Gdje naći FOREX?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Max.Cherry

Gdje naći FOREX?

Post by Max.Cherry » 20/09/2006 17:47

Vako, ima jedan materijal za koji sam cuo da se zove FOREX, a koji se vjerovatno koristi kao neka vrsta izolacije. Postoje razlicite velicine i debljine, a u sustini je slicno stiroporu, samo je mekse, spuzvastije ali ne i skroz mekano. Lagano totalno. treba mi za jednu totalno drugu stvar, ne za izolaciju, ali nemam pojma gdje to naci u Sarajvu. Anybody...?

irfan2

Post by irfan2 » 20/09/2006 19:53

pored mercatora imas veeliku bijelu zgradu, tu budu kamioni parkirani...tu imas veliko skladiste i zgradu, bave se prodajom gradjevinskog materijala..zaboravio sam kako se zovu, al skoro sigurno bi tu trebao to nac

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 20/09/2006 20:12

irfan2 wrote:pored mercatora imas veeliku bijelu zgradu, tu budu kamioni parkirani...tu imas veliko skladiste i zgradu, bave se prodajom gradjevinskog materijala..zaboravio sam kako se zovu, al skoro sigurno bi tu trebao to nac

Unipromet? :)

Max.Cherry

Post by Max.Cherry » 20/09/2006 22:41

ztluhcs wrote:
irfan2 wrote:pored mercatora imas veeliku bijelu zgradu, tu budu kamioni parkirani...tu imas veliko skladiste i zgradu, bave se prodajom gradjevinskog materijala..zaboravio sam kako se zovu, al skoro sigurno bi tu trebao to nac

da, to što opisuje irfo jeste Unipromet, ali tamo ga nema, oni su inace vrlo slabo opskrbljeni i osnovnijim gradjevinskim materijalom. hvala na savjetima anyway.

temu smatrajte zatvorenom, jer dobio sam pouzdanu informaciju od jedne male... :D

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 21/09/2006 05:39

Max.Cherry wrote:
ztluhcs wrote:

da, to što opisuje irfo jeste Unipromet, ali tamo ga nema, oni su inace vrlo slabo opskrbljeni i osnovnijim gradjevinskim materijalom. hvala na savjetima anyway.

temu smatrajte zatvorenom, jer dobio sam pouzdanu informaciju od jedne male... :D

jesi li je makar izoliro? :)

davis.ba

Post by davis.ba » 21/09/2006 20:14

Kad smo već kod izolacije, da li je moguće napraviti zvučnu izolaciju u sobi recimo, znači neki materijal da se na zid postavi i sl. Kao što u studijima rade, nešto slično. Koji materijal ide, jel ovaj koji se ovdje spominje? Šta je sve potrebno i kako? Cijene otprilike ako ste upoznati? Ne razumijem se u te stvari pa se nadam da ste shvatili pitanje.

Max.Cherry

Post by Max.Cherry » 21/09/2006 22:31

@jebach - jesam of kors uzemljio je dobro :D :D

@davis - ja ti imam prilično efikasan savjet ali ne znam koliko će ti biti prikladan, jer je izumljen i korišten u ratu, kada je moglo sve i svakako... uzmeš školjke kartonske od jaja i izlijepiš sve zidov eu sobi s time. savršena izolacija i vrlo jeftina. naime, onaj profil je vrlo zahvalan za upijanje zvukova i spriječavanje njihovog širenja. možda da prefarbaš poslije polikolorom u boji nekoj... :D

davis.ba

Post by davis.ba » 21/09/2006 22:36

Max.Cherry wrote:
@davis - ja ti imam prilično efikasan savjet ali ne znam koliko će ti biti prikladan, jer je izumljen i korišten u ratu, kada je moglo sve i svakako... uzmeš školjke kartonske od jaja i izlijepiš sve zidov eu sobi s time. savršena izolacija i vrlo jeftina. naime, onaj profil je vrlo zahvalan za upijanje zvukova i spriječavanje njihovog širenja. možda da prefarbaš poslije polikolorom u boji nekoj... :D

Vjeruj mi da sam pokušao to. :-D :-D :-)

Skupljao one kartone od jaja i bio sam krenuo lijepiti ali nije baš ispalo dobro. Počelo padati, slabo se lijepilo tako da sam skino sutradan odmah.

Iako mi nije uspjelo opet nešto mislim da bi to moglo funkcionisati i ipak dobro izgledati ako bi se uradilo dobro.

Hvala u svakom slučaju, svaki savjet je dobro došao. :-D

CiCiban

Post by CiCiban » 24/09/2006 13:17

-:cry: ..mozda da prvo zalijepis nekakvu tapetu preko tog zida..pa onda karton? zbog lakseg prianjanja ljepila :P

Post Reply