Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#1 Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by chuchumbamayumbe »

Konkretnije, ne interesuje me nista prejeftino, nista preskupo, znaci normalan i solidan krevet za dvoje (da nije francuz), i da se ne raspadne nakon, jel...
I na to jedan solidan dushek. Da se ja i hanuma jednom naspavamo i razrahatimo ko insani.
Skidam nesto sa interneta, ali je sve to zastarjelo, katalozi iz 2006 godine, izbor nikakav.
Ima li ko da je skoro kupovao bracni krevet i da je zadovoljan, da se naspavao i odmorio ko coek, a da nije Natuzzi ili tako neka sega-mega marka!
Unaprijed zahvalni
Pcelica Maja & Chuchumba
User avatar
milivoje
Posts: 2084
Joined: 30/07/2006 11:59
Location: rajvosa, ba

#2 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by milivoje »

Ako si iz Sarajeva ev' ti moj za male pare.
;)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#3 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by chuchumbamayumbe »

milivoje wrote:Ako si iz Sarajeva ev' ti moj za male pare.
;)
Samo novo ba, hvala ti u svakom slucaju?!
Sta je bilo, aaa, razvod, jel?! 8-) :D
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#4 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by semmy »

nadjes dobrog stolara i kupis madrac u nobilu garancija 10 god...ev njihova stranica sa cjenovnikom http://www.nobil.ba/
kupili i sebi i malom od 10 god tamo madrac a hocemo i za bebicu koja nam abd ubrzo dolazi

a ako ces dobrog stolara evo br..zule 061/228 420
mi se nismo pokajali ni za jedno ni za drugo :D i nemoze se raspasti sta god da radio na njemu :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#5 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by chuchumbamayumbe »

Radije bih ono, u radnji da ga kupim.
Ne vjerujem da majstori mogu odraditi latoflex?
User avatar
milivoje
Posts: 2084
Joined: 30/07/2006 11:59
Location: rajvosa, ba

#6 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by milivoje »

U FIS-u imaš krevete...madrac nabavi u Bavaria Wolltex-u...Očajno su puno para ali su najbolji.
;)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#7 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by chuchumbamayumbe »

Daleko do Fisa brate, ako ima kakav Fis sa namjestajem u Sa, onda ok.
I cuj ti Bavaria dobri? A skupi? Ja nikada nisam cuo za njih, mora da je neka egzotika i ekskluziva?
Semmy, ovaj nobil obechava, samo nisam mogao skinuti cijene, mora da je do mog IE7.
Meni treba ba nekakav normala kreve(t) i dusek, do 1500km plafon sve skupa.
Nema se, nemere se...
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#8 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by semmy »

chuchumbamayumbe wrote:Daleko do Fisa brate, ako ima kakav Fis sa namjestajem u Sa, onda ok.
I cuj ti Bavaria dobri? A skupi? Ja nikada nisam cuo za njih, mora da je neka egzotika i ekskluziva?
Semmy, ovaj nobil obechava, samo nisam mogao skinuti cijene, mora da je do mog IE7.
Meni treba ba nekakav normala kreve(t) i dusek, do 1500km plafon sve skupa.
Nema se, nemere se...

mi smo madrac platili oko 800km, antialergijski, latex i jos nekakvih cuda ima...200x200x35 ( ili 40 )
krevet oko 500km po zelji i to ti je to...jest da je to bilo prosle god ali ni sada nisu cijene nesto jace...
za cijene probaj ponovo, jer ti samo pokazuje cijene proizvoda na koji kliknes i velicine koje postoje i nestane cim ti mis ode na stranu :roll:
pets
Posts: 84
Joined: 06/02/2008 19:53
Location: sarajevo

#9 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by pets »

jasam nedavno kupila(tj naručila) krevet u Interio design-u na Dobrinji. Tamo sam išla po preporuci i jako sam zadovoljna. Rade sve po željama. Moja preporuka
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#10 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by semmy »

pets wrote:jasam nedavno kupila(tj naručila) krevet u Interio design-u na Dobrinji. Tamo sam išla po preporuci i jako sam zadovoljna. Rade sve po željama. Moja preporuka
radi svaka firma sve po zeljama ali ovi sto ih spominjes su meni sve sto sam htjela pogresno uradili, nisu znali obicne regale sa policama za firmu da mi naprave...uzas bozji
pets
Posts: 84
Joined: 06/02/2008 19:53
Location: sarajevo

#11 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by pets »

ne bježim od toga da svako može imati neko loše iskustvo, ali moje sa njima je dobro. Ne znam kakvi su za regale, ali su stari majstori za krevete. Daju dugogodišjnu garanciju i meni su bez ikakvih problema dolazili naknadno i pravili neke korekcije( prilagođavali visinu latofleksa debljini madraca, jer sam htjela da sve to bude visočije). Meni je njih preporučio komšija koji radi godinama u razno-raznim firmama koje se bave namještajem.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#12 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by chuchumbamayumbe »

pets wrote:ne bježim od toga da svako može imati neko loše iskustvo, ali moje sa njima je dobro. Ne znam kakvi su za regale, ali su stari majstori za krevete. Daju dugogodišjnu garanciju i meni su bez ikakvih problema dolazili naknadno i pravili neke korekcije( prilagođavali visinu latofleksa debljini madraca, jer sam htjela da sve to bude visočije). Meni je njih preporučio komšija koji radi godinama u razno-raznim firmama koje se bave namještajem.
Cijena orijentaciono tog kreveta sa latofleksom , bez duseka?!
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#13 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by zelenashica »

Image

latoflex,sanduk za posteljinu ,oriolikov "vitasan" madrac i dva jastuka ukrasna.... :-D cijena od 900-1000KM ovisno od prodavnice :thumbup:
pets
Posts: 84
Joined: 06/02/2008 19:53
Location: sarajevo

#14 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by pets »

ja sam svoj (180 x 200) , sa skupljom verzijom latofleksa platila 720 KM. Moj model ima ladice ispod kreveta koje ja nisam uzela( one su 2x100 KM ). Ja sam kupovala po narudžbi jer sam htjela isključivo bijeli, visočiji, bez onih glupih ivica oko kreveta od kojih dobijaš modrice. Ništa te ne košta da vidiš, bar ja sam tip koji se ne voli zalijetati, i volim sve pregledati. Zaboravih, vidjela sam da ih rade i za Kaleu, ali ja sam ipak išla direktno.
pets
Posts: 84
Joined: 06/02/2008 19:53
Location: sarajevo

#15 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by pets »

Ovaj Oriolikov sam i ja gledala i oči su mi ostale na njemu.Zbilja je krasan ali ga nisam uzela jer mi je premalo odignut od poda i malo nezgodno za čistiti ispod. Inače imam oriolikovu ganituru u dnevnom boravku i ne bih je dala ni za šta
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#16 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by zelenashica »

pets wrote:Ovaj Oriolikov sam i ja gledala i oči su mi ostale na njemu.Zbilja je krasan ali ga nisam uzela jer mi je premalo odignut od poda i malo nezgodno za čistiti ispod. Inače imam oriolikovu ganituru u dnevnom boravku i ne bih je dala ni za šta
upravu si nije odignut od poda,....malo nezgodno za čišćenje....ali ipak ima fantastičnu visinu za spavanje,mislim da je oko 50cm,ako ne i više...i znam da se radi sa dvije vrste madraca,ali ja eto preporučih VITASAN verziju jer je vitasan sa džepičastim jezgrom,puno udobniji za spavanje u paru.... ;-)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#17 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by chuchumbamayumbe »

zelenashica wrote:Image

latoflex,sanduk za posteljinu ,oriolikov "vitasan" madrac i dva jastuka ukrasna.... :-D cijena od 900-1000KM ovisno od prodavnice :thumbup:
Zelenasica, ovo mi se mnogo svidja, izgleda lijepo, normalno, nije dzidzanski, normala stroga.
I kazes i madrac i kreveT i ukrasni jastuci za te pare?!
Gdje se to moze vidjeti/kupiti/naruciti?!
Oriolik, ima li toga u Sa?!
pets
Posts: 84
Joined: 06/02/2008 19:53
Location: sarajevo

#18 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by pets »

ma ovaj krevet je mrak! Ja sam ga vidjela u Interijeru na Grbavici, ispod klinike Sanasa. Bila je izložena jedna još ljepša verzija od ovog na slici. Ja ga nisam uzela samo zato što sam htjela nešto odignutije od poda i malo je preglomazan za moju sobu. Ako odgovara proporcijama tvoje sobe, nećeš se pokajati. Mislim da prekrivač i jastuk ne ulaze u cijenu kreveta, ali možeš ga naručiti i kombinovati sa uzglavljem.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#19 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by zelenashica »

chuchumbamayumbe wrote:
zelenashica wrote:Image

latoflex,sanduk za posteljinu ,oriolikov "vitasan" madrac i dva jastuka ukrasna.... :-D cijena od 900-1000KM ovisno od prodavnice :thumbup:
Zelenasica, ovo mi se mnogo svidja, izgleda lijepo, normalno, nije dzidzanski, normala stroga.
I kazes i madrac i kreveT i ukrasni jastuci za te pare?!
Gdje se to moze vidjeti/kupiti/naruciti?!
Oriolik, ima li toga u Sa?!
Joj chuchu..za Sarajevo nisam sigurna...ali na mom okruženju ga ima KESTEN,OMEGA,SLOBOPROM,....ma ima ga svaki salon namještaja koji je iole dobar,osim onih koji imaju sami svoju proizvodnju tapaciranog namještaja pa rade kopije....

Znam pouzdano da možeš birati boju eko kože...i boju jastuka,te jedan od dva madraca koja su u ponudi...mada moj ti je savjet VITASAN... ;-) takoše znam da sanduk može biti iz dva dijela,radi lakšeg unošenja u prostoriju i trebao bi latoflex biti izdržljiviji jer je i on tad iz dva dijela....naravno latoflex je na metalnoj konstrukciji ;-) ...

I da...možeš poručiti i krevet bez jastuka nešto je tad jeftiniji,ali meni su ovi jastuci baš mrak :D (imaju rajflešus pa se navlake mogu skidati i prati :D )...

Ono što znam sigurno je da se krevet zove ODEON.... možda je najbolja opcija da pokušaš telefonom kontaktirati neke salone u sarajevu pa pitaj imaju li ga....

ps.drago mi je da ti se sviđa...a o udobnosti mmmm :oops:

eh da našla sam i nešto na netu o madracu VITASAN... :D
vitasan (Madrac)

Madrac visoke kakvoće koji predstavlja najbolje u kategoriji madraca za one koji vole nešto elastičniju podlogu za spavanje. Izvrsno prilagođen za osobe težine do 90 kg. Kvalitetna tkanina koja je oplemenjena površinski sa pozitivnim efektima nadasve poznate Aloa vere
Image
e vidiš ona džepičasta jezgra...meni je to milina za spavanje,...hanuma ti se vrti do besvijsti a ti miran spavaš...tebi se tvoj dio madraca na kojem ležiš ne pomijera :thumbup: :lol:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#20 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by chuchumbamayumbe »

Stani malo, stani malo...Cuj hanuma se vrti a ja spavam?!?!? :shock: :shock: :shock:
Nema ti toga kod nas, kod mene hanuma spava, a ja se vrtim! :D :D :D
A vidis, taj dusek nije za mene, ja bih to sa lakocom utabao, naime, nemalo sam tezi od 90.
Hanuma bi mogla nekako, na kant, a ja sa svojih metar i kusur, tesko, tesko! :D :D :D
Nama treba nesto sto moze podnijeti tezinu malog slona! :D
Vidjecu sa njom da se raspita po Sarajevu.
Malo sam prosvrljao i po njihovoj stranici.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#21 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by zelenashica »

chuchumbamayumbe wrote:Stani malo, stani malo...Cuj hanuma se vrti a ja spavam?!?!? :shock: :shock: :shock:
Nema ti toga kod nas, kod mene hanuma spava, a ja se vrtim! :D :D :D
A vidis, taj dusek nije za mene, ja bih to sa lakocom utabao, naime, nemalo sam tezi od 90.
Hanuma bi mogla nekako, na kant, a ja sa svojih metar i kusur, tesko, tesko! :D :D :D
Nama treba nesto sto moze podnijeti tezinu malog slona! :D
Vidjecu sa njom da se raspita po Sarajevu.
Malo sam prosvrljao i po njihovoj stranici.
madrac kao madrac..ti možeš tražiti da ti ubace i neki drugi,tvrđi...recimo jedan od tvrđih im je onaj softy....sve ovisi šta želiš,koliko si težak...da li pjenu ili žičano jezgro :-D
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#22 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by skojotovski »

Chuchu, pogledaj u Eco company - Stup. oni su imali vrlo slicne, ako ne i ljepse modele na ovaj fol. a cijene nisu bezobrazne. zrakni i http://www.inside.ba
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#23 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by chuchumbamayumbe »

Dobro si skojotovski, eche se nisam sjetio.
A pade mi na pamet i Malagich, onaj u Rajlovcu, poslacu hanumu i da tamo zrakne.
Nekako cemo izgleda uspjeti da se zdogovorimo za kreve(T), ali mi je najveca vuna za dusek/madrac.
Dzaba ti krevet od 5000 tisucha, ako dusek nije kako treba, a ja i hanuma smo muhanati sa ledjima, malo je reci.
Nemam para za neke sega-mega duseke, ali ne zelim dati ni 500km za isti i da nismo rijesili problem. Izgleda da je tu najbolje se konsultovati sa nekim strucnjakom! Ali kakvi strucnjaci, ovi po radnjama ce samo hvaliti svoju robu i gledati da ti je uvale.
Zato me prpa ovoga u vezi duseka!
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#24 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by minjonja »

mi smo ove godine kupili krevet i dusek u udobnosti. sve smo salone namjestaja pretrazili i sve je to nesto napucano, fensi, ono drvo iznad glave tri metra visoko i sl. mi smo htjeli najobicniji krevet na cetiri noge. naisli smo na takav u udobnosti. posto je bio zadnji i bio je malo ogreban, dobili smo nekakav popust. dusek je sa federima. da mogu vrijeme vratiti unazad, uzela bih bez federa jer ako ja ruku pomjerim ili on, sav se dusek trese ko da si na brodu, ali eto, samo da ne moram vise po razvucenim kaucevima spavat. necu da se zalim :D mi smo to sve zajedno oko 300KM platili, ja mislim. za dvoje studenata je to plafon :D mozda vi trazite nesto drugacije nego nas dvoje, ali ja ti savjetujem da prosetas do udobnosti. tamo sam kupila dva ormara, sto za kompjuter, kompjutersku stolicu, kauc, krevet, dusek, ladicarku, moj momak isto stolicu za kompjuter i zadovoljni smo.ako nekog zanima, ne, ne radim tamo niti imam nekog tamo da radim, nije mi direktor nista u rodbini, samo sam zadovoljna odnosom cijene i kvalitete njihovih proizvoda :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#25 Re: Gdje kupiti solidan bracni kreveT (i dusek)

Post by chuchumbamayumbe »

minjonja, hvala!
Znam za Udobnost, imaju dosta jeftinih stvari, pogotovu ono ulozeno/dobiveno.
Ja tamo kada kupujem otvorim oba oka sirom, jer zna roba cesto biti ostecena.
Vidjecemo i u Udobnosti!!!
Post Reply