Gdje kupiti zimske gume?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

zili
Posts: 656
Joined: 10/02/2003 00:00

#26

Post by zili »

samo sam došla da vidim zašto je ovo ovako popularna tema, rekoh, da nije neko i gumama izmislio nacionalnost pa se sad svađamo :D

hmmm ko bi rekao da toliko raje zna toliko o gumama :-)
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#27

Post by nineac »

Jebiga ado ja neznam njemački pa neprati auto-bild, ali znam da je Good Year prije 2 godine imao problema sa UG6 u dimenziji od 14 cola, nešto oko ispunjavanja DIN norme (bile su uzorne u testovima performansi)!
Izgleda da su to rješili!
Inače Ultra Grip 4/5/6 uvijek su bile na prva tri mjesta, samo zavisi od dimenzije, ali izgleda da što je dimenzija veća to su bolje performanse!
Stoji to Nadira što ti govoriš, ali jesil se ikada zapitao kako se tebi taj porez vraća?
Bojim se da tih 180km nije završilo u rezervoaru nekog političara!
Inače moje Good Year Hydra Grip su Made in UK, a UG6 Germany, a te slovenačke se tek odnedavno tamo prave, pa valjda bi trebale iste biti kao i ove iz EU!
Znam da se raja pravo žali na Savu S3 koja se pravi u poljskoj, a prijatlej iz Zenice koji drži vulkanizer kaže da je dosta tvrđa od one slovenačke, i teže je zbog toga montirati, tako da je i neudobnija, pa eto malo pripazite ko je proizvodi!
Inače Zili taj ti je komentar pravo na mjestu, izgleda jedino ovdje nema politike :lol:
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#28

Post by nineac »

Ja sam nadire presto pušit prije 2 godine, isto kao da sam se ponovo rodio!
biciklo
Posts: 70
Joined: 27/08/2004 09:55

#29

Post by biciklo »

nineac wrote:Ja sam nadire presto pušit prije 2 godine, isto kao da sam se ponovo rodio!
ja prije 10 dana ,jos sam u apstinenciskoj krizi ko da se skidam s horsa.
no sikiriki
Posts: 191
Joined: 25/05/2004 15:38

#30

Post by no sikiriki »

Potrazi kod Baje i Bucka Cirica, blizu Zeljinog stadiona.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#31

Post by ado-šampion »

Tokom utakmica nogometne reprezentacije vidio sam reklame Continentala na stadionima u Zenici i Sarajevu. Zna li neko ko prodaje Continental? Dugo tražim takvu prodavnicu, a kad se reklamiraju u Sarajevu očito ih neko prodaje, zar ne :lol:
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#32

Post by nineac »

To ti je jer Španska TV ima potpisan ugovor sa Continentalom, kao i agencija koja prodaje TV prava!
Continental je prije prodavao Metalmerc, ali koliko sam čuo nešto je frka bila oko kvalitete guma, odvajao se gazni sloj pa su prestali uvoziti, a inače bili su generalni zastupnik jedno vrijeme!
Ja mislim da ih možeš naći kod NUIĆ-a u ljubuškom, a on ima prodavnicu i u Tomislavgradu!
Samo čuo sam da su cjene prave EUROPSKE!
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#33

Post by nineac »

Vier Ringe, montiro sam UG6 i stvarno su izuzetne gume, udobne su, a u testu kažu da su bučne , međutim ja nisam ništa osjetio da je posebno bučnija od one Hydra Grip!
Za razliku od Hydra Gripa malo manje je volan precizan, auto više proklizava po prednjoj osovini, a kod kočenja do daske imaš osjećaj da kočnice žvaču gumu, ali ipak one su striktno zimske (M+S sa pahuljicom) tako da su izuzetno mekane!
Dosad su najbolje zimske koje sam imao, a puno su bolje od Save S3 (doduše koliko para toliko muzike), bar sad po suhom, vidjet ćemo kada zasnježi i kada padne ispod 0 temperatura!
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#34

Post by nineac »

E Vier ringe probao sam UG6 na planini popodne na 20cm snjega na cesti (maksuz išo da vidim valjajul gume čemu)!
Odlične su, vectra isto koza se penje, a kada se upali TC skoči koliki grip gume imaju!
Na zadnjoj osovini su Hankook W400 od prošle zime, i one su prešle oko 10.000 km i bogami u potpunosti prate prednju osovinu, uopće nema tendenciju zanošenja zadnjeg kraja!
Kod kočenja (ABS) su fenomenalne, i odmah se ukopavaju!
Sve u svemu vrijede do zadnje marke, i ko ih kupi neće se razočarati!
zgembo adislić
Posts: 259
Joined: 14/01/2003 00:00
Contact:

#35

Post by zgembo adislić »

E kupih i ja UG 6....mogu reci da sam prezadovoljan u ovom periodu..
User avatar
VR6
Posts: 1215
Joined: 28/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#36

Post by VR6 »

nineac imas li broj Huga?? Il znas li cijenu Goodyear Hydragrip u
dimenziji 205/60/R15??
Sirko
Posts: 108
Joined: 30/10/2004 22:06

#37

Post by Sirko »

Joj guzve u Savi, bas sam glup sto sam cekao da padne snijeg.
3 sata sam bio u redu...
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#38

Post by iceman ze »

sto se tice guma i ove godine sam poklonio povjerenje Savi S3.......sto se tice servisa i kupovine to sam obavio u ''Djem transu'' u Drinskoj.....sa balansiranjem i postavljanjem u dim. 175/70 R 13 sam platio 72 KM , takodjer sam vidio GY Ultra grip 6 po cijeni od 102 Km........oni direktno nabavljaju gume od Savinog i GY predstavnistva na Stupu......takodjer kod njih je moguce osigurati gumu od ostecenja, u slucaju da ostetite gumu oni preracunaju amortizaciju i naplate razliku......jesam ih nahvalio mogli su mi makar miris neki pokloniti. 8)
Post Reply