Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#26 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by PipiDugaDevetka »

semmy wrote:nadjes dobrog stolara i kupis madrac u nobilu garancija 10 god...ev njihova stranica sa cjenovnikom http://www.nobil.ba/
kupili i sebi i malom od 10 god tamo madrac a hocemo i za bebicu koja nam abd ubrzo dolazi

a ako ces dobrog stolara evo br..zule 061/228 420
mi se nismo pokajali ni za jedno ni za drugo :D i nemoze se raspasti sta god da radio na njemu :D
:thumbup: :bih: :thumbup:
Izvoznici!
User avatar
milivoje
Posts: 2084
Joined: 30/07/2006 11:59
Location: rajvosa, ba

#27 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by milivoje »

Za madrac vidi:
http://www.bavaria-wolltex.com/product_detail.asp?id=37

a za kreve' zovi Zulu :mrgreen:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#28 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by chuchumbamayumbe »

Drug, nemam 1400 Eura za dusek 200x200, pa taman da je od zlata i safira.
Hvala tebi na sugestiji, ali ovo je za mene nedostizno.
A sutra zena ide u razgledanje i vjerovatno u kupovinu, pa vam javim.
:thumbup:
User avatar
kala
Posts: 96
Joined: 30/11/2008 00:28

#29 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by kala »

Imaš kod onih ljigavaca :x u Top-shopu kvalitetne madrace. Dormeo program. Nisu preskupi, garancija za neke modele je i do 12 godina. Proizvode se u Italiji.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#30 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by zelenashica »

kala wrote:Imaš kod onih ljigavaca :x u Top-shopu kvalitetne madrace. Dormeo program. Nisu preskupi, garancija za neke modele je i do 12 godina. Proizvode se u Italiji.
Cijene su solidne oko 450KM(200X160)klasični ortopedski i oko 550KM(200X160)ortopedski malo napucanija verzija....
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#31 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by nokia6170 »

zelenashica wrote:
chuchumbamayumbe wrote:
zelenashica wrote:Image

latoflex,sanduk za posteljinu ,oriolikov "vitasan" madrac i dva jastuka ukrasna.... :-D cijena od 900-1000KM ovisno od prodavnice :thumbup:
Zelenasica, ovo mi se mnogo svidja, izgleda lijepo, normalno, nije dzidzanski, normala stroga.
I kazes i madrac i kreveT i ukrasni jastuci za te pare?!
Gdje se to moze vidjeti/kupiti/naruciti?!
Oriolik, ima li toga u Sa?!
Joj chuchu..za Sarajevo nisam sigurna...ali na mom okruženju ga ima KESTEN,OMEGA,SLOBOPROM,....ma ima ga svaki salon namještaja koji je iole dobar,osim onih koji imaju sami svoju proizvodnju tapaciranog namještaja pa rade kopije....

Znam pouzdano da možeš birati boju eko kože...i boju jastuka,te jedan od dva madraca koja su u ponudi...mada moj ti je savjet VITASAN... ;-) takoše znam da sanduk može biti iz dva dijela,radi lakšeg unošenja u prostoriju i trebao bi latoflex biti izdržljiviji jer je i on tad iz dva dijela....naravno latoflex je na metalnoj konstrukciji ;-) ...

I da...možeš poručiti i krevet bez jastuka nešto je tad jeftiniji,ali meni su ovi jastuci baš mrak :D (imaju rajflešus pa se navlake mogu skidati i prati :D )...

Ono što znam sigurno je da se krevet zove ODEON.... možda je najbolja opcija da pokušaš telefonom kontaktirati neke salone u sarajevu pa pitaj imaju li ga....

ps.drago mi je da ti se sviđa...a o udobnosti mmmm :oops:

eh da našla sam i nešto na netu o madracu VITASAN... :D
vitasan (Madrac)

Madrac visoke kakvoće koji predstavlja najbolje u kategoriji madraca za one koji vole nešto elastičniju podlogu za spavanje. Izvrsno prilagođen za osobe težine do 90 kg. Kvalitetna tkanina koja je oplemenjena površinski sa pozitivnim efektima nadasve poznate Aloa vere
Image
e vidiš ona džepičasta jezgra...meni je to milina za spavanje,...hanuma ti se vrti do besvijsti a ti miran spavaš...tebi se tvoj dio madraca na kojem ležiš ne pomijera :thumbup: :lol:
Isti moj. Kupljen u Interijeru na Grbavici prosle godine, cijena oko 850 KM bila cini mi se. Nisam kupio te jastuke. Dobar i kad spavas i kad nespavas :D a Sve se dize :D ..donji dio kreveta se moze koristiti kao kutija za odlaganje stvari.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#32 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by zelenashica »

nokia6170 wrote:
Isti moj. Kupljen u Interijeru na Grbavici prosle godine, cijena oko 850 KM bila cini mi se. Nisam kupio te jastuke. Dobar i kad spavas i kad nespavas :D a Sve se dize :D ..donji dio kreveta se moze koristiti kao kutija za odlaganje stvari.
Jes' to ti Nihade :shock: :? :run:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#33 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by chuchumbamayumbe »

zelenashica wrote:
nokia6170 wrote:
Isti moj. Kupljen u Interijeru na Grbavici prosle godine, cijena oko 850 KM bila cini mi se. Nisam kupio te jastuke. Dobar i kad spavas i kad nespavas :D a Sve se dize :D ..donji dio kreveta se moze koristiti kao kutija za odlaganje stvari.
Jes' to ti Nihade :shock: :? :run:
Sada ide...jes to ti Nihada??!!?!
:D 8-) :lol:
Tirkiz
Posts: 1758
Joined: 16/11/2009 14:53

#34 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by Tirkiz »

Image




samo mi nije jasno kako se moze " uprt" nogama :-D na ovom krevetu... jedino naopacke da se okrenemo :-D :-D
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#35 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by gurabija78 »

kreve' Interio-Dobrinja, madraci schahermayer ili nobil....
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#36 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by nokia6170 »

Tirkiz wrote:Image




samo mi nije jasno kako se moze " uprt" nogama :-D na ovom krevetu... jedino naopacke da se okrenemo :-D :-D
e jebiga, upiri necim drugim, nemoj nogama :D a onda predahni, sjedni malo i nasloni se uz naslonjac, nek ona upire :D
sabanss
Posts: 4586
Joined: 13/08/2006 11:20

#37 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by sabanss »

Volis meksi, tvrdji, koliko si tezak, kakvu podnicu preferiras... Daj neke podatke pa cu ti preporuciti, imam iskustva sa obzirom da sam nedavno kupovao :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#38 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by zelenashica »

nokia6170 wrote:
Tirkiz wrote:Image




samo mi nije jasno kako se moze " uprt" nogama :-D na ovom krevetu... jedino naopacke da se okrenemo :-D :-D
e jebiga, upiri necim drugim, nemoj nogama :D a onda predahni, sjedni malo i nasloni se uz naslonjac, nek ona upire :D
:lol: :lol: :lol: vala baš ne mora svaki krevet imati način za upiranje nogama....ako je baš stalo do upiranja odna bujrum model koji to dozvoljava :D

Image

Čak i vezanje ovdje dobro frcera mmmmmm :P
Tirkiz
Posts: 1758
Joined: 16/11/2009 14:53

#39 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by Tirkiz »

ja sam vala svojoj obecao da cu napraviti nas krevet :-D :-D :-D od metala sa kakvom debljom cijevi na dnu da se moze "uprt" nogama, jer ono sto sam gledao po salonima malo sta mi odgovara, sve je to od drveta i rasklima se za mjesec, dva, a onako kad ga isprojektujs da bude od ocelicenog metala, pa izvaris jos ga zasarafis za pod i zidove nema kud da ide :-D :-D :-D hem sto mozes odrediti sirinu...nema kod mene dva metra sirine...maksimalno 160 :-D :-D :-D to je po nekim mojim procjenama sasvim dovoljno da zena bude dovoljno blizu kad ti zatreba jal u po noci jal ujutro pred polazak na posao :-D :-D :-D jal u nekim drugim situacijama...uglavnom to je najvazniji kucanski predmet koji stvarno mora biti kvalitetan :-D :-D :-D i izdrzljiv :-D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#40 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by chuchumbamayumbe »

sabanss wrote:Volis meksi, tvrdji, koliko si tezak, kakvu podnicu preferiras... Daj neke podatke pa cu ti preporuciti, imam iskustva sa obzirom da sam nedavno kupovao :D
NE znam ni sam sta volim, eto, kunem ti se.
Slabo sam u zivotu imao problema sa krevetima, udobnoscu i sa spavanjem (dok se bilo plaho mladje).
Kako godine dolaze uvidjam da trosjed na razvlacenje moja ledja vise ne podnose, a ni zenina. Ustanemo ko da nas je valjak pregazio.
Onaj krevet (stari) koji smo imali smo razvalili, a i dusek je ohrndan i star.
Tako da, u sustini, ne znam sta trazim, dok to ne pronadjem, dok ne legnem i ne budem ustajao narenih nekoliko dana odmoran i rahat.
Haj ga znaj.
Oboje smo superteska kategorija, objedinili smo WBO, WBA i WBC pojaseve. :roll:
opet ja
Posts: 653
Joined: 26/02/2009 22:36

#41 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by opet ja »

Mi smo kupili meblov (madrac + krevet)...dosao nas je oko 1200 KM...pravo dobar
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#42 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by chuchumbamayumbe »

opet ja wrote:Mi smo kupili meblov (madrac + krevet)...dosao nas je oko 1200 KM...pravo dobar
Gdje?!
sabanss
Posts: 4586
Joined: 13/08/2006 11:20

#43 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by sabanss »

Krevet ti nije pretjerano bitan, bitna je podnica. Iz licnog iskustva preporucujem latoflex. Solidan krevet sa latoflexom se moze uzeti za cca. 500 KM. Pogledaj u Nobilu, imali su krevet od punog drveta sa solidnim latoflexom za tu cijenu. Neko je spomenuo i Interio Design na Dobrinji... Kreveti su im lijepi naizgled, soldina iverica, mada latoflex i nije nesto. Dakle, latoflex i gledaj da je krevet sto cvrsi ako si toliko tezak :D

Eh, madraci... U sustini imas sljedece klase:

Obicna zicana jezgra - lose rjesenje osim za podnice koje nisu latoflex, na ovakvim podnicama ostali madraci propadnu
Stapicasta zicana jezgra - solidno rjesenje za srednju cijenu, prednost mu je sto onemogucava prenos tezine tako da se nemoze desiti da jedno "utone" i povuce drugog :D
PU pjena - jeftino rjesenje, obratiti paznju na gustinu pjene, veca gustina je potrebna za teze osobe i ako je kvalitetno napravljen zadovoljava vecinu korisnika.
Latex - Skuplja varijanta, malo tvrdji, kazu da nisu za svakog. Neki su odusevljeni, dok nekima nikako ne odgovara. Madraci od prirodnog latex kostaju k'o kajgana sv. Petra.
Memorijska pjena - Takodjer skupa varijanta ali trazi navikavanje i mnogima ne odgovara.
Kombinacija - svaki proizvodjac nastoji "izmisliti" toplu vodu.

Nobil ima dobar madrac od latexa ali koji i dobro kosta. Interio Design nudi srbijanske madrace PHILIP, obrati paznju na model sa memorijskom pjenom (nije za svakoga). Licna preporuka je Perfectin Stella madrac koji je apsolutni best buy. To je PU madrac, malo vece tvrdoce koji zahtijeva malo navikavanja ali kasnije postaje zadovoljstvo spavati na njemu. Moze se nabaviti u Malagicu i iz licnog iskustva preporucujem uzeti dva manja, umjesto jednog veliko madraca. Cijena bi za normalan krevet 180x200 trebala biti oko 600 KM (dva madraca 90x200).

Koji god da odaberes savjeti su ti:

- obavezno latoflex
- madrac povremen prevrci kako bi se ravnomjerno trosio i zracio
- obrati paznju i na jastuk, bitan faktor!
- ma koliko bezveze zvucalo, madrac je potrosni materijal, mijenjaj ga poslije 7-8 godina.

Ako treba jos ponesto samo pitaj, ja sam se preporodio nakon zamjene madraca :D

P.S. Da ne zaboravim, izbjegavaj krevete sa sandukom ispod madraca. Najbolje je da je to suplje radi ventilacije.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#44 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by chuchumbamayumbe »

sabanss wrote:Krevet ti nije pretjerano bitan, bitna je podnica. Iz licnog iskustva preporucujem latoflex. Solidan krevet sa latoflexom se moze uzeti za cca. 500 KM. Pogledaj u Nobilu, imali su krevet od punog drveta sa solidnim latoflexom za tu cijenu. Neko je spomenuo i Interio Design na Dobrinji... Kreveti su im lijepi naizgled, soldina iverica, mada latoflex i nije nesto. Dakle, latoflex i gledaj da je krevet sto cvrsi ako si toliko tezak :D

Eh, madraci... U sustini imas sljedece klase:

Obicna zicana jezgra - lose rjesenje osim za podnice koje nisu latoflex, na ovakvim podnicama ostali madraci propadnu
Stapicasta zicana jezgra - solidno rjesenje za srednju cijenu, prednost mu je sto onemogucava prenos tezine tako da se nemoze desiti da jedno "utone" i povuce drugog :D
PU pjena - jeftino rjesenje, obratiti paznju na gustinu pjene, veca gustina je potrebna za teze osobe i ako je kvalitetno napravljen zadovoljava vecinu korisnika.
Latex - Skuplja varijanta, malo tvrdji, kazu da nisu za svakog. Neki su odusevljeni, dok nekima nikako ne odgovara. Madraci od prirodnog latex kostaju k'o kajgana sv. Petra.
Memorijska pjena - Takodjer skupa varijanta ali trazi navikavanje i mnogima ne odgovara.
Kombinacija - svaki proizvodjac nastoji "izmisliti" toplu vodu.

Nobil ima dobar madrac od latexa ali koji i dobro kosta. Interio Design nudi srbijanske madrace PHILIP, obrati paznju na model sa memorijskom pjenom (nije za svakoga). Licna preporuka je Perfectin Stella madrac koji je apsolutni best buy. To je PU madrac, malo vece tvrdoce koji zahtijeva malo navikavanja ali kasnije postaje zadovoljstvo spavati na njemu. Moze se nabaviti u Malagicu i iz licnog iskustva preporucujem uzeti dva manja, umjesto jednog veliko madraca. Cijena bi za normalan krevet 180x200 trebala biti oko 600 KM (dva madraca 90x200).

Koji god da odaberes savjeti su ti:

- obavezno latoflex
- madrac povremen prevrci kako bi se ravnomjerno trosio i zracio
- obrati paznju i na jastuk, bitan faktor!
- ma koliko bezveze zvucalo, madrac je potrosni materijal, mijenjaj ga poslije 7-8 godina.

Ako treba jos ponesto samo pitaj, ja sam se preporodio nakon zamjene madraca :D
Hvala beze beganovicu na savjetu!
Vjerujem ti da si se preporodio sa nabavkom novog madraca.
Reci cu zeni da ode do Malagica da provjeri, a i u Interio.
Meni se nekako svzala shuha da ce sa mojom tezinom svaki madrac da grohne nakon 7 dana, najradije bih spavao ko japanci na ravnom, ali slomi.
Ove nekakve pjene, folovi, golovi, koliko je to fleksibilno, znam da ce se mijenjati nakon 5-6 godina, ali da li ce grohnuti prebrzo ili ipak nece?!
sabanss
Posts: 4586
Joined: 13/08/2006 11:20

#45 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by sabanss »

chuchumbamayumbe wrote: Vjerujem ti da si se preporodio sa nabavkom novog madraca.
Reci cu zeni da ode do Malagica da provjeri, a i u Interio.
Meni se nekako svzala shuha da ce sa mojom tezinom svaki madrac da grohne nakon 7 dana, najradije bih spavao ko japanci na ravnom, ali slomi.
Ove nekakve pjene, folovi, golovi, koliko je to fleksibilno, znam da ce se mijenjati nakon 5-6 godina, ali da li ce grohnuti prebrzo ili ipak nece?!
Ja sam tezak oko 105 kg, nakod dvije godine jos uvijek nije grohnuo :D Ako si tezi onda, jbg ga :D

Najbolje bi bilo uzeti madrac od latexa, ali kostaju pravo puno. Ja sam se rukovodio onom da mi je bolje dva puta mijenjati jeftinije i sad zasada nisam pogrijesio. Madrac ne pokazuje znakove umora, nek' izdura jos dvije godine i isplatio se (mada mislim da ce trajati i duze po sadasnjem stanju).

Koliko si tezak, ako nije tajna :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#46 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by chuchumbamayumbe »

sabanss wrote:
chuchumbamayumbe wrote: Vjerujem ti da si se preporodio sa nabavkom novog madraca.
Reci cu zeni da ode do Malagica da provjeri, a i u Interio.
Meni se nekako svzala shuha da ce sa mojom tezinom svaki madrac da grohne nakon 7 dana, najradije bih spavao ko japanci na ravnom, ali slomi.
Ove nekakve pjene, folovi, golovi, koliko je to fleksibilno, znam da ce se mijenjati nakon 5-6 godina, ali da li ce grohnuti prebrzo ili ipak nece?!
Ja sam tezak oko 105 kg, nakod dvije godine jos uvijek nije grohnuo :D Ako si tezi onda, jbg ga :D

Najbolje bi bilo uzeti madrac od latexa, ali kostaju pravo puno. Ja sam se rukovodio onom da mi je bolje dva puta mijenjati jeftinije i sad zasada nisam pogrijesio. Madrac ne pokazuje znakove umora, nek' izdura jos dvije godine i isplatio se (mada mislim da ce trajati i duze po sadasnjem stanju).

Koliko si tezak, ako nije tajna :D
Starac, metar i tries sam tezak.
8-) :roll:
sabanss
Posts: 4586
Joined: 13/08/2006 11:20

#47 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by sabanss »

chuchumbamayumbe wrote: Starac, metar i tries sam tezak.
8-) :roll:
Mrsaj, valjace ti :D

Mislim da ne bi trebalo biti problema sa bilo kojim preporucenim madracem, ali iskreno posavjetuj se jos.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#48 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by chuchumbamayumbe »

sabanss wrote:
chuchumbamayumbe wrote: Starac, metar i tries sam tezak.
8-) :roll:
Mrsaj, valjace ti :D

Mislim da ne bi trebalo biti problema sa bilo kojim preporucenim madracem, ali iskreno posavjetuj se jos.
THNX! :thumbup:
opet ja
Posts: 653
Joined: 26/02/2009 22:36

#49 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by opet ja »

chuchumbamayumbe wrote:
opet ja wrote:Mi smo kupili meblov (madrac + krevet)...dosao nas je oko 1200 KM...pravo dobar
Gdje?!
eko stil...cengic vila...ceka se na isporuku (mi smo cak 2 mjeseca cekali) al' se brate isplati...moji starci su kupili isti krevet prije 30 god...eno ga jos zdrav i prav
opet ja
Posts: 653
Joined: 26/02/2009 22:36

#50 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by opet ja »

e, da...iste ste tezine...mislim, moj suprug i ti :D ...a on kaze da spava k'o beba (budi se svaka dva sata :D ) sala...fakat je dobar :thumbup:
Post Reply