Gdje kupiti namjestaj!

BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#301 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by BIONA »

ljudi ne znam gdje da pitam, pa da probam ovdje. Krevet koji je kupljen u Domaviji je progoren cigarom na onom dijelu gdje se sjedi. Znate li mozda da li oni rade tapaciranje i koliko se otprilike krecu cijene? Znam da moram i njih licno nazvati ali evo i ovdje da pitam ako neko ima iskustva. Hvala :thumbup:
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#302 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by girl »

mayab wrote:
Gargi wrote:Narode gdje kupiti kvalitetan ugao ili dva kauča sa dnevnu sobu? Osim slabog kvaliteta ove što sam do sada gledao imaju i tako kratak naslon za leđa da uopšte nisu praktični za duže sjedenje.
Bogme ćeš se dobro nahodati tražeći tako nešto, već poodavno se te stvari prave sa aspekta dizajna i nekekve mode, a ne praktičnosti, isti smo problem imali prije par godina, i nismo nista nasli da odgovara tim zahtjevima, a i da liči na nešto :D
u sinkru prilicno solidan - model bilbao, u umjetnoj kozi je 1000 km u materijalu 1200. ostali mi se nisu svidjeli, ili su preglomazni ili potpuno neprakticni kako kazes.

ja sam u potrazi za dobrim trpezarijskim stolom po pristojnoj cijeni. gledala sam artisan i mswood ali su mi cijene od 1500 KM previse zaista. trazim nesto solidno do 700 km. ove koje sam gledala, su od drveta naravno, pa ako imate dobar prijedlog javite.
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#303 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by girl »

agent_zero wrote:
frngla wrote:
agent_zero wrote:Ima li neko iskustva sa Ambyentom (FIS)?
Jeftin namještaj, ne baš kvalitetan. Za ovu cijenu sasvim OK.
Pa to sam i mislio, za onu cijenu koju nude... interesuju me kuhinja i spavaća soba, čisto ono dok ne bude malo više para za nešto bolje :)

Kuhinja dobra, i dobra montaza za te pare. ja sam radila po mjeri, visoki sjaj i evo osam godina nema nikakvih problema.
User avatar
Filter
Posts: 7965
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#304 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Filter »

girl wrote:
ja sam u potrazi za dobrim trpezarijskim stolom po pristojnoj cijeni. gledala sam artisan i mswood ali su mi cijene od 1500 KM previse zaista. trazim nesto solidno do 700 km. ove koje sam gledala, su od drveta naravno, pa ako imate dobar prijedlog javite.
fis vitez ili kesten. ima dobrih stolova i stolica od punog drveta.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#305 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by BJB »

Snizenje u jysku. Samo treba traziti da se pregleda nenamontirani namjestaj da ne bude felera.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#306 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by wewa »

Filter wrote:
girl wrote:
ja sam u potrazi za dobrim trpezarijskim stolom po pristojnoj cijeni. gledala sam artisan i mswood ali su mi cijene od 1500 KM previse zaista. trazim nesto solidno do 700 km. ove koje sam gledala, su od drveta naravno, pa ako imate dobar prijedlog javite.
fis vitez ili kesten. ima dobrih stolova i stolica od punog drveta.
http://jysk.ba/dnevna-soba/trpezarijski ... icia-antik
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#307 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by girl »

e hvala pogledat cu sva tri. kesten, fis i jysk.

u principu trazim neku ovu "lajt" verziju.

http://www.ikea.com/ms/media/cho_room/2 ... 121254.jpg
imaju u jisku i ikei( moze se naruciti preko fb) ali su mi oba preduga.

imate li iskustva s minalli ? usla sam prosle sedmice , obisla krug da pogledam uglove za dnevni boravak, prodavacica me nije ni pogledala a kamoli da je ustala sa stolice. pa sad ne znam je li to samo do prodavacice il' su generalno takvi :D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#308 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by wewa »

btw u splitu se valjda do ljeta otvara ikein centar za preuzimanje narudzbi - haman se isplati sacekati... more i shopping :kiselavoda:
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#309 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by girl »

:thumbup:
frngla
Posts: 3157
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#310 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by frngla »

girl wrote:Kuhinja dobra, i dobra montaza za te pare. ja sam radila po mjeri, visoki sjaj i evo osam godina nema nikakvih problema.

Mene su recimo najviše iznervirali montažom spavaće sobe. Čekali smo na montažu cca 2 mjeseca.
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#311 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by girl »

ja stvarno ne mogu nista tvrditi kakvo je stanje sada ali prije osam godina su mi radili plakar i kuhinju. trojica tipova su dosla i montirali sve savrseno. ljudi su doslovno radili od jutra do pola 9 navecer i sve uradjeno pod konac. mjerenje sam radila ja, a ne oni, zivim u potkrovlju i plakar je bio u kosini, a zid sam po sebi kriv, pa je to bas trebalo montirati. prije 3 godine sam radila jos neki manji plakar i police, i nisam imala nikakvih problema. sve radjeno po mjeri i naruceno u fisu u vitezu ( kod gospodina Sabahudina Helde). e sad jedinu zamjerku mogu dati sto sam naknadno s covjekom dogovorila da nesto promijeni a dosla je prvobitna verzija, to je zaboravio. nije velika izmjena pa mi nije puno smetalo , ali eto.
LikeLike
Posts: 1923
Joined: 10/09/2013 15:59

#312 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by LikeLike »

Ja sam kuhinju po mjeri radio u Primusu. Sve gotovo u dogovorenom roku. Kuhinja ispala i bolja nego sto sam mislio. Od mene sve preporuke idu za Primus Balkan. Sto se tice cijene, dosta su povoljni u odnosu na vecinu firmi u gradu.

Ugao i jos neki namjestaj kupio u Simpu u Lukavici. Rok za isporuku ugla je bio 60 dana, ugao bio gotov za 15 dana. Sve onako kako je dogovoreno, prezadovoljan sam i sa Simpom. Ni oni nisu skupi.

Plakar po mjeri (ne americki nego obicni) mi je radio jedan majstor privatno. Izuzetno kvalitetno i posteno odradio posao. Sve u dlaku bilo onako kako smo dogovorili.

Staklo za kuhinju sam pravio u Ramaglasu. Cekali smo otprilike 5 dana. Sve ispalo odlicno. Preporuka i za Ramaglas.

Ako nekog zanimaju detalji nek pita :D
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#313 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by girl »

meni je ramaglas tri puta donosio staklo
kao pa sta ima veze sto je duze za 30 cm, istemat emo uticnicu i pomaknuti je . hajd i to bi bilo ok da mi onda ne dodje negje na pola elementa totalno neprirodno , uslo u trpezariju :shock:
"znate li da ce sad to na racun radnika koji je mjerio ako vratimo?" :shock:
"ne znam, rijesite s gazdom ako treba nek' i on dodje pa sam zakljuci da to nisam mogla naruciti" - vratila . (ne ide naravno ali moraju pokusati da te nagovore)
naredni put donijeli pogresnu boju :shock: staklo ima dva dijela prvi dio postavljen bež, drugi dosao zelen
kaze radnica pa kako gospodjo da se to bas vama desi (nazvala sam bar 10 puta jer se nisu mogli dogovoriti kome saljem onu prvu reklamaciju pa sam cekala mjesec da dodje to drugo staklo kad su se na kraju dogovorili).
eto na kraju dosli iz treceg puta - i sve kako treba. lijepo me sluzi i ono kao i kuhinja nekih 8 godina :)
Last edited by girl on 05/12/2016 11:33, edited 1 time in total.
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#314 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by girl »

evo da prijavim - pristojan drveni sto u standardu 370 KM.
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#315 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by girl »

Evo stigao ugao iz sinkra. Isporuka kasnila (praznici , inventura sta li) ali sve doslo ok i ugao i fotelja, kako je i naruceno.


Minalli s druge strane (pjuk ) i :run: Boze sacuvaj. Sve reklamirala vise puta i na kraju kad sam vidjela s kim imam posla i da nema sansi da to ikad bude kako treba , ja se poklopila. Za...ala se pri odabiru firme i dobila po usima. Prihvatila ono nesto malo zamaskirano i eto. U svakom slucaju , kod njih vise ni jastuk kupit necu.

Standard jos cekam. Malo mi je smijesno da je rok isporuke za nestos to im je standardni proizvod iz kataloga, 60 dana a po svemu sudeci i to ce preci.
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#316 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by girl »

Standard - odlican sto od punog drveta po normalnoj cijeni, dug rok isporuke - 60 dana ali ipak doslo za 45 bez zivkanja. zato standard :thumbup:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#317 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by P308 »

Gdje kupiti mali stolic sa dvije stolice? Nesto poput ovoga: http://www.retrohome.ba/zapisi-vise.php?id_zapis=3968 a da nije 410 KM :shock:
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#318 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by girl »

P308 wrote:Gdje kupiti mali stolic sa dvije stolice? Nesto poput ovoga: http://www.retrohome.ba/zapisi-vise.php?id_zapis=3968 a da nije 410 KM :shock:
sad nije sezona pa vjerovatno nigdje, ali za mjesec pogedaj u robotu i jisku. bude poneki. kad sam trazila trpezarijske stolice vidjela sam (na netu) u emezeti u hrvatskoj. nesto je jeftiniji

https://www.emmezeta.hr/namjestaj/vrt/m ... is-content
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#319 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by P308 »

girl wrote:
P308 wrote:Gdje kupiti mali stolic sa dvije stolice? Nesto poput ovoga: http://www.retrohome.ba/zapisi-vise.php?id_zapis=3968 a da nije 410 KM :shock:
sad nije sezona pa vjerovatno nigdje, ali za mjesec pogedaj u robotu i jisku. bude poneki. kad sam trazila trpezarijske stolice vidjela sam (na netu) u emezeti u hrvatskoj. nesto je jeftiniji

https://www.emmezeta.hr/namjestaj/vrt/m ... is-content
Nasao sam u Bingu (bivsi Merkur), gotovo identican stolic za 60 KM i stolice po 50. Dakle za 160 KM. Nevjerovatno da za istu stvar neko trazi vise od 400 KM.
Alkos
Posts: 2721
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#320 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Alkos »

Gdje ima kupiti kvalitetne dječije krevete (uzrast 4-8 godina)? To je neka nestandardna dimenzija, 160x70 je madrac. Hvala.

PS - pod kvalitetne mislim da se krevet ne rastavi kada dijete prvi put skoči na njemu... :-D
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#321 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by emmir1 »

Alkos wrote:Gdje ima kupiti kvalitetne dječije krevete (uzrast 4-8 godina)? To je neka nestandardna dimenzija, 160x70 je madrac. Hvala.

PS - pod kvalitetne mislim da se krevet ne rastavi kada dijete prvi put skoči na njemu... :-D

Belona i Cilek.

Ja neki dan uzeo u Cileku
Alkos
Posts: 2721
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#322 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Alkos »

emmir1 wrote:
Alkos wrote:Gdje ima kupiti kvalitetne dječije krevete (uzrast 4-8 godina)? To je neka nestandardna dimenzija, 160x70 je madrac. Hvala.

PS - pod kvalitetne mislim da se krevet ne rastavi kada dijete prvi put skoči na njemu... :-D

Belona i Cilek.

Ja neki dan uzeo u Cileku
Ali su im i cijene žara? Ako nije tajna, koliko te izašao krevetac sa madracem i koja mu je dimenzija?
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#323 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by emmir1 »

Alkos wrote:
emmir1 wrote:
Alkos wrote:Gdje ima kupiti kvalitetne dječije krevete (uzrast 4-8 godina)? To je neka nestandardna dimenzija, 160x70 je madrac. Hvala.

PS - pod kvalitetne mislim da se krevet ne rastavi kada dijete prvi put skoči na njemu... :-D

Belona i Cilek.

Ja neki dan uzeo u Cileku
Ali su im i cijene žara? Ako nije tajna, koliko te izašao krevetac sa madracem i koja mu je dimenzija?


Ja sam uzeo na sprat za dvoje djece ali se može rasklopit i da budu odvojeni kreveti.

880 km krevet bez madraca.

Dva madraca sam posebno kupio na nekoj akciji u Vitapuru za 600 km.

Belona ima povoljnije krevete ali nama sa mjerama nisu baš odgovarale
Alkos
Posts: 2721
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#324 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Alkos »

emmir1 wrote: Ja sam uzeo na sprat za dvoje djece ali se može rasklopit i da budu odvojeni kreveti.

880 km krevet bez madraca.

Dva madraca sam posebno kupio na nekoj akciji u Vitapuru za 600 km.

Belona ima povoljnije krevete ali nama sa mjerama nisu baš odgovarale
Hvala ti na info, pogledat ću u Beloni.

Meni trebaju 2 kreveta po ovim manjim dimenzijama jer mi se tako uklapaju u sobu. Veći krevet od toga i odmah imam problem :) Meni trebaju kreveti za prelazni period, od 4 do 8 godina...
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#325 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by emmir1 »

Alkos wrote:
emmir1 wrote: Ja sam uzeo na sprat za dvoje djece ali se može rasklopit i da budu odvojeni kreveti.

880 km krevet bez madraca.

Dva madraca sam posebno kupio na nekoj akciji u Vitapuru za 600 km.

Belona ima povoljnije krevete ali nama sa mjerama nisu baš odgovarale
Hvala ti na info, pogledat ću u Beloni.

Meni trebaju 2 kreveta po ovim manjim dimenzijama jer mi se tako uklapaju u sobu. Veći krevet od toga i odmah imam problem :) Meni trebaju kreveti za prelazni period, od 4 do 8 godina...


A možda vidi i na Piku da ti neki stolar uradi po mjeri
Post Reply