Gdje naći dobar i jeftin lokal za Svadbu ?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Pokusaj_sa

Gdje naći dobar i jeftin lokal za Svadbu ?

Post by Pokusaj_sa » 10/03/2011 11:44

Pozdrav ljudi,

Molio bih za malu pomoć - sugestiju gdje bih mogao organizovati svadbu za nekih dvedesetak ljudi a da se ne opečem sa cijenama.
Još uvijek razmišljam da li bi to bio ručak ili večera mada pretendiram da to bude večera kako bi se moglo veselje nastaviti u noć.

Ako iko zna finih manjih lokala neka mi javi - da ne bude zakupa lokala i davanja kesha za prostor(eb ga kratak sam sa keshom :mrgreen:
:sax: :dance:

ALexis
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

Re: Gdje naći dobar i jeftin lokal za Svadbu ?

Post by ALexis » 10/03/2011 11:47

jedina stvar sto meni pada na pamet je ona Copacabana. Prazan kafic, da unajmis njega za neke manje pare pa da ostalo sam organizujes... mada opet ne znam koliko bi ti se to isplatilo...
vidim iz posta da trazis nesto drugacije od predlozenog, ali cisto sumnjam da se moze jeftino proci za vjencanje...
kojim budzetom raspolazes, ako se moze znati?

Pokusaj_sa

Post by Pokusaj_sa » 10/03/2011 12:52

Mislio sam nekih 1500 do 2000 maraka za nekih 20-30 ljudi.
Govorim cca upravo zbog toga sto nisam jos uvijek utvrdio tacan broj ljudi...

JoseMujica

Post by JoseMujica » 10/03/2011 12:55

Čarda na socijalnom...mal prostor al more 20-30 ljudi primit i nije žara s cijenama

ALexis
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

Post by ALexis » 10/03/2011 12:56

e pa za te pare se vec nesto moze naci.
javim se cim se sjetim naziva lokala i mjesta u kojem su ovi mladenci, na cije vjencanje nisam stigla, organizovali svadbu.
njih je sa muzikom izaslo oko 2000 KM.
doduse, restoran je negdje oko vogoshce, meshcini, ne mogu se sjetiti, to je bilo prije 3,5 god a cijene su porasle.
oni su imali 45 ljudi na svadbi.

Pokusaj_sa

Post by Pokusaj_sa » 10/03/2011 13:03

Ima li broj ta Čarda ?

Ja nešto kontam da bi neki meni od 30 kerma bio ok (ako ima jeftinije a da je iole ok još bolje ) i eto pića koliko još da doplatim, muzika manje više - normala da je poželjna...

true

Post by true » 10/03/2011 13:33

Pokusaj_sa wrote:Ima li broj ta Čarda ?

Ja nešto kontam da bi neki meni od 30 kerma bio ok (ako ima jeftinije a da je iole ok još bolje ) i eto pića koliko još da doplatim, muzika manje više - normala da je poželjna...

nije za svadbe carda

Pokusaj_sa

Post by Pokusaj_sa » 10/03/2011 13:41

true wrote:
Pokusaj_sa wrote:Ima li broj ta Čarda ?

nije za svadbe carda

Pa sta jeste ?

Ja sam razmisljao o Lights-u kod shoping centra a jos neke nove ideje ce i svakako dobro doci...

Pokusaj_sa

Post by Pokusaj_sa » 10/03/2011 13:48

Vjerovatno i neki hoteli daju ponude dobre ali bih vise volio da to bude neka domaca a ne ustirkana atmosfera ... :zjev:

JoseMujica

Post by JoseMujica » 10/03/2011 13:54

evo ga Čarda (Zmaja od Bosne 50 /pored nekadašnje Šentade/) ovo je bio telefon : 642 292

sad jel isti, neznam, provjeri pa ako nije zovi pozivni centar Bh. telecoma ili otiđi na lice mjesta

Pokusaj_sa

Post by Pokusaj_sa » 10/03/2011 13:59

JoseMujica wrote:evo ga Čarda (Zmaja od Bosne 50 /pored nekadašnje Šentade/) ovo je bio telefon : 642 292

sad jel isti, neznam, provjeri pa ako nije zovi pozivni centar Bh. telecoma ili otiđi na lice mjesta

Hvala, logično moraću prikupiti njih nekoliko pa izabrati najpovoljinju varijantu...
Ja sam u Novom Sarajevu pa ne znam da li bih razmisljao o nekim vangradskim lokacijama koji su udaljeni od mene, da se sad ne vozamo ko putujući Džindasi :mrgreen: :razz:

Haris.ba
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times

Post by Haris.ba » 10/03/2011 14:13

Šta god izabereš gledaj da je to zaseban objekat(da nije u stambenom objektu), ako misliš ostajati malo duže od 10 sati naveče. Da ne bude stišavanja muzike kad je najslađe. I nikako ne plaćaj čitav račun prije završetka zabave. Plati određeni dio. Npr. 1/3, a ostatak kad zadnji lola napusti mjesto zločina.
Ako hoćeš finu muziku plati odmah ljude kako valja, da ne čekaju sa dobrim pjesmama naručivanje.
Iako to nije uvijek pokazatelj, prvo posjeti halu objekta koji zapikaš. Ak je hala peksinava, bjež odatle.
Ima objekata mali milion, najvažnije ti je gdje ima dobar parking, da je lokacija normalna, a ne negdje u brdu i objekat nije ucrtan ni na vojne mape.
Zavisi i gdje ćeš se vjenčati, u kojoj općini, hoće li biti vjersko vjenčanje, hoće li biti običaja posjete mlade u kući roditelja...? Uglavnom da bude što manje vozikanja, tako i tome treba prilagoditi lokaciju objekta.

Daj nam barem okvirno ove info. pa da predložimo lokale da valjaju.

Pokusaj_sa

Post by Pokusaj_sa » 10/03/2011 14:40

Haris.ba wrote:Šta god izabereš gledaj da je to zaseban objekat(da nije u stambenom objektu), ako misliš ostajati malo duže od 10 sati naveče. Da ne bude stišavanja muzike kad je najslađe. I nikako ne plaćaj čitav račun prije završetka zabave. Plati određeni dio. Npr. 1/3, a ostatak kad zadnji lola napusti mjesto zločina.
Ako hoćeš finu muziku plati odmah ljude kako valja, da ne čekaju sa dobrim pjesmama naručivanje.
Iako to nije uvijek pokazatelj, prvo posjeti halu objekta koji zapikaš. Ak je hala peksinava, bjež odatle.
Ima objekata mali milion, najvažnije ti je gdje ima dobar parking, da je lokacija normalna, a ne negdje u brdu i objekat nije ucrtan ni na vojne mape.
Zavisi i gdje ćeš se vjenčati, u kojoj općini, hoće li biti vjersko vjenčanje, hoće li biti običaja posjete mlade u kući roditelja...? Uglavnom da bude što manje vozikanja, tako i tome treba prilagoditi lokaciju objekta.

Daj nam barem okvirno ove info. pa da predložimo lokale da valjaju.

- Opcina ce biti Novo Sarajevo
- Ici cemo po maldu tu se malo zadrzati, pokupiti je i onda pravac u opcinu
- U opcini ce biti vjencanje jer ce vjerovatno biti ljudi koji ce samo doci u opcinu a ne na slavlje
- Poslije opcine vjerovatno idemo na vjersko ako uspijemo zakazati isti dan(inace opcinsko je zakazano u dva sata)
- Poslije opcine i vjerskog idemo od mene, da je prenesem malo posjedimo i onda u lokal
- Koji lokal, to mi ostaje da vidim ;)

Pokusaj_sa

Post by Pokusaj_sa » 10/03/2011 15:06

Naravno, sve je to kako se potrefi ali ipak mali utjecaj i izobr dobrog lokala je svakako pozeljno...
Bolje da imam vise kesha za bracno ;)

Daado_Sa

Post by Daado_Sa » 10/03/2011 15:15

Ja bih ti mozda predlozio jedno mjesto, blizu je lokacije gdje mislis obaviti ceremoniju vjenčanja i mjesta gdje zivis, a to je motel Una, koji je prije bio na stupu a sada se nalazu u kampusu u kasarni Marsalka, lijep objekat nije sada nesto ni prevelik, lijepo je sredjen izdvojen je od svega, ima zaseban parking, a i cijene su im pristupacne. E sada posto ti zelis da to organizujes mislim da bi se onda mogao sa gazdom i dogovoriti oko menija sta zelis i do koje cijene da ide, prostor je zaista lijep, fino sređen a i blizu ti je.

Pokusaj_sa

Post by Pokusaj_sa » 10/03/2011 15:28

Daado_Sa wrote:Ja bih ti mozda predlozio jedno mjesto, blizu je lokacije gdje mislis obaviti ceremoniju vjenčanja i mjesta gdje zivis, a to je motel Una, koji je prije bio na stupu a sada se nalazu u kampusu u kasarni Marsalka, lijep objekat nije sada nesto ni prevelik, lijepo je sredjen izdvojen je od svega, ima zaseban parking, a i cijene su im pristupacne. E sada posto ti zelis da to organizujes mislim da bi se onda mogao sa gazdom i dogovoriti oko menija sta zelis i do koje cijene da ide, prostor je zaista lijep, fino sređen a i blizu ti je.

Hvala, nisam odavno bio u kampusu ;)
Nisam znao da tu ima neki motel...
Svakako svaki prijedlog je dobrodosao

Pokusaj_sa

Post by Pokusaj_sa » 10/03/2011 15:34

Dosta mi je ljudi spominjalo Lights ? Kakvi su oni? Mada ne bih ja imao toliko ljudi za zakupim komplet objekat ;)

Daado_Sa

Post by Daado_Sa » 10/03/2011 15:38

Kad prodjes kroz kampus skroz na izlazu prema autobuskoj stanici tu ti se nalazi taj Motel a inace je taj isti Motel bio na stupu samo je sada na toj lokaciji, i jos jedno mjesto gdje znam da je prelijepo i gdje se moze dogovoriti cijena menija jeste restoran Izvor na stupu, pa nisat ti drugo ne preostaje nego da malo obiđes pa da vidis kako se krecu cijene.
Samo jedan savjet gdje god budes isao da trazis prostor prvo vidi da iznajmis samo prostor i inventar a da tvoja bude hrana i pice muzika i da nadjes nekog ko ce posluzivati goste (jer ces tako dosta jeftinije proci, npr. odes u neki podrum pica uzmes sta zeli i na kraju platis samo ono sto je popijeno a ostatak vratis), dok kada si negdje u restoranu konobarima je to jedinstvena prilika da zarade pa ti pisu umjesto jedne pive (tri pive i slicno) kako bi oni bili dobri i zaradili.

nova_korisnica

Post by nova_korisnica » 10/03/2011 15:38

kod bosnalijeka ima jedan restoran ali ne znam kako se zove...tu ti nekada dodju tamburasi...za toliko osoba, mislim da bi imao odgovarajuci ambijent....ja sam tu bila sa nekom rajom kad je prijateljica "slavila" odbranu magistarskog i bilo nam je super...ne znam ni naziv ni broj...najbolje ti je da odes do njih....

znam kako ti je..i ja trenutno trazim lokaciju, ali to sve u mjestu i okolini koje nikako ne poznajem :(
sretno!

Kelner

Post by Kelner » 10/03/2011 15:40

ja radim u restoranu Plavi Zamak...jedna od nasih ponuda ti je da ti hrana bude 28 KM po osobi, to je nekih 560 KM ako vas bude 20, i pice koliko popijete.....nema zakupa sale i sl....a za tih 28 KM svi dobiju hladnu bosansku platu( suho m, sudzuka 2 vrste sira) zatim begovu corbu na upit jer ih bude sto nece, telece pecenje sa pekarskim krompirom i povrcem, i mix salata....klopa je supert majke mi....btw ja sam tu konobar znaci ne varam te ja od tvog derneka nemam nista, uystvari lazem dobicu neku dnevnicu i ako me ti nesto pocastis :D ....evo ti broj restorana 033/718-807...imas jos neke menije koje ti ukljucuju bezalkoholno pice pa meni sa alkoholom....itd itd...eto prijedlog...

psydelija

Post by psydelija » 10/03/2011 15:44

zenis se, ti si stvarno lud!!!
... svakako, srecno i bericetno da vam bude! :)

Pokusaj_sa

Post by Pokusaj_sa » 10/03/2011 15:59

Kelner wrote:ja radim u restoranu Plavi Zamak...jedna od nasih ponuda ti je da ti hrana bude 28 KM po osobi, to je nekih 560 KM ako vas bude 20, i pice koliko popijete.....nema zakupa sale i sl....a za tih 28 KM svi dobiju hladnu bosansku platu( suho m, sudzuka 2 vrste sira) zatim begovu corbu na upit jer ih bude sto nece, telece pecenje sa pekarskim krompirom i povrcem, i mix salata....klopa je supert majke mi....btw ja sam tu konobar znaci ne varam te ja od tvog derneka nemam nista, uystvari lazem dobicu neku dnevnicu i ako me ti nesto pocastis :D ....evo ti broj restorana 033/718-807...imas jos neke menije koje ti ukljucuju bezalkoholno pice pa meni sa alkoholom....itd itd...eto prijedlog...

Svakako interesantan prijedlog, hvala ti puno... Broj imam i mozemo se dogovoriti ako mlada ne bude puno zahtijevna(mada je rekla moja svadba njeno bracno - mislim na organizaciju).... Al znas zene ;)

Pokusaj_sa

Post by Pokusaj_sa » 10/03/2011 16:00

nova_korisnica wrote:kod bosnalijeka ima jedan restoran ali ne znam kako se zove...tu ti nekada dodju tamburasi...za toliko osoba, mislim da bi imao odgovarajuci ambijent....ja sam tu bila sa nekom rajom kad je prijateljica "slavila" odbranu magistarskog i bilo nam je super...ne znam ni naziv ni broj...najbolje ti je da odes do njih....

znam kako ti je..i ja trenutno trazim lokaciju, ali to sve u mjestu i okolini koje nikako ne poznajem :(
sretno!

Hajd, onda i vazeca tema za tebe ;)

Valjda cemo naci zajednicko rijesenje

Pokusaj_sa

Post by Pokusaj_sa » 10/03/2011 16:00

psydelija wrote:zenis se, ti si stvarno lud!!!
... svakako, srecno i bericetno da vam bude! :)

Sta cu.. Ponese me :)

Pokusaj_sa

Post by Pokusaj_sa » 10/03/2011 16:17

Dobar je ovaj prijedlog sa cijenama u restoranima...
Ima li jos neko nekih iskustava sa cijenama ....

Post Reply