Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#176 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by RahatHurmašica »

KatarinaKosaca wrote:
Edin H. wrote:Cestitke, drago mi je da si napredovala :oops:
:izet: Hvala, znala sam da će ti biti drago :D

Pa ispusti rječicu pri pisanju posta.. :zid:
nemoj se sada vaditi, nije sramota raditi na tržnici.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#177 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by KatarinaKosaca »

RahatHurmašica wrote:nemoj se sada vaditi, nije sramota raditi na tržnici.
Nije, što bi bilo. Ionako su @hrasno38 i @goran16v, pisali kako mi je kao kućanici krivo vidjet raju kako idu na posao :D
med11
Posts: 113
Joined: 15/05/2013 05:43

#178 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by med11 »

Zna li neko radno vrijeme mesnice mujanić, vidjeh da je do 19:00 ali od koliko rade?
pozdrav
med11
Posts: 113
Joined: 15/05/2013 05:43

#179 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by med11 »

Od 07:00;)
mikscomputers
Posts: 1
Joined: 26/10/2014 08:53

#180 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by mikscomputers »

Neko je pomenuo Hodzic, poodavno, a dobili smo preporuke i od jedne prijateljice pa se zeznusmo juce... mozda su nekada bili dobri ali evo zena i ja se razmisljali dal prvo da idemo u bolnicu ili da im zovemo inspekciju. Cevapi mirisu na iznutrice, prsuta ziva, verovatno puna aditiva posto nije stigla do zeludca a vec je krenula napolje. Ostalo sto smo uzeli ne smemo ni da probamo, posto od juce povracamo na smenu.
MESARCINA OKO
Posts: 2
Joined: 13/11/2014 19:14

#181 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by MESARCINA OKO »

DaffyDuck wrote:
JThomas wrote:a na temu, mi smo familijarno jako, jako zadovoljni sa mesnicama friško (sad ima alipašino, otoka i čaršija) i mesnicom salčin na pijaci na grbavici.
mesnica frisko koja se pokusava prodati pod Ovako, stalno stavljajuci njihove reklame po mesnici te BiH zastavu, sve da bi sakrili svoj pravi identitet, a to je Vizion Rogatica :wink:
I nek mi neko kaze da je srbima tesko u sarajevu :roll:

Salcin je dobar :thumbup:


VIDI BURAZ TI NEMAS POJMA O MESU AKO CEMO ISKRENO ,,,VIZION ROGATICA ,,,KOJA SE BAVI KLANJEM MESA STO ZNACI DA JE DOMACE MESO ,,,PRVO SE ZAPITAJ DA NIJE DOMACE NE BI IMAO SVE OD IZNUTRICA ,,,, OD GLAVE .JETRE STO JUNECE ,TELECE,SRCE.TRIPICE.BUBREGE.BRIZLU I DA TI NE NABRAJAM TAKO DA NE TREBA DA SIRIS LAZNE DEZINFORMACIJE
MESARCINA OKO
Posts: 2
Joined: 13/11/2014 19:14

#182 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by MESARCINA OKO »

General_Jackson wrote:Ja sam do unazad par mjeseci kupovao kod Mujanovića na M.Dvoru, ali im je izbor kao i kvalitet mesa jako opao, pa sam sada počeo kupovati kod Mujanića na D.Malti i mogu reći da sam sa njima zadovoljan.
oh teddy... wrote:Ma sta ce mi konjetina :D konjska kobasica je dobra, ali suvise volim te zivotinje da bi ih jeo... pitam za zecetinu, kunic, zec, sta li vec. Nekada prije rata je bilo za kupiti, ali danas... nema cak ni svjezih curki, dakle domacih.

Sve ograniceno na telece ovo, junece ono, nesto janjetine, piletina na svakom koraku, sudzuka i suho meso. Bogte, ponuda mesa u Sarajevu ko u seoskom granapu u Ustikolini.

Odem u mostarski Konzum (zapadni dio grada jasno) i nevezano za meso, opcenito ponuda je vanzemaljska u odnosu na ponudu u sarajevskim Konzumima (Merkator je malo jaci, ali mislim i pretpostavljam uglavnom jer se tamo i stranci snadbjevaju), da ne govorim o trznim centrima po Zagrebu recimo. Ocito to ima veze i sa plateznom moci stanovnistva, ali i prehrambenim navikama.

Neki dan zena u konzumu prodavacicu pita "sta su ti to mlinci" (koji stoje izlozeni na pultu) :-) dok par mjeseci ranije tip /musterija vraca usoljene incune i ljutito govori "ovo riba? ovo nije riba, pastrmka je riba" :-)
I mene to frustrira da glavni grad kao što je naš nema za kupiti ni govedinu, kokoš, gusku i patku. No situacija je takva, standard pada a cijene rastu, pogledajte samo ribarnice na šta liče, kada uđeš u one dvije na Markalama zapahne te smrad truleži, a cijene tolike da ni onaj ko ima novca nije lud da kupuje. Sa svježom svinjetinom je ista stvar skupa je i nekvalitetna, pa je rijetko ko kupuje i zato je i nema.

NAJBOLJE MESO FRISKO MESNICA DOMACE 10000000%
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#183 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by mefistofilis »

u Otesu ima fina mesara gdje je meso ustvari frisko. znam da lik kolje stoku i sto ovaj mesarcina :D kaze ima te zezancije iznutrice, ovako onako.
samo pretpostavljam da otes mnogima nije usput
User avatar
Izlija
Posts: 1209
Joined: 20/05/2010 13:04

#184 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Izlija »

Meni nije bitno odakle dolazi meso u mesnice Friško, pa taman da dolazi iz Australije, svaki put sam uslužen fantastično, meso je uvjek bilo kvalitetno i zaista friško, cijene su tržišne i prihvatljive i ništa mi više drugo netreba.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#185 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by razonoda »

mesnica Franca :thumbup:
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#186 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by MedenoSrce »

General_Jackson wrote:pogledajte samo ribarnice na šta liče, kada uđeš u one dvije na Markalama zapahne te smrad truleži, a cijene tolike da ni onaj ko ima novca nije lud da kupuje.
Ne znam na koju ribarnicu mislis ali su obje ribarnice na Markalama (do trznice i do pijace) odlicne. Na stranu sto je sve cisto nego je riba uvijek svjeza, onaj decko mi je uvijek ocisti, izdaju fiskalne, ljubazni ... bas bez zamjerke. U onoj pored pijace uzimam i maslinovo ulje :thumbup: Jedino je zeznut pristup kad idem autom al na cistocu i rad nikakve zamjerke ne mogu naci.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#187 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by DaffyDuck »

MESARCINA OKO wrote:
DaffyDuck wrote:
JThomas wrote:a na temu, mi smo familijarno jako, jako zadovoljni sa mesnicama friško (sad ima alipašino, otoka i čaršija) i mesnicom salčin na pijaci na grbavici.
mesnica frisko koja se pokusava prodati pod Ovako, stalno stavljajuci njihove reklame po mesnici te BiH zastavu, sve da bi sakrili svoj pravi identitet, a to je Vizion Rogatica :wink:
I nek mi neko kaze da je srbima tesko u sarajevu :roll:

Salcin je dobar :thumbup:


VIDI BURAZ TI NEMAS POJMA O MESU AKO CEMO ISKRENO ,,,VIZION ROGATICA ,,,KOJA SE BAVI KLANJEM MESA STO ZNACI DA JE DOMACE MESO ,,,PRVO SE ZAPITAJ DA NIJE DOMACE NE BI IMAO SVE OD IZNUTRICA ,,,, OD GLAVE .JETRE STO JUNECE ,TELECE,SRCE.TRIPICE.BUBREGE.BRIZLU I DA TI NE NABRAJAM TAKO DA NE TREBA DA SIRIS LAZNE DEZINFORMACIJE
Ma gdje si, oci moje lijepe :-)
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#188 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by karanana »

frisko je ok mesnica. prvi izbor mi je mujanic pa onda frisko , pa onaj na trznici kad se udje od svjetlosti prvi desno, pa mostarlic, pa bajra.

ja koliko sam cuo, frisko su otvorili par bivsih radnika/mesara konzuma. eh sad, odakle nabavljaju meso, da li im je vizion rogatica jedan od dobavljaca, jedemo li chetnichku teletinu pomjesanu i ocheshanu sa krmetinom.....to vam ne bih znao reci. ocigledno da ovdje ima bolje upoznatih da to kazu.
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13962
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#189 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by South Blue Mama »

karanana wrote:frisko je ok mesnica. prvi izbor mi je mujanic pa onda frisko , pa onaj na trznici kad se udje od svjetlosti prvi desno, pa mostarlic, pa bajra.

ja koliko sam cuo, frisko su otvorili par bivsih radnika/mesara konzuma. eh sad, odakle nabavljaju meso, da li im je vizion rogatica jedan od dobavljaca, jedemo li chetnichku teletinu pomjesanu i ocheshanu sa krmetinom.....to vam ne bih znao reci. ocigledno da ovdje ima bolje upoznatih da to kazu.
I ja sam ovdje kupovala do neki dan. Znam da su drzala dva brata. Prosle sedmice udjem i vidim nepoznatog mesara, pitam za ovog koj me je do sada usluzivao on mi rece da je otisao po robu. Kupim meso, pridjem kroz trznicu kad sa lijeve strane ugledam "svog mesara". Veli covjek da je otvorio sebi mesaru. Da bude gore, dodjem kuci i skontam da mi je ovaj uvalio komad mesa ni za sta, ni macama ga ne bih bacila :roll:
Cisto da znas ;-)
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#190 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by karanana »

South Blue Mama wrote:
karanana wrote:frisko je ok mesnica. prvi izbor mi je mujanic pa onda frisko , pa onaj na trznici kad se udje od svjetlosti prvi desno, pa mostarlic, pa bajra.

ja koliko sam cuo, frisko su otvorili par bivsih radnika/mesara konzuma. eh sad, odakle nabavljaju meso, da li im je vizion rogatica jedan od dobavljaca, jedemo li chetnichku teletinu pomjesanu i ocheshanu sa krmetinom.....to vam ne bih znao reci. ocigledno da ovdje ima bolje upoznatih da to kazu.
I ja sam ovdje kupovala do neki dan. Znam da su drzala dva brata. Prosle sedmice udjem i vidim nepoznatog mesara, pitam za ovog koj me je do sada usluzivao on mi rece da je otisao po robu. Kupim meso, pridjem kroz trznicu kad sa lijeve strane ugledam "svog mesara". Veli covjek da je otvorio sebi mesaru. Da bude gore, dodjem kuci i skontam da mi je ovaj uvalio komad mesa ni za sta, ni macama ga ne bih bacila :roll:
Cisto da znas ;-)
e hvala ti. znam da je ovaj debeljuskast sto je bio. valjda cu ga prepoznati s lijeve strane.
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13962
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#191 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by South Blue Mama »

karanana wrote: e hvala ti. znam da je ovaj debeljuskast sto je bio. valjda cu ga prepoznati s lijeve strane.
Otici cu ove hefte pa cu ti napisati koji je po redu kad udjes od Svjetlosti ;-)
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#192 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by General_Jackson »

MedenoSrce wrote:
General_Jackson wrote:pogledajte samo ribarnice na šta liče, kada uđeš u one dvije na Markalama zapahne te smrad truleži, a cijene tolike da ni onaj ko ima novca nije lud da kupuje.
Ne znam na koju ribarnicu mislis ali su obje ribarnice na Markalama (do trznice i do pijace) odlicne. Na stranu sto je sve cisto nego je riba uvijek svjeza, onaj decko mi je uvijek ocisti, izdaju fiskalne, ljubazni ... bas bez zamjerke. U onoj pored pijace uzimam i maslinovo ulje :thumbup: Jedino je zeznut pristup kad idem autom al na cistocu i rad nikakve zamjerke ne mogu naci.
Malo bi mogla obratiti pažnju na datume postova kada odgovaraš na njih, ako nisi primjetila post koji si replicirala star je 3 godine. Sada i ja kupujem ponovo ribu na tom mjestu jer se vlasnik odavno promijenio i imaju odličnu ponudu i čisti su i na Grbavici isto kod Borova odlična ribarnica i odlična usluga :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#193 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by karanana »

o kojoj ribarnici govorite da je bolja i da je promjenila vlasnika? jel ona odmah uz pijacu i prugu?
ne ona prekoputa pijace niti ona uz trznicu? meni je ona uz trznicu ok, ali ako hvalite i onu uz pijacu, probat cu i nju. je li na grbavici isti vlasnik?
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#194 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by General_Jackson »

karanana wrote:o kojoj ribarnici govorite da je bolja i da je promjenila vlasnika? jel ona odmah uz pijacu i prugu?
ne ona prekoputa pijace niti ona uz trznicu? meni je ona uz trznicu ok, ali ako hvalite i onu uz pijacu, probat cu i nju. je li na grbavici isti vlasnik?
Uz otvorenu pijacu, nju ti preporučujem i koliko znam nije isti vlasnik na Grbavici blizu prodavaonice "Borovo", dok za onu u samoj pijaci Grbavica ne znam, tamo ne idem.
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#195 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by homega »

U sarajevskim ribarnicama riba se prodaje iz ribogojilišta. Čime je uzgojena riba, kojom hranom, kakvom?

Radi li iko zdravstvenu analizu ribe u ponudi u ribarnicama?
Mario979
Posts: 278
Joined: 08/12/2013 21:35

#196 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Mario979 »

MESARCINA OKO wrote:
DaffyDuck wrote: mesnica frisko koja se pokusava prodati pod Ovako, stalno stavljajuci njihove reklame po mesnici te BiH zastavu, sve da bi sakrili svoj pravi identitet, a to je Vizion Rogatica :wink:
I nek mi neko kaze da je srbima tesko u sarajevu :roll:

Salcin je dobar :thumbup:


VIDI BURAZ TI NEMAS POJMA O MESU AKO CEMO ISKRENO ,,,VIZION ROGATICA ,,,KOJA SE BAVI KLANJEM MESA STO ZNACI DA JE DOMACE MESO ,,,PRVO SE ZAPITAJ DA NIJE DOMACE NE BI IMAO SVE OD IZNUTRICA ,,,, OD GLAVE .JETRE STO JUNECE ,TELECE,SRCE.TRIPICE.BUBREGE.BRIZLU I DA TI NE NABRAJAM TAKO DA NE TREBA DA SIRIS LAZNE DEZINFORMACIJE
IZGLEDA DA TI NEMAŠ POJMA, NEMA DOMACEG MESA U BIH JER NEMA DOMAĆEG STOČNOG FONDA.
Odakle taj Vizion nabavlja toliku telad , ima neka farma u Rogatici?
Telad su oni što kupuju odmrznutu junetine iz brazila pod teletinu.
Zašto nepise nigdje zemlja porijekla?
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#197 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by mayab »

Mario979 wrote:
MESARCINA OKO wrote:
DaffyDuck wrote: mesnica frisko koja se pokusava prodati pod Ovako, stalno stavljajuci njihove reklame po mesnici te BiH zastavu, sve da bi sakrili svoj pravi identitet, a to je Vizion Rogatica :wink:
I nek mi neko kaze da je srbima tesko u sarajevu :roll:

Salcin je dobar :thumbup:


VIDI BURAZ TI NEMAS POJMA O MESU AKO CEMO ISKRENO ,,,VIZION ROGATICA ,,,KOJA SE BAVI KLANJEM MESA STO ZNACI DA JE DOMACE MESO ,,,PRVO SE ZAPITAJ DA NIJE DOMACE NE BI IMAO SVE OD IZNUTRICA ,,,, OD GLAVE .JETRE STO JUNECE ,TELECE,SRCE.TRIPICE.BUBREGE.BRIZLU I DA TI NE NABRAJAM TAKO DA NE TREBA DA SIRIS LAZNE DEZINFORMACIJE
IZGLEDA DA TI NEMAŠ POJMA, NEMA DOMACEG MESA U BIH JER NEMA DOMAĆEG STOČNOG FONDA.
Odakle taj Vizion nabavlja toliku telad , ima neka farma u Rogatici?
Telad su oni što kupuju odmrznutu junetine iz brazila pod teletinu.
Zašto nepise nigdje zemlja porijekla?
Bio sam par puta poslom u tom Vizionu u Rogatici, u kancelarijama, vidio dolaze seljaci da naplate sto su prodali stoku....
Mario979
Posts: 278
Joined: 08/12/2013 21:35

#198 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Mario979 »

Moguće ali to je zanemarljivo malo, Rogatici a i cijela BiH nema dovoljno stočnog fonda.
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#199 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by General_Jackson »

homega wrote:U sarajevskim ribarnicama riba se prodaje iz ribogojilišta. Čime je uzgojena riba, kojom hranom, kakvom?

Radi li iko zdravstvenu analizu ribe u ponudi u ribarnicama?
Jesi ti ikada ušao u jednu ribarnicu u Sarajevu?
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#200 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by homega »

General_Jackson wrote:
homega wrote:U sarajevskim ribarnicama riba se prodaje iz ribogojilišta. Čime je uzgojena riba, kojom hranom, kakvom?

Radi li iko zdravstvenu analizu ribe u ponudi u ribarnicama?
Jesi ti ikada ušao u jednu ribarnicu u Sarajevu?
Jesi li ti pročitao i shvatio moje pitanje?
Post Reply