Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#326 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Edin H. »

mk ultra wrote:Da vas obavjestim da u zadnjih 6mj niti u jednoj kuhinji u kojoj sam bio nisam vidio nista drugo osim bingovih proizvoda, tunjevina zaleđeni program tjestenina piletina itd
A bio sam i na helitnim mjestima :mrgreen: :mrgreen:
Bingo za Bingo :oops:
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#327 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Nisrin »

Naslovnica wrote:
biggrin wrote:
Nisrin wrote:Salčin Grbavica- zakon!

Zeznuh se prije koji mjesec s piletinom u Bingu, toliko je smrdilo da piletinu vise ne jedem...
pilatina u bingu neka ili piletina bingo u bingu? ako je ovo potonje, voistinu je odron. nedavno uzeo kompletno pile Madi i :thumbup: ok su i ovako i brojler
Ja imam loša iskustva sa svim kokošima osim onih Cekin.
Madi, Brojler, Perutnina, Bingo...nije mi se jednom desilo da se meso usmrdi tokom spremanja, počne puštati nekakav miris božesačuvaj.
Jedino s Cekinom nisam imao loša iskustvo, bar za sada.

Ne znam, u rinfuzi, valjda je Ovako piletina...sbvejedno treba da je svjeze, a ocito nije skladisteno dobro...dobro im o glavu olupala nisam!
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#328 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by dobar osjecaj »

Ne znam zašto sam isključivo kupovala Cekinovu upakovanu piletinu - sve varijante - dok jedan dan nisam stavila tu piletinu u ekspres lonac da je iskuham za supu. Piletina je izgledala predivno svjeze a pri otvaranju se osjetio neki neobjasnjiv miris. Asocirao me na miris neke mjesavine ishrane za kokoske a to je jako ruzan miris. Kuhanjem je postao nesnosan pa sam na kraju jedva cekala da bacim tu piletinu i prozracim kuhinju.
Pitala sam mesare u Merkatoru od čega je taj miris i jedino objašnjenje koje im je palo na pamet je da su navodno i sami primjetili da se nešto desi toj piletini u procesu pakovanja i varenja onog najlona preko.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#329 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by tempuser »

Nedavno zena u Mercatoru u mesari trazila fasirano meso, a mesar sa pulta govori da je bolje da kupi fasirano na tacni Menprom Tuzla. On na povjerenje kupila i kaze da je dobro, ja probao njihove pljeskavice i cevape, meni dobri!
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#330 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by bingov buraz »

Nisrin wrote:
tempuser wrote:
Nisrin wrote:Salčin Grbavica- zakon!

Zeznuh se prije koji mjesec s piletinom u Bingu, toliko je smrdilo da piletinu vise ne jedem...

Kod Salcina vazda potrosis jedno 20 KM vise nego sto si planirao. Ti trazis kilu, on ti odvaga kilu i cetristo i dere se, aj bolan sta faaaaliiiiiiii! :lol:

Tacno, i jos doda "ako nemas nema veze, bit ce drugi put, halalosum" :D
Kabulolsun i izađeš,kad se on pravi budala možeš i ti,garantovano će drugi put odvagati kako treba,sa seljoberima ne može drugačije.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#331 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Nisrin »

Ma kod nas sve seljoberi i sibicari, mene najvise nervira sto misle da je to nekom cool i zanimljivo...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#332 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by tempuser »

bingov buraz wrote: Kabulolsun i izađeš,kad se on pravi budala možeš i ti,garantovano će drugi put odvagati kako treba,sa seljoberima ne može drugačije.
Nije problem i da odmah odvaga koliko si trazio.
Xillenn
Posts: 152
Joined: 01/02/2015 20:43

#333 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by Xillenn »

Gdje se moze kupiti dobro meso za biftek ili steak? Da je baš govedina, fino meso, da nisu neke tamo desete krave, i da mi ne uvali neko ramstek i kaže "ma to je to" :D
User avatar
parlardk
Posts: 10
Joined: 28/10/2016 09:01

#334 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by parlardk »

Xillenn wrote: 13/03/2020 16:22 Gdje se moze kupiti dobro meso za biftek ili steak? Da je baš govedina, fino meso, da nisu neke tamo desete krave, i da mi ne uvali neko ramstek i kaže "ma to je to" :D
Semić mesare. Imaš zapakovan "beefsteak" u marinadi, znači odrezani komadi po 200-250gr. 1kg je oko 30km. Ramstek je vrhunski,16km 1kg, meni nikad uvalio nije. Kupujem godinama kod njih.

Da li neko zna gdje se može kupiti organsko meso u Sarajevu osim "eko brojlera" ?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#335 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by high_volume »

parlardk wrote: 28/05/2020 10:11
Xillenn wrote: 13/03/2020 16:22 Gdje se moze kupiti dobro meso za biftek ili steak? Da je baš govedina, fino meso, da nisu neke tamo desete krave, i da mi ne uvali neko ramstek i kaže "ma to je to" :D
Semić mesare. Imaš zapakovan "beefsteak" u marinadi, znači odrezani komadi po 200-250gr. 1kg je oko 30km. Ramstek je vrhunski,16km 1kg, meni nikad uvalio nije. Kupujem godinama kod njih.
Želiš li reći da "Semić" ne prodaje meso "tamo desete krave", ili da prodaje meso krava uzgojenih na domaćem prostoru, ili čak zdravih krava bez ishrane štetnim dodacima?

Da li neko zna gdje se može kupiti organsko meso u Sarajevu osim "eko brojlera" ?
Po kojim kriterijima "Brojler" razvija "organsko" meso?
User avatar
parlardk
Posts: 10
Joined: 28/10/2016 09:01

#336 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by parlardk »

high_volume wrote: 28/05/2020 10:29
parlardk wrote: 28/05/2020 10:11
Xillenn wrote: 13/03/2020 16:22 Gdje se moze kupiti dobro meso za biftek ili steak? Da je baš govedina, fino meso, da nisu neke tamo desete krave, i da mi ne uvali neko ramstek i kaže "ma to je to" :D
Semić mesare. Imaš zapakovan "beefsteak" u marinadi, znači odrezani komadi po 200-250gr. 1kg je oko 30km. Ramstek je vrhunski,16km 1kg, meni nikad uvalio nije. Kupujem godinama kod njih.
Želiš li reći da "Semić" ne prodaje meso "tamo desete krave", ili da prodaje meso krava uzgojenih na domaćem prostoru, ili čak zdravih krava bez ishrane štetnim dodacima?

Ne želim reći da prodaju meso od krava koje pasu travu i slobodno hodaju pašnjakom, nego želim reći da meso koje je kupljeno u toj mesari nije podvala, nije žilavo i neukusno, nego je sasvim suprotno. 100% je hranjeno koncetratom i kljukano antibioticima. Ja bi volio da postoji mesara koja prodaje takvo meso, ali ja nisam upoznat sa tim..
Što se brojlera tiče, ista stvar. Imaju liniju "eko pile" za koju garantuju da su koke koje su puštene da hodaju po livadi na suncu, da kljucaju žito, kukuruz i crviće. Može se uzet samo cijelo pile i 7km je po kili.
Da li neko zna gdje se može kupiti organsko meso u Sarajevu osim "eko brojlera" ?
Po kojim kriterijima "Brojler" razvija "organsko" meso?
User avatar
parlardk
Posts: 10
Joined: 28/10/2016 09:01

#337 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by parlardk »

Ne želim reći da prodaju meso od krava koje pasu travu i slobodno hodaju pašnjakom, nego želim reći da meso koje je kupljeno u toj mesari nije podvala, nije žilavo i neukusno, nego je sasvim suprotno. 100% je hranjeno koncetratom i kljukano antibioticima. Ja bi volio da postoji mesara koja prodaje takvo meso, ali ja nisam upoznat sa tim..
Što se brojlera tiče, ista stvar. Imaju liniju "eko pile" za koju garantuju da su koke koje su puštene da hodaju po livadi na suncu, da kljucaju žito, kukuruz i crviće. Može se uzet samo cijelo pile i 7km je po kili.
User avatar
kabal1337
Posts: 7800
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#338 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by kabal1337 »

Ima li neka mesara da prodaje Butnu kost i sl.?
vanjki
Posts: 1787
Joined: 26/10/2006 17:37

#339 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by vanjki »

Iskreno meni je Semic los..Par puta sam izlazeci iz Pennya na Velesicima pokraj kasa vidjeo njihovo meso i nikako mi dobro ne izgleda.Kupujem kod Maksumica i samo radnim danima.Nekada se pitam odakle oni uvoze meso,nevjerovatno je koliko prodaju i nema sanse da toliko mesa ima na nasem trzistu
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#340 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by mirsek »

vanjki wrote: 29/05/2020 08:40 Iskreno meni je Semic los..Par puta sam izlazeci iz Pennya na Velesicima pokraj kasa vidjeo njihovo meso i nikako mi dobro ne izgleda.Kupujem kod Maksumica i samo radnim danima.Nekada se pitam odakle oni uvoze meso,nevjerovatno je koliko prodaju i nema sanse da toliko mesa ima na nasem trzistu
Uzimao sam kod Semica u Peniju juneci but(fasirao ga), cevape i hamburgere. Vrlo solidan kvalitet, do sada me nisu razocarali.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#341 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by high_volume »

U zadnje vrijeme kupujemo meso u Mercatoru u Ložioničkoj, i u Konzumima u gradu koji imaju mesnicu. Zadovoljni smo njihovim mesom, a imaju svega
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#342 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by alipasijaner »

Mesar kod kojeg samo godinama kupovao meso preselio... nije na ahiret vec odselio prije par mjeseci i sada vala ne mogu da nadjem mesara kako treba nema sanse, isprobao sam xy mesara i svaki gleda da mi uvali m pod b... uglavnom interesuje me gdje vi kupujete meso, imate li preporuku npr. dodjem i kazem hocu rib eye da me mesar ne gleda ko tele vec da zna sta zelim i da ne pokusava da me zajebe jer sam neki dan ostavio pa jedno 5 kila mesa zbog toga sto me mesar poceo saltati..
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#343 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by _Reds_ »

Ja imam mesara koji kupujemo tako po selima, telad, junad.

I kad nesto kolje, javi mi lijepo da ce biti taj i taj dan. I kazem čovjeku ostavi mi 4 kile šnicle, 3rebera, i slično... Čovjek sve izreže i donese, bar znam šta jedem.
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#344 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by refffko »

Ima li se gdje kupiti biftek, ali da ne moras kupiti cijeli, nego na komade da rezu?
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#345 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by statixx »

refffko wrote: 29/11/2020 21:33 Ima li se gdje kupiti biftek, ali da ne moras kupiti cijeli, nego na komade da rezu?
Ja sam jednom uzeo kod Mostarlica.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#346 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by JThomas »

nije lako naći, većinu uzmu restorani. možeš kod mujanića naručiti "da ti ostave", a bude recimo u tržnici kod hrustemovića - prvi štand lijevo kad ulaziš sa ferhadije.
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#347 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by nivla »

mislim da covjek ovdje pita kako da kupi trecinu bifteka, ima cijeli svugdje, al on bi npr pola kile da kupi
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#348 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by JThomas »

:mrgreen: a ja mislim da sam to i odgovorio.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#349 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by DaffyDuck »

Ma mozes sada skoro svugdje uzeti komad bifteka, ne uzimaju restorani kolicine kao prije pa mesari gledaju da prodaju...
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#350 Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Post by suspect_zero »

Semić i Bajra, junetina haman crna a teletina boje junetine.....bolje kupim u Bingu u Alti nego kod njih. Mujanić standardno skup a kvalitet opada, Mercator Ložionička dva-tri standardna mesara rade i fer su, ako je loš komad kaže uzmi drugi, i dobro im je faširano junetina/teletina, nema šmek.....ako potrefite ženu-mesarku, onda idite do već onih upakovanih komada :mrgreen:

Usput, najviše mi žao dati pare za tel.kremenadle, jbt.platim kosti. :oops:
Post Reply