Gdje kupiti namjestaj!

nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#351 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by nlt »

moa wrote:
nlt wrote:gdje kupiti trosjed u Sarajevu, ali da nije neki fuš, da propadne za 2 godine
da nije sad baš 3000 KM
Meni je covjek napravio po mjeri, 267, sa 280 ugaonu za 1300 KM. Puno drvo i covjek je radio oko 30tak dana i mogu ti toplo preporucit jer je stvarno kvalitetno.
daj info u pp :-D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#352 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by channel10 »

Vrijedi li otici na ovaj sajam najmjestaja u Skenderiji? Da li se moze tu izvrsiti kupovina namjestaja koji ti se svidi i isporuka na adresu? Placa li se ulaz na sajam ili je dzabalesku?
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#353 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by girl »

LikeLike wrote:
prezimenko wrote:Koliko vidim najvaznija je spuzva da li se i kada se udubila nakon sjedenja.
Mislim da bi ta iskustva bila korisna da vidimo ko sta stavlja u kauce mada je i tu sve pitanje cijene vjerovatno.

Kakva su iskustva sa simpo po pitanju udubljivanja ?
Ja kupio ugao, sad za sad je dobar. Star je godinu i par mjeseci.

ja prosle godine pohvalila sinkro. evo da se "demantujem" :lol:

ugao bilbao / los, spuzva odmah propala. dogovrili smo reklamaciju, izasli su nam u susret pa vidjet cemo.

fotelja model sofia / jos uvijek u jako dobrom stanju
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#354 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by girl »

LikeLike wrote:
Meda_s_kasike wrote:Pozdrav forumaši
došlo je vrijeme opremanja stana pa je sad muka naći pravu osobu. Treba mi kuhinja po mjeri definitivno, američki plakar jedan.. ma u biti skoro sve je po mjeri :-)
Sad koje su vaše preporuke? Ima po pik-u dosta ovih što to rade samo ne znam koliko su pouzdani? Meni ne treba ništa elem.. Čisto ono normalno, solidno, kvalitetno a da nije žara cijena.
Svaka preporuka bi dobro došla :D
Meni je Primus odlican, nama napravili kuhinju i bolje nego sto smo se nadali. Dosta su povoljni ako ih uporedimo sa drugim firmama. Kod privatnika sam pravio ormar po mjeri i super je ispao, ali nije nista specijalni jeftiniji od Primusa. Nije mi se svidjelo kako rade majstori privatno, par njih sam obisao, nisam bio zadovoljan nimalo...
zavisno od cijene, za neku srednju cijenu, meni je bio dobar fis (ali sam sve dogovorila u vitezu sa g. Sabahudinom), kakvi su u sarajevu ne znam. ono sto je montirano je perfektno ustimano. mana - ceka se najmanje 40 dana i za sitne stvari, pa jos obicno i zakasne.

mamas mi je bio preskup, solidni su materijali bili . Insistirali su da oni dodju na mjerenje (sto je ok) ali onda ocekujem da su vrata idealno legla kad dodju a ne da se podizu tockicima i to ne u par mm razlike izmedju lijevog i desnog, nego 3 cm razlike. bas nisam bila zadovoljna, ne znam da li jos rade.

dalas - iskustvo takvo da im ne bih dala ni da mi u supi policu prave (ne znam za ove gotove stvari - ovo se odnosi na namjestaj po mjeri).

kalea prije 3 godine napravili mi 2 potpuno razlicite police - bijele, visoki sjaj, kantirano kao sto bi dijete u osnovnoj skoli na tehnickom uradilo.
_Mila_
Posts: 78
Joined: 10/05/2014 10:41
Location: Sarajevo

#355 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by _Mila_ »

Pozdrav svima,

kupujemo krevet curici, pa smo razmisljali o Belloni. Ima li neko iskustva sa njihovim krevetima?
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#356 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by aldm »

Gdje kupiti klub stol, ali neki na izvlacenje ili slican fazon? Zbog nedostatka prostora u sobi, treba nam nesto sto je malo (za dvoje), ali da se rasklopi u normalan pravougaoni klub stol kad dodju gosti. Nisam nigdje nasao tako nesto kod nas. Ni na ikea stranici.

hvala :sax:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#357 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Nisrin »

Ima li neko iskustva?

Prvo je kasnila isporuka, napisali 30-35 dana i NISU obavijestili da ce kasniti, ja nazovem dva dana ranije i kazu da ce kasniti "radi snijega, praznika". sto nije moj problem...ali smo se dogovorili da smanje cijenu 5%...

Zatim isporuce na adresu u sljedecem dogovorenom roku za 5 dana, ispostavi se da nije ono sto smo narucili - strogo sam zahtijevala smedji stof sa BEZ KONCIMA-STEPOM, jer je zapravo to jedini razlog da sam se odlucila za taj ugao...a oni meni isporuce "grob", totalno taman - step tamnosmedji, cak i ukrasne jastucice isporuce u smedjoj boji, a ne bez?!

Na upit da li mogu izvrsiti zamjenu, kaze da "ne mogu jer se vise ne proizvodi"?!!! Ako ga nisu isporucili u petak, a ni u pon/uto, a u srijedu jesu, a fabrika je u Sarajevu?, kako se ne proizvodi vise, a na stranici su napisali da je velika potraznja?!

Pokusala sam na kulturan i civilizovan nacin riejsiti problem, jer mi smedji ugao, sa smedjim koncima ne odgovara ni u kom pogledu, bezlican je totalno, a i to nije nesto sto sam narucila, vise puta naglasila, zamolila sam za razumijevanje i da izvrse zamjenu, sto NE ZELE, rekli su "vratit ce novac, da zadrzimo ugao 7 dana, pa ce doci po njega i vratiti novac", te tako mene ostavljaju na cjedilu, gdje da nadjem novi ugao u roku 7 dana, a lijepo sam naglasila da zivim u malom stanu te da se moram rijesiti mog ugla prije nego novi dodje, inace ga nece moci unijeti (to je razlog da vise nemam niti moj stari :()

Naravno da cu im inspekciju zvati, spremila sam zahtjeve da postupe u skladu sa Zakonom o zastiti potrosaca, te cu i salonu poslati PISANI ZAHTJEV da izvrse zamjenu, iako sam se vec obracala i putem FBa, i naravno nisu odgovorili, a svakako cu se obratiti i Udruzenju za zastitu potrosaca, sve sam dokaze sacuvala kao i fotografije!
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#358 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by mayab »

Koja je firma u pitanju??
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2507
Joined: 16/06/2014 20:33

#359 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Dosadno mii »

Nisrin wrote:Ima li neko iskustva?

Prvo je kasnila isporuka, napisali 30-35 dana i NISU obavijestili da ce kasniti, ja nazovem dva dana ranije i kazu da ce kasniti "radi snijega, praznika". sto nije moj problem...ali smo se dogovorili da smanje cijenu 5%...

Zatim isporuce na adresu u sljedecem dogovorenom roku za 5 dana, ispostavi se da nije ono sto smo narucili - strogo sam zahtijevala smedji stof sa BEZ KONCIMA-STEPOM, jer je zapravo to jedini razlog da sam se odlucila za taj ugao...a oni meni isporuce "grob", totalno taman - step tamnosmedji, cak i ukrasne jastucice isporuce u smedjoj boji, a ne bez?!

Na upit da li mogu izvrsiti zamjenu, kaze da "ne mogu jer se vise ne proizvodi"?!!! Ako ga nisu isporucili u petak, a ni u pon/uto, a u srijedu jesu, a fabrika je u Sarajevu?, kako se ne proizvodi vise, a na stranici su napisali da je velika potraznja?!

Pokusala sam na kulturan i civilizovan nacin riejsiti problem, jer mi smedji ugao, sa smedjim koncima ne odgovara ni u kom pogledu, bezlican je totalno, a i to nije nesto sto sam narucila, vise puta naglasila, zamolila sam za razumijevanje i da izvrse zamjenu, sto NE ZELE, rekli su "vratit ce novac, da zadrzimo ugao 7 dana, pa ce doci po njega i vratiti novac", te tako mene ostavljaju na cjedilu, gdje da nadjem novi ugao u roku 7 dana, a lijepo sam naglasila da zivim u malom stanu te da se moram rijesiti mog ugla prije nego novi dodje, inace ga nece moci unijeti (to je razlog da vise nemam niti moj stari :()

Naravno da cu im inspekciju zvati, spremila sam zahtjeve da postupe u skladu sa Zakonom o zastiti potrosaca, te cu i salonu poslati PISANI ZAHTJEV da izvrse zamjenu, iako sam se vec obracala i putem FBa, i naravno nisu odgovorili, a svakako cu se obratiti i Udruzenju za zastitu potrosaca, sve sam dokaze sacuvala kao i fotografije!

Kooo?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#360 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Nisrin »

Dosadno mii wrote:

Kooo?

Ne mogu jos javno pisati...sad se oept pojavio problem, izvukla se 4 konca sa strane...sad kako zasto to ne znam...cekam da vidim sta ce za to uraditi, s obzirom da imamo garanciju! Bas bezobrazluk, a sve prodaju kroz ljubaznost!
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#361 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Nisrin »

SOFFY NAMJESTAJ

Izletio koncic i to na vidnom prednjem dijelu, logicno da necu ja siti, jer mi razum nalaze da se "odsilo" i ispod...i dodju po ugao i odnesu u fabriku...30 dana smo cekali da ga vrate, da bi konac bio totalno cik-cak, sto znaci da masine nije vidio...nije zategnut kao na ostatku ugla, sad evo cekamo kad ce opet "popustiti"...naslonjac ukrivo postavljen, a prije je bio "ravan"...i sad ne znam kako to ispraviti, na koji se nacin skida, podesava itd...

Totalno sam ogorcena, tim vise sto uzeh u gotovini, jedina sreca u nesreci sto nisam kupila onaj od 1400KM koji smo prvobitno gledali...Ovo smo uzeli da koristimo dok se ne preselimo vani, prodat cu ga malo sutra...na prvu se cini zaista kvalitetan, moderan dizajn, lijep materijal- stof...

Ne bih nikome preporucila, a prije toga Sinkro ugao imali 5 godina, ma nikad mu se nista desilo nije...a eni je jako bitan kvalitet izrade, jer nemamo spavacu sobu, tako da se ugao koristi i za spavanje..ako kojim slucajem ne odemo vani, defin bih kupila sljedeci SIMPO ili DOGTAS...nek su skuplji, opravdano su vise love! (maada je i ovaj bio 900KM)

Mrzim kad me prave budalom za moj vlastiti novac!

P.S. I nisu nam zamijenili sa bez koncima, i dalje je tamni ugao i tamni konci-.-dali su 5% popusta i tri jastuka u bez varijanti...A nakon 20ak dana vidim na stranici slikao kupac ugao u SMEDJOJ BOJI SA SVIJETLOBEZ koncima :run:
Meni je najtragicnije od svega sto su direktorica im i uposlenice preeeeljubazne, toliko smirene, velikodusne, ali sve dok ne kupis!
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2507
Joined: 16/06/2014 20:33

#362 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Dosadno mii »

Ja oblijecem oko Enze sve mi je tamo predobro

I mislim da nikad ne treba uzimat majstore da prave namjestaj
Nikakva niza cijena se ne isplati peglanja sa njima
Poseban profil ljudi
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#363 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Nisrin »

I Enza stvarno ima moderne, lijepe modele namjestaja...

E sta mi se bas bas svidja je koncept ECO COMPANY-a...cijene jesu povisoke, ali su arhitekti/dizajneri vrhunski ...sve im je lijepo i kvalitetno!
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#364 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Sunculish »

Nisrin wrote:E sta mi se bas bas svidja je koncept ECO COMPANY-a...cijene jesu povisoke, ali su arhitekti/dizajneri vrhunski ...sve im je lijepo i kvalitetno!
Što me podsjeti...Htjeli mi opremiti sobu djetetu, kupiti novi namještaj, i odemo do ECE i pitam za cijenu nečega, sad se više ni ne sjećam čega. Jao, kada mi je prodavačica rekla cijenu, po automatizmu sam htjela da je otjeram u jednu stvar, jedva sam se suzdržala... To je moje prvo i posljednje iskustvo sa njima...
Sociolog
Posts: 4337
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#365 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Sociolog »

Nisrin wrote:I Enza stvarno ima moderne, lijepe modele namjestaja...

E sta mi se bas bas svidja je koncept ECO COMPANY-a...cijene jesu povisoke, ali su arhitekti/dizajneri vrhunski ...sve im je lijepo i kvalitetno!
Pozz na koju Mislis Enzu,ako moze link neki, ne vjerujem na onu iz Maglaja gore onaj dio..i potraznji sam za kvalitetnim krevetom i madracom,hvala Ti :)
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#366 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by angie_ »

anida_s wrote:Imam slično iskustvo sa MINALLI namještajem. Isto divno krasno dok ne kupiš, oblijeću oko tebe, ma sve ćemo mi u roku dostaviti ništa ne brinite. Dali finu svotu a kasnilo 3 sedmice. Dok im nismo zaprijetili nisu dostavili, a što je najgore donijeli nam sto friško ofarban, ja uzela krpu da ga očistim, boja mi ostala sva na krpi. Ma užas. A kvalitet nula. Evo sad će biti 2 godine da smo uzeli kod njih namještaj, sve je već rasklimano, ekseri vire, uglavnom dobrim dijelom neupotrebljivo. Tako da i njih se pazite.
A za Dogtas imam sve pohvale. Imam njihov ugao i bračni krevet, savršenstvo. I ljudi kako ti kažu tada i dođe. Sve upakovano da nema šanse da se šta u transportu oštetilo. Dok sam sa Minallijem ostala šokirana kada sam vidjela da su nam namještaj dovezli obložen najobičnijom streč folijom bez ikakve dodatne zaštite.
Mogu da 100% potvrdim jaaako lose iskustvo sa ovom firmom. Visoke cijene, los kvalitet, provincijalizam, nestrucnost i bahatost vlasnika. Nakon sto je namjestaj isporucen (bukvalno istovaren, bez montaze iako su rekli da ce montirati), uvidjela sam toliko nepravilnosti: nepostojece police u vitrini, a koje su narucene, nelogicnosti u dizajnu, isporuka polica za zid koje je nemoguce montirati, nepodudarnosti narucenih boja, uzasan miris laka i boje itd. Razlog kasnjena isporuke je taj sto imaju samo dva radnika koji dostavljaju namjestaj za cijelu BiH, a ponekad rade u proizvodnji, a u istom su i monteri :? Natezali smo se 4 MJESECA, da samo reklamiram proizvode. Prodavacice su bile beskorisne, tvrdeci da su prebukirani poslom i da imaju velike klijente koje moraju zavrsiti :-) da bi napokon dosla do direktorice koja je rekla da njeni radnici nemaju pojma i nesposobni su ?!? I tako je to islo u krug i nikad nisam uspjela da rijesim problem, iako su obecavali mjesecima da ce nesto uraditi. Na kraju me nazvao dirketor i rekao da ometam njegovu suprugu i da mogu vratiti stvari i dobicu novac nazad ( vidjet cemo da li je to tako). Osvojili su me dizajnom, obecanjem da mogu napraviti sve, i jos su domaca firma. Na kraju sam dobila nocu moru, neupotrebljiv namjestaj i sliku i priliku naseg privatluka, gdje je kupac donji, a direktori takvih firmi nemaju pojma kako voditi firmu i pristupiti kupcu. Izbjegavati u sirkom luku - gubitak vremena i zivaca.
kikilika
Posts: 261
Joined: 10/01/2011 22:41

#367 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by kikilika »

preporuka gdje u Sarajevu ili okolini kupiti ormar za djecju sobu, preko veceg dijela zida, dimenzije duzima 2,5 m, visina cca 2,2 m, dubina 60-70 cm, a da je dobar omjer cijene i kvaliteta (americki ormari su znatno skuplji, kao i neki stolar koji bi radio po mjeri); ovo sto smo obisli najbolje izgleda domavija i rekord kod kiseljaka, ali bih pogledao i na drugim mjestima (ima li ista npr. u lukavici, ne idem cesto pa ne znam); sve preporuke su dobro dosle, poprilicno je hitno
ucenik1234
Posts: 928
Joined: 06/11/2012 22:10

#368 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by ucenik1234 »

Gdje kupiti krevet po pristupacnoj cijeni?
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#369 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Hajvan »

angie_ wrote:
anida_s wrote:Imam slično iskustvo sa MINALLI namještajem. Isto divno krasno dok ne kupiš, oblijeću oko tebe, ma sve ćemo mi u roku dostaviti ništa ne brinite. Dali finu svotu a kasnilo 3 sedmice. Dok im nismo zaprijetili nisu dostavili, a što je najgore donijeli nam sto friško ofarban, ja uzela krpu da ga očistim, boja mi ostala sva na krpi. Ma užas. A kvalitet nula. Evo sad će biti 2 godine da smo uzeli kod njih namještaj, sve je već rasklimano, ekseri vire, uglavnom dobrim dijelom neupotrebljivo. Tako da i njih se pazite.
A za Dogtas imam sve pohvale. Imam njihov ugao i bračni krevet, savršenstvo. I ljudi kako ti kažu tada i dođe. Sve upakovano da nema šanse da se šta u transportu oštetilo. Dok sam sa Minallijem ostala šokirana kada sam vidjela da su nam namještaj dovezli obložen najobičnijom streč folijom bez ikakve dodatne zaštite.
Mogu da 100% potvrdim jaaako lose iskustvo sa ovom firmom. Visoke cijene, los kvalitet, provincijalizam, nestrucnost i bahatost vlasnika. Nakon sto je namjestaj isporucen (bukvalno istovaren, bez montaze iako su rekli da ce montirati), uvidjela sam toliko nepravilnosti: nepostojece police u vitrini, a koje su narucene, nelogicnosti u dizajnu, isporuka polica za zid koje je nemoguce montirati, nepodudarnosti narucenih boja, uzasan miris laka i boje itd. Razlog kasnjena isporuke je taj sto imaju samo dva radnika koji dostavljaju namjestaj za cijelu BiH, a ponekad rade u proizvodnji, a u istom su i monteri :? Natezali smo se 4 MJESECA, da samo reklamiram proizvode. Prodavacice su bile beskorisne, tvrdeci da su prebukirani poslom i da imaju velike klijente koje moraju zavrsiti :-) da bi napokon dosla do direktorice koja je rekla da njeni radnici nemaju pojma i nesposobni su ?!? I tako je to islo u krug i nikad nisam uspjela da rijesim problem, iako su obecavali mjesecima da ce nesto uraditi. Na kraju me nazvao dirketor i rekao da ometam njegovu suprugu i da mogu vratiti stvari i dobicu novac nazad ( vidjet cemo da li je to tako). Osvojili su me dizajnom, obecanjem da mogu napraviti sve, i jos su domaca firma. Na kraju sam dobila nocu moru, neupotrebljiv namjestaj i sliku i priliku naseg privatluka, gdje je kupac donji, a direktori takvih firmi nemaju pojma kako voditi firmu i pristupiti kupcu. Izbjegavati u sirkom luku - gubitak vremena i zivaca.
Slazem se i ja…
Vrlo lose iskustvo imam

Cekao dugo na isporuku police koju sam sam nacrtao; materijal furnirani mediapan; celicne nogice.
vrlo brzo se izvitoperilo i sad ima blago ulegnuce
previse platio, a dobio nesto sto vec (nakon nepune dvije godine upotrebe) razmisljam da mjenjam- dakle obicnu policu nisu znali/htjeli ojacati s donje strane kako bi nosila predvidjeni teret- lagane stvari, nista tesko…
ponasanje “sefice" - prica za sebe..
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#370 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by wewa »

ucenik1234 wrote:Gdje kupiti krevet po pristupacnoj cijeni?
FIS, onaj u Halilovicima, ima solidan izbor po pristojnim cijenama
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2507
Joined: 16/06/2014 20:33

#371 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Dosadno mii »

kikilika wrote:preporuka gdje u Sarajevu ili okolini kupiti ormar za djecju sobu, preko veceg dijela zida, dimenzije duzima 2,5 m, visina cca 2,2 m, dubina 60-70 cm, a da je dobar omjer cijene i kvaliteta (americki ormari su znatno skuplji, kao i neki stolar koji bi radio po mjeri); ovo sto smo obisli najbolje izgleda domavija i rekord kod kiseljaka, ali bih pogledao i na drugim mjestima (ima li ista npr. u lukavici, ne idem cesto pa ne znam); sve preporuke su dobro dosle, poprilicno je hitno
Nemam pojma al onaj sofa2go je povoljan i ok
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#372 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Melanholik »

ucenik1234 wrote:Gdje kupiti krevet po pristupacnoj cijeni?
Bellona često ima akcije kreveta na fb stranici. osim njih dosta su povoljni i kvalitetni u Viva namještaju
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#373 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by dobar osjecaj »

Kvalitetan krevet i vrhunski madrac su među najvažnijim komadima namještaja u životu svake odrasle osobe. Isplati se uštediti na nekim drugim stvarima. Na krevetu se ne bi trebali praviti kompromisi.
emax
Posts: 1
Joined: 17/08/2020 09:28

#374 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by emax »

Pozdrav,
Imate li preporuku gdje kupiti zidni / ugradbeni krevet ili nesto slično da je udobno za spavanje a da se moze koristiti u dnevnom boravku?
Hvala :)
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#375 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by un1ted »

Nisrin wrote: 24/01/2019 09:21 Naravno da cu im inspekciju zvati
I šta bi od ovoga? Je li došlo do inspekcije?
Post Reply