Gdje na meso?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
beliver
Posts: 175
Joined: 21/03/2008 18:04

#1 Gdje na meso?

Post by beliver »

Da vas pitam za prijedloge gdje otići na janjetinu u Sarajevu ili negdje blizu Sarajeva?
Čuo sam da u Šaminom Gaju u Rakovici ima, a zanima me isplati li se do tamo ići i ima li još negdje drugo?

Imam neki dugoročni plan, kojem je danas vakat da se realizuje, perverzije raznih vrsta. :D :D

Zahvaljujem!
rookfash
Posts: 555
Joined: 29/04/2012 00:18

#2 Re: Gdje na meso?

Post by rookfash »

u saminom gaju nisam bio, al ono sto mogu da ti preporucim je teletina ispod sača kod kule u semizovcu, potom imas super klopu ispod saca i gore u umoljanima na bjelasnici, dejčići u zmajevom gnijezdu...eto to je ono sto se meni svidjelo :)
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#3 Re: Gdje na meso?

Post by didgeridoo »

kulin dvor - semizovac, basta ispod ceste...romanticno, a izgleda da trazis tako nesto
beliver
Posts: 175
Joined: 21/03/2008 18:04

#4 Re: Gdje na meso?

Post by beliver »

Hvala vam na odgovorima.

Što se tiče romantike, najvažnije je da meso bude romantično, ove perverzije su se odnosile na meso, jer idem sa prijateljem, a obojica uživamo u hrani, što se i na nama da primjetiti donekle. 8-)

Iako neće škoditi da je dobar ugođaj! :thumbup:
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#5 Re: Gdje na meso?

Post by didgeridoo »

na kraju nemojte propustiti jabukovacu sa sladoledom :razz:
rookfash
Posts: 555
Joined: 29/04/2012 00:18

#6 Re: Gdje na meso?

Post by rookfash »

furuna wrote:na kraju nemojte propustiti jabukovacu sa sladoledom :razz:
:thumbup:
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#7 Re: Gdje na meso?

Post by didgeridoo »

zaboravih napisati, janjetina se sluzi od 11h
beliver
Posts: 175
Joined: 21/03/2008 18:04

#8 Re: Gdje na meso?

Post by beliver »

Kakve su cijene okvirno?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#10 Re: Gdje na meso?

Post by PipiDugaDevetka »

beliver wrote:Kakve su cijene okvirno?
Uvozno zaleđeno meso, pa friško otkravljeno, cijena je ''naveliko'' 2-3 KM/kg.

U Sarajevu se heftično proda mesa težine, otprilike za 400 grla krupne stoke, a zakolje se i prođe vet. kontrolu otprilike desetak grla stoke.

Ne znam za ''stoku sitnog zuba'', ali sto posto sigurno i provjereno da postoji tržište bruceloznih ovaca (jeftinijih po mesare).

Samo kvalitetno ovcu ispržiti/skuhati/na ražnju okretati i bez brige. Kvalitetno ispečeno meso = sigurnost za dječake da neće ostati sterilni kao veliki broj onih koji su prebolovali brucelozu.
:(
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#11 Re: Gdje na meso?

Post by Edin H. »

PipiDugaDevetka wrote:
beliver wrote:Kakve su cijene okvirno?
Uvozno zaleđeno meso, pa friško otkravljeno, cijena je ''naveliko'' 2-3 KM/kg.

U Sarajevu se heftično proda mesa težine, otprilike za 400 grla krupne stoke, a zakolje se i prođe vet. kontrolu otprilike desetak grla stoke.

Ne znam za ''stoku sitnog zuba'', ali sto posto sigurno i provjereno da postoji tržište bruceloznih ovaca (jeftinijih po mesare).

Samo kvalitetno ovcu ispržiti/skuhati/na ražnju okretati i bez brige. Kvalitetno ispečeno meso = sigurnost za dječake da neće ostati sterilni kao veliki broj onih koji su prebolovali brucelozu.
:(
:shock:

Odakle ti ove informacije?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#12 Re: Gdje na meso?

Post by PipiDugaDevetka »

Edin H. wrote:
PipiDugaDevetka wrote:
beliver wrote:Kakve su cijene okvirno?
Uvozno zaleđeno meso, pa friško otkravljeno, cijena je ''naveliko'' 2-3 KM/kg.

U Sarajevu se heftično proda mesa težine, otprilike za 400 grla krupne stoke, a zakolje se i prođe vet. kontrolu otprilike desetak grla stoke.

Ne znam za ''stoku sitnog zuba'', ali sto posto sigurno i provjereno da postoji tržište bruceloznih ovaca (jeftinijih po mesare).

Samo kvalitetno ovcu ispržiti/skuhati/na ražnju okretati i bez brige. Kvalitetno ispečeno meso = sigurnost za dječake da neće ostati sterilni kao veliki broj onih koji su prebolovali brucelozu.
:(
:shock:

Odakle ti ove informacije?
Pošto sam napamet ''iz glave'' pisao, samo sam se malo zeznuo u brojkama, ali opet se na isto svodi:
http://www.poljoprivreda.ba/index.php?o ... 6&Itemid=1
11.08.2008 wrote:Baković je rekao da brucelozne ovce u livanjsku općinu i županiji nisu uvezene iz Ukrajine, Moldavije ili Rumunije, nego, kako kaže, iz Unsko-sanskog i Srednjobosanske županije u kojima je prošle godine proglašena epidemija bruceloze, a gdje je najveće tržište švercane stoke bez validnih veterinarskih potvrda o njenom zdravstvenom stanju.
O tome da muškarci vrlo često ostaju bez mogućnosti da imaju djece nakon prebolovane bruceloze proguglaj. Ne obavezno svaki bolesnik koji bude ''izliječen''. Sjećam se jednog Travničanina koji je kao borac dobio donaciju nekoliko ovaca. Neoženjen bio tada.
Osta omladinac bez potomaka, a sve zbog donacije boračke iz Entiteta ili bijeSr. Kasnije tužio organizatora doniranja.

U doniranje bruceloznih krava se bio uključio i UN DP, pa donirao Srebreničanima brucelozne krave.

Evo linka kao dokaza čime se nekada bavio UNDP:

http://www.vesti-online.com/Stampano-iz ... rave/print

- Ne bi bilo prvi put da nam u BiH pod motom humanitarne pomoći poklone nešto za šta se posle ispostavi da je zaraženo. Setite se kako nam je UNDP poklanjao brucelozne ovce, pa još uvek ne možemo da iskorenimo brucelozu u BiH. Bojim se da nam ovaj put ne doniraju lude krave - primećuje Okolić.
User avatar
nOrMaLaC
Posts: 1151
Joined: 27/07/2011 15:17
Location: BelaruS

#13 Re: Gdje na meso?

Post by nOrMaLaC »

Kod Riste u Lukavici.... :dance:
ice2cube
Posts: 707
Joined: 18/03/2012 13:47
Location: Hell

#14 Re: Gdje na meso?

Post by ice2cube »

furuna wrote:kulin dvor - semizovac, basta ispod ceste...romanticno, a izgleda da trazis tako nesto
:thumbup: :thumbup:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#15 Re: Gdje na meso?

Post by PipiDugaDevetka »

18 pacijenata od bruceloze:
http://www.radiosarajevo.ba/content/view/9036/

15 pacijenata - bruceloza:
http://www.klix.ba/forum/posting.php?mo ... =1&t=98660

17 ljudi brucelozno:
http://www.radiosarajevo.ba/content/view/38254/

3 veterinara zaražena:
http://www.radiosarajevo.ba/novost/3862 ... brucelozom

Bruceloza je na neki način politička bolest prouzrokovana pogrešnom politikom koja ne sluša stručnjake.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#16 Re: Gdje na meso?

Post by PipiDugaDevetka »

Bucko iz mahale wrote:de me posavjetuj Pipi,gdje da kupim meso u SA?
obicno kupujem kod Mujanica i u trznim centrima...a sad stvarno neznam gdje da kupim u buduce...

da li je sigurno otici direktno kod uzgajivaca i kupiti cijelo janje (mislim zivo,a poslije da neko to sredi) po svom odabiru?
Da ja znam gdje ima ispravnog mesa kupiti, ja bih tamo kupovao, pa mi preostaje samo Mujanić na pijaci Ilidža. Nek' je i meni, a i ostalim Allah dragi na pomoći.

Kupim ponekad jagnjetiine i kuham do besvjesti da ubijem eventualne brucele (nešto između virusa i bakterija). Ugibaju na sedamdesetak stepeni C.
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#17 Re: Gdje na meso?

Post by duboka_misao »

kod Žutog prema Nisicima
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#18 Re: Gdje na meso?

Post by quarterback »

beliver wrote:Da vas pitam za prijedloge gdje otići na janjetinu u Sarajevu ili negdje blizu Sarajeva?
Čuo sam da u Šaminom Gaju u Rakovici ima, a zanima me isplati li se do tamo ići i ima li još negdje drugo?

Imam neki dugoročni plan, kojem je danas vakat da se realizuje, perverzije raznih vrsta. :D :D

Zahvaljujem!
ja prolazih par puta pored saminog gaja proteklih dana pa mi bi zanimljivo da se jedno 5 kafana zove samin gaj a vidio sam i novi samin gaj, fali samo noviji samin gaj i najnoviji samin gaj :mrgreen:
Mr Hiccup
Posts: 273
Joined: 05/01/2009 23:54

#19 Re: Gdje na meso?

Post by Mr Hiccup »

beliver wrote:Da vas pitam za prijedloge gdje otići na janjetinu u Sarajevu ili negdje blizu Sarajeva?
Čuo sam da u Šaminom Gaju u Rakovici ima, a zanima me isplati li se do tamo ići i ima li još negdje drugo?

Imam neki dugoročni plan, kojem je danas vakat da se realizuje, perverzije raznih vrsta. :D :D

Zahvaljujem!
kod minje na sedreniku
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#20 Re: Gdje na meso?

Post by TouringBiker »

Gdje se sada u/oko Sarajeva (ne predaleko) može dobiti dobra janjetina na kilu, direktno sa ražnja?

"Kod Žutog" od Semizovca prema Srednjem se zatvorio, pa mi je "presušio" dosadašnji izvor :roll:
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#21 Re: Gdje na meso?

Post by zipoo »

Zovik, FS probaj tu. Meni je dobra jagnjetina
Zoya
Posts: 23151
Joined: 09/06/2008 14:54

#22 Re: Gdje na meso?

Post by Zoya »

Pipi :(
User avatar
times12
Posts: 114
Joined: 23/07/2016 19:28
Location: +381

#23 Re: Gdje na meso?

Post by times12 »

Pade mi na pamet onaj fazon iz Nadrealista "Znam ja, bilo se na mesu u Jablanici". Pa možda tamo, ako nije predaleko.
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#24 Re: Gdje na meso?

Post by Rosso »

TouringBiker wrote:Gdje se sada u/oko Sarajeva (ne predaleko) može dobiti dobra janjetina na kilu, direktno sa ražnja?

"Kod Žutog" od Semizovca prema Srednjem se zatvorio, pa mi je "presušio" dosadašnji izvor :roll:
E nisam znao za ovo, meni isto bilo omiljeno mjesto za otici na meso. :(
plin72
Posts: 32
Joined: 04/05/2018 10:17

#25 Re: Gdje na meso?

Post by plin72 »

ja vam omiljenog mjesta, pa taj na crno radio,nije imao nista registrovano
Post Reply