Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#1 Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by bach »

Cijenjeni forumaši


U kojoj od gradskih mesnica se po vama prodaje najbolje odn. najkvalitetnije meso. Variranja itekako ima čak i kod istog lanca mesnica.


Primjetio sam da je kod mesnica Dayton ( kako uvrnut naziv :) ) meso kvalitenije u mesnici kod Željinog stadiona. Takođe sam primjetio da je u mesnici Mujanović na Marin dvoru meso kvalitetnije nego u njihovim ostalim poslovnicama. Poznanik ima objašnjene da je u blizini ove mesnice ima puno bitnih likova te da bi gazda mogao na informativni kod inspekcije ako bi pokušali prodati nekvalitetno meso.


Na dnu ponude su mi Maksumić na Koševu i Šahbaz gdje god da ga ima ( u nekom poslovnicama DP -a imaju svoje mesnice). Izbjegavati u širokom luku. Ni mesnica u Merkatoru na Socijalnom me je razočarala kvalitetom mesa.



Dakle, koja mjesta preporučujete za kupovinu svježeg mesa, a koja ne?


LP


Bach
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by karanana »

konzum nije los.
mujanic u hrasnom je isto ok, mada mi se cini kao da se malo pokvario. tipicno bosnjacki, krene ga dobro jer ima dobru kvalitetu, ali brzo zabrlja kako bi povecao profit na brzinu. ali jos uvijek je ok.
User avatar
hopi
Posts: 5594
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#3 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by hopi »

pošto prolazim barem jednom sedmično tuda, Mujanić u Blažuju, meso je meni ok, nisam mogao nešta uspoređivati sa ostalim mesnicama, a i vjerujem da im je promet jako velik.
immuno
Posts: 2014
Joined: 07/04/2010 11:05

#4 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by immuno »

mesara Hosna u Vogosci preko puta srednje skole meso extra klasa
merik
Posts: 202
Joined: 15/06/2010 12:12
Location: Između jave i sna

#5 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by merik »

hopi wrote:pošto prolazim barem jednom sedmično tuda, Mujanić u Blažuju, meso je meni ok, nisam mogao nešta uspoređivati sa ostalim mesnicama, a i vjerujem da im je promet jako velik.
:thumbup: Mujanić Blažuj
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#6 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by wewa »

maksumic u trznici, mujanic u hrasnom, mala mesnica na cosku pijace u a fazi.

trzne centre izbjegavam, unatoc povoljnijim cijenama jer kvalitet mesa stvarno nije neki...
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#7 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by corsa »

Mujanic na Malti! :thumbup: Stalno kod njih kupujem i meso im je extra! Inace, mislim da su najkvalitetnije Mujanic mesnice.

Ne treba ih mjesati sa Mujanovicem! :mrgreen:
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#8 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by madnessa »

corsa wrote:Mujanic na Malti! :thumbup: Stalno kod njih kupujem i meso im je extra! Inace, mislim da su najkvalitetnije Mujanic mesnice.

Ne treba ih mjesati sa Mujanovicem! :mrgreen:
a gdje je ova mesara tacno? ako ti nije problem da mi objasnis... hvala.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#9 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by bach »

madnessa wrote:
corsa wrote:Mujanic na Malti! :thumbup: Stalno kod njih kupujem i meso im je extra! Inace, mislim da su najkvalitetnije Mujanic mesnice.

Ne treba ih mjesati sa Mujanovicem! :mrgreen:
a gdje je ova mesara tacno? ako ti nije problem da mi objasnis... hvala.

I mene kao poguziju zanima. Mislio sam da su oni i Mujanović isto
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#10 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by wewa »

ne znam za maltu, ali mujanic u hrasnom je kod malog bosmala, preko puta pumpe.
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#11 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by madnessa »

wewa wrote:ne znam za maltu, ali mujanic u hrasnom je kod malog bosmala, preko puta pumpe.
i ovo je dovoljno blizu. hvala.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25625
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#12 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by BHF_Manijak »

Hodzic na Carsiji, ali u zadnje vrijeme hoce smutit... :roll: Mujanic takodjer kao preporuka, i za meso i za cevape! :mrgreen:
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#13 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Innovation »

Mujanic definitivno. Ima citav kompleks u Vlakovu. Stale, klaonica i puno stoke. To znaci da je meso sigurno svjeze. :)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#14 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by PipiDugaDevetka »

U Sarajevu se sedmično (zvanično-sa pečatima) zakolje 30 grla stoke, a mesa se proda kao da je zaklano 200-300 grla stoke.
Evo, čak i čitaoci Dnevnog AVA3A znaju da u mlijeku ima hormona i antibiotika:
Image
Ako su naučnici otkrili ovu pojavu u mlijeku, nema sumnje da hormona i antibiotika ima i u goveđem mesu i mesnim proizvodima.

Ne vjerujem nikome što se mesa tiče, pa vas pozivam da se samoorganizujemo u nabavci mesa.

Pokretač teme da pronađe domaćina sposobnog i voljnog da pripremi meso, da se meso testira u laboratoriji i onda, podjela.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#15 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by corsa »

bach wrote:
madnessa wrote:
corsa wrote:Mujanic na Malti! :thumbup: Stalno kod njih kupujem i meso im je extra! Inace, mislim da su najkvalitetnije Mujanic mesnice.

Ne treba ih mjesati sa Mujanovicem! :mrgreen:
a gdje je ova mesara tacno? ako ti nije problem da mi objasnis... hvala.

I mene kao poguziju zanima. Mislio sam da su oni i Mujanović isto
Na Malti kod O.Š. Malta, pa u onoj novoj zgradi izmedju nebodera.
ssmmiilleeyy
Posts: 1165
Joined: 02/03/2010 16:51

#16 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by ssmmiilleeyy »

:lol: :lol: :lol: :lol:

Oj teme :lol: :lol: :lol: :lol: :sax: :sax:

Do sad se Meso Kupovalo po Mesarama ne znam da se nije sta promijenilo :lol: :lol: :lol:


Šta znači svježe,tek zaklano ?

Pa dok se transportuje,pa ovako pa onako


:-) :-)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#17 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by PipiDugaDevetka »

ssmmiilleeyy wrote: :lol: :lol: :lol: :lol:

Oj teme :lol: :lol: :lol: :lol: :sax: :sax:

Do sad se Meso Kupovalo po Mesarama ne znam da se nije sta promijenilo :lol: :lol: :lol:


Šta znači svježe,tek zaklano ?

Pa dok se transportuje,pa ovako pa onako


:-) :-)
Ja neki dan kupio faširano meso u samoposluzi ''Konzum'', a nije mesara/mesnica, svega mi!
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#18 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by bach »

ssmmiilleeyy wrote::lol: :lol: :lol: :lol:

Oj teme :lol: :lol: :lol: :lol: :sax: :sax:

Do sad se Meso Kupovalo po Mesarama ne znam da se nije sta promijenilo :lol: :lol: :lol:


Šta znači svježe,tek zaklano ?

Pa dok se transportuje,pa ovako pa onako


:-) :-)
Ima tu par finti : U manjim mesarama često imate priliku gledati kako majstor pred vama ubacuje komade mesa u mašinu, melje ih i pred vašim očima pravi ćevape, pljeske...

U tržnim centrima meso je već zapakovano ( ko zna gdje, ko zna kad i ko zna od čega i stoji na polici ko kao i svaka roba).


Ja mnogo više volim ovu prvu varijantu..
Raska
Posts: 132
Joined: 04/09/2008 01:07
Location: jako daleko

#19 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Raska »

Trolom do Dobrinje, pa lagano u Tom ili nekoliko mesnica u blizini, jer jedino tamo mogu kupiti one vrste mesa koje u SA nema.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#20 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by karanana »

Raska wrote:Trolom do Dobrinje, pa lagano u Tom ili nekoliko mesnica u blizini, jer jedino tamo mogu kupiti one vrste mesa koje u SA nema.
mozda nema u privatnim mesnicama ali ima u trznim centrima, ali ne znam kakva je kvaliteta.
ja u konzumu kupujem govedinu/teletinu/junetinu. iako je supermarket, ipak je i mesnica. ma sigurno 80% mesa u nasim mesnicama dolazi iz istih izvora, odnosno iz uvoza iz poljske, madjarske, srbije.....sumnjam da mujanic na primjer koji je najvise hvaljen, kolje svoju stoku. ustvari mozda kolje, ali to je stoka koja je rasla i gojena vani.
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#21 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Gospoda Ministarka »

....
Last edited by Gospoda Ministarka on 13/10/2013 10:32, edited 1 time in total.
User avatar
KiSSgirl
Posts: 518
Joined: 23/04/2011 04:05
Location: nema me

#22 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by KiSSgirl »

Zelena meraja :thumbup: 100% domaće :-D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#23 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by PipiDugaDevetka »

karanana wrote:
Raska wrote:Trolom do Dobrinje, pa lagano u Tom ili nekoliko mesnica u blizini, jer jedino tamo mogu kupiti one vrste mesa koje u SA nema.
mozda nema u privatnim mesnicama ali ima u trznim centrima, ali ne znam kakva je kvaliteta.
ja u konzumu kupujem govedinu/teletinu/junetinu. iako je supermarket, ipak je i mesnica. ma sigurno 80% mesa u nasim mesnicama dolazi iz istih izvora, odnosno iz uvoza iz poljske, madjarske, srbije.....sumnjam da mujanic na primjer koji je najvise hvaljen, kolje svoju stoku. ustvari mozda kolje, ali to je stoka koja je rasla i gojena vani.
"Pa, dovoljno je da bilo ko razmisli koliko se kod nas grla kolje, a koliko mesa jedemo. Evo, recimo, u Kantonu Sarajevu se dnevno zakolje 20 do 30 grla, a pojede se 200 do 300 grla. Ostatak je meso iz uvoza, zaleđeno, bez ikakvog nadzora. Ma, to nam je došlo nešto slično kao kineska roba", pojašnjava Lakota.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#24 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by PipiDugaDevetka »

Mujanić ovako ''održava'' svoje krave koje kasnije kolje:

User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#25 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by chuchumbamayumbe »

Vezano za meso, koliko je istina u tome da se većina jagnjadi na "jagnjetina road" uvozi iz Australije, jer domaća proizvodnja ne može ni približno da zadovolji kapacitete Maksumića, rahmetli Gojka i ostalih doajena jagnjetine!
Govorim o omiljenim mjestima za prežderavanje prilikom odlaska i povratka iz Makarske. 8-)
Post Reply