Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
luluška
Posts: 42
Joined: 20/10/2011 13:02

#26 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by luluška »

Toliko su najčešće u Konzumu, U Bingu su Molfix bile 23,90 kad su svuda 29,nešto
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#27 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by StupskaBitanga »

alica.k wrote:bingo je najjeftiniji (skafu ne pikam jer u skafu kad odem ospem se).
al do binga i nazad potrosis benzina (onog velikog u hadzicima dje sve ima) pa se i ne primjeti razlika izmedju npr binga i merkatora.
opet, mi odemo il u bingo il u merkator :)
meni je konzum najskuplji, ne znam zasto, al tako mi se cini.

isto tako, ima razlike u cijenama u merkatorima, npr onaj na ilidzi i ovaj u vogosci su jeftiniji od onog na socijalnom...tako i prodavacice kazu tak da nije to moja suplja :S
ako u Bingu samo kupuješ hranu ne moraš ići do Hadžića već imaš Bingo na A.Polju i na Ciglanama-zavisno u kojem dijelu grada živiš
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#28 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by MAN-lion's coach »

Pretežno Hoše komerc i DP,Merkator jako rijetko nekako su bRezobrazni sa cijenama,. :-)
User avatar
Edo87
Posts: 56
Joined: 22/09/2011 13:34

#29 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by Edo87 »

MAN-lion's coach wrote:Pretežno Hoše komerc i DP,Merkator jako rijetko nekako su bRezobrazni sa cijenama,. :-)
Ja bio danas u Mercatoru u Alti i bas sam zadovoljan bio, cijene nesto manje nesto vise, ali imali su sve sta mi je trebalo i to mi je bitno. Imam ovdje u komsiluku Hoše ali nisam bas cesto isao... Mozda je to glup proizvod za usporedbu, ali inace kupujem vodu (valjda iz navike, svugdje sam zivio) u Konzumu je Sarajevska voda 0,80, u Amko 0,75 i danas dodjem u Mercator i vidim 0,70 sta me jako iznenadilo, ocekivao sam visu cijenu, tako da Mercator :thumbup: sta se barem vode tice :-D
Last edited by Edo87 on 03/11/2011 17:06, edited 1 time in total.
User avatar
Edinz
Posts: 375
Joined: 03/11/2008 15:03

#30 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by Edinz »

Bingo je najjeftiniji ali računajući njihove K plus proizvode ( provjerite na svakom ko je proizvodjac za Konzum) Konzum je odmah iza. Digitron u ruke pa provjerite.
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#31 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by radenska »

Ja kupujem u interexu. Kupovala sam u Skafi ali kad sam jednom kupila pokvarenu "svjezu" piletinu i sefu je bilo apsolutrno svejedno na kasi nikad vise dole nisam otisla.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#32 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by StupskaBitanga »

Edinz wrote:Bingo je najjeftiniji ali računajući njihove K plus proizvode ( provjerite na svakom ko je proizvodjac za Konzum) Konzum je odmah iza. Digitron u ruke pa provjerite.
ja ne znam šta si ti htio reci
ali sam se lično vidio
Orginal proizvod ala Kajmak Poljorad koji se u Konzumu prodaje pod K+ je jeftiniji u Bingu nego taj K+ u Konzumu
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#33 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by Urban B. »

Mercator :thumbup:

razlike u cijeni nisu toliko velike uopste 5-10 Kf uglavnom,stim da u mercatoru mozes na osnovu onih pika bodova dobit poklon od 80 KM za kupovinu sto se na kraju izjednaci sa ovim sto su mozda jeftiniji sa nekim artiklima,a druga je stvar da u mercatoru imas sve sto ti treba i ne moras 3 prodavnice promjeniti da kupis sve sto ti je potrebno!
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#34 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by Ambrozija »

Definitivno Mercator :thumbup:

Ako nista, nijedno osoblje se ne moze porediti sa onim iz Mercatora. Svi su uvijek ljubazni i za to dobivaju veliki plus. Da se ne ponavljam, slazem se sa svim recenim, sve je uredno, cisto, lijepo poslagano itd.
Nije bas da su najskuplji, u odredjenim proizvodima jesu u drugim su cak i dosta jeftiniji. Ali kako god okrenes dodje na isto. U zadnje vrijeme mi ni Interex nije los...
Konzum izbjegavam pod svaku cijenu!
User avatar
Edinz
Posts: 375
Joined: 03/11/2008 15:03

#35 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by Edinz »

StupskaBitanga wrote:
Edinz wrote:Bingo je najjeftiniji ali računajući njihove K plus proizvode ( provjerite na svakom ko je proizvodjac za Konzum) Konzum je odmah iza. Digitron u ruke pa provjerite.
ja ne znam šta si ti htio reci
ali sam se lično vidio
Orginal proizvod ala Kajmak Poljorad koji se u Konzumu prodaje pod K+ je jeftiniji u Bingu nego taj K+ u Konzumu
Pa i rekao sam da je Bingo najjeftiniji...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#36 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by StupskaBitanga »

Bingo stvarno treba povrcati broj prodavnica u Sarajevu
Naime danas na A.Polju nisi mogao naci kolica koliko je objekt bio pun
Radnice na kasi se izvinjavaju jer kako su mi rekle padaju od uumora
Vidio sam da oni momci nisu mogli stici puniti kolika je bila navala na ulje, jufku i još nešto
User avatar
Mis Marpl
Posts: 13
Joined: 31/03/2011 13:07

#37 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by Mis Marpl »

Kada legne plata i kada idem u "mjesecnu" nabavku idem u bingo.
Ali stvarno treba vise prodavnica jer mi se ne isplati ici stalno daleko mi.
Srecom blizu zgrade imam i amko i dp i konzum tako idem u sve tri :-)
U jednoj je jeftinije nesto i za 30-40 kf tako da kombinujem.
10 po 10 ili 20 po 20 itd skupi se.
U septembru sam tako ustedila 56 km 8-) i kupila sebi torbicu :-D
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#38 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by sheilak »

Merkator i Amko. Konzum nikako vise, a DP mi je 'nako. Ovdje mislim prije svega na kvalitet namirnica, ali moram reci da ni Merkator nije uvijek ok. Amko zna biti katastrofalan po ovom pitanju (rok namirnica), ali opet bolji nego Konzum.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#39 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by alica.k »

StupskaBitanga wrote:ako u Bingu samo kupuješ hranu ne moraš ići do Hadžića već imaš Bingo na A.Polju i na Ciglanama-zavisno u kojem dijelu grada živiš
ma znam ja gdje ima bingo, ali i na alipasinom i na ciglanama nije onolika ponuda ko u hadzicima. a kad idemo da se namirimo onda sto veci izbor to bolje...stvarno dosta stvari nema u ova dva u odnosu na onaj u hadzicima, al onaj i jest stoput veci.

ako idem samo hranu kupit, onda odem tu do merkatora u komsiluku :)
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#40 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by ema_ »

Hoše komerc mi je naj :thumbup: (btw, svako malo imaju Milke po 1.5 km :D ) i DM za sredstva za čišćenje i higijenu.

Nekad Robot i Amko.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5606
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#41 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by azurna_obala »

Moram podijeliti svoje iskustvo sa Dp-om od maloprije, i Amko komerca od jutros. Čisti lopovi, sram da ih bude...jutros sam kupila kg riže u Amku na Trgu Austrije, i cijena na polici je 1.45 KM, ja na kasu ona naplati 2.75, ništa ja, pa mi još kaže molim te sitno, ja joj dala 50 KM, reko nemam, ode ona usitni pare, i vrati mi i odem ja....kontam zajebali ste me sad, i nećete više nikad, i tako im ja u sebi sve po spisku...

Maloprije, u Dp-u na Grbavici, kupila Jaffa keks onaj preliveni sa čokoladom, na polici cijena 2.05 KM, sve fino provjerila i kod i količinu, sve ok....i ja na kasu, ona meni 2.30!! I ja opet šutim, kontam možda sam ja pogriješila, platim i vratim se tamo da vidim cijenu ponovo, kad zaista ja nisam pogriješila, cijena na polici je 2.05, ja fino uzmem onu karticu sa cijenom i na kasu, reko, samo da vam kažem da ste mi sad naplatili ovaj keks po cijeni koja ne stoji ovdje, ona meni onaj keks pođe da uzme iz ruke, ja ga povučem sebi, kao veli ona, ma nisu cijene zamijenjene, reko nije vam ovo prvi put, kako vas nije stid, ona gleda u mene i onaj narod na kasi. Samo sam izašla, đubrad lopovska, baš sam se iznervirala, sram da ih bude.
Krivo mi što onu šeficu nisam tražila, ne znam jel se može neka inspekcija pozvati za ovakve slučajeve, prijaviti, ima li gdje taj broj telefona?? Ovo je milioniti put da ovo u Dp-u rade, dosada sam ignorisala, ali više ne, za 0.05 KF ću se svađat ako treba, i ne bude isto na polici i kasi.
User avatar
biserna zvoncica
Posts: 60
Joined: 06/02/2012 11:47

#42 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by biserna zvoncica »

azurna@
potpuno si u pravu.kradu iz ociju.ja sam kupovala neke namjernice i nisam provjerila racun. racun ispod pedeset maruna pa ne izgleda veliki i ja ne provjerih.kad sam dosla kuci muz pogleda kad tamo otkucano sest cokolada a kupila dvije.nije mi bilo mrsko ponovo se obuc i odnijeti racun na reklamaciju.trazila sam snimak sa kase.blagajnica mirno pozva sefa,vratise mi pare,kao kasa "preskocila". :cry: sada svaki racun odmah provjerim. :roll:

smeta mi sto me prave budalom, a kad primjetimo da kradu,vrate nam novac kao zadnjim prosjacima. zna li neko broj telefona inspekcije? (nadam se da oni reaguju na ova potkradanja) trebali bi imati svi taj broj pa nek neko pocne gubiti posao zbog kradje.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#43 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by PipiDugaDevetka »

biserna zvoncica wrote:azurna@
potpuno si u pravu.kradu iz ociju.ja sam kupovala neke namjernice i nisam provjerila racun. racun ispod pedeset maruna pa ne izgleda veliki i ja ne provjerih.kad sam dosla kuci muz pogleda kad tamo otkucano sest cokolada a kupila dvije.nije mi bilo mrsko ponovo se obuc i odnijeti racun na reklamaciju.trazila sam snimak sa kase.blagajnica mirno pozva sefa,vratise mi pare,kao kasa "preskocila". :cry: sada svaki racun odmah provjerim. :roll:

smeta mi sto me prave budalom, a kad primjetimo da kradu,vrate nam novac kao zadnjim prosjacima. zna li neko broj telefona inspekcije? (nadam se da oni reaguju na ova potkradanja) trebali bi imati svi taj broj pa nek neko pocne gubiti posao zbog kradje.
http://kuip.ks.gov.ba/prijava
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#44 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by Vitezanin »

Ja se nekako osjecam ugodno kad kupujem u Mercatoru. :D :D :D Kao kupac koji je respektiran (kakva poetika :D :D :D :D ).

Hose je ok (jeftiniji), ali neda mi se svaki put vozikati tramvajem s plasticnim kesama. :D

Konzum prolazi isto. Mislim, ovisi, gdje sam, je li mi usput.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#45 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by quarterback »

Edo87 wrote:Mozda je vec bila tema, ako je neka admin prebaci. Kao sto naslov teme kaze, zanima me gdje kupujete hranu tj. osnovne stvari. Znam da je glupo reklamirat ali je mislim da je itekako bitna tema. Nedavno sam se doselio u Sarajevo pa eto jos istrazujem. Nekako sam navikao na konzum ali sam primjetio da imaju vise cijene nego neki drugi. Jedino sto me vuklo u konzum je to sta sam mislio da cu nac sve na jednom mjestu, medjutim onim u BBI centru i nisam nesto zadovoljan. Cak je Amko imao vise stvari koje su mi trebale. Kako stoji Mercator u Sa? Kako Robot?
Pogledaj web namirnice.ba oni rade stalne uporedbe cijena.

Ako imam mogucnost kupujem u Bingu jer je jedini domaci koliko toliko kvalitetan lanac prodavnica, Amko i Robot su katastrofa u koju vise ne zelim da ulazim.

Sto se tice DPa neko je gore napisao losa iskustva sa njima u vezi netacnih cijena - imam ista iskustva a spomenuo bih i da dosta proizvoda uopste nema cijenu kao i da su cijene na friziderima tako izljepljene da nema sanse da skontate koliko sta kosta...
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#46 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by Tahta »

ja što se ovdje reklamira Merkator i firme kćerke i nije nimalo providno :D :D :D
pa slovenci su to oni su najbolji najkvaliteniji naj naj..... čak nam i autoputeve grade a i tunele al samo do pola koji će nam qurac završeni :x
u vezi teme ja ne kupujem nigdje nemam para :D
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#47 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by Salah ad-Din »

Kupujem u Bingu i u Hosetu. Mercator izbjegavam jer su skupi i ne dam pare Slovencima, Skafa mi je odvratna, neljubazne radnice, koliko ce ti naplatiti zavisi od kase, na koju odes, (o tome vodite racuna, ako idete na kasu u prizemlju naplacuju vam 5% vise, u odnosu na kasu na prvom spratu, i ovo bi se trebalo prijaviti inspekciji), Robot nekvalitetan.

Uglavnom broj 1 Bingo jer su nasi :bih:
broj 2 Hose i to onaj u Hadzicima :D
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#48 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by jedna tamo »

Bingo je najjeftiniji definitivno samo nemaju baš neki izbor mesa, al sve ostalo je i 1KM jeftinije u odnosu na druge fakat mi to nije jasno, interex također jeftin al moraš baš otići posebno a bingo je usput nekako....
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#49 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by StupskaBitanga »

jedna tamo wrote:Bingo je najjeftiniji definitivno samo nemaju baš neki izbor mesa, al sve ostalo je i 1KM jeftinije u odnosu na druge fakat mi to nije jasno, interex također jeftin al moraš baš otići posebno a bingo je usput nekako....
na alipasinom bingo uopste nemaju mesnice
mighty_duck
Posts: 56
Joined: 01/10/2009 17:33

#50 Re: Gdje kupujete (hranu, kućne potrepstine...)

Post by mighty_duck »

zasto je zatvoren dp market u merkuru stup?
Post Reply