Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

ITNet
Posts: 766
Joined: 30/09/2016 11:47

#301 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by ITNet »

Mesnica AEMS na ilidzi, pored stare zeljeznice stanice se nalazi, imaju i svoj restoran pored mesnice, ja kod njih uzimam meso za rostilj vec duze vremena i gdje god sam se pojavio sa tim mesom niko nije imao primjedbu, ima i somuna kod njih kupiti
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#302 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by DaffyDuck »

ranger wrote:gdje sad uzet cevape da valja? mujanica sam se zasitio postali su previse zacinjeni...
Probaj kod Hodzica preko puta poste na carsiji. A mozes i kod Ferhatovica uzeti cevape (zive) za rostilja :thumbup:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#303 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by strong69 »

ITNet wrote:Mesnica AEMS na ilidzi, pored stare zeljeznice stanice se nalazi, imaju i svoj restoran pored mesnice, ja kod njih uzimam meso za rostilj vec duze vremena i gdje god sam se pojavio sa tim mesom niko nije imao primjedbu, ima i somuna kod njih kupiti
Slazem se s tobom. Ni ja nikad nisam imao primjedbe na to meso. Imaju preradu mesa poslije Hadzica i od prijatelja, veterinarskog inspektora, cuo sam veoma pohvalne stvari o njima i zbog toga i sam kupujem tu iako mi nisu usput.
racionalista
Posts: 1473
Joined: 20/07/2012 20:40

#304 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by racionalista »

strong69 wrote:
ITNet wrote:Mesnica AEMS na ilidzi, pored stare zeljeznice stanice se nalazi, imaju i svoj restoran pored mesnice, ja kod njih uzimam meso za rostilj vec duze vremena i gdje god sam se pojavio sa tim mesom niko nije imao primjedbu, ima i somuna kod njih kupiti
Slazem se s tobom. Ni ja nikad nisam imao primjedbe na to meso. Imaju preradu mesa poslije Hadzica i od prijatelja, veterinarskog inspektora, cuo sam veoma pohvalne stvari o njima i zbog toga i sam kupujem tu iako mi nisu usput.

Ja nikad gorih sudzukica i hamburgera nisam probao od onih kupljenih u AEMSu. U sudzukicama komadi paprike kao da su stavljali kasike ajvara od neoguljenih paprika, a hamburgeri su enkakve bijelkaste mase isto kao da je neko udrobio hljeba u njih.
ITNet
Posts: 766
Joined: 30/09/2016 11:47

#305 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by ITNet »

To dvoje iskreno nisam nikad kupovao, cevape najvise uzimam, ponekad piletinu i nekog mesa za kuce
racionalista
Posts: 1473
Joined: 20/07/2012 20:40

#306 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by racionalista »

ITNet wrote:To dvoje iskreno nisam nikad kupovao, cevape najvise uzimam, ponekad piletinu i nekog mesa za kuce
Ja na to naletih, i nije mi se nimalo dopalo. Nije nikakvo hejtanje. Što se tiče ćevapa iz ovih "većih" mesara meni su dobri oni iz mesnice Friško.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#307 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by walk_M-A-N »

http://www.zurnal.info/novost/21855/u-b ... iz-poljske
Novinari Guardiana otkrili su kako se u klaonici u poljskoj regiji Mazovija kolju bolesna goveda čije je meso, potom, plasirano na tržište Evropske unije. BiH je tokom prošle godine iz Poljske uvezla šest hiljada tona mesa
Više od šest hiljada tona goveđeg mesa iz Poljske uvezeno je u BiH tokom 2018. godine, zvanični su podaci Ureda za veterinarstvo BiH.
Direktor tog Ureda, pak, Ljubomir Kalaba, tokom razgovora sa novinarom Žurnala, nije bio upoznat o velikoj aferi u Poljskoj, gdje su novinari britanskog Guardiana u saradnji sa tamošnjom televizijom Superwizjer otkrili kako se u jednoj klaonici u poljskoj regiji Mazovija kolju bolesna goveda čije je meso, potom, plasirano na tržište Evropske unij

Poljska je, prema zvaničnim podacima, tokom 2017. godine izvezla skoro pola miliona tona govedine, a među kupcima tog mesa je najmanje trinaest bosanskohercegovačkih kompanija koje se bave preradom mesa i mesnih proizvoda. Neke od tih kompanija 2016. godine je istraživala i Državna agencija za istrage i zaštitu BiH (SIPA) koja je tada podnijela izvještaj Tužilaštvu BiH, ali krivični proces nikad nije pokrenut.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#308 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Nisrin »

Salčin Grbavica- zakon!

Zeznuh se prije koji mjesec s piletinom u Bingu, toliko je smrdilo da piletinu vise ne jedem...
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#309 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by biggrin »

Nisrin wrote:Salčin Grbavica- zakon!

Zeznuh se prije koji mjesec s piletinom u Bingu, toliko je smrdilo da piletinu vise ne jedem...
pilatina u bingu neka ili piletina bingo u bingu? ako je ovo potonje, voistinu je odron. nedavno uzeo kompletno pile Madi i :thumbup: ok su i ovako i brojler
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#310 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Nisrin »

biggrin wrote:
Nisrin wrote:Salčin Grbavica- zakon!

Zeznuh se prije koji mjesec s piletinom u Bingu, toliko je smrdilo da piletinu vise ne jedem...
pilatina u bingu neka ili piletina bingo u bingu? ako je ovo potonje, voistinu je odron. nedavno uzeo kompletno pile Madi i :thumbup: ok su i ovako i brojler

Ne znam, stoji u "frizideru" u rinfuzi i jos mi kaze da je SVJEZE!
Jeidno Brojleru joa dati priliku, inace je kod njih 3x jeftinija dimljena piletina nego u marketima...komad bude po 3-4KM!
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#311 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by wewa »

meni je Brojlerova piletina odlicna

jedino se kod njih usudim kupiti otkostene batake, kod svih drugih su ogromne sanse da ce se meso usmrditi dok dodjem kuci...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#312 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by tempuser »

Nisrin wrote:Salčin Grbavica- zakon!

Zeznuh se prije koji mjesec s piletinom u Bingu, toliko je smrdilo da piletinu vise ne jedem...

Kod Salcina vazda potrosis jedno 20 KM vise nego sto si planirao. Ti trazis kilu, on ti odvaga kilu i cetristo i dere se, aj bolan sta faaaaliiiiiiii! :lol:
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#313 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Nisrin »

tempuser wrote:
Nisrin wrote:Salčin Grbavica- zakon!

Zeznuh se prije koji mjesec s piletinom u Bingu, toliko je smrdilo da piletinu vise ne jedem...

Kod Salcina vazda potrosis jedno 20 KM vise nego sto si planirao. Ti trazis kilu, on ti odvaga kilu i cetristo i dere se, aj bolan sta faaaaliiiiiiii! :lol:

Tacno, i jos doda "ako nemas nema veze, bit ce drugi put, halalosum" :D
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#314 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by biggrin »

kakav perfidan udar na obraz :lol:
SD7
Posts: 234
Joined: 16/11/2018 06:18

#315 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by SD7 »

Nisrin wrote:
tempuser wrote:
Nisrin wrote:Salčin Grbavica- zakon!

Zeznuh se prije koji mjesec s piletinom u Bingu, toliko je smrdilo da piletinu vise ne jedem...

Kod Salcina vazda potrosis jedno 20 KM vise nego sto si planirao. Ti trazis kilu, on ti odvaga kilu i cetristo i dere se, aj bolan sta faaaaliiiiiiii! :lol:

Tacno, i jos doda "ako nemas nema veze, bit ce drugi put, halalosum" :D
Seljacka posla, sto bi se kazalo, a u prevodu lopovski folovi...
SD7
Posts: 234
Joined: 16/11/2018 06:18

#316 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by SD7 »

racionalista wrote:
strong69 wrote:
ITNet wrote:Mesnica AEMS na ilidzi, pored stare zeljeznice stanice se nalazi, imaju i svoj restoran pored mesnice, ja kod njih uzimam meso za rostilj vec duze vremena i gdje god sam se pojavio sa tim mesom niko nije imao primjedbu, ima i somuna kod njih kupiti
Slazem se s tobom. Ni ja nikad nisam imao primjedbe na to meso. Imaju preradu mesa poslije Hadzica i od prijatelja, veterinarskog inspektora, cuo sam veoma pohvalne stvari o njima i zbog toga i sam kupujem tu iako mi nisu usput.

Ja nikad gorih sudzukica i hamburgera nisam probao od onih kupljenih u AEMSu. U sudzukicama komadi paprike kao da su stavljali kasike ajvara od neoguljenih paprika, a hamburgeri su enkakve bijelkaste mase isto kao da je neko udrobio hljeba u njih.
Kod ovih sam pojeo dva puta meso, i vise nikad....
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#317 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by tempuser »

SD7 wrote:
Seljacka posla, sto bi se kazalo, a u prevodu lopovski folovi...
Pa ti kupuj kod mesara akademika ako ga nadjes.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#318 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by HAVANA »

Nemam pojma al znam da zena samo kod tog salcina uzima.I ne zalim se,znaci dobar. :D
mali_balon
Posts: 11231
Joined: 12/09/2012 09:57

#319 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by mali_balon »

walk_M-A-N wrote:http://www.zurnal.info/novost/21855/u-b ... iz-poljske
Novinari Guardiana otkrili su kako se u klaonici u poljskoj regiji Mazovija kolju bolesna goveda čije je meso, potom, plasirano na tržište Evropske unije. BiH je tokom prošle godine iz Poljske uvezla šest hiljada tona mesa
Više od šest hiljada tona goveđeg mesa iz Poljske uvezeno je u BiH tokom 2018. godine, zvanični su podaci Ureda za veterinarstvo BiH.
Direktor tog Ureda, pak, Ljubomir Kalaba, tokom razgovora sa novinarom Žurnala, nije bio upoznat o velikoj aferi u Poljskoj, gdje su novinari britanskog Guardiana u saradnji sa tamošnjom televizijom Superwizjer otkrili kako se u jednoj klaonici u poljskoj regiji Mazovija kolju bolesna goveda čije je meso, potom, plasirano na tržište Evropske unij

Poljska je, prema zvaničnim podacima, tokom 2017. godine izvezla skoro pola miliona tona govedine, a među kupcima tog mesa je najmanje trinaest bosanskohercegovačkih kompanija koje se bave preradom mesa i mesnih proizvoda. Neke od tih kompanija 2016. godine je istraživala i Državna agencija za istrage i zaštitu BiH (SIPA) koja je tada podnijela izvještaj Tužilaštvu BiH, ali krivični proces nikad nije pokrenut.
Jedan od najvecih uvoznika poljskog mesa je Bajra
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#320 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by high_volume »

mali_balon wrote:
walk_M-A-N wrote:http://www.zurnal.info/novost/21855/u-b ... iz-poljske
Novinari Guardiana otkrili su kako se u klaonici u poljskoj regiji Mazovija kolju bolesna goveda čije je meso, potom, plasirano na tržište Evropske unije. BiH je tokom prošle godine iz Poljske uvezla šest hiljada tona mesa
Više od šest hiljada tona goveđeg mesa iz Poljske uvezeno je u BiH tokom 2018. godine, zvanični su podaci Ureda za veterinarstvo BiH.
Direktor tog Ureda, pak, Ljubomir Kalaba, tokom razgovora sa novinarom Žurnala, nije bio upoznat o velikoj aferi u Poljskoj, gdje su novinari britanskog Guardiana u saradnji sa tamošnjom televizijom Superwizjer otkrili kako se u jednoj klaonici u poljskoj regiji Mazovija kolju bolesna goveda čije je meso, potom, plasirano na tržište Evropske unij

Poljska je, prema zvaničnim podacima, tokom 2017. godine izvezla skoro pola miliona tona govedine, a među kupcima tog mesa je najmanje trinaest bosanskohercegovačkih kompanija koje se bave preradom mesa i mesnih proizvoda. Neke od tih kompanija 2016. godine je istraživala i Državna agencija za istrage i zaštitu BiH (SIPA) koja je tada podnijela izvještaj Tužilaštvu BiH, ali krivični proces nikad nije pokrenut.
Jedan od najvecih uvoznika poljskog mesa je Bajra
Meso koje je predmet trgovine unutar država EU vjerovatno podliježe kontroli inspekcija, ali meso koje se u BiH uvozi iz drugih država podliježe obaveznoj kontroli inspekcije, povremeno graničnih, a uvijek kantonalnih veterinarskih i sanitarnih inspekcija. U BiH nema "bolesnog" mesa, nije ga bilo nikad, ni u najizraženija vremena kojekakvih kineskih gripa ili kravljih ludila.

Osim toga, ovaj Žurnalov tekst toliko je tendenciozan da je zreo za tužilaštvo i procesuiranje zbog insinuiranja da Bajra uvozi i prodaje zaraženo meso. Nije Žurnalu ovo izuzetak, ali u nas inače novinari pišu naručene tekstove... :(
mali_balon
Posts: 11231
Joined: 12/09/2012 09:57

#321 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by mali_balon »

high_volume wrote:
mali_balon wrote:
Jedan od najvecih uvoznika poljskog mesa je Bajra
Meso koje je predmet trgovine unutar država EU vjerovatno podliježe kontroli inspekcija, ali meso koje se u BiH uvozi iz drugih država podliježe obaveznoj kontroli inspekcije, povremeno graničnih, a uvijek kantonalnih veterinarskih i sanitarnih inspekcija. U BiH nema "bolesnog" mesa, nije ga bilo nikad, ni u najizraženija vremena kojekakvih kineskih gripa ili kravljih ludila.

Osim toga, ovaj Žurnalov tekst toliko je tendenciozan da je zreo za tužilaštvo i procesuiranje zbog insinuiranja da Bajra uvozi i prodaje zaraženo meso. Nije Žurnalu ovo izuzetak, ali u nas inače novinari pišu naručene tekstove... :(
A koji si ti autoritet pa ovo sve napisano tvrdis...ili si mozda bajrin komercijalista.....ja tvrdim jer znam da bajra uvozi meso iz poljske....sad kakvog je kvaliteta u to ne bi ulazi ali da se naslutit...
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#322 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by high_volume »

mali_balon wrote:
high_volume wrote:
mali_balon wrote:
Jedan od najvecih uvoznika poljskog mesa je Bajra
Meso koje je predmet trgovine unutar država EU vjerovatno podliježe kontroli inspekcija, ali meso koje se u BiH uvozi iz drugih država podliježe obaveznoj kontroli inspekcije, povremeno graničnih, a uvijek kantonalnih veterinarskih i sanitarnih inspekcija. U BiH nema "bolesnog" mesa, nije ga bilo nikad, ni u najizraženija vremena kojekakvih kineskih gripa ili kravljih ludila.

Osim toga, ovaj Žurnalov tekst toliko je tendenciozan da je zreo za tužilaštvo i procesuiranje zbog insinuiranja da Bajra uvozi i prodaje zaraženo meso. Nije Žurnalu ovo izuzetak, ali u nas inače novinari pišu naručene tekstove... :(
A koji si ti autoritet pa ovo sve napisano tvrdis...ili si mozda bajrin komercijalista.....ja tvrdim jer znam da bajra uvozi meso iz poljske....sad kakvog je kvaliteta u to ne bi ulazi ali da se naslutit...
Čitaj šta piše :-) Ne osporavam činjenicu da Bajra uvozi meso iz Poljske, pišem da to meso nije zaraženo, kako insinuira neprofesionalni novinar Žurnala. Ili ti i novinar imate neke dokaze da je Bajrino poljsko meso zaraženo?
mali_balon
Posts: 11231
Joined: 12/09/2012 09:57

#323 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by mali_balon »

high_volume wrote:[quote="mali_balon"

A koji si ti autoritet pa ovo sve napisano tvrdis...ili si mozda bajrin komercijalista.....ja tvrdim jer znam da bajra uvozi meso iz poljske....sad kakvog je kvaliteta u to ne bi ulazi ali da se naslutit...
Čitaj šta piše :-) Ne osporavam činjenicu da Bajra uvozi meso iz Poljske, pišem da to meso nije zaraženo, kako insinuira neprofesionalni novinar Žurnala. Ili ti i novinar imate neke dokaze da je Bajrino poljsko meso zaraženo?[/quote]

Pa citaj i ti sta pise.....ko si ti da tvrdis suprotno...dakle on tvrdi da meso ne valja, ok novinarska lupetanja ali ko si onda ti da tvrdis suprotno....razumis ...
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#324 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Naslovnica »

biggrin wrote:
Nisrin wrote:Salčin Grbavica- zakon!

Zeznuh se prije koji mjesec s piletinom u Bingu, toliko je smrdilo da piletinu vise ne jedem...
pilatina u bingu neka ili piletina bingo u bingu? ako je ovo potonje, voistinu je odron. nedavno uzeo kompletno pile Madi i :thumbup: ok su i ovako i brojler
Ja imam loša iskustva sa svim kokošima osim onih Cekin.
Madi, Brojler, Perutnina, Bingo...nije mi se jednom desilo da se meso usmrdi tokom spremanja, počne puštati nekakav miris božesačuvaj.
Jedino s Cekinom nisam imao loša iskustvo, bar za sada.
User avatar
mk ultra
Posts: 19130
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#325 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by mk ultra »

Da vas obavjestim da u zadnjih 6mj niti u jednoj kuhinji u kojoj sam bio nisam vidio nista drugo osim bingovih proizvoda, tunjevina zaleđeni program tjestenina piletina itd
A bio sam i na helitnim mjestima :mrgreen: :mrgreen:
Post Reply