Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#26 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by PipiDugaDevetka »

chuchumbamayumbe wrote:Vezano za meso, koliko je istina u tome da se većina jagnjadi na "jagnjetina road" uvozi iz Australije, jer domaća proizvodnja ne može ni približno da zadovolji kapacitete Maksumića, rahmetli Gojka i ostalih doajena jagnjetine!
Govorim o omiljenim mjestima za prežderavanje prilikom odlaska i povratka iz Makarske. 8-)
Ja znam da je Alemko uvozio australijsku jagnjetinu neposredno nakon rata. Jeftino bilo, zamrznuto,...,
a za ove sada, pojma nemam.
Goblin
Posts: 320
Joined: 23/07/2011 13:14

#27 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Goblin »

Raska wrote:Trolom do Dobrinje, pa lagano u Tom ili nekoliko mesnica u blizini, jer jedino tamo mogu kupiti one vrste mesa koje u SA nema.
Cuj :? :? Tog mesa ,kojega u Sarajevu nema,ima kupiti u Markalama a ima i u trznom centru Grbavica,kod Majmunovica ,gdje je dobar kvalitet i kod jednog Rusa preko puta,gdje je dosta jeftinije,za kvalitet ne znam !!
Vjerovatno ,ima jos negdje ali tuda prolazim pa znam.
Inace meso,kupujem najcesce u Mercatoru,usput uz ostalo,nema se vremena. Teletina im je u redu ali jagnjetina im je australska,ne do bog nikome. U Konzumu( korea ) sam naletio par puta na jako los kvalitet,tako da sam kuci imao friskih 'jezika' . Pa ih sada izbjegavam.
User avatar
butterfly_01
Posts: 548
Joined: 13/02/2011 23:18

#28 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by butterfly_01 »

u Sarajevu, samo kod Mujanica... Na Hrasnom kod malog Bosmala je mesara i bas je prometna.. jako su ljubazni i usluzni. kupuju po Bosni meso, kolju i prodaju. jesu najskuplji ali ne koriste botoxe niti ti junetinu (od juneta starog godinu dana) prodaju pod teletinu! teletina je meso od toleta koje je staro izmedju 40 dana i 2 mjeseca. sve preko toga se ne zove teletina.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#30 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by bach »

open the pendzer wrote:Image


hahahahah

Ako nekom višom silom budem prisiljen kupiti u ovoj mesnici ( što izbjegavam koliko god mogu) uvijek se sjetim ovoga


CoCoJamBo
Posts: 163
Joined: 05/05/2011 03:29

#31 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by CoCoJamBo »

Mujanic na Ilidzi ,Mujanic na Malti ,Mujanic u Blazuju ,Mujanic u Hrasnom , Mujanic u Hadzicima :D Mujanic ,Mujanic ,Mujanic :D Nema Bolje Mesare od njih!! Cevape 1kg 11KM I to ne male cevape nego ko kod zmaja one ogromne :) Sudzukice su prejaki! Telece ,Pilece i junece meso su njam njam hah :D

Neces se pokajati ako odes kod Mujanica ;)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#32 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by chuchumbamayumbe »

CoCoJamBo wrote:Mujanic na Ilidzi ,Mujanic na Malti ,Mujanic u Blazuju ,Mujanic u Hrasnom , Mujanic u Hadzicima :D Mujanic ,Mujanic ,Mujanic :D Nema Bolje Mesare od njih!! Cevape 1kg 11KM I to ne male cevape nego ko kod zmaja one ogromne :) Sudzukice su prejaki! Telece ,Pilece i junece meso su njam njam hah :D

Neces se pokajati ako odes kod Mujanica ;)
Ja sam odavo oprestao kupovati ćevape u mesarama...preskupi za smeće koje unutra stave, a i nisu vala čemu. Kod Mujanića za BBQ obično uzmem mariniranih krilca i karabataka bez kostiju, i kobasica onih ljutkastih. I kobasice su sumnjive (kod svakog), ali bar nisu 11km i imaju mnogo bolji okus nego ćevapi koji se napušu ko ona ribica, a onda ispušu. niđe veze.
CoCoJamBo
Posts: 163
Joined: 05/05/2011 03:29

#33 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by CoCoJamBo »

chuchumbamayumbe wrote:
CoCoJamBo wrote:Mujanic na Ilidzi ,Mujanic na Malti ,Mujanic u Blazuju ,Mujanic u Hrasnom , Mujanic u Hadzicima :D Mujanic ,Mujanic ,Mujanic :D Nema Bolje Mesare od njih!! Cevape 1kg 11KM I to ne male cevape nego ko kod zmaja one ogromne :) Sudzukice su prejaki! Telece ,Pilece i junece meso su njam njam hah :D

Neces se pokajati ako odes kod Mujanica ;)
Ja sam odavo oprestao kupovati ćevape u mesarama...preskupi za smeće koje unutra stave, a i nisu vala čemu. Kod Mujanića za BBQ obično uzmem mariniranih krilca i karabataka bez kostiju, i kobasica onih ljutkastih. I kobasice su sumnjive (kod svakog), ali bar nisu 11km i imaju mnogo bolji okus nego ćevapi koji se napušu ko ona ribica, a onda ispušu. niđe veze.

Najbolji su Marirani Krilca i karabatke bez kostiju ,vazda ih uzmem kad rostiljam :D
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#34 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by tech10 »

PipiDugaDevetka wrote: Ako su naučnici otkrili ovu pojavu u mlijeku, nema sumnje da hormona i antibiotika ima i u goveđem mesu i mesnim proizvodima.
A ja se sve cudim od cega mi sise rastu. Joj kad sad jedna flat forumashica navali na ove proizvode. :lol:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#35 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by udrch »

PipiDugaDevetka wrote:Mujanić ovako ''održava'' svoje krave koje kasnije kolje:

Ovo sam uživo gledao u Švicarskoj kad sam bio..
Tamo su ba i goveda veća gospoda od nas..

Inače meso uzimam u Deytonu na Otoci i zadovoljan sam kvalitetom svježinom i onim što kupim..doduše česta sam mušterija, pa se čovjek svaki put potrudi i preporuči..
Ovo mljeveno meso ne kupujem nikad, to i nije meso..
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#36 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by PipiDugaDevetka »

Raska wrote:Trolom do Dobrinje, pa lagano u Tom ili nekoliko mesnica u blizini, jer jedino tamo mogu kupiti one vrste mesa koje u SA nema.
Image
Pajić Prom na pijaci Ilidža ima prodavnicu sa mesom kojeg kao lafo u Sarajevu nema!
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#37 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by poznanik »

PipiDugaDevetka wrote:Pajić Prom na pijaci Ilidža ima prodavnicu sa mesom kojeg kao lafo u Sarajevu nema!
Indikativno je da građani Sarajeva moraju putovati 12 km da bi kupili kilo svinjskog mesa :(

Ubijeđen sam da bi ga mnogi mesari stavili u prodaju, da se ne plaše reakcija i javnog "linča" i radnje i firme :-)
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#38 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by AS_sa »

poznanik wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Pajić Prom na pijaci Ilidža ima prodavnicu sa mesom kojeg kao lafo u Sarajevu nema!
Indikativno je da građani Sarajeva moraju putovati 12 km da bi kupili kilo svinjskog mesa :(

Ubijeđen sam da bi ga mnogi mesari stavili u prodaju, da se ne plaše reakcija i javnog "linča" i radnje i firme :-)
pa mozda im se ne isplati, koliko bi uspjeli prodat ...
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#39 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by poznanik »

AS_sa wrote:
poznanik wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Pajić Prom na pijaci Ilidža ima prodavnicu sa mesom kojeg kao lafo u Sarajevu nema!
Indikativno je da građani Sarajeva moraju putovati 12 km da bi kupili kilo svinjskog mesa :(

Ubijeđen sam da bi ga mnogi mesari stavili u prodaju, da se ne plaše reakcija i javnog "linča" i radnje i firme :-)
pa mozda im se ne isplati, koliko bi uspjeli prodat ...

Za 10.000 građana, npr. za svakog dnevno po 50 gr. = 500 kg dnevno x 3 KM/kg (zarade - razlike u cijeni) = 1.500 KM dnevno. Mjesečno je to 45.000 KM.
User avatar
oh teddy...
Posts: 106
Joined: 11/06/2011 10:58

#40 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by oh teddy... »

AS_sa wrote:
poznanik wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Pajić Prom na pijaci Ilidža ima prodavnicu sa mesom kojeg kao lafo u Sarajevu nema!
Indikativno je da građani Sarajeva moraju putovati 12 km da bi kupili kilo svinjskog mesa :(

Ubijeđen sam da bi ga mnogi mesari stavili u prodaju, da se ne plaše reakcija i javnog "linča" i radnje i firme :-)
pa mozda im se ne isplati, koliko bi uspjeli prodat ...
Naravno da im se ne isplati ali zasto.. bila je jedna takva mesnica na Marin dvoru u istoj zgradi gdje je MUP Centar samo sa druge strane zgrade, mislim bas Pajic, prije par godina je zatvorena jer mnogi nisu htjeli kupovati meso kod njih iako su imali posebne frizidere sa teletinom ili janjetinom. Da se ne lazemo, mnogi na svinjetinu gledaju kao na bojni otrov.

Jos da su tako revnosni vjernici i u ostalim Mojsijevim, pardon Musinim, i opcenito Bozijim zakonima, gdje bi im kraj bio. Ono, ne kradi, ne cini preljubu, postuj majku i oca i slicno.

Na temu, kupujem i jedem uglavnom perad i ribetinu, tako da je Vindija moja glavna destinacija. Crveno meso ne jedem iz preventivno zdravstvenih razloga. Osim za Bajram, Bozic i slicne prilike. dva tri puta godisnje, dakle.

Ribu uzimam gdje stignem, nadje se i svjeze a kvalitetne.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25791
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#41 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by BHF_Manijak »

Kako ba nema, sta se pravite Englezi...Haman svaki Merkator ili Konzum kako znam ima odvojen odjel gdje se svinjtina prodaje, eto lafo nema nigdje...Hocemo to opet o majorizaciji?! :oops:
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#42 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by poznanik »

BHF_Manijak wrote:Kako ba nema, sta se pravite Englezi...Haman svaki Merkator ili Konzum kako znam ima odvojen odjel gdje se svinjtina prodaje, eto lafo nema nigdje...Hocemo to opet o majorizaciji?! :oops:
Jes', ima, al' u Istočnom Sarajevu....u ovom Jošistočnijem - nema :oops:
Last edited by poznanik on 21/08/2011 01:32, edited 1 time in total.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20511
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#43 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Bullet Tooth Tony »

Hodzic
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#44 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by astrid »

...u mesari 8-)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#45 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by PipiDugaDevetka »

User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#46 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by JThomas »

poznanik u svom prepoznatljivom dužebrižničkom stilu. ima mesnica samo sa svinjskim mesom usred tržnice, ima i na pijaci na grbavici, i budući da redovno obilazim obje mislim da bi znao da ih je neko linčovao...
Goblin
Posts: 320
Joined: 23/07/2011 13:14

#47 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Goblin »

poznanik wrote:
BHF_Manijak wrote:Kako ba nema, sta se pravite Englezi...Haman svaki Merkator ili Konzum kako znam ima odvojen odjel gdje se svinjtina prodaje, eto lafo nema nigdje...Hocemo to opet o majorizaciji?! :oops:
Jes', ima, al' u Istočnom Sarajevu....u ovom Jošistočnijem - nema :oops:
Ne znam kako tvrdis ovakve stvari :shock: :shock:
Poslije ovoga sumnjam u svaki tvoj post i svaku tvoju izjavu. Svaki mercator i konzum ima svinjetine. Pijaca -trzni centar Grbavica ima svinjetine i to najmanje u dvije mesarske radnje. Tu znam jer prolazim tuda cesto ,ponekad i kupujem u tom trznom centru,dok naprimjer nisam znao za Ilidzu a evo covjek kaze da ima na Ilidzi u trznom centru. Ima sigurno na bar jos nekoliko mjesta,Vjerovatno ima i u Markalama,cini mi se kao da sam vidio. No tamo ima Lijanovic trgovinu i od prsuta,slanine i sunkarice se lomi polica a rekoh cini mi se da sam vidio i sirovog mesa. Mislim sa obzirom na broj jedaca,ponuda je zadovoljavajuca.To jeste da je potraznja veca,bila bi i ponuda.Profit je cudo :D :D
Last edited by Goblin on 21/08/2011 10:27, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#48 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by JThomas »

ne čini ti se, ima i u tržnici, mislim da se spasojević zove čovjek što drži.
Goblin
Posts: 320
Joined: 23/07/2011 13:14

#49 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Goblin »

JThomas wrote:ne čini ti se, ima i u tržnici, mislim da se spasojević zove čovjek što drži.
Da,poznati sarajevska mesarska porodica,na Grbavici je Majmunovic,isto veteran sarajevskoga mesarstva ( umro je nedavno,sada drze sinovi )
User avatar
oh teddy...
Posts: 106
Joined: 11/06/2011 10:58

#50 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by oh teddy... »

Konzum i Merkator imaju svinjetinu ali vakumiranu ili upakovanu. Po mogucnosti da je vakumirana od strane proizvodjaca.

Covjek vjerovatno misli na ono dodjes kod cika mesara i kazes "odrezite mi kilu snicle od svinjskog vrata". Toga u sarajevskim Merkatorima i Konzumima NEMA. Jedino je moguce kupiti sunku ili parizer, ali i za to imaju posebne masine za rezanje. Ne smiju na istoj masini rezati svinsku i purecu sunku.

Na Markalama imaju u par mesnica, ali su nabili cijene, nebi ni Dodik kupio. Inace su one Markale propale, u odnosu na predratno stanje, sjecam se prije rata subotom si jedva mogao uci u trznicu, i zelenu pijacu, puno ko sipak. Danas te ganjaju prodavci, nebi li sta prodali. Skupo ko vrag.

Oopet na temu, stvarno, jel samo meni meso u Merkatoru i Konzumu crvenije odnosno zdravije izgleda, nego u vecini mesnica?
Post Reply