Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
FrozenCastle
Posts: 734
Joined: 01/09/2007 15:39

#1 Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)?

Post by FrozenCastle »

Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)? Ako znate gdje ima najširi izbor led žarulja da se može pogledati? hvala :)
User avatar
mk ultra
Posts: 19513
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2 Re: Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)?

Post by mk ultra »

Imas u Elmarku u Briješću

Ja sam dole kupio prvi put bas te od 2W trebale mi za nocnu lampu pa crkle za 3mj, poslije sam ja mislim u Peniju nasao, tamo imas za 2-3KM do 7-8KM...
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3 Re: Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)?

Post by muha_sa »

donjeo iz ŠveCke par komada i evo ih dvije godine bez prestanka ferceraju

kupio ovdje i pofino ih platio--svjetlile destak dana i crkle--imaju garanciju te sam ih zamjeno, nakon par dana isto :( jebat im mater--stavio obicne dok ponovo ne odem u ŠveCku i njihovu Ikeu
User avatar
Yenna
Posts: 6837
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#4 Re: Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)?

Post by Yenna »

muha_sa wrote:donjeo iz ŠveCke par komada i evo ih dvije godine bez prestanka ferceraju

kupio ovdje i pofino ih platio--svjetlile destak dana i crkle--imaju garanciju te sam ih zamjeno, nakon par dana isto :( jebat im mater--stavio obicne dok ponovo ne odem u ŠveCku i njihovu Ikeu
Blize ti je do Zg u ikeu, mada i ja sam kupovala iste u ŠveCkoj :)
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5 Re: Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)?

Post by muha_sa »

nova_ja wrote:
muha_sa wrote:donjeo iz ŠveCke par komada i evo ih dvije godine bez prestanka ferceraju

kupio ovdje i pofino ih platio--svjetlile destak dana i crkle--imaju garanciju te sam ih zamjeno, nakon par dana isto :( jebat im mater--stavio obicne dok ponovo ne odem u ŠveCku i njihovu Ikeu
Blize ti je do Zg u ikeu, mada i ja sam kupovala iste u ŠveCkoj :)
morAo bih maksuz otic u Zg a u Švecku odem desetak dana -- uspit i Ikeu obidjem
made_in_sarajevo
Posts: 5583
Joined: 06/05/2013 23:05

#6 Re: Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)?

Post by made_in_sarajevo »

Kod kruznog teka u Brijescu ima Dema-S firma. Osram, philips imaju u ponudi. Elmark kao sto mk ultra rece ali elmark je macak u vreci. Mozes uzeti da radi godinama,a koze crknuti za 2 mjeseca.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7 Re: Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)?

Post by amar1994 »

Ma samo GE,philips ili osram,sve ostalo je vise manje smece ma gdje god ga kupio,kod mene su sve LED philipsove,od pakovanja,kroz snagu i output,pa sve do zavrsne obrade se vidi zasto su skuplje od 5 do 15KM od ostalih..

Philipsova radnja je bila u WIZI,ne znam da li jos uvijek radi,moglo se i naruciti sta god hoces iz kataloga :) ,isto treba pogledati u EGLO na otoci,ako sve propadne imas ebay i narucis..


Zasto bas 2W ? :)
User avatar
mk ultra
Posts: 19513
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8 Re: Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)?

Post by mk ultra »

made_in_sarajevo wrote:Kod kruznog teka u Brijescu ima Dema-S firma. Osram, philips imaju u ponudi. Elmark kao sto mk ultra rece ali elmark je macak u vreci. Mozes uzeti da radi godinama,a koze crknuti za 2 mjeseca.
meni je ova pregorila za 2-3 mjeseca iz elmarka, tako nekako
sad opet neki kinez evo radi 6mj sigurno :mrgreen:
al nisu skupe oko 2.50KM koliko se sjećam

ma dobre su ove LED 2-6W ne grije se nikako, ja malom za noćnu lampu, dugo radi, ne bih da lampa izgori ili grlo
zposao
Posts: 2584
Joined: 22/03/2019 09:27

#9 Re: Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)?

Post by zposao »

Haj kad ste vec otvorili temu da ne načimamo novu :mrgreen:

Koje specifikacije treba gledati i na šta obratiti pozornost prilikom kupovine LED rasvjetnih tijela općenito?

Koliko Kelvina je najugodnije?
Kolika frekvencija Hz?
Treba li paziti na marku elektronike ? Diode i sl..?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10 Re: Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)?

Post by amar1994 »

Jasta nego treba,napisao sam vec kojih se treba drzati : GE,PHILIPS i OSRAM..

EGLO ako hoces lustere kvalitetne :)

Za kelvine,kupuj samo warm white,to ti je izmedju 2700K i 3500K,bijele su govna od kojih boli glava nakon duzeg koristenja i jedino su dobre za podruma,supe i slicno..takodje gore navedeni proizvodjaci najbolje pogode temperaturu svjetlosti,ove jeftinjarije kazu warm white,ti upalis ona svijetlo-zuta skoro bijela :-)

Za frekvenciju se ne trebas brinut,struja je 220V/50Hz kod nas i Evropi,pa i sijalice koje kupujes su pravljene za nju..kod lustera sve dodje sto ti treba..
FrozenCastle
Posts: 734
Joined: 01/09/2007 15:39

#11 Re: Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)?

Post by FrozenCastle »

amar1994 wrote: Zasto bas 2W ? :)
Zato što imam luster od 5 grla, ako stavim jače svijetlit će kao stadion. :D Ovako u zbiru bi bilo 100w po starom.

Reče mi lik koji radi na prodaji rasvjete, da ove male od 2w brzo crknu, jer male struje idu kroz takve sijalice i razlicit napon lose prihvataju pa su podlozne kvarovima. Ne znam šta ću, pola lustera da stavim, a pola da mi bude prazno? :(
made_in_sarajevo
Posts: 5583
Joined: 06/05/2013 23:05

#12 Re: Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)?

Post by made_in_sarajevo »

FrozenCastle wrote:
amar1994 wrote: Zasto bas 2W ? :)
Zato što imam luster od 5 grla, ako stavim jače svijetlit će kao stadion. :D Ovako u zbiru bi bilo 100w po starom.

Reče mi lik koji radi na prodaji rasvjete, da ove male od 2w brzo crknu, jer male struje idu kroz takve sijalice i razlicit napon lose prihvataju pa su podlozne kvarovima. Ne znam šta ću, pola lustera da stavim, a pola da mi bude prazno? :(
Ne kontam kako ce manja struja ici i manji napon. Napon ide oko 220V, struja ide kako ide. Sijalica je jacine 2W i ona ne moze jace od toga svjetliti. Prije ce biti da je njima neka zlj roba pa lafo struja kriva. Da ne moze na standardni napon i grlo dosla bi ko led traka ili ko ubodne sijalice sa pretvaracem i sa upozorenjem na kutiji od strane fabrike. Inace da ti ne valja napon ili struja crknula.bi ti svaka.sijalica, izbijao bi ti osigurac, itd.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#13 Re: Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)?

Post by amar1994 »

FrozenCastle wrote:
amar1994 wrote: Zasto bas 2W ? :)
Zato što imam luster od 5 grla, ako stavim jače svijetlit će kao stadion. :D Ovako u zbiru bi bilo 100w po starom.

Reče mi lik koji radi na prodaji rasvjete, da ove male od 2w brzo crknu, jer male struje idu kroz takve sijalice i razlicit napon lose prihvataju pa su podlozne kvarovima. Ne znam šta ću, pola lustera da stavim, a pola da mi bude prazno? :(
probaj ove naci,nisu puno jace :

https://www.lighting.philips.co.uk/cons ... 8696714461

pa mozes i to ali onda ruzno izgleda..

samo nemoj cool white,nego warm white jer se mogu podnijet :)
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#14 Re: Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)?

Post by AkumAone »

FrozenCastle wrote:"da ove male od 2w brzo crknu, jer male struje idu kroz takve sijalice i razlicit napon lose prihvataju pa su podlozne kvarovima." :(
Sto je slabija sijalica (manje W, manje trosi) manje se i grije; a temperatura elektronike u LED sijalici na kraju najvise odlucuje koliko ce ona trajati. Naravno, igra ulogu i kvaliteta komponenti koje koriste, kao i sam dizajn sijalice.

Slobodno uzmi i do 5-6W, nece biti ko na stadionu.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#15 Re: Gdje kupiti LED žarulje od 2W, grlo E27 (standardno)?

Post by Roccohljup »

pogledaj u penny. ja sam neki dan tamo našao od 4w. <<<<<<<<<<<<<<<tražim od 6w sa uskim grlom al ni na mapi :)
Post Reply