesto iza 25.8. Poslah na desetine upita, kazu zauzeto i u devetom. :shock:
Post Reply